Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 836: Lola'nın Verdiği Vivre Kart

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    115
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle 400 den sonrası için konuşuyordum üstteki yorumlarda.
E sonra tehlikelilik için ne kadar zarar verirsen o kadar tehlikeli GÖRÜLDÜĞÜNÜ yazmışım.
400 altı içinde bol bol örnekler var ama.
Mesela Sanji yok diye usopp 200 bin oldu geçti sanjiyi. Sanjiden güçlü mü usopp ? veya tehlikeli ?
Robin ise bir şey yapmıyor ki ödülü artsın. Yapabilir ama yapmıyor. Çocukken yapmış 79 m olmuş. Bak çocukken diyorum. O kadar da güçlü olmadığı bir dönemde.
Nami ile brook az şey yapmış az ödül kapmış (punk hazard). O kadar şaşılacak bir şey değil :/
Bir şey yapmıyorsan seni tehlikeli kabul etmiyor denizciler. Seriyi okuyamıyor ya onlar. Biz korsan olduğundan beri yaptığı herşeyi bildiğimiz için luffynin tehlikeli olduğunu biliyoruz, yapabileceklerini biliyoruz, potansiyelini biliyoruz. Bu yüzden ödülü az diyoruz. Ne bilsin denizciler çaylak diyor ödül biçiyor ha bire.
Lawun luuffyden güçlü olduğunu yada olabileceğini düşünen var mı ? Law daha çok şey yapmış ki Luffy den daha tehlikeli 'görülüyor' onun için ödülü luffyden fazla.
Verdiğin örnekler aslında dediğime geliyor hep. Mantığı belli. Rahat durmuyorsan başındaki ödülü artırıyorlar. Luffy bu güçle evde otursa ödülü gıdım oynamaz. Mantığı basit yani.
O kadar kompleks veya metaforik düşünmeye gerek yok.
Hala bana ödül=güç demişim gibi cevaplar yazıyorsun. :(

Robin'in mantıksız olan kısmı baştan az ödül alması. Seni yıkabilir bu kadın. Hükümet haa bu bir şey yapmıyor kalsın ödülü az olsun demesi mantıksız. Bir şey yapsın yapmasın çocuk olsun olmasın sana en büyük zararlardan birini verecek kişiye nasıl 80 ödül biçilir? Baştan yüksek olması mantıklı olan.

Nami ile Brook için 50 m fazla mesela. Çünkü Barto'da o kadar almış. :D

Luffy ve Luffy-Law konusunda ise acayip bir yanılgı içerisindesin bence. Luffy daha ne yapsın denizcilerin anlaması için? Kaç shichi yendi Luffy. Kaç defa girmemesi gereken yere girip çıktı? Bunları denizciler bilmiyor mu? Sadece okuyucular mı biliyor?

Koyu kısmaysa ne desem bilemedim. . Bunu okuduktan sonra ben seni yiyordum demeni o kadar isterim ki. Neyse. Yukarıdaki nedenler bunu çürütüyor zaten. Luffy yüzünden kaç defa shichi aramak zorunda kaldı denizciler. Impel Down'a girip çıktı. Enies Lobby de Lucci'yi indirdi. Marinefordda neler neler yapmadı. Ve Dragon'un oğlu. Ve Law bütün bunlardan daha fazla şey yaptı ve bu yüzden daha tehlikeli öyle mi? :D :p

Bu bölüm olayların hızlanması beni heyecanlandırdı açıkçası. Ana'nın en önemli 3 adamından birini yollaması Luffy'i ciddiye aldığını gösteriyor ki buna pek alışık değiliz luffy genelde küçümsenmiştir rakipleri tarafından. Zaten yonkoularda shichiler gibi davransa aynı b.k'un laciverti olmuş olurdu o seviyenin hakkını verip çaylakta olsa rakibine gerekli değeri vermesini takdir ettim.
Bu arada şu güç dengesi muhabbetinin sonu yok biliyorum ama Cracker'in doffy'den güçsüz olduğunu sanmıyorum. Yonkou tayfasındaki korsanlarında oldukça güçlü olmaları normal yani WB'nin Marco'su Kaido'nun Jack'i Ana'nın Cracker'i daha bilmediklerimiz belkide yeni dünyada yer bulacak kadar güçlü kaptanlar olabilirlerdi tıpkı Luffy'nin Zoro'su gibi. Zoro neredeyse kaptanı kadar ünlü ve güçlü bir tayfa üyesi. Shichi seviyesi diye bir seviye kabul görüyor ama bana kalırsa çok yanlış çünkü onların arasında amirallere denk sayacağım Mihawk ve saçma sapan bir karakter olan Moria gibi adamlar var şu adam shichi seviyesinde demek yanlış olur zira yonkouların has adamlarının hepsinin Dünya hükümeti tarafından seve seve shichibukai yapılabileceğini düşünüyorum ben. Luffy haki kullanımı konusunda oldukça gelişmiş gördüğümüz kadarıyla o yüzden kimseye boşuna ''Bu adam kesinlikle güçlü biri'' diyeceğini düşünmüyorum ki daha önce Fujitora için benzer bir şey dedi adam amiral çıktı. Bence Oda sensei bunu söyleterek yonkou ve tayfasının gücü hakkında çizgilerini belli etmeye başlıyor.
Toplamak gerekirse bu arc hakkında genel fikrim BM vs Luffy görmeyeceğiz Sanji kurtarılacak hatta bir anlaşma olabilir asıl hedef kaido olaylar Wano krallığında geçecek ısınma turları bile böyle heyecanlı iken Luffy'nin tayfası, Law, Minkler ve Marcolarla ittifak yapıp Kaido karşısına çıkması için sabırsızlanıyorum. Saygılar.:sapkali:

Köleleri salarak WG'nin imajına çok zarar vermiş olabilir ama Luffyninki daha çok basıyor gibi sanki.
Olay köleleri salması değil, kutsal yer sayılan Mariejois'e saldırıp yakıp yıkması, dünya hükümetinin ve kutsal malların merkezi daha ne olsun. Şimdiye kadar başka birinin böyle bir şey yaptığı kayıtlarda yok.

Hala bana ödül=güç demişim gibi cevaplar yazıyorsun. :(

Robin'in mantıksız olan kısmı baştan az ödül alması. Seni yıkabilir bu kadın. Hükümet haa bu bir şey yapmıyor kalsın ödülü az olsun demesi mantıksız. Bir şey yapsın yapmasın çocuk olsun olmasın sana en büyük zararlardan birini verecek kişiye nasıl 80 ödül biçilir? Baştan yüksek olması mantıklı olan.

Nami ile Brook için 50 m fazla mesela. Çünkü Barto'da o kadar almış. :D

Luffy ve Luffy-Law konusunda ise acayip bir yanılgı içerisindesin bence. Luffy daha ne yapsın denizcilerin anlaması için? Kaç shichi yendi Luffy. Kaç defa girmemesi gereken yere girip çıktı? Bunları denizciler bilmiyor mu? Sadece okuyucular mı biliyor?

Koyu kısmaysa ne desem bilemedim. . Bunu okuduktan sonra ben seni yiyordum demeni o kadar isterim ki. Neyse. Yukarıdaki nedenler bunu çürütüyor zaten. Luffy yüzünden kaç defa shichi aramak zorunda kaldı denizciler. Impel Down'a girip çıktı. Enies Lobby de Lucci'yi indirdi. Marinefordda neler neler yapmadı. Ve Dragon'un oğlu. Ve Law bütün bunlardan daha fazla şey yaptı ve bu yüzden daha tehlikeli öyle mi? :D :p
Ne yaptığını bilmediğimiz kişilerle ilgili degerlendirmede bulunurken küçümsemen çok saçma. Ki bildiklerimizle ilgili bir shichi olarak hükumete ihanet etti ya bu. Ödülü yuksek demek ki yapmiş bir seyler. Yapmasa yüksek olmaz basit düşün derken bunu kastediyorum anlamıyorsun :(
Ayrıca çözümlememin 400ün üzerindekiler için olduğunu ve altındakiler içinde ornekler olduğunu belirtiyorum kaçtır niye anlamiyorsun :(
Sonra tehlikeliliği beliryenin yaptıklarına göre belirlendigini robinin biraz pasif kaldığınıda mesela daha aktif usoppun onu hatta sanjiyi gecmesini de yazdım gene anlamadın hala robin diyorsun :(
Nami, brook için de fazla değil, oncesini görmüyorsun. Denizcilerin her şey den haberi var madem balikadam adasiyla, punk hazarddan haberleri yok mu yani? Bunu da soylemeye çalışıyorum yine anlamıyorsun :(
Bu tartışma kısır çünkü sen ısrarla anlamıyorsun :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık