Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 815: Beni Yanında Götür!!

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
One piece tahmin edilemeyecek bir seri değil ki teoriler tutmasın.One piece ne gibi bazı gizemleri var onun dışında tahmin edilebilir bir çizgide ilerliyor.Geçenlerde bir tane tuttu mesela.Sanji Baratie için gitmiştir diyordu arkadaş. :)
Millet neler yazıyordu.Anası babasının şiddetine maruz kalıyordu ondan kaçtı.Kulağınada öldürürüz demişler anasını.Çıkan sonuç :
En olağan şey arkadaşlarını,manevi babası.

Ooo şahane olur tabi. :a:
Gene böyle der.
ha ha, hisashiburi dana MUGIWARA!!!! (ha ha, uzun zaman oldu, Hasır şapka!)
Ben yapmıştım zamanında, Ace ölecek, tayfa uzun süre ayrı kalacak demiştim. Tuttu, Topkek.
Zaten görmedim dedim .Tuttuysa görmemişim seninkini demek ki. :/ 2008-2009 yılları arasında söylemişindir tarih o zamanlara denk geliyor.
One piece tahmin edilemeyecek bir seri değil ki teoriler tutmasın.One piece ne gibi bazı gizemleri var onun dışında tahmin edilebilir bir çizgide ilerliyor.Geçenlerde bir tane tuttu mesela.Sanji Baratie için gitmiştir diyordu arkadaş. :)
Tahmin edilemeyecek bir seri ki görmedim düzgün teori tutturanı. Daha dün Sanji soylu ve prensti. Youtube'da yüzlerce teori kanalı var. Tutan teorilerini görmedim. Başka forumlarda görmedim. Burada görmedim.

Sanji'nin birisi için gittiği kesindi zaten. Ya annesi içindi ya da başka birisi için. Öyle bir şeyin tutması başarı sayılamaz.

Baks ana özet geçeyim.
Vinsmoke ailesi için Germa 66 gibi bir şey deniyor. Diğer şekilde de Warmonger, yani savaş başlatanlar. (Baya tehlikeli aile)
Nami bu bir şehir efsanesi diyor ama Pekoms gerçek diyor.
Big Mom, davetini kabul etmeyip onurunu kıranların yakınlarını kesip kafalarını yolluyormuş daveti reddedene. O yüzden şeytanlar bile gelir deniyordu geçen bölüm. Sanji'yi de Bizim tayfa, Baaratie ve Kamabakka ile tehdit etmişler.
Pekoms, Sanji'nin bir dha dönemeyeceğini yineliyor. Ama Luffy hiç takmıyor ve gider alırım tek başıma diyor. Sızacağım içeri diyor. Pekoms'a beni de kendinle götür diyor.
Evlilik de politik bir birleşmeymiş. Big Mom bu şekilde gücünü büyütüyor. Krallıkların evlilikle birleşmesi gibi.
Luffy Zoro'nun Sanji için endişelendiğini söylüyor ama Zoro hiç takmıyor ve "seni döverim bak bırak o salağı kendi haline" diyor. :(
Luffy ile Law, son durumu tartışıyorlar. Law eğer gidersen burası sahipsiz kalacak diyor. Kaidou dövüşünü erteleyemeyiz, er geç peşimize düşecekler ve yerimiz de artık biliniyor diyor.
Zou vatandaşları da çok seviniyor tabi, "Vay be hala bizi düşünüyorlar" diyorlar. "Siz cidden korsan mısınız yahu" diyorlar. Çok manidar. :/
Brook, Franky ve Robin de biz yetişkiniz, biz daha akıllıyız diyerek samuraylar gelip işleri karıştırmasın diye nöbet tutuyorlar bizimkiler parti yaparken. Ama sabaha uykuya dalıyorlar ve samuraylar geliyor. O üstlerine düşen maymuna da Raizou'yu soruyorlar. Maymun da Raizou'yu duyunca panikleyip rapor etmeye koşuyor. Bizim çatlak samuraylar da peşinden gidiyor. Üç kafadar ise mışıl mışıl uyuyor.
Bölüm sonu, haftaya da bölüm var galiba la. Çok mutluyum. :d

Sağol ellerine sağlık :)

@amaneden Germa 66'nın Germa 666 (şeytan) olduğuna dair bir teori atmıştı ortaya. Sanji eksik olduğu için 66 olarak kalmış. Bana çok aşırı mantıklı geldi :D

Savaş başlatanlar.. Bu kısımdan Sanji'nin ailesinin iyi olmadığı netleşti bence. Bunun dışında bu adamların ne sebeple savaş çıkardıkları merak konusu. Acaba onlar da Bigmom ya da aynı amacı güden diğer oluşumlar gibi güçlenmek için mi savaş çıkarıyorlar dersin ? Eğer ki kendileri savaş çıkartıp kendileri savaşıyorlarsa çok güçlü oldukları da teyit edilmiş olur bir nevi. Ancak 2. bir seçenek de var. O da diğer ülkelerin kendi aralarında savaşmalarını sağlamak ve bundan çıkar elde etmek. Pekoms, kötü şöhretli bir ''yeraltı'' ailesi olduğunu söylemişti Vinsmoke'ların. Yeraltı işlerinden en önemli olanları arasında ise silah ticareti yatıyor. Mingo gibi paravan bir oluşum da olabilir belki bu adamlar. Ayrıca bu etken neden çok zengin olduklarını da açıklar.

Öte yandan 666 olayıyla da bir alakaları olabilir. Malum olunduğu üzere Sanji'nin kaşlarındaki kıvrımlar şeytan meyvelerinin üstündekilerle aynı. Ailenin diğer fertleri de Sanji gibiyse hem 666 sayısı hem de şeytan meyvesi kıvrımları bu adamların şeytan meyveleriyle bir alakası olduğunu düşündürebilir. Ayrıca Sanji'nin diable jambe'si, hem isminde ''diable'' kelimesinin geçmesi hem de diable, yani şeytanın ateşle ilişkilendirilmesi yönüyle yine şeytan meyvelerine bir gömderme olarak algılanabilir mi dersin ? Ailesinin kökeni şeytan meyveleriyle ilgili bir şeyler biliyor olabilir belki diye de düşündüm. En azından bir seçenek olarak kalsın burda. Bu kadar karışık bir şey de çıkmayabilir. Belki de kaşlarının kıvrımları genetik bir şeydir. Aynı Usopp'un ailesinin burnunun uzun olması gibi. Kaşlar kıvrık ve bu özellikleri şeytan meyvesine benzediği için, aile kötü olduğu için sayı olarak 666 rakamını seçmiş olabilirler. Tabi bu rakamı Sanji'nin 6'sıyla birlikte değerlendirdiğim için 666 olarak değerlendirdim. ''Evil Army'' tabiri de bu rakamı destekler nitelikte aslında ama yine de kesin bir şey yok tabi. Neyse... ''Germa'' kelimesi tamamen soru işareti. Eminim ki onun da bir anlamı vardır ama.

Çay partisinde yeni kişiler göreceğimiz aşikar bence. En azından Sanji'nin 2 ağabeyi ve babasını göreceğiz. Ancak Luffy'nin tek başına Mom'un partisine gitmesi ne kadar sağlıklı ? Pekoms'un yanında olması, Mom'un Luffy'ye karşı daha müsamahalı davranacağını gösterse de Bege ortalığı tamamen karıştırabilir. Eğer ki Bege Zou'da gerçekleşen olayları, Mom'un emrine itaat etmeyen Pekoms'un davranışlarını ispiyonlamış veya ispiyonlayacak ise oklar direkt olarak Luffy-Pekoms ikilisine yönelecektir. Mom, sen bana ihanet mi ettin triplerine girerse yandık. Bu insanlar, pardon yaratıklar laftan anlamıyor. İşin içinden çıkamayız. Yani Luffy konuşmaya gidiyorum diye çıkıyor yola ama işler fena karışabilir.

Diğer bir mesele ise Kaido'yla olan savaşı geciktiremeyiz demesi. Haklı da. Kaido'nun tekerine çomağı soktular bir kere. Bu iki felaketten (Kaido-Mom) kurtulmaları mümkün değil bizimkilerin. Çay partisinde işler Bege yüzünden karışırsa son çare 35. gelinin Lola çıkması olur. O da ne kadar etkili olur bu sürecin sağlıklı atlatılmasında, soru işareti. Ama bir kıyamet kopmayacaksa bu ancak Lola sayesinde olur diye düşünüyorum.

Gelelim savaş çıkarsa ne olur, nasıl olur ? Sabah da yazdım. Mf'de Luffy Ace'i kaybetti. Bu sefer bir yonkounun inine gidiyorlar ve Luffy nerdeyse tek başına. Ve eli-kolu bağlı olan Sanji var. Luffy nasıl iyi kişileri sezme yeteneğine sahipse Zoro da bunun tam tersi, kötü kişileri ya da kötü bir şey olacağını sezebilen biri. Luffy'nin bir hezimet daha yaşamasını istemeyecektir ki işin ucundaki kişi kendi arkadaşı aynı zamanda. Bu adamlar (Zoro-Sanji) her ne kadar didişseler de birbirleri için canını düşünmeden verirler. Örn. Thriller Bark. Zoro her ne kadar Luffy'nin sözlerine sadık kalan biri olsa da bu sefer onu dinlemeyecektir. Çünkü çok tekinsiz bir yere gidiyorlar. O yüzden ben Zoro'nun boş boş bekleyeceğini sanmıyorum. Zaten dövüşmeyi seven biri. Dressrosa'da turnuvayı haber vermediği için Luffy'ye kızmıştı. Çay partisinin Zoro için anlamı gerçekten parti olur diye düşünüyorum :)

Bundan sonraki süreçte tabi ki tayfanın geri kalan üyeleri de Zoro'nun peşine takılacaklardır. Mink kabilesi bunu duyar. Olayı Krallarına iletirler. İnu ve Neko gelir. Biz de geliyoruz miyauuvvv derler. Bu sırada Law da araya girerek şöyle der:

- Mugiwara-ya burda kalmamızı söyledi. Ayrıca Kaido'nun adamları Zou'nun yerini biliyor artık. Biz gidersek bu ülke bomboş kalır. Sonra biraz duraksar.. Ama ülkede kimse olmazsa savaşacak kimseleri de olmaz der ve gözler parlar :D

Tüm Zou çay içmeye giderler. Zaten böyle bir duurmda bizimkileri yalnız bırakacaklarını sanmıyorum.

Şu sayfa yalnız olmayacağımızı destekler bence. Bakıyım.. Valla destekler :)

''Ülkemizi kurtaran insanlara karşı kayıtsız kalamayız, onlara yardım edelim, wuuuaaaa!!!'' muhabbeti dönebilir. Zaten Carrot heyecan arıyor. Heyecanın kralını görsün de kuyruğu bi' alev alsın bakalım :D

İnu da Neko'ya destek çıkar. Bu konuda birbirimize kin gütmeyelim ve sadece bir kereliğine de olsa birlikte hareket edelim der ve eski günleri yad edercesine birlikte yola çıkarlar. Bunu gören Mink kabilesi de ayrı bir gaza gelir tabi :)

Bu durumda Mink kabilesi + Law tayfası + Zoro ekibi hali hazırdaki güçler. İnu ve Neko kaybettikleri uzuvlarından ötürü eskisi gibi olmasalar da yine de çok güçlüler. Şu tablo bir yonkou indirmeye yeter mi ? Zor. Bu noktada da Sanji ve ağabeylerinden destek beklerim. Vinsmoke'lar da işin içine girerlerse Mom iner aşağı.

Evet biraz üfürdüm yine. Mom'la bir savaş olursa böyle olabilir. Ya da sürpriz bir şekilde Kid'ler de dahil olabilir. Ama savaş olmazsa da buna benzer bir senaryo Wano ve Kaido için gerçekleşebilir diyorum. O da olmadı son savaşa Minkler bizimle :D

Son düzenleme:
Gene böyle der.

Zaten görmedim dedim .Tuttuysa görmemişim seninkini demek ki. :/ 2008-2009 yılları arasında söylemişindir tarih o zamanlara denk geliyor.

Tahmin edilemeyecek bir seri ki görmedim düzgün teori tutturanı. Daha dün Sanji soylu ve prensti. Youtube'da yüzlerce teori kanalı var. Tutan teorilerini görmedim. Başka forumlarda görmedim. Burada görmedim.

Sanji'nin birisi için gittiği kesindi zaten. Ya annesi içindi ya da başka birisi için. Öyle bir şeyin tutması başarı sayılamaz.
Yine de bu öngörülebilir olduğunu gösterir.Uzun vadeli teori tutturmak her seri için zordur zaten.O kadar kolay tahmin edilse popüler seriler bu kadar popüler olmazdı herhalde.

Gene böyle der.
O mugiwara deyişi yok mu, beni benden alıyor. :a:

Altın diye kanca falan takar şimdi o al başına belayı sonra
Gelse gelse düğünü trollemeye gelir o. Koca savaşı trollemiş adam, bi düğün mü kurtulacak elinden. :D

Aynen. :D Gerçek fan kitlesi oluşmaya başlamış olur arc sayesinde.
He. Şimdiki bazıları da "biz biliyoduk zaten" derler. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık