Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 812: Gangster Capone Bege

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    179
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Her sarayın/kalenin sadece prenseslerin bildiği gizli giriş-çıkışları var acaba... Neyse tamam.

Bölümü baya rötarlı okudum :D Olaylar olaylarrrrrrr !

Şimdi...

Kapağa değinmeden geçersem olmazzz! İki güzeli aynı karede görmek, en az iki güzel kadar güzeldi :D

Pekoms'un Minklere bu kadar bağlı olmasını beklemiyordum. Sanırım Bigmom, halkı bu kadar güçlü bir ülkeye Pekoms'un hatırına dokunmamış. Belki de kendi bölgesinde değil bu deniz, ondan dokunmamış.

Capone'nin Pekoms'u arkasından vurması yakışık almadı, evet. Ancak Pekoms'un bir yonkou adamı olarak daha tedbirli davranması gerekirdi. Sen Capone'yle nerdeyse iki yıldır çalışıyorsun. Az-çok tanımış olman gerekirdi. Bu adamın böyle kalleşlikler yapabilecek biri olduğunu düşünmeliydi. Bege'ye ''çaylak'' diyen Pekoms, asıl kendi çaylaklığının kurbanı oldu bence. O kadar tecrübeye sahip olmasını beklerdim.

Sanji ve Bege bakışması manidar geldi. Birbirlerini şahsen tanımıyor olsalar bile iki ailenin geçmişlerinde bir husumet olabilir.

Bege'nin, Mugiwara tayfasını yerlere göklere sığdıramayan Minklerin içinden alıp götürmesi saçmalıktı bana göre. Adamlar ülkenizi kurtarıyor holey, yuppi... Ama aynı adamları elin mafyası geliyor alıyor rerörö. Yiyelim mi şimdi. Ee hadi yiyelim :artiz:

Bege'nin kendi içinde toplantı yapması güzeldi. Meyvenin bu şekilde de kullanılabiliyor olması ve adamın içinde ayrı bir cumhuriyet ve yaşam biçimi olması hoşuma gitti.

Daha bir hafta öncesinde Sanji'nin önemli bir krallığın evladı olduğuna dair bir teori paylaşmıştım zati. Bu yüzden bu bilgi beni şaşırtmadı. Sadece Mom'un kızı ile olan evlilik olayı şaşırttı. ''Only Alive'' olayı Bigmom'un bizimkilere karşı olan tutumunu değiştirmiş anlaşılan. Burada dikkat etmemiz gereken bir nokta da şu bence:

Mom'un 34 tane damadı var beyler. Ve bu damatların her biri mafyavari bir oluşum ise, her damat hatırı sayılır bir bireysel güce sahip ise Mom'un çok sağlam bir totoşu var demektir bu :D Hikayenin devam ettiği coğrafyanın, İspanya, Fransa ve İtalya gibi ülkeler olduğunu düşünürsek Mom'un bölgesinin ''Günümüz Avrupa'sı'' olduğunu da düşünebiliriz sanırım. Mom, Avrupa kıtası kadar bir bölgeyi kontrol ediyor. Dolayısıyla Krallıklarla ilgili gelişmelerden, buralarda dönen olay ve hareketlerden haberdar olacak bağlantılara sahip. Üstelik sürekli soylu ya da tanınmış kişileri birbirleriyle evlendirerek ailesini ve yönettiği alanları genişletmeyi amaç edinmiş. Bu da kendisini koskocaman bir ailenin Mom'u, yani ''annesi'' yapmış ;) Burda tayfa bir kırılma anı yaşıyor yalnız. Sanji Puding'e gönlünü kaptırırsa bir daha geri dönmez valla. Luffy de bunun üstüne imam bayıldı'yı fırına verir; yana yana, yardıra yardıra Mom'un yanına gelir benden demesi :D İşin şakası bir yana Sanji'nin dünyadaki en büyük zaafı ''kadın'' olsa bile tayfayı bırakmaz. Hatta şu an limanda rüzgarlar dinlemeye başladı, Mom'la bizim tayfanın arası iyi olmaya doğru gidiyor derken Sanji Mom'un çay partisini mundar ederse bu olay Mugiwara Kaizokudan vs. Bigmom Kaizokudan ile biter yani. Olaylar hala ortada. Kaido mu Bigmom mu kestirmek zor gerçekten.

Sanji'nin, eğer ölmedilerse 2 kardeşi ya da 2 ağabeyi daha var. Bu adamlar/kadınlar yaşıyorsa vasıfları nedir, güçlüler mi, kendilerine ait yönettikleri bir bölge ya da ülke var mı ? Ya da kardeşlerinin erkek olma durumunda Bigmom diğer iki oğlanı kendi kızlarıyla evlendirip Winsmoke (ismi de gayet anlamlı bu arada :D) Krallığı'nı kendine bağladı, bu işin son halkası da Sanji mi ?

Bölümler ilerliyor, sorular bitmiyor. Bakalım nereye doğru gidiyor bu kuyunun sonu ?

Sanji hakkındaki gelişmeler ve bu gelişmelerin sonraki basamaklarının daha da güzel yerlere bağlanacağını düşündüğümden bölüme iyi dedim.

Edit: Şu bölümlerin varlığı, dünya hükumetinin ne kadar büyük bir güç olduğunun ve son savaşın ne kadar büyük olacağının da bir göstergesi aslında. Bu 34 damadı/ülkeyi/krallığı Sanji'nin kendine bağladığını düşünün. Arkamıza eklenecek nüfüsu ve filo gücünü düşünün. Binlerce insan, yüzlerce gemi. Şu an elimizde böyle büyük bir gücün anahtarı da var aslında. İlerde Sanji'nin komutası altında böyle bir güç olduğu görmek isterdim.

Başka bölüme artık.
3 aydır böyle böyle oyalıyorsun.

Şaraplı gemi acaba bunların olabilir mi? Sanji belki gayri meşru çocuktur, belki bir hizmetçiden yasak aşk sonucu olmuştur. Annesine kardeşleri falan hep eziyet etmiştir ve annesi de ne olursa olsun asla bir kadına vurmamasını vasiyet olarak bırakmıştır. ;)

3 aydır böyle böyle oyalıyorsun.

Şaraplı gemi acaba bunların olabilir mi? Sanji belki gayri meşru çocuktur, belki bir hizmetçiden yasak aşk sonucu olmuştur. Annesine kardeşleri falan hep eziyet etmiştir ve annesi de ne olursa olsun asla bir kadına vurmamasını vasiyet olarak bırakmıştır. ;)
oha çok mantıklı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık