Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 798: Kalp

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    158
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lufy amirelle oyalanıcak o esnada gemi hareketlenicek sonra law oda acıp lufy'nin yerini değiştiricek gelen taşlarıda odanın içinde denize dökücek lufy de bıraksaydında şunu bi dövseydim diye law'a kızıcak artık gıtmemiz lazım denilicek lufy bağırıcak hadi gidelim o zaman millet sağolun beni desteklediğiniz için diyecek bildiğimiz senaryo o değilde kid leri merak ettim.

Teach'e gelince stratejik geri çekilme, luffy'e gelince her zaman kaçamayız muhabbeti. Teach ve tayfasıda akainu'yu alırdı, baya bir kayıp olurdu tayfada, hatta tüm tayfasıda ölebilirdi ama yeni adamlar nasıl olsa bulurdu teach. Bu ne ayak şimdi Oda, luffy tek başına bunu yapabiliyorsa, şimdiki meyveye alışmış teach tek atar herhalde amirallere:oleyo2: Biraz abarttım ama durumun vehametini göstermek açısından:p

JamesLogan

Lufy amirelle oyalanıcak o esnada gemi hareketlenicek sonra law oda acıp lufy'nin yerini değiştiricek gelen taşlarıda odanın içinde denize dökücek lufy de bıraksaydında şunu bi dövseydim diye law'a kızıcak artık gıtmemiz lazım denilicek lufy bağırıcak hadi gidelim o zaman millet sağolun beni desteklediğiniz için diyecek bildiğimiz senaryo o değilde kid leri merak ettim.
:respect:

798 spoiler yorumu@

- gecen hafta, bayılan askerler dahil, tüm askeri birlikleri cökertenlerin cüceler oldugunu çizmiş mangakamız. ayrıca leo-sama, çeligi dikmiş. insanların yaptıgı işleri kolaylamak için, seytan meyvesi kullandıgına dair teorisi vardı smokerın. görüyoruzki sahip olunan işcilige, ekstralar katılmıs durumda. dikiş adam, celigi dikebilirken, makas adam, rahatlıkla celigi bile kesebiliyor. leoylan , inazumadan iyi takım olur gercekten :D

- sonra prenses hanımda yardım ediyor olaya. tabiki planların hepsi kyrostan cıkma.

- luffy ve law gelene kadar, dresrosanın yigit savascıları, ölümleri pahasına savasmaya kararlı çizilmişler. ve e.oda, bartonun agzından bayagı iddaalı bir söz söyletiyor; bariyerimi hiç bir sey asamaz. tabiki kendini bariyer bir topun içine saklaması lazım, yoksa sagın, solun arkan, yada altın acıksa... amiral seviyesi adamlar, insanın aklını alabilirler barto reyiz. vede aklıma bartonun bariyer savunması geldikce, içgüdüsel olarak marco ve jozuyu hatırlıyorum. yani luffynin daha cok roger gibi, saldırı gücü yüksek savascıları var. ama luffy, wb ve rogerıda asabilir. o yüzden jinbei ve barto gibi saglam savunması olan adamlar tayfaya cok güc katacaktır. ins bu adam tayfaya gelir diyorum.

- daha sonra, bir cogumuzun söyledigi gibi lawın sengokuyla konustugunu görüyoruz. sonucta rosinanteyi ölümüne sürüklenen yola sokan sengokuydu. lawın bunu ögrenmesi kacınılmazdı. sonucta bir shicbukai olarak, eski bir deniziciyi kime sorsa, amiral sengokunun sorumlulugundaydı o kişi diye bilgi alması kacınılmazdır.

- fb geliyor ve rosinante, sengoku konusmalarına tanık oluyoruz. burda mangaka bir zıtlıgı işliyor. law aslında, doflamingoyla aynı. ama onu ısıga yönlendiren bir ruh, kaderini degiştiriyor. birinin kaderi hasırsapkalı luffyle kesişip, helak olmak olurken... diger cocugun kaderi , aynı korsana asist yapmak oluyor. ayrıca bilmedigimiz bir sey ögreniyoruzki; sengokuda, garp gibi ılımlı ve yarı duygusal bir tip. çünkü astı oldugu halde, rosinanteye oglu gibi baglandıgını itiraf ediyor. hikayenin devamında sengoku kaybettigi dört seyi sayıyor: drakein babası ve tayfası, rosinante , ope ope no mi ve law. tabiki sadece acein d. olusunu ve nerden gelişini sorgulayarak kıllanan adam... ope ope kullanan lawın adını duydugunda, tüm puzzleı birleştirmesi kac saniye sürmüştür ?

sonuc olarak, sengoku sevdigi adamının yalan söyleme nedenini ve tüm olayı irdelerken, lawda bir nevi borcunu ödeme yaptı. rosinante gibi adamın hammaddesini yad ettiler. dofun tüm planları mahvolmusken, onu durdurmak için ölen yigit kardeşinin anılması bile, e.odanın her zamanki tavrının bir sonucu.

- bölümdeki herseyden daha önemli yerse kücücük bir kare... law adında d. oldugunu söyleyip ve d. nin ne oldugunu sengokuya sordugunda, sengokunun çizilen ifadesi herseyi acıklıyor aslında. ne oldugunu ögrenemesek bile işin içinden dehset bir sey cıkacak. ayrıca, muhtemelen amerikan baskanlarının, her türlü gizli bilgiyi her secildiklerinde birbirlerine aktarmaları gibi... filo amiralleride, d. olayı ve diger özel bilgilerle belli ölcüde donatılıyorlardır. yinede sadece böyle olmayıp, sengokunun rogerın döneminde yasadıgı için veya garp aracılıgıyla daha fazla bilgiye sahip olma olasılıgıda var. öte yandan kuvvetli ihtimal; bilginin kutsal mallar ve oradanda gorosei aracılıgıyla iletilmesi. çünkü d.lerin içinde tüm herseyi çözen sadece roger varken ve tüm d.ler dagılmısken, onları yıkanlar bunları kendi kayıtlarında tutup , gelecek nesillere aktarmıs olmalılar.

- sengokunun son sözleri ise bende saul ve robin konusmasını canlandırdı. yasamaya devam et. :) lawın, fbi var... acıklı bir hikayesi var... bir d.... , robin gibi bir durumla tayfaya baglandı... güclümü güclü... ulan öldür işte tüm tayafsını e.oda, hem kan vahset görelim, hemde lawı yama işte bize. en kötü bu adam luffynin su an görünen sag kolu ;)

- manganın sonundada, isshonun gövde gösterisi var. düşünün şimdi adam böyle saldırcak, dofun tayfasından kac ezik buna karsı koyabilir ? hayır pica tasa hükmediyor, adam meteor bile cekiyor. picayı o taslarla birlikte ordan oraya vuruverir. ne doflamingo, amiral gücündeydi... nede g 4 formunda doflamingoyu sümük gibi ordan, oraya yapıstıran luffy. ama bir gercek varki, g4 formuyla luffy amirallige daha yakın gücte bir adam olmus gibi hissediyordum. hala öyle hissediyorum. üstelik bir cok kişi gibi bendee luffyde farklı bir form veya ekstra bir kac teknik daha var gösterilmeyen diye düşünüyorum...

- ve nihayetinde, luffyden duymak istedigimiz o sözler geliyor... sürekli bir gün yenicegiz diye bekleyemezsin. korsanlar kralının gercektende kacmaması ve savasması gerekir. tıpkı roger gibi, tüm denizi korkuyla titretmiş ve saygı kazanmıs vakur korsanlar kralı gibi, tek bir adamı için bir ülkeye savas acıp, asla kacmamıs adam gibi... ve e.oda acei harcayıp, onun iradesinide luffye baglamıs. aynı saulun iradesini, g3 le luffye bagladıgı gibi, bir baska d. de artık luffynin içinde yasıyacak. yani ace gibi, 2 yıl önce gözlerinin önünde ölen, ama yinede kacmayan ace gibi savasıcak. ha teachin yolunu izlemekte bir secim. ama ben oyumu ve ruhumu bu kacmama olayına koyarım. ha luffy yenermi ? bence hayır. yinede ya biri müdahil olucak, ya da issho epey hasar alıcak bir sekilde. luffy ise bence daha sözünü yemez. birinin müdahil olabilme olasılıgı var., yinede agzı burnu kan içinde bir issho akainuya daha kolay yalan söyler öyle degilmi ? :D

Son düzenleme:
Teach'e gelince stratejik geri çekilme, luffy'e gelince her zaman kaçamayız muhabbeti. Teach ve tayfasıda akainu'yu alırdı, baya bir kayıp olurdu tayfada, hatta tüm tayfasıda ölebilirdi ama yeni adamlar nasıl olsa bulurdu teach. Bu ne ayak şimdi Oda, luffy tek başına bunu yapabiliyorsa, şimdiki meyveye alışmış teach tek atar herhalde amirallere:oleyo2: Biraz abarttım ama durumun vehametini göstermek açısından:p
Luffy köteği yedi ve gücünün yetmeyeceğini görünce tayfasını koruyamayacağını anlayınca kaçalım dedi. Çok farklı duruyor bence.

Nazar değmesin Fujitora-san pek bir aktif. Geç açıldı kendisi. Dof ülkenin ırzına geçerken tavla oynuyordu, şimdi azası gelmiş. Luffy şuan bir amirali yenemez ama bir kaç kemiği kırsa şu çapsızın fena olmaz hani

Ucundan amiral dengi olduğunu gösterip Law'a ışınlatacak muhtemelen Luffy'yi. Neyse bi G4 şov fena olur yine.

Amiralleri amiral yapan meyveleri açık ve net. Herif kolunu kaldırıyor bütün ada ayaklanıyor. Kara Sakal'a çift meyve ver Yonko yap. Bizimki de lastik lastik diye gezsin ortalıkta. En azından bu sefer adam akıllı işi ciddiye bindirdi. Düşmanımdan kaçmayacağım repliği de Luffy'de pek bi karizma durdu..:cool: Ace söyleyince çocukça bi laf gibi geliyordu.

Sengoku şaşırttı açıkçası. Ciddi ciddi rahata bağlamış adam. D. mevzusunu da biliyor olabilir. şu 800'de açıkla artık bişeyler yav.
Açıkçası açıklayacağını düşünmüyorum. İçimden bir ses her şeyi son arc oldu bittiye getirecek diyor.

Rayleigh acaba lufy'e korsanlar kralı hiç birşeyden kaçmazdı önüne gelenle savaşardı diye anlatmış olabilirmi çünkü lufy korsanlar kralı nasıl birisi diye sormuş olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık