Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 793: Kaplan Ve Köpek

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    216
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Alpamis

BB onlardan geriye bir şey bıraktıysa gelirler.:S Onlar BB arcına kadar gözükmeyecekler herhalde.
Shanks'ın işi bir paslı çiviye ya da Beckman'ın tabancasından çıkan kör kurşuna bakar. Karşısındaki adam Kid sonuçta.:S
@Akainu Dofy sağlam olsaydı, Lufy yoktu şuan.:S
Ohoo karşısında ki adam Kid sonuçta diyor.:) Kid'in karşısında ki adam Shanks sonuçta demen gerekirken hemide.:) Law'ın meyvesinin neler yaptığını gördük. Adam her şeyin yerini değiştirebiliyor. O kör kurşunlarla indiremedi Dof'u. Ya da yerini değiştirip de denize atamadı onu da Shanks'in mi bu şekilde alt edilmesini bekliyorusunuz.

Luffy'nin Dof'a harcadığının en az 10 katı gerekir Shanks için. Diyorum Shanks bu ittifak tarafından indirelemez. Adam saniyesinde gemi yanaşmadan gelip Akainu'n kılıcını durduruyor. Ne kadar hızlı olduğunu sen düşün. Bu adama kör kurşun saplanıp ölümüne yol açacak he mi ?

Daha once yine ayni sekilde Oda'nin verdigi bir demecten dolayi Sabo'nun kesinlikle oldugunu soyluyordum ve o zaman da Japon forumlarinda ayni sekilde dusunduklerini soylemistim ve yanlis cikmisti. Artik hic bir seye yuzde yuz demiyorum ama sadece suanda gorunen sey o :üzgünüm:
Issho'nun şiçibukai sistemini yıkması için konumu çok önemli. Bunun için konumunu kaybetmektense gider Luffy ve Law'ın peşine düşer. Her ne kadar Sakazuki öyle demiş olsa da sonuçta amiral, bu şekilde de etkisi olacaktır.
Seni kırmayıp kesin konuşmuyorum o zaman. %83 oran veriyorum benim dediğim gibi olmasına. :D

Issho'nun şiçibukai sistemini yıkması için konumu çok önemli. Bunun için konumunu kaybetmektense gider Luffy ve Law'ın peşine düşer. Her ne kadar Sakazuki öyle demiş olsa da sonuçta amiral, bu şekilde de etkisi olacaktır.
Seni kırmayıp kesin konuşmuyorum o zaman. %83 oran veriyorum benim dediğim gibi olmasına. :D
Bekleyip gormekten baska sansimiz yok artik :alkis:

Alpamis

WB ne dedi? Her şeyinizi hasır şapkalı çocuğa yardım etmek için kullanın demedi mi? Marco demedi mi Ace'in iradesi Luffy'nin içinde yaşıyor diye? Ne olursa olsun onu koruyacağız diye. Ee? Dof mera merayı koymuş ortaya. Herkes geliyor ama onlardan ses yok? Hadi Ace'in meyvesinin Karasakal'a gitme ihtimali onlar için sorun değil, Luffy'nin bunu önemseyecebileceğini hiç düşünmediler mi? Luffy meyve için oraya giderse ve sakat durumlara düşerse? Luffy'nin ölmesi bizim onursuzluğumuz olur diyorlardı? Hani la Marcolar nerede? Bir yerlerde gazete okuyorlardır anca vay Luffy büyük iş yapmış diye. Demem o ki Marcoların Shanks'a yardıma gitme ihtimalini pek fazla görmüyorum. Zaten Shanks da istemez kanımca böyle bir şeyi.

Kardeşim dalga mı geçiyorsun sen? Savaşmamak ile yardıma gelmek arasındaki farkı ayırt edemiyor musunuz siz yahu? La adam Shanks'ın önemsediği çocuğu (luffy) biçiyordu az daha MF'de. Kusura bakma kızıl saç geri durmayacağım demedi mi? Shanks'ı bu kadar önemsese Luffy'e niye saldırsın adam? Aksine Luffy'e yardım ederdi. Adam diyor ki denizcilere: Shanks'ı söylememiştiniz, hesapta yoktu diyor. Siz bana WB dediniz geleceğiz dedik geldik, savaştık, yani sözümüzde durduk diyor bir nevi. Ben Shanks için söz vermedim demeye getiriyor. Eğer ilk başta hedef WB değil Shanks olsa Mihawk'ın gelmeyeceğini nereden biliyorsun o da ayrı bir soru. Adam Shanks ile defalarca savaşmış birisi zaten.
Yahu o savaş için diyorlar o durumu. O savaşa gelip WB korsanları ile birlikte çarpışmış Ace'İ kurtarmış kişi bu Luffy. Marco ve WB'nin yapamadığını yapıp Ace'in serbest kalmasıın sağlamış kişi. O savaşta tabi ki de onu kurtarmaya çalışacaklar. Ama her zaman yanınıda olup her savaşında onun yanında olacaklarını söylediklerini duymadım ki böyle bir şeyin hiç bir yerde örneği yok. Dragon Smoker'dan çocuğunu kurtardı. Ama MF savaşında izini dahi görmedik.

Bu arada Marco'lar Luffy'nin potansiyelini bilen kişiler. Adama inançları var. Ki o yüzden Akainu'ya karşı onu bu kadar savundular. Ama herkesin vermesi gereken kendi savaşı vardır. Gelip de yardım etseler onun karşısına geçmiş olurlar.

Shanks istemez zaten. Shanks bu üçlü ittifak bana saldırmaya geliyor. Ben en iyisi Marco'lardan yardım istiyim diyecek biri değil. Zaten o duruma düşecek biri de değil. Ben herhangi sakat bir durumda Marco gibi ona yardım edecek kişilerin var olduğunu söylüyorum sana. Ki benim gördüğüm Marco bu tür bir yardımı unutmayacak birisidir.

Ohoo karşısında ki adam Kid sonuçta diyor.:) Kid'in karşısında ki adam Shanks sonuçta demen gerekirken hemide.:) Law'ın meyvesinin neler yaptığını gördük. Adam her şeyin yerini değiştirebiliyor. O kör kurşunlarla indiremedi Dof'u. Ya da yerini değiştirip de denize atamadı onu da Shanks'in mi bu şekilde alt edilmesini bekliyorusunuz.

Luffy'nin Dof'a harcadığının en az 10 katı gerekir Shanks için. Diyorum Shanks bu ittifak tarafından indirelemez. Adam saniyesinde gemi yanaşmadan gelip Akainu'n kılıcını durduruyor. Ne kadar hızlı olduğunu sen düşün. Bu adama kör kurşun saplanıp ölümüne yol açacak he mi ?
O kısım şakaydı ben Dofy sağlam olsaydı Lufy yoktu kısmına cevap atarsın diye düşünürken sen uzunca yazmışsın.:S Başkası da Dofy'nin 1-2 tık altı demiş cevap atmamışsın. Şaşırtıyorsun.:S
Kid ler alamazlar ama sağlam planlarla baya zayıflatırlar. Herkesi Lufy mi indirecek nerede kaldı 11 tane novonın adı ve yapacakları.:S Bu adamlar yonkou ile doğrudan olmasa da dolaylı olarak kapışmayacaklarsa bıraksınlar korsanlığı.
Fuji'nin gücüde ne yapacağı da hala meçhul ama karizmayı biraz topladı.

Hawkins dememin sebebi yaptıkları çalışmalar, planlar ve buldukları ortakların sonucunda, birde üzerine Hawkins'in kartlarına bakıp öyle hareket etmeleri. Bir yüzde vermiştir, sonrada ortak karar almışlardır. Öyle olmasa Hawkins eceline mi susadı, bakar kartlarına ve ben yokum bu işte hacılar der geçerdi. Kizaru olayında durum farklıydı ayrıca, orada kaçma şansı yoktu. Burada oturup sakin kafa ile karar verme şansı var.

Dur bi laa falınıza bakayım mı bu olay, ortada canları var iken. Yonkou bu arkadaş...

Yani sen kidgillerin, Shanks' lara kabalama gireceğini düşünüyorsun, çocuk oyunu gibi. Law'ın kaido ve doflamingo planlarınıda gördükten sonra, ayrıca kidgillerin bunu dillendirmesine rağmen...boşverin planları panpalar, gidip direk shanks'lara girişelim, çünkü ecelimize susadık demiyorlardır herhalde. Planları başarısız olur, o ayrı mesele.
Sen de biliyorsun ki bu seride Luffy dışında kimse bodoslama yonko'ya dalmak istemez.Tabi bi planları olacak.Benim dediğim şey bu planın işe yaramayacağı.Hawkins sadece bu gün ölmeyeceğim diyor.Aynı mantıkla Shanks karşısında da ölmeyeceğiz gibi bi mantıkla çıkacağını düşünüyorum.Ki bunu da tahmin etmek zor değil.Çünkü Shanks öldüreyim kafasında değil zaten.

Ayriyetten öncesin de belirttiğim gibi şu novalar arasında kurulan iki ittifak arasında pek fark yok ve bu ittifaklardan biri daha yonkonun bir adamını zor indirdi.Ve bir de Beckman var.Bana sürekli aynı şeyleri diyip duruyorsun diyebilirsin ama Oda bu herifin çok zeki olduğunu söyledi. Şimdi bunu göz önüne alınca Kidgillerin sizde Beckman var çok zeki ama bizim plan şahaneydi diyip Shanks'ları yeneceğini ve dolayısıyla Beckmanın fos çıkacağını hayal edemiyorum.

Big Mom'a gelince yener diyorsunuz da Shanks olunca niye olmasın muhabbetine gelirsek.yukarıda da belirttiğim gibi Luffy ve Law bin bir zorlukla Dof'u ve tayfasıını yani Kaido'nun kolayca yok edebileceği bir grubu zar zor harcadı ve bizimkilerin hali ortada.Yani Big Mom-Kaido olunca yener Shanks'a olmaz demiyorum şartlar değişti.

Yahu o savaş için diyorlar o durumu. O savaşa gelip WB korsanları ile çarpışmış onu kurtarmış kişi bu Luffy. Marco ve WB'nin yapamadığını yapıp Ace'in serbest kalmasıın sağlamış kişi. O savaşta tabi ki de onu kurtarmaya çalışacaklar. Ama her zaman yanınıda olup her savaşında onun yanında olacaklarını söylediklerini duymadım ki böyle bir şeyin hiç bir yerde örneği yok. Dragon Smoker'dan çocuğunu kurtardı. Ama MF savaşında izini dahi görmedik.

Bu arada Marco'lar Luffy'nin potansiyelini bilen kişiler. Adama inançları var. Ki o yüzden Akainu'ya karşı onu bu kadar savundular. Ama herkesin vermesi gereken kendi savaşı vardır. Gelip de yardım etseler onun karşısına geçmiş olurlar.

Shanks istemez zaten. Shanks bu üçlü ittifak bana saldırmaya geliyor. Ben en iyisi Marco'lardan yardım istiyim diyecek biri değil. Zaten o duruma düşecek biri de değil. Ben herhangi sakat bir durumda Marco gibi ona yardım edecek kişilerin var olduğunu söylüyorum sana. Ki benim gördüğüm Marco bu tür bir yardımı unutmayacak birisidir.
Ee Shanks'ın olayı da o savaş işte. Adam orada geldi yardım etti. Orada yardım etti diye Shanks'a yardıma koşuyorlar da kardeşlerinin vasiyetinin içinde yaşadığını düşündükleri Luffy'e mi gitmiyorlar? Kardeşlerinin meyvesinin Karasakal'a gitme ihtimalini önsemiyorlar da işleri güçleri Shanks mı? Anam la bu bize yardım ettiydi koşunnnn laaaa. Hangisi daha mantıklı mübarek. Bu adamları böyle şeyleri çok takıyor olsalar Rossa'da olurlardı şimdiye.

Herkesin vermesi gereken savaşı mı vardır? La Shanks yonko gırgır mı geçiyorsun sen? Yardıma ihtiyacı olan son adam. Serinin tepesi o. Asıl savaşına karışılmaması gereken yonko zaten. Luffy'e gitmeyen ona niye gitsin.

Alpamis

O kısım şakaydı ben Dofy sağlam olsaydı Lufy yoktu kısmına cevap atarsın diye düşünürken sen uzunca yazmışsın.:S Başkası da Dofy'nin 1-2 tık altı demiş cevap atmamışsın. Şaşırtıyorsun.:S
Kid ler alamazlar ama sağlam planlarla baya zayıflatırlar. Herkesi Lufy mi indirecek nerede kaldı 11 tane novonın adı ve yapacakları.:S Bu adamlar yonkou ile doğrudan olmasa da dolaylı olarak kapışmayacaklarsa bıraksınlar korsanlığı.
Fuji'nin gücüde ne yapacağı da hala meçhul ama karizmayı biraz topladı.
Ben şu an için Luffy'de dahil kimsenin inidremeyeceğini söylüyorum.Shanks seri sonuna saklanan karakter. Diğer Yonkou'lar olabilir. Zaten ilk inen Yonkoular Big Mom ve Kaido olacak bence. Birini bizim ittifak diğerini de Kid ittifakı indirir.

Dof-Luffy konusunda isteyen istediğini söylesin. Kaç kere tartıştık artık. Herkesin kendi düşüncesi var. Ve cevap da verdim. Böyle bir bölümün hatırına Dof-Luffy tartışmayacağım diye.:) Artık Dof olayı gitti bitti. Onu tartışmak boşuna olur.

Alpamis

Ee Shanks'ın olayı da o savaş işte. Adam orada geldi yardım etti. Orada yardım etti diye Shanks'a yardıma koşuyorlar da kardeşlerinin vasiyetinin içinde yaşadığını düşündükleri Luffy'e mi gitmiyorlar? Kardeşlerinin meyvesinin Karasakal'a gitme ihtimalini önsemiyorlar da işleri güçleri Shanks mı? Anam la bu bize yardım ettiydi koşunnnn laaaa. Hangisi daha mantıklı mübarek. Bu adamları böyle şeyleri çok takıyor olsalar Rossa'da olurlardı şimdiye.

Herkesin vermesi gereken savaşı mı vardır? La Shanks yonko gırgır mı geçiyorsun sen? Yardıma ihtiyacı olan son adam. Serinin tepesi o. Asıl savaşına karışılmaması gereken yonko zaten. Luffy'e gitmeyen ona niye gitsin.
Yahu ne kadar saçmaladığın hakkında hiçbir fikrin yok bence. Luffy'nin hayatı her zaman bir tehlikede. Senin dediğin gibi bir durum olsa. Bütün hayatları boyunca Luffy'e biat edip her an her tehlike için onu korumaya çalışırlar.

Shanks'in zaten ihtiyacı yok bu gibi yardımlara. Bu arada Luffy'e inancı olan adamlar. Potansiyelinin farkındalar. Ben Luffy'i bir ara göreceklerini şayet düşünüyorum Marco'nun.

Bu arada dünyanın en güçlü adamının (bana göre olmasa da.) yardıma ihtiyacı oluyor da. Herhangi bir aksiliğe karşın zor duruma düşebilecek olan Shanks'in yardıma ihtiyacı olmuyor mu ? Marco'ların Shanks'e borcu olduğu apaçık ortada. Shanks'e yardım etmeleri olasılığı her an var. Bunun aksini savunmak imkansız. İmkansızı başıryorsun şu an.

Croco-Boy

Ben Oda'ya kaç kere diyorum böyle bölümler çizipte şu gençlerin bünyesini bozma diye :/

Bak nasılda sıraya girip saçmalıyor hepsi :/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık