Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 776: Kollezyumun Kahramanı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

wildthorn

Kyros a tek bölüm ayırmasına şaşırdım. 2 bölüm alır onun vs si diyordum. Olmadı.
Doff un Tayfası beklentimi veremedi açıkçası. Ki ben bu tayfayı gözümde büyütmemiş başka tayfalarla karşılaştırmamıştım. Ama balon çöp benzeri lafları hak etmiyorlar.
Bir Cp9 dövüşü daha bekliyordum ama olmamasının daha iyi olduğu kanaatindeyim. Bu adamlar yonkou ya yürüyeceklerse bu kadar bile zorlanmamaları gerekiyor mantıken. Franky tahmin ettiğimden daha fazla hasar almış. Robin nin zekası kendini gösteriyor. 2 yıl içinde meyve yeteneğini çok geliştirmiş. Kesinlikle benim favori meyvelerimden biri. Kyros sa adam efsane zaten. Karısının son sözlerinin seni tanımıyorum olması çok acıklı. Bu arc baya bi dram ve efsane sözler gördük. Bundan sonra Zoro nun küstah gülümsemesi ve Luffy nin kızgın halini görmek istiyorum. Law kan kaybından ölmeden Luffy Belamy den kurtulsa iyi olacak.

Bu arc hemen hemen çok kötü açık söyleyeyim. BAA'dan beri böyle daha doğrusu. Oda meraklandırcam diye tayfayı tam güç göstermedi bir türlü. Velhasıl kelam 2 yıldan sonra seride terazinin aksiyon yönü yukarıya çıkarken bilgi kısmı daha ağır basıyor. Denizkızı prensesi, Nuh'un gemisi, söz verdikleri adam (adını unuttum), D. ler ile kutsallar arasındaki doğal düşmanlık vs. Bu bilgilerin aslında bizi tatmin etmesi gerekiyor ama Oda bunları da parça parça veriyor. Tıpkı bölümler uzasın diye tüm tayfayı dağıtıp karşısına onlarca düşman çıkardığı gibi... Bir gereksizlik var. Bugün bir arkadaş yazmış "Bleach için aylık çıkarsın seride hiç ilerleme yok" diye. Aynı sözü OP içinde diyorum.

Sözü uzatmaya luzum yok. Bu arc ın efsanesi Senor vs Franky'di. Ne Zoro ne de diğerleri üzerine çıkamaz. Onun dışında Luffy'nin gelişimini görmemiz açısında iyi bir Dof vs Luffy görmemiz şart. Son olarak bu arcın en önemli olayı olarak Usopp'un "God" unvanını alması ve bi'sürü insanın sanki sadakat yemini etmiş gibi ona bağlılık göstermesini görüyorum. Seri başından beri 8 milyon adamım var diyordu adam. Sayı olarak tutar mı bilmem ama bayağı adamı var. Nasıl WB çağırdığında bir sürü adam savaşa iştirak etti Luffy'e de ileride böyle bir destek gelicek. Zaten kendisinin böyle bir gücü var Mihawk'ın demesine göre. Usopp'da katkı sağladı epey.

Bu sai'yi kolezyum'daki sai sanıyorlar. Lao g karşısında açtığı nihai Teknik ile sanji'ye beyin kanaması geçirtip, ayağını çatlazmaz direk kırar atar:artiz:

Mingo'nun tayfası fena değil ama bizimkilere level attıracak kadar iyi de değil. Bunu bir kabul etmek lazım. Bu tayfayı Wb tayfasıyla kıyaslayanlara benden de selam olsun diyor ve devam ediyorum.

Arkadaşlar Doflamingo taydasının durumuna şöyle bakarsak, yadırganacak bir durumun olmadığını görürüz bence.

1- Bizimkiler iki yıl eğitim aldılar. Bu iki yıllık eğitimi yeni dünyada ezilmemek için aldılar zaten. Daha yeni dünyanın başında (Punk Hazard ve Balıkadam'ı geçiyorum, malum...) bu adamlar sıkıntı yaşarlarsa aldıkları iki yıllık eğitimin bir anlamı kalayacak mıydı ? Yalnız burda muhabbet, iki yıl eğitim aldı diye herkese yürüyecekler mi arkadaşşş ? değil ! Bizim tayfanın 6 ayda geldiği seviye düşünüldüğünde 2 yılda rahat bir şekilde gelecekleri seviyeler bunlar zaten. Üstelik bu adamların başlarında da kimlerin olduğunu söylemeye gerek yok. Hayat koçlarıyla antrenman yapmanın bedelini 4 yonkou ödeyemez :cool:

2- Oda'nın Mingo tayfasını bu kadar kolay harcatmasının bir diğer sebebi ise, bu arctan sonra bizimkilerin yonkou tayfası ile mücadele edecek olmaları. Şimdi bizimkilerin Dof tayfasını alırken çok zorlandıklarını düşünün. Ama bu adamlar bir, bilemedin 2 arc sonra (yani arc zamanına göre en fazla 15 gün sonra diyelim) yonkou ile mücadele edecekler ? Nasıl olacak bu iş ? Ben de dahil herkes demez mi, '' Lan bunlar daha 2 hafta önce Mingo tayfasında ıkınıyorlardı, ne oldu da coştu bunlar, hay Oda senin yapacağın işi ta.... neresine'' diye :) İşte mangaka da bunu düşündüğü için herkese İchigo power up'ı vermek yerine, Mingo tayfasında kimseyi zorlamayacak ki yonkou tayfası indiğinde kimsenin gücü sırıtmasın :good:

Yani Diamante de dahil olmak üzere 3 yöneticide fazla iş yok, bu adamları abartmaya da gerek yok. @Mystic yazmış sanırım, aralarında en tehlikeli olanı Pica şu an. O da Dressrosa'nın yapısından kaynaklı avantajı sayesinde. Yoksa onda da iş yok fazla. Dolayısıyla Zoro'nun vs. si de uzun sürmeyecektir. Zaten normal şartlar altında Zoro'nun kapışacağı adam Vergo idi. Ordan hesab edin işte.

Bölüm güzel sayılırdı. Ama o Diamante'nin kesinlikle ölmesi lazım ! :artiz:
Bizim tayfa bırak 2 yılı, 5 yıl geçse bile Dof Ailesi ile baş edemez. O yüzden zibilyon tane karakterden yardım aldılar, o yüzden zibilyon kere tesadüfen kurtuldular. Mugiwara'nın yarısına CC, kalan yarısına Jora tek atmadı mı yahu, ne çabuk unutuldu. Bu kadar destek ve tesadüfle WB tayfasını daha rahat yener Mugiwara tayfası. :)

Türkçe çevirisi : https://www.mediafire.com/?xowc7r2ftc3nrxs

bölüm 776 : kolezyumun kahramanı

dressrosa smile fabrikası
dressrosa final aşamasında ! geriye bir tek üst düzey yöneticiler kaldı !
millet !!
raagh !!
bu fabrikada sizin kabileniz uzun süre acı çekti,
bu iğrenç fabrikayı,
yıkın gisin !!
tamamdır !!
teşekkürler, fraland !!
luffy, artık gerisi sana kaldı !

kraliyet sarayı - plato
patlar*
yarım
ay
yine geliyor !!
dikkat et !

kılıcı !!
seviye 4 ayçiçeği tarlası
kyros vs diamante
ugh !!
kyah !!
uhahahaha !!
ne oldu lan kyros ?!
bir iki dakika önce artis artis konuşuyordun, hah ? uhahaha !!
benim gibi dahi bir matadorun,
sadece laftan ibaret olduğunu mu zannettin ?
kolezyumun en güçlüsü sen olamayacaksın !
ben varken hiç şansın yok !
kolezyumun şuanda en güçlüsü...
harika diamante'dir !!
ünvan ve şöhret umrumda değil !
unutuyorsun, istediğim zaman dalgalanabilirim !!
uhahaha !!

haahaa !!
uughhh
hayır ! babacım !!
uhahaha ! birader seni suçlamıyorum !
bütün gün bu ülkeyi tek bacağınla dolaşıp durdun !
şimdide bu hareketli bölgede kızınıda koruman gerekiyor !
hemde tek bacağınla ! normal birisi çoktan yorgunluktan bayılmıştı !
tek bacaklı olduğum için bana acımana ihtiyacım yok.
eğer bunu bahane edecek olsaydım, karşına çıkmazdım !
bu bacağı uğruna herşeyi verebileceğim birisi için feda ettim ! bu engel benim gururum ve övünç kaynağım !
uhahaha !! öyle mi... iyi madem,
bunu sıkıntı etmediğine göre, devam edelim !

seni yorduktan sonra yenmek...
çok sıkıcı olurdu.
dalgalanır*
biraz oyun oynamaya ne dersin ?
bu da ne ?!
konfeti mi ?
evet !! ama daha yakından bakarsan...
bunları daha önceden şeytan meyvesi gücümle kağıt parçasına çevirdiğimi görebilirsin !

hadi bakalım bunlar ne bilebilecek misin ? bu konfetilerde ne var ?!
gücümün tadına bak bakalım !
dalgalanma iptal !
bunlar aslında...
dikenli çelik toplar !
şuna bak ! ne kadar güzeller ! aynı bir yıldız kümesi gibi !

robın-san ! burayada düşecek !!
kaçacak yerimizde yok...
robıland !! rebecca'yı koru !
kaptan ! sende tehlikedesin !
ben iyiyim !
korkmakta haklısın !
bu yıldız kümesi koca bir orduyu yok edebilir !
bunlardan kurtulmak imkansızdır !
burasının ayçiçeği bahçesi olması iyi oldu, bu çiçekleri koparmak zorundayım, üzgünüm !
istediğin kadar çırpın, işe yaramayacak, hoşçakalın !
ölümcül bataklık !
bin çiçek !
çiçek şemsiye !

ucuz kurtulduk !
çarpar*
oh ?! hızlı düşündün demek ?!
nereye bakıyorsun ?!
ha !?
sen beni böyle bir saldırıya yenik düşecek bir ordunun komutanı mı sandın ?!
kyroooos !!
psikopat mısın lan sen ?!
hepsini karşılıyor anasını satayım !
bu adam... yağmur yağsa ıslanmayacak sanki ?!

lanet olası !
nee ?!
uugh !!
babacım !!
uhahaha şuraya bak kyros !!
gaaaaah
kyaaaa !!

amma sakarmışsın !! bu halinle nasıl hareket edebiliyorsun ?!
allah belanı versin diamante !!
bunun hesabını vereceksin !!
hayır dur ! rebecca diken yağmuru devam ediyor !
uuugh ...
babacım !!
bunu affetmicem !! diamante seni korkak !!
uhahaha ! doğru rebecca beni affetme ! gel bana saldır !
gel !! seni bu ellerimle öldürücem ! aynı anana yaptığım gibi !!
bunlar daha ne kadar süre ile düşecek ?! bu çiçeklerin de bir sınırı var...
beni bırak robın ! şimdi ona...

bu benim dövüşüm rebecca !
ba...
kılıcına sarılayım deme !
bu geçen on sene boyunca...
baba !! buraya gel yoksa öleceksin !!
annenin isteğini...
yerine getirmiştin değil mi ?
annem insanlara zarar vermememi söyledi...
ben sana nasıl kendini koruyacağını öğretiyorum !
kimseyi yaralamadan...
karşılaşmaları kazanmayı başardı !!
yenilmez kadın !
rakibine dokunmadan nasıl kazanıyorsun !!
bize biraz kan tattır seni korkak !!
ne acınası bir dövüştü !!
gladyatörler için bir utanç kaynağısın !

kolezyumda savaşmana rağmen..
geber rebecca !!
sen ve senin ailen bir canavar !
senin kanın kirli !!
bir kişiyi bile yaralamadın ! senin ellerin halen...
güzel !!
senin ellerinde annen scarlet...
halen yaşıyor !!
anne...
bu pisliğin kanını dökerek...
o elleri kirletmeyeceksin...!
o yüzden kılıcını kullanmana izin vermiyorum !
kyros !!

seni adi ******** !! vücudun çelikten mi ulan !?
hayır... bu herif kafayı tırlatmış ! sadece delirmiş !!
acı insanlığın kanıtıdır ! senin gibiler bunu asla anlayamaz !
beni kimse tanımıyor değil mi ?
beni tanımadın mı ?!
kyros !!
seni sevenler tarafından unutulmanın çaresizliği nedir bilmezsin !!
ölen vücudunun sıcaklığını bile...
hissedemiyorum...
dokunduklarını hissedememenin acısını bilmezsin !

dressrosa'nın yaşadığı sayısız trajediye kıyasla,
bu yağmur bir hiç !!
ben çelikten değilim ancak...
ben bu ülkenin öfkesinin vücut bulmuş haliyim,
ve seni yok edicem !
bu adamın gücü normal değil !!
onun altın çağı 20 sene önce değil miydi ulan ?!!
benim kılıçustalığımı küçümseme sakın !!

demek halen bilincin yerinde... seni kanlı canavar...
yağmurum sonunda etkisini gösterdi...
haa
haa
ölmeyi bu kadar çok istiyorsan,
seni tek seferde öldürücem ! aynı scarlet'e yaptığım gibi !
kyros ! kucağına al !
senin kızın !
saray... yangın çıkmış !!
korsan !! bu ülkeye ne yaptın !! krala ne yaptın !
kyros...
bakalım tek bacağınla bundan kurtulabilecek misin...
kaçmak gibi bir niyetim yok !
huzuru tekrar geri getiricem !
ancak bir aptal bundan sıyrılmaz !
yarım...
ay
yıldırım*

kılıç* !!
öfkenin parlayışı ! kötüyü kesiyor !

çeviri : erkan12

Edit yapmak isteyen buyursun.
Editleyen çıkmadı, şuraya koyayım tekrar.

Bizim tayfa bırak 2 yılı, 5 yıl geçse bile Dof Ailesi ile baş edemez. O yüzden zibilyon tane karakterden yardım aldılar, o yüzden zibilyon kere tesadüfen kurtuldular. Mugiwara'nın yarısına CC, kalan yarısına Jora tek atmadı mı yahu, ne çabuk unutuldu. Bu kadar destek ve tesadüfle WB tayfasını daha rahat yener Mugiwara tayfası. :)
Halen mi Dof tayfasının ezikliğini kabullenememe, tek bacaklı Kyros yetti senin Dof ailesine halen konuşuyorsun Mahir... Wb'nin tümen komutanları varya Fossa, Atmos falan var o Diamante'yi, Trebol'ü falan alır işte. Vista - Jozu - Marco tekler direk.

Roronoa Zoro

Üç sayfa öncesinde ben de benzer şeyleri yazdım zaten savcım :) Hem ben bizim tayfa Dof'larınkini alır da demedim, alamaz da demedim hatırladığım kadarıyla. Bağa niye çemkürüyon :) Ama Mingo ve taydasının Wb tayfasını alması konusuna sıcak bakmıyorum. Hiç hem de :D

Editleyen çıkmadı, şuraya koyayım tekrar.

Halen mi Dof tayfasının ezikliğini kabullenememe, tek bacaklı Kyros yetti senin Dof ailesine halen konuşuyorsun Mahir... Wb'nin tümen komutanları varya Fossa, Atmos falan var o Diamante'yi, Trebol'ü falan alır işte. Vista - Jozu - Marco tekler direk.
Tek bacaklı Kyros neye yetti ? Sugar bir koymuş 10 yıl oyuncak kalmış adam, ne masal anlatıyorsun sen. :) Hem burada mevzu Kyros değil, Kyros alınan yardımlardan sadece birisi, ki o beğenmediğin Kyros WB tümenlerinin yarısını rahat indirecek bir adam. :)

Birisi veya bir oluşum yenilsin millet hemen çöp,balon muamelesi yapmaya başlıyor.Özellikle Dof gibi sevilmeyen bir adamın tayfasıysa luffynin rakiplerinden biriyse.Millet hemen kendini tayfanında alabileceğine inandırmaya çalışıyor.Yahu mangaka binbir dereden su getirdi iki defa Sugar'ı bayılttı tüm kolezyumu örgütledi herkesi üstüne saldı hala bizim tayfa alırmış.Alacak olsa mangaka bu kadar uğraşmıydı sanki.Enies lobby ortada alabasta ortada,ihtiyaç yoksa kendileri halleder.

Odanın bu arcı bu kadar uzun tutmasının sebebi sonrasında direk yonkoya daldıracak olması bence.Çünkü artık vakit kalmadı bu adam 2 - 3 ada daha işleyip uzun bir yonko arcı sonra karasakal ve son savaş yaparsa bu manga bitmez.Bence direk olarak Wano'da Kaidou ile karşılaşacağız ikisi birden aradan çıkmış olacak.Bu da doflamingo ailesinin gücüne işarettir.Yonkodan önceki son basamak olması.

2y önceki bizim tayfa bu tayfayı alır.Bu kadar yardım gelmesinin sebebi seriyi henüz yeni gösterilen yeni dünya düşük güç seviyesi üzerinden uzatmak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık