Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 757: Koz Kartı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@M.D.Luffy

Tabiki zevk almaya bakalım zaten forumu takip etmektende keyif alıyorum uzun sürw üye olmadan takip ettim en sonda dayanamayıp üye oldum :) cümlelerimde sana değildi genelde yapılan birşey en sonda sabo örneği var ondan dolayı yazdım yanlış anlama yani beni kimsenin görüşüne saygısızlık yapmak istemem

Türkçesi çıkaada okusak ingilizcem yok sayfaları cevirip cevirip resimlere bakıyorum :hhh:

Bence devrimciler yanlış değerlendiriliyo adamların amacı hadi gidip denizcileri öldürelimkan dökelim değil savaşla kazanmaktan çok fikirle kazanmaya çalışıyolar eğer dragon yandaş toplayıp dünya hükümetine direk savaşa girse insanlar devrimilere inanmaz önce halkın güvenini kazanmaları lazım

Demek istediğim dragon beyazsakal ve denizciler arasında olan bi savaş gibi denizcilerle savaştığında kazanabileceğini düşünse bile (ben kazanabileceğini düşünmüyorum ) gidip de direk bi savaş yapmaz

@metra2

ben öyle bi ikinci adam kıyaslaması yapmıştım da ondan üstüme aldım. telefondan girdiğim için de ski yorumlara bakmak zor oluyor :) keşke bana söyleseydin çünkü bi saygısızlık yok öyle bi şey de hissetmedim zaten. eleştiri yapcaz zaten birbirimize :D

@Nico

ben Dragon'un çok güçlü olduğunu düşünüyorum. özellikle de h.haki ve ne olduğunu tam olarak bilmesem de "D" sayesinde. ama devrimci ordusunun o kadar güçlü olduğunu ben de sanmıyorum. senin yazdıklarına bu konuda katılıyorum Dragon konusu hariç :)

Burada görünen bir arkadaşın da dediği gibi Sabo'nun görevi onu orada tutmak gibi görünüyor. Oda amcam herşeyi iyi ayarlamış görünen. Sabo orada olmasa amiral olmayacakmış; amiral olmasa da Sabo olmayacakmış gibi :D

@M. D. Luffy

Dragon bence de çok güçlü hatta serinin en güçlülerinden bile olabilir tabi kesin bişey yok sadece tahmin ama yine de denizcilerle olan bi savaşta kazanamaz diye düşünüyorum zaten kazansa bile böyle bi savaşa girmez o yüzden dragon amiral bile alamıyosa bıraksın bu işi ya da eğer dragon çok güçlü olmasaydı denizciler şimdiye devrimcileri yıkmıştı gibi yorumlar gereksiz bence :)

Bu bölümü saymazsak önümüzde belirlenmeyen :

- Sugar'ın akıbeti

- Doflamingo ile kim/ler karşılacak ?

- Trebol ne olacak ?

- Law'ın flashback i gibi konulardan başka bişey kalmadı sanırım. Law'ın geçmişi hariç diğer saydığım şeylerin hepsi önümüzdeki bu 5 sayıda belli olur muhtemelen. Bölüm yorumuna gelecek olursak Türkçesini beklemek dah sağlıklı olsa da gördüklerim üzerinden bir değerlendirme yapıyım :

Öncelikle güzel bölümdü. Law'ın kelepçeleri sorunu ortadan kalktı. Yarası kendisine çok sıkıntı veriyor gibi gözükmüyor şu an. İlerde bu durum kendisini nasıl etkileyecek görücez. Barto'nun bariyerinin sınırlı olması, Luffy'e gelen saldırının önüne siper olmasından daha fazla şaşırtı. Oda neden böyle bir sınırlamaya gitti ki :confused:

Fujitora, Sabo'yu ateş olmasına rağmen terletiyor :D

Burda Issho'nun hayvanlığı bir kez daha ortaya çıkıyor zaten. Adamın yarattığı basınç kuvveti evleri kağıt gibi bükmüş :oleyo:

Sabo'nun neden zorlandığının sebebi de bu resimde yatıyor bence. Şöyle ki yerçekiminin yarattığı şok dalgaları 1. dereceden olmasa bile 2. dereceden Sabo'yu etkiliyor. Düşünün ki bir şok dalgası size doğru ilerliyor ve siz de ateşsiniz. Ateş o şok dalgasının içinden mi geçer yoksa şok dalgasıyla birlikte püskürtülüp uzaklaştırılır mı ? Sabo'nun yaşadığı zorluğun sebebi, yerçekiminin şok dalgalarından kaynaklanan ağırlık sanırım.

Bir arkadaşın da dediği gibi Sabo yatsın kalksın logia yediğine dua etsin :) Neticede baskın olan taraf Fujitora. İlerde ne olur bilinmez.

Edit: Fujitora meyve konusunda Sabo'dan usta olsa da aslında kendisi de meyvesinde usta değil. Bu da Fujitora'nın ilerde ne kadar daha hayvanlaşabileceği konusunda insana -yok artık Lebron James- çektiriyor Bu adam kendini tutmasa adayı içindekilerle birlikte denizin dibine gömer :cool:

Bundan sonra bekleyeceğimiz şey Trebol, Sugar, Mingo. Sugar'la çok uğraşılacağını düşünmüyorum. Trebol'ün karşısında Law'ın değil de Cavendish'in duracağını düşünüyorum. Nitekim Robin bize oyuncaklarla baş edebileceğini de göstermiş oldu. Bunun yanı sıra Law'ın Mingo'yla bu kadar derin bir geçmişi varken Mingo'nun karşısına çıkmayıp Trebol'ün karşısına dikilmesi Oda'ya yakışmaz. Nasıl ki baştan beri Diamante'nin kafası Kyros'un olmalı, Kyros bunu hak ediyor gibi cümleler kuruyor ve beklenti içerisine giriyorduysak, aynı şekilde de Law'ın Mingo karşısına çıkması da Law'ın hakkı.

Oda da sağolsun okuyucularının beklentilerini Diamante olayında karşıladı. Mingo olayında da Law'la karşılayacaktır :good:

Cavendish, Trebolle eşleşir. Zaten oyuncakların yanında kalmasının tek sebebi de atının intikamını almaktı. Ayrıca Cavendish gibi güzellik hastası birinin, Trebol gibi her tarafından pislik akan çirkin bir karakterle karşılaşması da ironik ve güzel bir karşılaşma olurdu açıkçası.

Neticede Trebol vs.Karnıbaharniş, Law-Luffy vs. Mingo'ya doğru bir gidişat var gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen bölümlerde bu gidişat gerçekleşecek mi ?
düşünemedim ama manıklı dediğin :D

Roronoa Zoro

Şu Dof Law'ı bi mezara gömse de Luffy'den efsanevi bir comeback izlesek. Enies Lobby'de olduğugu gibi; Eğer Luffy Dof'u indiremezse tek tek tayfası katledilecek. Dof'tan kurtulsalar başlarına konulan ödüller sıkıntı olacak. Yeni Dünya'da denizciler tarafından ödüllü olmak, korsanlar tarafından ödüllü olmaktan kolay neticede.

Şu Dof Law'ı bi mezara gömse de Luffy'den efsanevi bir comeback izlesek. Enies Lobby'de olduğugu gibi; Eğer Luffy Dof'u indiremezse tek tek tayfası katledilecek. Dof'tan kurtulsalar başlarına konulan ödüller sıkıntı olacak. Yeni Dünya'da denizciler tarafından ödüllü olmak, korsanlar tarafından ödüllü olmaktan kolay neticede.
Sen şimdi böyle dedin de cidden Dof inerse, tek sıkıntı denizciler olmaktan çıkacak gerçi zaten sıkıntı değiller de. :ehe: Koca Ana'dan sonra Kaido ve yeraltının azılı eşkıyaları korsanları da bizim tayfanın peşine düşecek gibi. Sıkıntı büyük. :/

Salı? :D Robin in olduğu bölümde neden bahsediyor?
Çaktırma,fail olmuşum.:D
Sen şimdi böyle dedin de cidden Dof inerse, tek sıkıntı denizciler olmaktan çıkacak gerçi zaten sıkıntı değiller de. :ehe: Koca Ana'dan sonra Kaido ve yeraltının azılı eşkıyaları korsanları da bizim tayfanın peşine düşecek gibi. Sıkıntı büyük. :/
Bizimkiler Dof'u indirebilecek seviyeye gelirse bu saatten sonra sadece Yonkou ve amiraller bizim tayfayı sıkıntıya sokabilir.Geri kalanlardan çok bir şey beklememek lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık