Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 717 Bölüm Yorumu / 718 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@zannenda

Hacı dün akş***i muhabbete bugün öğlen dahil olduğun için tartışmaya vakıf değilsin. Tartışmanın çıkış cümlesi şu;

Ben diyorum ki Luffy'den hızlı olduğu 2 yıl önce de sonra da gösterilen bir karakterin ritmine ayak uydurabilen bir Vergo, Luffy'e neden vuramasın? Anlayacağın olayın Smoker ve Luffy'nin fiziksel gücüyle doğrudan ilgisi yok. Luffy, isterse Doflamingo'yu indirsin, bana ne? Ben bunu tartışmıyorum ki. Vergo Luffy'e vurur önermesini tartışıyorum ve mangadan gösterilen verilere göre değerlendiriyorum. Diğer mesajın da fiziksel güce göre değerlendirmişsin. Luffy'nin daha zor yollardan Smoker'a yetişmesi onun daha hızlı olduğunu değil, belki fiziksel olarak daha güçlü olduğunu gösterir. Meyve yeteneği dolayısıyla Smoker Luffy'nin lastik yeteneğinden daha hızlıdır.

Neyse moderatör arkadaş uyarmıştı, konuyu baltalamaya gerek yok, burada kesmek daha yerinde olacaktır kardeşim. Herkese iyi forumlar...
Dun aks***i konuşmaya dahil olmayanlar bugun öğlen ki konusmaya dahil olamaz diye bir kural mi var da biz mi bilmiyoruz?

Rayleigh adadaki canlıların hepsinin gücüyle Luffy'nin gücünü tartıyorsa, kesin bir sekilde "luffy adaya ayak bastı" diyorsa, ucan kuştan haberi varsa ve iki kılıç tokusturmayla yoruluyorsa busoshoku haki ve kenbonshoku hakiyi yaşlanmaya göre farklı degerlendiririm.
Sebeblerim budur.
Bak şimdi WB'yi yaşlılık Rayleigh ve Garp'a kıyasla çok daha fazla etkilemiş.Adamın kalbi tekledi.Şimdi Roger'la denk dövüşen adamın Rayleigh'i alması çok anormal olmaz değil mi ? Ama şu an konusunu açsan Rayleigh çıkabilir anketten çünkü çok fazla etkilememiş adamı yaşlılık.Sadece hamlaşmış biraz.Gene Marineford'da koka görmedik oysa ne adamlar vardı orada ama 1 kez bile görmedik sırf bu yüzden ben kokanın teknik olmadığını düşünüyorum.Ama forumun çoğu teknik olduğunu düşünüyor.Çok sağlıklı olmuyor yani Marineford arcı.Ha evet haki olarak bir Garp bir Rayleigh değildir zaten WB çünkü muazzam bir meyve ve saf güç var zaten adamda.O kadar kasmamış olabilir ama hakisi zayıf demek yanlış.Yaşlılık olayı gözümüze sokuldu senin mantığınla en güçlüsü değildi bu adam ? Bir amiral bile deviremedi çünkü.Neden ? Yaş-lı-lık.Gözümüze sokuldu abi ama Luffy henüz gencecik adam bir bahanesi yok yani bu konuda.Tek bir sebebi olabilir sezememe konusunda o da henüz iyi bir seviyede olmaması.

Sen daha önce Vergo'nun ' Hakisi ' Luffy den üstün diyordun. Hatta hatanı Zannenda düzeltti. Şimdi yeni yeni B.haki de üstün olduğunu anladın. Luffy, Doflamingo'yu yenemez dediniz siz şuan. Bu ne demek oluyor? Arc'ın yarıda kesilmesinden başka bir şey olmuyor. Çünkü bu tip arc larda genelde bir boss olur ve Luffy pataklar. Marinford Savaşı gibi bir arc a da benzemiyor. Sadece yeni dünyada Yonkou indirmek için bir hazırlık Doflamingo.
Kardeşim isim Metemiydi?

Sen daha önce Vergo'nun ' Hakisi ' Luffy den üstün diyordun. Hatta hatanı Zannenda düzeltti. Şimdi yeni yeni B.haki de üstün olduğunu anladın. Luffy, Doflamingo'yu yenemez dediniz siz şuan. Bu ne demek oluyor? Arc'ın yarıda kesilmesinden başka bir şey olmuyor. Çünkü bu tip arc larda genelde bir boss olur ve Luffy pataklar. Marinford Savaşı gibi bir arc a da benzemiyor. Sadece yeni dünyada Yonkou indirmek için bir hazırlık Doflamingo.
Vergo olayındaki hakiden kastım b.haki zaten genel anlamda hakisini ne bileyim ben Vergo'nun kaldı ki h.hakisi yok adamın.H.hakisi olan adam haki potansiyelinde daha üstündür.Kastımı anlama kabiliyeti olan çoğu kişi anladı zaten.Hala aynı düşünüyorum b.haki konusunda daha iyidir Vergo_O arkadaş da hemfikir zaten bu konuda.Ben Enel daha iyi desem ne anlar insanlar ? Enel'in k.hakisi daha iyidir anlar çünkü adamda başka haki yok.Genel anlamda potansiyel anlamında en iyisi zaten bu adam seri başından beri gözmüze sokulmuş ben genel manayı niye kast edeyim.Onun dışında ikisi bir alabilir Law ile illa Luffy alacak diye bir şey yok ki.Ben zaten konunun adını arc bossu olan Dof'u kim indirecek koymuşum dahası var mı ? Şıkları koydum sen gider Luffy'e atarsın olur biter.

lucci

BAVS
http://www.batoto.net/read/_/17719/one-piece_ch563_by_franky-house/10
Bak bakalım marco en altta wb için ne diyor?
Mevzu Luffy nin dof u alması değilki alabilirde alamayabilirde 2. vs de alabilir bunlar önceki arklarda olmadı mı?
Bi de bu Vergo dof un en eski, en güvenilir en önemli adamı değil miydi? şu ana kadar gördüğümüz en güçlü adamı. Koltuklardakiler ondan güçlü mü daha belli değil. Luffy her vs sinde darbe alıyor bide. İllaki vergo da vurur luffy ye, sorun vuramaz denmesi

Hayır ismimi niye sordun?

Böyle dersen daha anlaşılır olur. Ama böyle sürekli Luffy'i ezmeler falan. Denizde 20 yıllık korsan var onlar tecrübeli Luffy daha çok yolu var. Ben bunları saçma yorumlar olarak nitelendiriyorum. Bundan sonra Luffy hiç bir şekilde aciz bir konumda olmayacak ( Amiral , Yonkou harici adamlara karşı ) . Doflamingo karşısında şuan hiçte Aciz kalacak bir adam değil. Sadece meyve yeteneğini anlaması gerek.
Forumda eskiden Dof basamak,adam değil,İmpelDown yolcusu,Croco ezer tarzı yorumlar yapan bir arkadaş vardı bi önceki yorumun onun tarzındaydı gerimi döndü dedim.

vergo luffye dokunur,law daha room diyemeden tekmeyi yapıstıran adam luffyede vurur.yalnız acık konusmak gerekir... bence; aynı sıkletin adamları degiller.yani luffy vergodan asagı yukarı en kötü bir gömlek üstün.

busoshoku haki, önemli bir güc ama asılamıyacak bir güc degil.luffy daha önce hakinin nerdeyse ana vatanında dogmus ,iki haki kullanıcısını aynı anda dövdü,hemde hakiden bi haberken.luffynin yenemiyecegi adamlar genelde; hile hurdayla dövüsenler,mutlak saf gücü luffynin cok üzerinde olanlar ve sahip oldukları meyve veya haki gücleride luffynin ötesinde olanlar olur ve olucaktır.yoksa vergo, luccinin busoshoku hakiyle upgrade edilmiş hali... baska bir esprisi yok bence ;)

sonracıkıma smokerın hızı...şimdi smoker logia, bu sayede hızlı gidiyor diyenler,luffy soru ögrenmiş olsada,g2 kullanıyor ve bu teknik lastik meyvesinin sagladıgı imkanlarla kullanılıyor.yani logia meyve avantaj saglıyorda,lastik meyvesi hıza katkı saglamıyormu ?

mangada gösterilen o duruma göre; smoker en kötü luffynin g2 formuyla aynı hızda hatta daha hızlı hareket edebiliyor gibi gözüküyor. uzun mesafe katetmede.gel gelelim;soru zaten 5000 metre kosusu için degil, capı 20 metrelik alanlar için ideal bir teknik ve böyle alanlarda luffy,yer degiştirmede tüm op evreninin en iyilerinden birisi gibi duruyor.bunu ısınlandı sanki diyerek 2 yıl sonra vurguladılar.

biz bunu daha önce forumda tartıstık; bir cok kişi smokerın dumanın hafifligini kullanarak, hızda luffyi gecebilecegini,ama anlık yer degiştirmede luffynin önde oldugunu düsünüyordu.yani en son baktıgımda öyleydi.

sonra doflamingo mevzusu...bir cok kişinin aklı luffynin doflamingoyu nasıl yenicegini almıyor.bellimi olur belki yenmezde,hersey e.odaya baglı. ama eger böyle bir vs olur ve doflamingo cektirdigi acıların bedelini... e.odanın kurgusuyla, ilahi adaletin vuku bulması sonucu ödüyecekse;cellat luffydir ;) muhtemelen ıkına ıkına,kan revan içinde yenicek,belki yine düsüp bayılıcak ama sınırını asıp alıcaktır.bu simdiye kadarki standart profildi,bircok shouneninde degişmeyen standart profili.

olmazsa ceşitli teoriler mevcut.kesin olan tek sey bizim lastik velet bir gün gelicek o denizdeki en güçlü kişi olucak :cool:

Hayır ismimi niye sordun?

Böyle dersen daha anlaşılır olur. Ama böyle sürekli Luffy'i ezmeler falan. Denizde 20 yıllık korsan var onlar tecrübeli Luffy daha çok yolu var. Ben bunları saçma yorumlar olarak nitelendiriyorum. Bundan sonra Luffy hiç bir şekilde aciz bir konumda olmayacak ( Amiral , Yonkou harici adamlara karşı ) . Doflamingo karşısında şuan hiçte Aciz kalacak bir adam değil. Sadece meyve yeteneğini anlaması gerek.
Luffy aciz konuma düştü zaten. Kairoseki kafese kapattılar, az daha ölüyordu.

Canavar Hody vs Vergo olsa Vergo ne yapabilir? Bence hiç bişi yapamaz. Luffy öylesine adamı su altında yendi. Red Hawk vurup B.Haki kaplı gigant Gatling ile daldı herife Luffy ve anca öyle pert etti. Vergo Red Hawk yese o vuruşun yarısı boşa giderdi herhalde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık