Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 717 Bölüm Yorumu / 718 Ön Görüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Phoenix, tamam kardeş.Luffy'nin kenbunshokusu gelismemis.Aksi takdirde bası hic belaya girmez degil mi?Oda nereden kazanıcak parayı?Neden bir karakteri bu kadar yermeye çalışıyorsunuz anlayamıyorum.
Birisinde kenbunshoku var diye illa herseyi sezecek degil.Wb'de Squardo'nun atagını anlamadı.O zaman Wb'de kenbunshokuda acemi degil mi?

Phoenix, tamam kardeş.Luffy'nin kenbunshokusu gelismemis.Aksi takdirde bası hic belaya girmez degil mi?Oda nereden kazanıcak parayı?Neden bir karakteri bu kadar yermeye çalışıyorsunuz anlayamıyorum.
Birisinde kenbunshoku var diye illa herseyi sezecek degil.Wb'de Squardo'nun atagını anlamadı.O zaman Wb'de kenbunshokuda acemi degil mi?
Cevap vermemi ister misin hakikaten ? WB h.haki de kullanamadı yaşlı adam yaşlı.Yoksa Akainu'yu tahtalıköye postalardı WB.Kaldı ki Marineford olayını biliyorsun.Adam aceleye getirmiş ne kadar örnek olarak sunsak da elde kalıyor.İyi yansıtılmadı haki konusu.Yeni yeni bir şeyleri net şekilde görmeye başlıyoruz.Herhangi bir karakteri birkaç manga bölümü görüp o kadarcık bölümde gördükleri üzerine yorum yapıyor herkes sanki o adamda başka bir şey çıkma ihtimali yok ya da gelişecek potansiyeli yok gibi.Ama konu Luffy oldu mu her şeye bir bahane.Açmayalım arkadaş o zaman Luffy'nin vs konusunu rica edelim mod arkadaşlardan yasaklasınlar.Ve evet ister kabul edin ister etmeyin hakisi seviyesi yeterli değil.Kendisi söylemiş biz bizzat görmüş,okumuşuz uzatmanın manası yok.

Phoenix, Crocodile'ın saldırısını sezen adam Squardo'nun saldırısını sezemiyor.Sebebi yaşlılık evet.
Haoshoku haki ile de kenbonshoku hakiyi bir tutup yaşlılıga baglaman ayrı bisey zaten.

Luffy CC'ye yenildiğinde millet k.hakisi zayıf demek yerine CC'nin gücünü bilmiyordu o yüzden bahanesini uydurur
Hordy'den ısırık yediğinde kendisi dahi b.hakim bu saldırılara karşı zayıf derken millet Hordy haplıydı,balık adamdı ondan bahanesini uydurur
Hemen hemen her vs konusunda Luffy'nin o über süper ultra mega potansiyelini görmedik tamamını gösterebilse Luffy yener bahaneleri uydururlar.Dediklerinde haklısın şu saydığın adamların olaylarına kimse karşı çıkmaz ama aynı olaylar Luffy'nin başına geldiğinde çıkıyorlar neden ? Fanlık olabilir mi ? İş Luffy'e geldiğinde hep bir bahane mevcuttur.Bu durum beni karakterden soğuttu inşallah sağlam biri çıkar da 300 Sparta'lıdaki Leo reyizin dediği gibi burası yeni dünya deyip yere gömer Luffy'i :D
Bence şu Borsalino Kizaru nickli arkadaşda bi sıkıntı var adam herkesin tersine konuşuyo milleti deli etmeye mi çalışıyo nedir :D

Phoenix, Crocodile'ın saldırısını sezen adam Squardo'nun saldırısını sezemiyor.Sebebi yaşlılık evet.
Haoshoku haki ile de kenbonshoku hakiyi bir tutup yaşlılıga baglaman ayrı bisey zaten.
Marco demedi mi eskinden olsa yemezdi onu diye? Belki bu fillerdır.Ben sana soruyorum 40 yaşındaki WB'ye bunu yapabilecek adam kaç tanedir ? Daha doğrusu tipsiz squardo yapabilir miydi o zaman ? Bak sana şöyle bir örnek vereyim.Bir marangozun yanında 2 sene staj yapman lazım.Sen de çok azimli ve beceriklisindir ve işin inceliklerini 1.5 senede öğrenirsin öğrenirsin ama hemen usta olamazsın.Anlatabiliyor muyum? Ray-San inceliklerini öğretmiş daha çabuk gelişmesi için yardımcı olmuş ama bu usta olduğu anlamına gelmiyor.Ki bunu mangadan anlıyoruz zaten.Ray-San bir ustadır ve filin vuracağı darbeleri bile biliyor.Ama Luffy o kadar gelişmiş değil işte.Yeni dünya gibi bir yerde yav rakibinin gücünü anlamadı gibi bir bahane saçmalıktan ibarettir.Böyle şeyler olmasın diye k.haki var ve Luffy böyle sorunlar yaşamasın diye eğitti Ray-San.

Sen mangayı boşa okuyorsun. Bir insan bu kadar mı Ana karakterin Antisi olur yav. Pes diyorum artık. Tamam ana karakter adamı ilahta yaptığımız yok. Dof'u arc boss u olarak gösterdi onu yenecek durumda diyoruz. Gelmişsiniz arc yarıda kesilecek dövüşmeyecekler. Efendime söyliyim hakisi yetersiz hiç şansı yok. B.hakim zayıf dedi hakim zayıf demedi. Daha doğru düzgün anlamamışsın bile. İşin gücün antilik.
Kardeş sabrımı hakikaten zorluyorsun şu sitede 1214 tane adamla tartıştım kimse sinirimi bozmadı ama sen başkasın.Tek iyi olduğun konu da bu galiba.Mübarek k.hakisi ve b.hakisi zayıf.Örnekleri nereden verdim ben ? Mangadan di mi ? Okuduğunu anla önce.CC örneği k.hakisinin,Hordy örneği de b.hakisinin zayıflığını gösteriyor.Ayrıca ben illa Dof'u yenemez demedim ben bunun konusunu açtım orada da kendi düşüncemi söyledim.Benim düşüncem Law ile birlikte dalacakları ama kendisi tek başına alırsa da yapacak bir şey yok.Gene arena dövüşünün yarıda kesilmesini düşünme sebebim Burgess'ın BB'nin adamı olması ve BB'nin meyveyi çok isteyeceğini düşünmem.Burgess'ın bir yenilgi ile turnuvadan elenmesi sonucu BB'nin veya seyircilerin arasında olduğunu düşündüğüm bir kaç adamının olaya müdahil olacağını,hele hele Burgess'ı indirenin Luffy olduğunu duyunca BB'nin çıldıracağını bildiğimden Burgess vs Luffy'e kadar arenanın sürmeyeceğini sürse bile ondan sonra BB'nin müdahil olup arenanın gene karışacağını düşünüyorum.Yani her durumda arenanın tamamlanmayacağını düşünüyorum ki böyle düşünen çok.Banane Luffy'den Luffy arenayı kazanmasın diye yarıda kalsın demedim ki ben.Hep yukarıdaki saydığım sebeplerden dolayı yarıda kalacağını söylemişimdir.

NOT:Arc yarıda kesilecek cümlesini kimse kurmadı bu sitede.Hakikaten anlama sıkıntın var.

Marco demedi mi eskinden olsa yemezdi onu diye? Belki bu fillerdır.Ben sana soruyorum 40 yaşındaki WB'ye bunu yapabilecek adam kaç tanedir ? Daha doğrusu tipsiz squardo yapabilir miydi o zaman ? Bak sana şöyle bir örnek vereyim.Bir marangozun yanında 2 sene staj yapman lazım.Sen de çok azimli ve beceriklisindir ve işin inceliklerini 1.5 senede öğrenirsin öğrenirsin ama hemen usta olamazsın.Anlatabiliyor muyum? Ray-San inceliklerini öğretmiş daha çabuk gelişmesi için yardımcı olmuş ama bu usta olduğu anlamına gelmiyor.Ki bunu mangadan anlıyoruz zaten.Ray-San bir ustadır ve filin vuracağı darbeleri bile biliyor.Ama Luffy o kadar gelişmiş değil işte.Yeni dünya gibi bir yerde yav rakibinin gücünü anlamadı gibi bir bahane saçmalıktan ibarettir.Böyle şeyler olmasın diye k.haki var ve Luffy böyle sorunlar yaşamasın diye eğitti Ray-San.
Daha en son bölüm Chinjao sana hakiyi kim ögretti diyor.Resmen övüyor.Sen gelmis burada Luffy'nin hakisini kötülüyorsun.Bari baska bir yerde yazsaydın.
Luffy kendisi busoshokuda yetersiz oldugunu söyledi.Eyvallah.Sen hemen kenbonshokuyada Ceaser örnegi vermissin.Bende sana diyorum ki kenbonshoku kayıtsız şartsız herseyi sezebilecegin birsey degil.Seride kurgu denen birsey var.Herseyi sezen bir luffy çizse güzel mi olur?Ben luffy'nin kenbonshokuda kendini epey egittigini düsünüyorum.Ve kenbonshokun gelismisse herseyi algılayacaksın diye birsey yok.
Squardo ve Croco olayına bakış açım Wb bir tanesini sezdi digerini sezemedi.Yaşlılığa pek bağlamıyorum.Busoshoku olsa hak veririm yaşlandı gücten düstü diye ancak busoshoku ve kenbonshoku bambaska.
Neyse, bu konu hakkında daha fazla mesaj yazma geregi duymuyorum.Bir neticeye varmayacak gibi.

Daha en son bölüm Chinjao sana hakiyi kim ögretti diyor.Resmen övüyor.Sen gelmis burada Luffy'nin hakisini kötülüyorsun.Bari baska bir yerde yazsaydın.
Luffy kendisi busoshokuda yetersiz oldugunu söyledi.Eyvallah.Sen hemen kenbonshokuyada Ceaser örnegi vermissin.Bende sana diyorum ki kenbonshoku kayıtsız şartsız herseyi sezebilecegin birsey degil.Seride kurgu denen birsey var.Herseyi sezen bir luffy çizse güzel mi olur?Ben luffy'nin kenbonshokuda kendini epey egittigini düsünüyorum.Ve kenbonshokun gelismisse herseyi algılayacaksın diye birsey yok.
Squardo ve Croco olayına bakış açım Wb bir tanesini sezdi digerini sezemedi.Yaşlılığa pek bağlamıyorum.Busoshoku olsa hak veririm yaşlandı gücten düstü diye ancak busoshoku ve kenbonshoku bambaska.
Neyse, bu konu hakkında daha fazla mesaj yazma geregi duymuyorum.Bir neticeye varmayacak gibi.
Bak ben tam anlamıyla hakisi ezik bundan bir şey olmaz demiyorum.Sanılanın aksine çok über bir hakisi olmadığını söylüyorum.Dediğin gibi k.haki her şeyi sezmez ama h.hakisi yüksek olan adam çoğu şeyi sezer.Luffy sanıldığı kadar iyi olmadığı için sezemedi diyorum.Millet sanıyor ki 2 sene eğitim aldı hem de Rayleigh'ten aldı.Luffy über oldu.Hayır abi olmadı.Kaç defa yazdım Luffy kadar denizde zaman geçiren adamlar bile yeniliyor,hakileri onların bile her şeye yetmeyebiliyor.Ama siz 2 seneyi gözünüzde çok büyütüp aşırı beklentiye giriyorsunuz bakın örnekler ortada sandığınız kadar iyi değil diyorum.Ama en neticesinde en iyisi olacak o da herkesin malumu ama az sabır.

Yaşlılığa bağlayamaman için bir neden var mı?
Yok
Yaşlılığa bağlanması için bir neden var mı?
Çok

Tartışmaya pek gerek yok bence.

Yaşlılığa bağlayamaman için bir neden var mı?
Yok
Yaşlılığa bağlanması için bir neden var mı?
Çok

Tartışmaya pek gerek yok bence.
Rayleigh adadaki canlıların hepsinin gücüyle Luffy'nin gücünü tartıyorsa, kesin bir sekilde "luffy adaya ayak bastı" diyorsa, ucan kuştan haberi varsa ve iki kılıç tokusturmayla yoruluyorsa busoshoku haki ve kenbonshoku hakiyi yaşlanmaya göre farklı degerlendiririm.
Sebeblerim budur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık