Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

+21 marid cinlerin yaşadıkları yerler cinniya dişi cin habais.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Diyelim tamamen kafir bir adam var. Çocuklara tecavüz ediyor, sonra onları yiyor, bazılarını yakıyor, bazılarını diri diri gömüyor. Her türlü pislik var. Uyuşturucu falan gırla. Sobasında kutsal kitapları falan yakıyor. Bunu da korur mu o melekler?
Allah a kalmış. Şimdi şöyle düşün eğer bu dünyan ne kadar kötü geçiyorsa öteki dünyada cezan hafifler ya da hiç çekmezsin.
Allah günahların kefaretini bu dünya da alır senden. Senin örnekte verdiğin kişi dünyanın en mutlu adamı olarak ölebilir. Ha ne olur öteki tarafa gittiğin de en büyük azabı o çeker en kötü şeyleri görür.

O zaman bizde mi başkalarına(2. Boyuttakilere) musallat oluyoruz :( bir kere de düzgün bir şey yapsak şaşacağım :D

Allah a kalmış. Şimdi şöyle düşün eğer bu dünyan ne kadar kötü geçiyorsa öteki dünyada cezan hafifler ya da hiç çekmezsin.
Allah günahların kefaretini bu dünya da alır senden. Senin örnekte verdiğin kişi dünyanın en mutlu adamı olarak ölebilir. Ha ne olur öteki tarafa gittiğin de en büyük azabı o çeker en kötü şeyleri görür.
Hmm. Kabe'ye atom bombası atıp yok etsen de, bir şey olmuyor yani. Anladım, teşekkürler.

Roronoa Zoro

Bu soruyu hep şu şekilde sormak istemişimdir . ? Henüz mantıklı bir yanıt alamadım. Sorayım ;
Yukarıda bahsedilen günahkar adamın 5 yaşında ki çocuğu , tecavüz etmeden ve kesmeden önce melekler ne yapıyor ?
Sen meleklere farklı bir anlam yüklemişsin bence. Onlara polismiş gibi bakmamak lazım. Dediğin gibi olsaydı dünyada suç işlenmezdi. Yanımızdaki meleklerin asıl görevi yaptığımız iyi-kötü amelleri yazmaktır. Senin maneviyatın eviliya, peygamber, ya da Allah'ın sevdiği bir kul olursan yeri geldiğinde seni koruyabilirler. Dikkat et lütfen, koruyabilirler diyorum korurlar da demiyorum. Eğer korurlarsa da Allah istediği için korurlar. Çünkü dediğim gibi yanımızdaki meleklerin asıl görevi amellerimizi yazmaktır. Allah onları bu şekilde görevlendirdiği için zaten bu melekler kafasına göre hareket edemez.

Öyle olsaydı Peygamberimiz taşlarlarken, O'na kötülük yaparken de melekler onu koruyabilir ya da diğer insanların bunu yapmasını engelleyebilirlerdi. Ama yaptılar mı ?

- Hayır. Oysaki bu dünya O'nun üzerine ve O'nun şerefine kuruldu. Adem aleyhisselam yatatılan ilk insan olmasına rağmen, yaratılan ilk insan ruhu Peygamber efendimize ait. Koruyacak olsalar O'nu korurlardı o anda. Anlatabilmişimdir umarım ne demek istediğimi.

İnsanların burda istediği pisliği yiyip sonradan faturasının kesiliceğini düşünmek çok iyimser bir yaklaşım.

Sen meleklere farklı bir anlam yüklemişsin bence. Onlara polismiş gibi bakmamak lazım. Dediğin gibi olsaydı dünyada suç işlenmezdi. Yanımızdaki meleklerin asıl görevi yaptığımız iyi-kötü amelleri yazmaktır. Senin maneviyatın eviliya, peygamber, ya da Allah'ın sevdiği bir kul olursan yeri geldiğinde seni koruyabilirler. Dikkat et lütfen, koruyabilirler diyorum korurlar da demiyorum. Eğer korurlarsa da Allah istediği için korurlar. Çünkü dediğim gibi yanımızdaki meleklerin asıl görevi amellerimizi yazmaktır. Allah onları bu şekilde görevlendirdiği için zaten bu melekler kafasına göre hareket edemez.

Öyle olsaydı Peygamberimiz taşlarlarken, O'na kötülük yaparken de melekler onu koruyabilir ya da diğer insanların bunu yapmasını engelleyebilirlerdi. Ama yaptılar mı ?

- Hayır. Oysaki bu dünya O'nun üzerine ve O'nun şerefine kuruldu. Adem aleyhisselam yatatılan ilk insan olmasına rağmen, yaratılan ilk insan ruhu Peygamber efendimize ait. Koruyacak olsalar O'nu korurlardı o anda. Anlatabilmişimdir umarım ne demek istediğimi.
Tanrı ayırım mı yapıyor yani?

Birisini alıntılayıp bir mesaj yazacaktım da tanrı var-yok olayına dönüşecek sonra. İki taraftan da saçma sapan düşünceler çıkacak felan gerek yok. :D

Hmm. Kabe'ye atom bombası atıp yok etsen de, bir şey olmuyor yani. Anladım, teşekkürler.
1. Kabeyi yıkamazsın. Yanlış hatırlamıyorsam kuran da geçiyordu yıkılmaz olduğu.

2. Bir şey olmuyor derken tam anlamadın sanırım demek istediğimi hani bir diğer dünya daha var illa duymuşsundur inanmıyor olabilirsin
orda cezasını çok ağır bir şekilde çekecek zaten.

3. senin dediğin mantıkla Namazını aksatmayan zamanı geldimi orucunu tutan çocukları seven iyilik timsali insanlar var onlar kral gibi mi yaşıyor dersin ? Bu dünyan çok iyi geçiyorsa otur bi düşün öteki dünyan sıkıntılı demek ki .

Metafizik çok farklı bir olay abi. Teknoloji çok şey yapabilir ama soyut birşeyi kontrol etmek çok ayrı bir olay. Ruh yaratmayı iddaa etmek gibi birşey.
İşte metafizik diye bildiğimiz birçok şey aslında fiziğin çok üst sınırları olabilir ve biz bunun henüz farkında değilizdir diyorum. Bin yıl sonra 10. nesil torunun 4. boyut varlıklarıyla top oynar ve bunu hiç de garipsemez belki. :D
Esas nokta şu ki, çok ama çok az şeyini bildiğimiz bu evren hakkında asla kesin yargılarda bulunmamalıyız. Soyut dediğimiz birçok şey aslında somutun dik alası da olabilir.

Boyut işine hiç girme, çok karışık :D Ama şöyle bir durum var, eğer üst boyuttan bir canlı varsa hayatımızı etkilemeyi bırak komple tarihimizi bile yeniden yazabilecek bir etkisi olabilir.
Sicim teorisi aşırı karmaşık ve aşırı ufak detaylara girdiğinden (madde altı sicimler) kanıtlanamıyor zaten. Ama kimse de çıkıp kesin olarak bu teori doğru değildir diyemiyor. Doğruluğu kanıtlanırsa dünyada birçok kuralın ve görüşün değişeceği aşikar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık