Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

+21 marid cinlerin yaşadıkları yerler cinniya dişi cin habais.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen meleklere farklı bir anlam yüklemişsin bence. Onlara polismiş gibi bakmamak lazım. Dediğin gibi olsaydı dünyada suç işlenmezdi. Yanımızdaki meleklerin asıl görevi yaptığımız iyi-kötü amelleri yazmaktır. Senin maneviyatın eviliya, peygamber, ya da Allah'ın sevdiği bir kul olursan yeri geldiğinde seni koruyabilirler. Dikkat et lütfen, koruyabilirler diyorum korurlar da demiyorum. Eğer korurlarsa da Allah istediği için korurlar. Çünkü dediğim gibi yanımızdaki meleklerin asıl görevi amellerimizi yazmaktır. Allah onları bu şekilde görevlendirdiği için zaten bu melekler kafasına göre hareket edemez.

Öyle olsaydı Peygamberimiz taşlarlarken, O'na kötülük yaparken de melekler onu koruyabilir ya da diğer insanların bunu yapmasını engelleyebilirlerdi. Ama yaptılar mı ?

- Hayır. Oysaki bu dünya O'nun üzerine ve O'nun şerefine kuruldu. Adem aleyhisselam yatatılan ilk insan olmasına rağmen, yaratılan ilk insan ruhu Peygamber efendimize ait. Koruyacak olsalar O'nu korurlardı o anda. Anlatabilmişimdir umarım ne demek istediğimi.
Bana peygamberli örnek vermen mantık dışı. Onlara baktığımızda zaten ,
Suyu ikiye ayıran , asası yılana dönüşen , kalbi çıkarılıp temizlenmiş ... biz asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışan veya vize haftası millete vize diye söven kişileriz. :)

Melekler bizi korur denilmesinde ki mantık hatasını vurgulamak istedim. Koruyan biri yok. Yakalandın mı kesilir ve biçilirsin.
Bunun başka açıklaması yok.

1. Kabeyi yıkamazsın. Yanlış hatırlamıyorsam kuran da geçiyordu yıkılmaz olduğu.

2. Bir şey olmuyor derken tam anlamadın sanırım demek istediğimi hani bir diğer dünya daha var illa duymuşsundur inanmıyor olabilirsin
orda cezasını çok ağır bir şekilde çekecek zaten.

3. senin dediğin mantıkla Namazını aksatmayan zamanı geldimi orucunu tutan çocukları seven iyilik timsali insanlar var onlar kral gibi mi yaşıyor dersin ? Bu dünyan çok iyi geçiyorsa otur bi düşün öteki dünyan sıkıntılı demek ki .
Sel basabiliyosa dozerlede gayet yıkarsın abi bu kadar gözü kapalı inanma.

Tyr@

Bende kimseye dayatmam hacı,fikrimi belirtiyorum sadece o kadar.İsteyen inanır isteyen inanmaz benim söyleyeceğimi söyledikten sonra karışma yetkim yok.Kaldıki ilk söylediğim şey tamamen kişisel bir şeydi:)

Aslında aklıyla düşünenlerin daha kolay ikna olup inanması beklenir ama enteresan durumlar bunlar. Herkesin kendi tercihi. Bu konuda yapılacak şeyler olmasına rağmen, yapacak bir şey yok...
Oturma organları ile düşünenlerin de inanabildiğini görüyoruz. Akla pek gerek yok o yüzden.
Ben akıl ile düşünen bir insanın bunlara inanması yada ilgilenmesi için yine akla hitabeden bir durum olmalı yoksa genel olarak inanmaz ve ilgilenmezler bu çok makul bir durum ve benim için bir sorun teşkil etmiyor. Arkadaş ne anladı ve ne anlatmak istedi bilmiyorum. İnsanın hayatında bir çeşit şans yada benzeri bir şeyin yeri vardır. Buna itiraz edeceğinizi sanmıyorum. Bunu kader yada tesadüf yada dini kültürlerden herhangi bir terimle isimlendirebilirsiniz. Sonuç olarak hayatımızda yeri olan bu etki inançla ilişkilendirilir. Madem ki başıma bunlar geliyor tanrı yada benzeri şeyler belki cinler yada başka şeyler olmalı ve onlar bana yardım etmeli - ediyor gibi düşünceler de aklın ürünü. Tam tersi de söz konusu madem ki şanssızım başıma işler geliyor biraz önce söylediğim şeyler beni kötü etkiliyor olmalı. Bu tür düşüncelerde aklın ürünü olsada bir bilinmeyeni barındırır ve akla uygun olmayan cevaplar üretir. Aklın yöntemi bilimsel metotlardır.

Smoker senide alıntıladım çünkü bence sadece akıl ile düşünen biri pek inanç yolunu tercih etmez. Aklı dışında işin içine kattıkları ise inandığı şeylerin değerine etki eder. İnanılan şey artık ne kadar değerli olabilirse. Sanırım arkadaş aklı olanın kolay inanabileceğini düşünüyor ve sen bu yüzden devreye girdin.

Son olarak konu sahibi arkadaşa bir özür. Çünkü sanırım konu dışına çıktım biraz. Dediğim gibi ilginç paylaşımlar olursa ve forum kurallarına aykırı değilse bu konu ben takip ederim.

Yahu bu din tartışması ne ilgi çekici bulunuyor böyle bizim memlekette, herkes balıklama atlıyor. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık