Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

+21 marid cinlerin yaşadıkları yerler cinniya dişi cin habais.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Roronoa Zoro

Bana peygamberli örnek vermen mantık dışı. Onlara baktığımızda zaten ,
Suyu ikiye ayıran , asası yılana dönüşen , kalbi çıkarılıp temizlenmiş ... biz asgari ücretle ay sonunu getirmeye çalışan veya vize haftası millete vize diye söven kişileriz. :)

Melekler bizi korur denilmesinde ki mantık hatasını vurgulamak istedim. Koruyan biri yok. Yakalandın mı kesilir ve biçilirsin.
Bunun başka açıklaması yok.
Evet, peygamber olayını örnek vermek mantıksız olmuş gerçekten. Parmaklarımdan kaçmış pardon. Ama demek istediğimi anladın sen. Yoksa kimsenin bu saatten sonra peygamber seviyesine ulaşmasını bekleyemeyiz zaten.

Ben de korur kelimesinin ancak yüksek maneviyat sahibi insanlara has bir şey olabileceğini, hatta bunun bile Allah istediği taktirde mümkün olabileceğini anlatmak istedim. Yoksa bana göre de bizim yanımızdaki meleklerin bizi koruma görevi yoktur; sadece amellerimizi yazma görevi vardır. Ama biri çıkar da bir ayet, bir hadis örneği verirse koruduğuna dair, ona da inanırım. Benim bildiğim böyle bir görevlerinin olmadığı.

1. Kabeyi yıkamazsın. Yanlış hatırlamıyorsam kuran da geçiyordu yıkılmaz olduğu.

2. Bir şey olmuyor derken tam anlamadın sanırım demek istediğimi hani bir diğer dünya daha var illa duymuşsundur inanmıyor olabilirsin
orda cezasını çok ağır bir şekilde çekecek zaten.

3. senin dediğin mantıkla Namazını aksatmayan zamanı geldimi orucunu tutan çocukları seven iyilik timsali insanlar var onlar kral gibi mi yaşıyor dersin ? Bu dünyan çok iyi geçiyorsa otur bi düşün öteki dünyan sıkıntılı demek ki .
1. Bence sen bir aç bak bu vakte kadar Kabe'nin başına neler geldiğini. Nasıl hala ayakta durduğuna şaşırırsın.
2. Yorum meselesi.
3. Bu kısmı da anlamadım. Kötü biri olup fani dünyada iyi hayat yaşamanın bedeli diğer tarafta acı çekmekse, hem kötü olup, hem fani dünyada kötü bir hayat yaşamışsa, oo zaman diğer tarafta acı çekmeyecek mi? Bu işin parametresi tam olarak nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık