Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2023 Eurovision Şarkı Yarışması

Sizce Hangi Ülke ve Şarkısı Birinci Olacak?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yağni.. Kültürlerin mozaiği derlerse yansımaması mümkün değil gibi göründü ama bilemedim.
Yalnız Fars kökenli seçimini kim yapmışsa dehasını konuşturmuş. Birincilik için net bir şey diyemem ama zirvelerde bir pozisyonu garantilemiş. O kesin.
yarismanin kazananı vs cok onemli degil onemli olan sanatin konusmasi. genelde gergin insanlar bu tur seylere cok takılıyor. isin icinde politik oylar var, secewe, bati ikiyüzlülügü zart zurt. hayatlari kaymis hepsinin.

ek olarak fransanin, kanada ve fars kokenli bi sanatci cikarmasini ayrica tebrik ediyorum baya hos olay.

Yağni.. Kültürlerin mozaiği derlerse yansımaması mümkün değil gibi göründü ama bilemedim.
Yalnız Fars kökenli seçimini kim yapmışsa dehasını konuşturmuş. Birincilik için net bir şey diyemem ama zirvelerde bir pozisyonu garantilemiş. O kesin.
yarismanin kazananı vs cok onemli degil onemli olan sanatin konusmasi. genelde gergin insanlar bu tur seylere cok takılıyor. isin icinde politik oylar var, secewe, bati ikiyüzlülügü zart zurt. hayatlari kaymis hepsinin.

ek olarak fransanin, kanada ve fars kokenli bi sanatci cikarmasini ayrica tebrik ediyorum baya hos olay.
Fransa geçen sene de temsilci seçerken ülkelerinde yerli bir dil olarak Bretonca şarkı seçmişti. Sonucu ülke için hüsran olsa da Bretonca dilinde şarkı duymak ve dinlemek hoştu. Bu sene de temsilci bu özelliklerini şarkıya yedirirse şahsen hoşuma gider.

Yani gergin biri miyim o kısmı tartışılır ama sırf bir kazanç beklentisi içinde yapılan bir davranışı övmek pek benlik bir hareket değil.
Yarışmanın amacı sanatsa tek kriter sanat olmalı. Yarışanın etnik kökeni, dini, cinsiyeti vs kriterlerin içinde olmamalı. He bunu yaparken dünyaya bir mesaj vermek niyetindeysen bu tğr kriterlere dikkat etmeni anlarım.
Ama bütün mesele siyasetse ve sanat bunun kisvesiyse bu yapılan öncelikle sanata hakarettir. O yüzden yapılan sanattan çok ardındaki siyasetin önplana çıktığı bir yarışmaya tam da bu sene Fars kökenli bir sanatçı göndermek bu yarışmada sanata verilen değerin ne kadar daha düştüğünün göstergesi olur.
Sen ortaya çıkan ürüne odaklanmış olabilirsin tabi. Ben o ürünün yapılma amacına daha fazla takılıyorum ama.

Yani gergin biri miyim o kısmı tartışılır ama sırf bir kazanç beklentisi içinde yapılan bir davranışı övmek pek benlik bir hareket değil.
Yarışmanın amacı sanatsa tek kriter sanat olmalı. Yarışanın etnik kökeni, dini, cinsiyeti vs kriterlerin içinde olmamalı. He bunu yaparken dünyaya bir mesaj vermek niyetindeysen bu tğr kriterlere dikkat etmeni anlarım.
Ama bütün mesele siyasetse ve sanat bunun kisvesiyse bu yapılan öncelikle sanata hakarettir. O yüzden yapılan sanattan çok ardındaki siyasetin önplana çıktığı bir yarışmaya tam da bu sene Fars kökenli bir sanatçı göndermek bu yarışmada sanata verilen değerin ne kadar daha düştüğünün göstergesi olur.
Sen ortaya çıkan ürüne odaklanmış olabilirsin tabi. Ben o ürünün yapılma amacına daha fazla takılıyorum ama.
oncelikle yorumum sana degildi sana gergin demedim eger oyle hissettirdiysem özür diliyorum gercekten.

ben hareketin kazanc beklentisinden bagimsiz yorumluyorum. ulkelerdeki azinliklarin da temsil hakki kazanması bence tatli bir olay. eurovisionda amac genc ve potansiyelli sarkici veya grupların tanitilmasi. zaten birincilik eskisi kadar prestijli bir sey degil.

ben bütün varolusunu muzikle bagdastirmis ve ömrünü müzige adama karari almis birisi olarak politize olmus bir dunyada bundan cok da muzdarip hissetmiyorum. sonucta halkın da oylamalara katildigi bir yarisma eurovision. kimsenin politik oylari salladigini dusunmuyorum.

pozitif yonlerini odaklanmak cok daha keyifli geliyor. maneskinin tekrardan rock muzigi mainstreame tasima ihtimali konusuluyordu bir ara. bunlar guzel seyler. politika insanlari ayristirmasin.

oncelikle yorumum sana degildi sana gergin demedim eger oyle hissettirdiysem özür diliyorum gercekten.

ben hareketin kazanc beklentisinden bagimsiz yorumluyorum. ulkelerdeki azinliklarin da temsil hakki kazanması bence tatli bir olay. eurovisionda amac genc ve potansiyelli sarkici veya grupların tanitilmasi. zaten birincilik eskisi kadar prestijli bir sey degil.

ben bütün varolusunu muzikle bagdastirmis ve ömrünü müzige adama karari almis birisi olarak politize olmus bir dunyada bundan cok da muzdarip hissetmiyorum. sonucta halkın da oylamalara katildigi bir yarisma eurovision. kimsenin politik oylari salladigini dusunmuyorum.

pozitif yonlerini odaklanmak cok daha keyifli geliyor. maneskinin tekrardan rock muzigi mainstreame tasima ihtimali konusuluyordu bir ara. bunlar guzel seyler. politika insanlari ayristirmasin.
Hocam şahsen böyle bir şey dediğiniz için kırıldım. Buraya gülüp eğlenmek için giriyorum ve dediğiniz lafa bakın.
İkiniz de haklısınız. Bakalım göreceğiz zamanla.

Vintage'ın dediği gibi birincilik de bazen önemli değil. 2019 ve 2021 birincileri Spotify'ı coşturdu ama 2022'yi coşturan birinci değil, 20. olan şarkı (Rosa Linn - Snap) idi.

Bu akşam Estonya'nın ulusal yarışması Eesti Laul'un ikinci yarı finali başlamıştır. İzlemek isteyen için link budur: https://t.co/frgsCOs1Dp

Bir saat sonra Norveç'in ulusal yarışması Melodi Grand Prix'in ilk yarı finali başlayacaktır. Ayrıca bu gece Belçika'da Eurosong yarışması yapılarak canlı yayında ülkesini temsil edecek şarkı ve sanatçı seçilecektir. Bunların linklerini başladıklarında ekleyeceğim.

Not:

Melodi Grand Prix (Norveç)'i izlemek için link (bitti).

Eurosong (Belçika)'ı izlemek için link (bitti).

Son düzenleme:
Birkaç saat önce Fransa'yı temsil edecek isim açıklanmış. Önceki senelerden farklı olarak bu sene yarışma yapmak yerine iç seçimle temsilci belirleyen Fransa, ülkesini La Zarra'nın temsil edeceğini açıkladı.

La Zarra, 25 yaşında Kanadalı ve Fars kökenli Fransız ve urban pop türünde şarkılara sahip bir sanatçıdır.

La Zarra'nın en bilinen ve dinlenen şarkısı "Tu t'en iras" adlı bir Fransızca şarkıdır. Aşağıya şarkısını bırakıyorum.

Yarışma için yapacağı şarkı hakkında henüz bilgi yoktur. Bilgi gelince buraya eklenecektir.
Sevdim bunu güzel ses ve tarz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık