Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

2023 Eurovision Şarkı Yarışması

Sizce Hangi Ülke ve Şarkısı Birinci Olacak?

• Kullanılan toplam oy
    16
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu arada ilk mesaja da sabitleyeceğim bir konu var. O da 2023'te yarışmaya eklenen yeni oylama formatı.

Mayıs'taki yarışmada katılmayan ülkeler de ileride belirlenecek, güvenilir çevrim içi platform üzerinden oy kullanabileceğiz. Ücretli olacak oy kullanmak bizden de, yani Türkiye'den de hem yarı final hem de büyük finalde atılacak şekilde mümkün olacaktır.

Bu puanlar katılımcı bir ülkeyle aynı ağırlığa sahip puanlara dönüştürülecektir.
Bastır Azerbaycan

Bu seneki yarışma forumda pek ilgi görmemişti. Bu sefer ilgi görecek gibi. Konuyu açan arkadaş da baya emek vermiş eline sağlık.
Not: Eurovision en sevdiğim uluslararası yarışmadır. Müzik yarıştırmak gibi müthiş bir fikir ilk kimin aklına geldiyse tebrik ediyorum kendisini. :good:

Bu seneki yarışma forumda pek ilgi görmemişti. Bu sefer ilgi görecek gibi. Konuyu açan arkadaş da baya emek vermiş eline sağlık.
Not: Eurovision en sevdiğim uluslararası yarışmadır. Müzik yarıştırmak gibi müthiş bir fikir ilk kimin aklına geldiyse tebrik ediyorum kendisini. :good:
Bakmışlar bı buradan para kazanalım futboldan satrançtan aliyoz birde müzik çalar kazanariz demisler

Yarışmanın ilk şarkısı yayınlanmıştır. Bu akşam Ukrayna'da gerçekleşen Vidbir'de kazanan ve yarışmayı temsil edecek "Heart of Steel" adlı şarkısıyla Tvorchi olmuştur.

Heart of Steel şarkısı:

Şarkının Vidbir'deki performası:

Yarışmacıdan da kısaca bahsedeyim. Vokalist Jeffery Augustus ve ses üreticisi Andrew Hutsuliak'tan oluşan ve ağırlıklı elektronik müzik üzerinde parçalar yapan bir gruptur. Hem Ukraynaca hem İngilizce parçalar yapan grubun en bilindik, diğer bir deyişle en çok dinlenen şarkısı "Believe"dir. O da şu parçadır:
İnş savaş bitene kadar Ukrayna'yı birinci yapmayı düşünmezler. Şu şarkının normalde ilk turda elenmesi lazım.

İnş savaş bitene kadar Ukrayna'yı birinci yapmayı düşünmezler. Şu şarkının normalde ilk turda elenmesi lazım.
Öncelikle değerli yorumların için çok teşekkür ederim. Forumda ilgi görür mü zamanla belli olur ama olmasa da ziyaretçilerden bakan olabilir. Yine de yarışmanın son gününe kadar gelişmelerden elimden geldiğince bahsetmeye çalışacağım.

Diğer mesajına gelirsek dediğine katılıyorum. Ukrayna sözde 2024'te de birinciliği alma iddialarını koymuşlardır. Ancak söyledikleriyle seçtikleri tezat sanki. Bir kere dinledim şimdilik ama bana göre son 5 yılda ülkeyi temsil eden şarkılar arasında en birinciliğe uzak şarkı.

Geçen aylarda temsilcisi açıklanan bir diğer ülke Güney Kıbrıs'tı. Kıbrıs'ı Andrew Lambrou temsil edecektir. Kendisinden kısaca bahsetmek istiyorum:

Kendisi 24 yaşında Kıbrıs Rum kökenli Avustralyalı şarkıcıdır. Görünüşü de böyledir:

Lambrou bu seneki Eurovision'da Avustralya'yı temsil etmek için ülkenin ulusal yarışması Australia Decides'a katılarak "Electrify" adlı parçayla yarışmış ancak yedincilikle yarışmayı kaybetmiştir. Şarkıyı da bir alta bırakıyorum:
Youtube veya Spotify'a yazarsınız. Kastığı için silmek zorunda kaldım.

Genellikle yaptığı cover parçalarla bilinen Lambrou'nun en çok dinlenen parçası da şöyledir:

Temsil edeceği şarkı İsveç'te kaydedilmiş; ocak ayı içerisinde yayınlanacaktır.

Son düzenleme:
Hollanda da geçen ay temsilcisini açıklamıştı. Mayısta Mia Nicolai ve Dion Cooper birlikte temsil edecektir. Bu ikiliden kısaca bahsetmek istiyorum.

Mia Nicolai, 26 yaşında; Dion Cooper ise 29 yaşında Hollandalı bir şarkıcıdır. Kendileri de budur:

Mia Nicolai'nin şarkılarından iki tanesini aşağıya bırakıyorum:

Dion Cooper'ın da aynı şekilde bırakıyorum:

İkilinin şarkısı, 2019'da Hollanda'ya 'Arcade' şarkısıyla birincilik getiren Duncan Laurance tarafından yazılmıştır. Şarkı tahmini ocak sonu yayınlanacaktır.

Son düzenleme:
En son açıklanan temsilci de Slovenya'ya aitti. Slovenya'yı Joker Out temsil edecektir.

2016 yılında kurulan ve Bojan Cvjetićanin, Jure Maček, Kris Guštin, Jan Peteh ve Nace Jordan olmak üzere beş üyeden oluşan Sloven bir gruptur. Kendileri de şöyledir:

Şu ana kadar iki stüdyo albüm yapan Joker Out, kendi müzik tarzlarını "Shagadelic Rock 'n' Roll" olarak tanımlamaktadır.

Şarkılarından üçünü aşağıya istiyorum:

Ülkesini temsil edecekleri şarkı 4 Şubat 2023'te yayınlanacaktır.

Son düzenleme:
Bu kadar siyaset içermese tadından yenmezdi işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık