Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1116 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şu seri ilerledikçe Ace'i anlamaya başladım ya. Gerçekten Beyazsakal roger'dan daha saygın büyük bir korsanmış. Yok antik silahmış yok ünvanmış yok efendim dünya savaşlarıymış. Okyanus herkesindir bu okyanusun babası da benim demiş. Şu anda Ace ile aynı düşünüyorum. Beyaz sakal gelmiş geçmiş en büyük korsan.

Şu seri ilerledikçe Ace'i anlamaya başladım ya. Gerçekten Beyazsakal roger'dan daha saygın büyük bir korsanmış. Yok antik silahmış yok ünvanmış yok efendim dünya savaşlarıymış. Okyanus herkesindir bu okyanusun babası da benim demiş. Şu anda Ace ile aynı düşünüyorum. Beyaz sakal gelmiş geçmiş en büyük korsan.
Hem Devrimci hem de Newgate seviyor. :ühü:Dragon'un izindeyiz yazmış PP'de Sabo...

Hem Devrimci hem de Newgate seviyor. :ühü:Dragon'un izindeyiz yazmış PP'de Sabo...
Yani sonuçta beyaz sakalın hükümet kurma hükümet devirme gibi olayları yoktu. İyi ki de o olaylara girmemiş. Tertemiz korsan Newgate. Dragon'da korsan olup hükümeti karşısına almamış demiş ki ben hükümetten daha iyisini yaparım. Biri maceracı öbürü daha politik birisi. İkisinin ortak özelliği doğrudan direk dünya hükümetiyle kapışan başkası yok. En çok sevdiğim karakterler en sevdiğimden aza doğru sıralaması.

1. Sabo - Dragon 2. Beyazsakal 3. Buggy 4. Sanji

Beyazsakal’ın ne icraatı var? OP evreninde güçlü olmasa X bir köydeki sıradan bir sivilden hiçbir farkı olmayacak bir korsan. İcraat olarak pek bir iş başaramamış. Onun aksine Roger 800 yılın ardından sır perdesini aralayıp, One Piece’i resmi olarak başlatan yegane korsan. Yani şöyle düşün, Roger olmasaydı One Piece olmazdı :good:

Beyazsakal’ın ne icraatı var? OP evreninde güçlü olmasa X bir köydeki sıradan bir sivilden hiçbir farkı olmayacak bir korsan. İcraat olarak pek bir iş başaramamış. Onun aksine Roger 800 yılın ardından sır perdesini aralayıp, One Piece’i resmi olarak başlatan yegane korsan. Yani şöyle düşün, Roger olmasaydı One Piece olmazdı :good:
Newgate gene korsan roger yokken de. çaylak zamanlarını görüyoruz çünkü bir korsan gemisindeyken. İcraat olarak okyanusa hakim olmak istemiş. Kimse de karşısına geçememiş. Tertemiz korsan. Roger çağ açsa ne olur açmasa ne olur. Dragon one piece'den dolayı kurmadı devrimci ordusunu. Beyazsakal joyboy için gidip saldırmadı marinford'a. Hatta roger'ın yapamadığını yaptı. Roger o kadar şey öğrenip dünya hükümetine saldırıp hasar verip de ölebilirdi. Hiç bir şey yapmadı. Beyazsakal ne yapmıştı marinford'u yıkmıştı.

Son düzenleme:
Newgate gene korsan roger yokken de. çaylak zamanlarını görüyoruz çünkü bir korsan gemisindeyken. İcraat olarak okyanusa hakim olmak istemiş. Kimse de karşısına geçememiş. Tertemiz korsan. Roger çağ açsa ne olur açmasa ne olur. Dragon one piece'den dolayı kurmadı devrimci ordusunu. Beyazsakal joyboy için gidip saldırmadı marinford'a. Hatta roger'ın yapamadığını yaptı. Roger o kadar şey öğrenip dünya hükümetine saldırıp hasar verip de ölebilirdi. Hiç bir şey yapmadı. Beyazsakal ne yapmıştı marinford'u yıkmıştı.
Roger 77 yıl önce doğdu, Wb ise 74 yıl önce. Roger 25 yaşındayken çaylak namıyla bilinen bir korsan, 53 yaşına kadar, 28 yıl boyunca korsanlık yapıyor ve korsan olarak yapılabilecek her şeyi bu süre zarfında yerine getiriyor. Dünya çapında gelmiş geçmiş en şöhretli korsan olmayı başarıyor. Roger Grand Line fatihi olarak bilinirken Wb’nin ünvanı en fazla Grand Line’da bazı adalara hükmeden 4 imparatordan biri olabilmiş.

Wb’nin karşısına kimse geçememiş muhabbetini şu an sen salladın, öyle bir şey yok. Zamanında Xebec bundan güçlüydü, sonra Roger ile atıştılar zaman zaman, muhtemelen Kaidou ile aynı güçteydi ve defalarca da kavga etmiş olabilirler, Garp ile ve Oden ile kapıştığı da hepimizce malum. Yani durdurulamaz bir güç olduğu, karşısına kimsenin çıkamadığı iddiası doğru değil. Tertemiz korsan da sayılmaz, Crocodile’ın elini almış, daha bilmediğimiz neler yapmıştır, sonuçta korsanın teki.

Roger çağ açmasa One Piece diye bir mevzu olmazdı, serinin başlatıcısı bu herif la, nasıl ne olur dersin?

Dragon One Piece’den dolayı mı Devrimci Ordusunu kurmadı? Şu an böyle bir ordu var ve One Piece hayali sayesinde bütün bir dünya Dünya Hükümetine karşı ayaklanmış sayılır. Yani bu en çok devrimcilerin işine yarar. Devrimcilerden önce hükümetin karşısında Korsanlar(Xebec, Wb, Roger vs.) vardı.

Şu sondaki Wb ve Roger’ın ölümlerine dair bulunduğun tespitler hakkında da şunu diyeceğim; Wb Dünya Hükümeti ölsün bitsin diye MF’ye saldırmadı. Roger’ın oğlu Ace’i, aynı zamanda kendi himayesindeki Ace’i, kendi namını da muhafaza etmek adına kurtarmak için Marineford’a saldırdı. Bu saldırıda denizciler de ölmedi, sadece yaralandılar, sonra da o yok edildi dediğin adayı Yeni Dünya‘ya taşıyıp daha da güçlü döndüler.

Peki Roger kendini teslim edip son sözleriyle öldüğünde neler oldu; Büyük Korsanlar Çağı başladı, bu sayede Luffy ve tayfası dahil çoğu insan hükümete karşı ayaklanıp One Piece hazinesi için harekete geçtiler. Yani ana hikayenin oluşumu açısında en büyük icraatı bizzat Roger gerçekleştirdi. Shiki veya Wb gibi Marineford’a bodoslama girip pisi pisine ölüp gitmedi yani. Shiki gurur yapıp kendini yakalatıyor, Wb de namım tehlikede diye o da gurur yaptığından hem kendi ve Ace ölüyor, hem de bütün tayfası sıkıntıya sürükleniyor. En büyük icraatı son sözleriyle Roger’ın başlattığı One Piece davasının güçlenmesine ön ayak olmaktır.

Rayleigh: Bir şey yapmıyoz mu kanka
Roger: Nasıl yapalım olum 800 yıl yazıyor üstelik meyveyi de yememişiz :artiz:
Rayleigh: Eee iyi içmeye gidiyom ben :gamyon:
Ray : Laughtale’de neye güldün o kadar ? Roger : Joy Boy gelecekten haber verip bunu okuyan Roger iyi dinle diyordu.Kk olacaksın korsanlar çağını başlatacaksın ama hükümeti yıkamayacaksın sen sadece habercisin başka bir amacın yok Luffy diye bir çocuk gelecek senin tüm emeğine konacak dedi. Roger : Joy Boy’un benimle dalga geçtiğini düşündüğüm için güldüm. Ray : Tayfa niye yerlere yattı o zaman ? Roger : Onlar da ne enayiymişiz biz diye kahkaha attılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık