Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1109 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@kekomancer Evet gemiyi tamir ettirmek istiyorlar, evet gökyüzü adasında ganimet topladılar. Sonrasında açık denizde 4 gün boyunca demir atıp dinleniyorlar rota olarak da pusulanın gösterdiği adayı seçiyorlar. Seçtiklerini adanın ne adını ne özelliğini hiç bir şey bilmiyorlar. Kokoro bunlara adanın adını söylüyor, ney ile meshur olduğunu söylüyor ve o zaman adanın Wtaer 7 olduğunu, marangozları ile ünlü olduğunu öğreniyorlar. Senin dediğin gibi bilerek o adaya gitmiyorlar. Arcı okumana gerek yok sadece 322. bölümü okursan bu dediklerimi zaten göreceksin. Fotoğraf nasıl atılıyor bilmiyorum bilseydim atardım
Denizciliğin bu denli ön planda olduğu bir dünya tasarımında, aradıkları marangozu bulamamaları asıl sorun olurdu. Hikayenin akışını bozan bir durum, bir dokunuş söz konusu değil ki zaten attığım görselde görüleceği gibi ana karakterin direkt bu yönde bir misyon ve motivasyonu var.
Bu tartışmayı anında bitirebilirim.

Kekomancer, Luffy mi daha ballı yoksa Teach mi ?
@Mike 🤫
Roronoa Zolo ;)

Bu tartışmayı anında bitirebilirim.

Kekomancer, Luffy mi daha ballı yoksa Teach mi ?
İkisi de şanslı.Teach araştırmacı ve fırsatçı bir karakter ama bu fırsatları kendi yaratmıyor.
Law'ın karşısına çıkmadan önce bile araştırma yapmış uyanış açınca panik oluyordu.Law karşılık verebilse geri çekilecekti büyük ihtimal.Fanlarının pohpohladığı gibi zeki bir karakter değil.

İkisi de şanslı.Teach araştırmacı ve fırsatçı bir karakter ama bu fırsatları kendi yaratmıyor.
Law'ın karşısına çıkmadan önce bile araştırma yapmış uyanış açınca panik oluyordu.Law karşılık verebilse geri çekilecekti büyük ihtimal.Fanlarının pohpohladığı gibi zeki bir karakter değil.
Bu tartışma bitmez, Kekomancer cevap yazmadı üzgünüm :agla:

Bilerek o adaya gidiyorlar.Water 7 öncesi gökyüzü adası ve ling long adası arcları var.Usopp bu 2 arc boyunca tamir ediyor.
Alabasta'dan itibaren başlıyor geminin tamir ihtiyacının giderilmesi.Luffy marangoz istediğini uzun süredir söylüyordu zaten.Aç tekrar oku.
Şimdi sen bu muhabbetten tayfanın Water 7'yi bildiğini, bilinçli olarak o adaya gitmeye çalıştıklarını anlıyorsun. Tamam o zaman tartışmaya gerek yok.

Denizciliğin bu denli ön planda olduğu bir dünya tasarımında, aradıkları marangozu bulamamaları asıl sorun olurdu. Hikayenin akışını bozan bir durum, bir dokunuş söz konusu değil ki zaten attığım görselde görüleceği gibi ana karakterin direkt bu yönde bir misyon ve motivasyonu var.

@Mike 🤫
Roronoa Zolo ;)
Sonucu bildiğim halde heyecanla açtım ;)

Şimdi sen bu muhabbetten tayfanın Water 7'yi bildiğini, bilinçli olarak o adaya gitmeye çalıştıklarını anlıyorsun. Tamam o zaman tartışmaya gerek yok.
2 hatta 3 arc boyunca zaten gemi Usopp tarafından tamir ediliyor.Marangoz ihtiyacı olduğunu söylüyorlardı.Usopp özellikle Luffy'e bunu belirtiyor.Ben yetmiyorum diyordu.
Sana göre direkt gökten marangoz ve gemi iniyor.Öyle bir şey yok.
Unutmadan Teach Luffy kadar şanslı bir karakter.Senin düşündüğün gibi sadece zeka ile buraya gelmedi.

@Mike 🤫
Roronoa Zolo ;)
Tartışma zaten tayfanın Water 7, Tom, Roger'ın gemisi gibi şeyleri tayfanın adaya gitmeden önce bildiği, bu nedenle o adaya gittikleri iddiası üzerine. Ben diyorum ki bilmiyorlardı ama karşı taraf bildikleri konusunda ısrar ediyor

Luffy'nin lastik olduğu için kan pompalayabildiğini biliyoruz. G2 bunun üzerine. Orada pompalama yapmıştır kalbine yeniden atmaya başlamıştır. Luffy'e gelince mi mantık arıyan? Dof tel meyvesiyle organ dikince plazma ekran yapınca gerçek dünyada böyle bir şey yapamaz diye örnek gelmiyor.:D
Elektrik meyvesi ve adamın doğal olarak elektrik bedene sahip olması, op evreni içinde tutarlı. Gerçek dünyaya da bağ kurmuş işte kalbi durana elektro şok verirler. G2 ise luffy'nin oluşturduğu özel bir beceri, doğal meyve becerisi değil. Luffy'nin tutup kolunu çeksen kolu uzar bu tamamen doğal ama G2 değil. Bunun anlaşılmayacak bir tarafı yok. Usopp da elektriğe sahip olsaydı, enel gibi olabilirdi, belki kan kaybından ölseydi geri gelmezdi. Luffy yerine ama usopp lastik olsaydı G2 yapıp ölümden dönmesi mümkün olamazdı. Tekrar diyorum Luffy'nin kafasını koparsan pat güm güm deyip geri birleşecek gibi bir hali var, meyve o derece absürt.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 41)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık