Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1106 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herkes bu dövüşü bir vs olarak ele alıyor.Bu bir vs olarak ele alınıyorsa ben genel olarak bakıyorum. Kizaru yendi olayın işin abartısı ve dalgası ama Luffy Kizaru ile dalga geçti. Çok rahat üstünlük kurdu olayı da saçmalık. Sentomaru olayı ise daha farklı. Kizaru Sentomaruyu saf dışı bırakıyor. Denizciler yakalıyor yenildikten sonra. Uyanıp uyanmama olayı değil burada. Yenildiği resmedilmiş.

Kizaru ve Luffy'de aynı anda yatışa geçiyor. Luffy son yumruğu attı diye yenmiş sayılmıyor. Luffy'nin hali Kaido'dan 2.kez yenildiği sırayla aynı. Tekrar ayağa kalkabilmek için başkalarının ya da bir şeyin yardımına ihtiyaç duyuyor. Kizaru ise biraz soluklanıp kalkıyor ve savaşmaya devam ediyor. Yemek yemese mesela Luffy tekrar dövüşe nasıl katılacaktı ? Ne kadar beklemesi gerekecekti ayağa kalkabilmek için. Kim güçlü kim güçsüz tartışması yapmıyorum ben sonuçta ama hani bir tarafa yendi diyebileceksek bu Kizaru'ya daha fazla ağır basar.
Luffy o handikapla yere düşmese Kizaru dinlenip ayağa kalkabilecek miydi? Hani bi tarafa öyle diyorsun öteki tarafa bakmıyorsun.Kaido savaşında döve döve gücünü tüketti Kaido burda Kizaru dayağı yedi o hale geldi arada büyük fark var.Kizaru ne yaptı yendi Luffyi?

inanmadığım şeyi niye savunayım deli miyim ben
Şimdi sen Nika'nın başından beri olduğunu mu düşünüyorsun,serinin başından beri adının veya yapısının bir kez bile geçmemiş olmasına rağmen, sonradan herkesin bildiği bir şey olmaya başlamasına rağmen? Meyvenin zoan kurallarına hiç uymamasına rağmen? 25 senedir oturttuğu şeyleri bozdu herif hikayeyi uyarlamak için.

Luffy o handikapla yere düşmese Kizaru dinlenip ayağa kalkabilecek miydi? Hani bi tarafa öyle diyorsun öteki tarafa bakmıyorsun.Kaido savaşında döve döve gücünü tüketti Kaido burda Kizaru dayağı yedi o hale geldi arada büyük fark var.Kizaru ne yaptı yendi Luffyi?
Sen hala güçlü güçsüz arıyorsun. Ben onu demiyorum. Sonuçta Luffy'nin Nika modunda enerjisi bitti ve Kaido dövüşünde olduğu düm tek tek kalbi atıp enerji toplayamadı. Kaido'dan yediği ikinci tekte olduğu gibi ayağa kalkabilmek için birilerinin yardımına ve yemek yemeye muhtaç kaldı. Kizaru ise biraz soluklandı ve kimsenin yardımı olmadan daha önce ayağa kalktı olay bu. Bunu bir vs olarak alacaksak ve birisi yendi zorlarsak bu Kizaru olur anca. Birileri yardım etmese yemek yemesi için. Sence ne olacaktı mesela? Luffy ne kadar yatış moduna geçecekti. :D

Şimdi sen Nika'nın başından beri olduğunu mu düşünüyorsun,serinin başından beri adının veya yapısının bir kez bile geçmemiş olmasına rağmen, sonradan herkesin bildiği bir şey olmaya başlamasına rağmen? Meyvenin zoan kurallarına hiç uymamasına rağmen? 25 senedir oturttuğu şeyleri bozdu herif hikayeyi uyarlamak için.
Benim savunduğum şey Nika, meyvesi değil.Lütfen çarpıtmayalım.Seri başından beri "insaların beklediği o kişi" muhabbeti üzerinden gidiyor, yukarda da gayet açıkladım.Adını duymadık fakat yapısını çokça duyduk.Temelini iyi attı.

Luffy, Kizaru'yu yener yenmesine de ezme etme durumu olmadı. İki karakter de tam gücüyle dövüşmedi henüz. Kizaru tarafı bunu kabul ederken Luffy tarafı edemiyor maalesef. :(
Dediklerinde çok haklısın ben zaten kim güçlü kim güçsüz tartışmasına girmiyorum ama Luffy feci ezmiş yorumları beni benden alıyor. Şu yaşananlara bakınca Kizaru'yu aşırı eziklemenin anlamı yok. Adam en azından biraz soluklanıp ayağa kalktı savaşmaya başladı ki daha önce Luffy gibi birileri yemek getirsin, et yiyeyim tekrar ayağa kalkayım durumu yok. Olanı ele alınca bir taraf diğerinden çok üstün konumda değil.

Sen hala güçlü güçsüz arıyorsun. Ben onu demiyorum. Sonuçta Luffy'nin Nika modunda enerjisi bitti ve Kaido dövüşünde olduğu düm tek tek kalbi atıp enerji toplayamadı. Kaido'dan yediği ikinci tekte olduğu gibi ayağa kalkabilmek için birilerinin yardımına ve yemek yemeye muhtaç kaldı. Kizaru ise biraz soluklandı ve kimsenin yardımı olmadan daha önce ayağa kalktı olay bu. Bunu bir vs olarak alacaksak ve birisi yendi zorlarsak bu Kizaru olur anca. Birileri yardım etmese yemek yemesi için. Sence ne olacaktı mesela? Luffy ne kadar yatış moduna geçecekti. :D
Yemek birisi yanına koymasa kalmayacağından emin miyiz? Luffy ayskta olsa da yer o yemeği. Çocuk yemek gördü mü yiyor zaten.

Şu açık Oda işleri uzatmak istediği için işleri süründüyor. Herkes şunun gayet farkında. Ciddi bir savaşta Kizaru yenilir. Olay Luffy ne kadar zorlanır kısmında.

Benim savunduğum şey Nika, meyvesi değil.Lütfen çarpıtmayalım.Seri başından beri "insaların beklediği o kişi" muhabbeti üzerinden gidiyor, yukarda da gayet açıkladım.Adını duymadık fakat yapısını çokça duyduk.Temelini iyi attı.
Birkaç sene öncesine kadar Oda kendi ağzıyla ''Kaido'nun nasıl yenileceğini bilmiyorum. Sadece yumrukla yenerse etkileyici olmaz, bir şey bulmalıyım diyordu.'' Bulduğu şey bariz bir şekilde Nika. Retcon olduğu çok net.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 16)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık