Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1090 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Lucci'nin bizimkilerin yanında öylece dolaşması konusunda hata tayfada. Hani Luffy önemsemiyor takılmıyor da genelde bu tip uyarıları Zoro-Sanji yapar. Neden Seraphimleri hallettikten sonra geri kelepçe takmadılar bu adama. Neden Zoro-Sanji hükümete çalıştığını bildiği adam için tehlikeli olabilir başkalarını çağırabilir vs. uyarısı vermiyor.

Linç yerim gibi geliyor ama, Kizaru yürek yemiş gibi girdi ama Luffy-Zoro-Sanji üçü bi dalsa, Kizaru ne yapabilir diye düşünüyorum? Hiç.. kaldı ki CP-0 ıskartaya çıktıklarını anlarlarsa eee onlarda güçlü ve haki kullanıyor. Napcak ki? Hadi kapılar açıldı Koramiraller ve 30k girdi diyelim olaylara o zaman belki savaş olur da…

Gemi ile kaçıcaklar, Geppo kullanıcıları( tabi havada Soru gibi hızlı gidemiyorlar) ve Kizaru bi şekilde takip edebilir.

Gelgelelim büyük savaş olmucak bence, sODA amiral gibi büyük isimleri son savaşa saklar bence. Belki bi Luffy ile kafakafaya çarptırır oda hani artık kafa tutabiliyor diye.

Linç yerim gibi geliyor ama, Kizaru yürek yemiş gibi girdi ama Luffy-Zoro-Sanji üçü bi dalsa, Kizaru ne yapabilir diye düşünüyorum? Hiç.. kaldı ki CP-0 ıskartaya çıktıklarını anlarlarsa eee onlarda güçlü ve haki kullanıyor. Napcak ki? Hadi kapılar açıldı Koramiraller ve 30k girdi diyelim olaylara o zaman belki savaş olur da…

Gemi ile kaçıcaklar, Geppo kullanıcıları( tabi havada Soru gibi hızlı gidemiyorlar) ve Kizaru bi şekilde takip edebilir.

Gelgelelim büyük savaş olmucak bence, sODA amiral gibi büyük isimleri son savaşa saklar bence. Belki bi Luffy ile kafakafaya çarptırır oda hani artık kafa tutabiliyor diye.
Söylediklerinde linç yenilecek bir durum yok.Tek sıkıntı seraphimlerdi onlarıda deniz taşından yapılma balon içerisinde hapsettiler.Güncel durumda denizciler güç olarak gerideler.Dediğin gibi Kizaruyu zorlanmadan bizim 3 lü rahat alır zaten.O kadar gemiyle falan uğraşmayacaklar gibi duruyor.İlk fırsatta kaçmaları en mantıklısı olacaktır.Çer çöp te olsa gemilerde sayıları ciddi oranda denizcilerin.

Meyve uyanışları meyvelerin son formları dostum. Dof'un etrafını ipe çevirmesi Kata'nın sağdan soldan mochi çıkarması etrafını maniple etmesi vs. Logia uyanışı da hangi elementse artık etrafını o elemente çevirmek, kaplamak olur. Akainu ve Aokiji bunu yapmış zaten Punk Hazard'da. Bu adamların uyanışa sahip olmama ihtimalleri yok.
Amiraller zaten en başından beri uyanış yeteneğine sahiplerdi bence. Logia'lar uyanışı açılmış meyveler. Mesela Caribou, Luffy'ye yemek yedirdiği sahnede Kalp Korsanları'na "benim çamur meyvemin saklayabilecekleri sınırsızdır" diyor. Bu sözün üzerine düşündüğün zaman uyanış olsa daha ne yapacak ki sınırsızın sınırsızını diye bir seçenek yoktur.

Kuzan İce Age dediği an denizin tamamını donduruyor hatta öyle ki Luffy'lerle karşılaştığı bölümdeki vatandaşlara buz yolunu takip edin diğer adaya kadar gidebilirsiniz gibi bir şeyler söylemişti. Kuzan'dan daha ne yapmasını bekliyoruz mesela?

Luffy'nin son sahnedeki endişesi bana nedense Shanks'ın, Kid'e karşı gözlem açtığı ve Kid'in yapacaklarını gördükten sonra yaşadığı kaygı ve endişeyi hatırlattı. Sanki Luffy, Kizaru'nun yapacaklarını görmüş de ondan dolayı bu tepkiyi vermiş gibi duruyor.

Luffy gibi serinin zirve isimlerini bizzat görmüş birinin kimseye vermediği tepkiyi Kizaru'yla vermiş olması çok saçma. Kimleri kimleri gördü bu velet. Ya Oda sırf bizi heyecanlandırmak için böyle bir şey çizip iki bölüm sonra Kizaru'yu yerde baygın da gösterebilir.

Ben şimdiden yerimi alayım, sonra demişti dersiniz. Luffy artık bir amiralin çok çok üstünde bir güce sahip, Kizaru gibilerini çerez niyetine yer.

Akainu istese öldürebilir miydi? Bu nerede geçiyor ben duyduğumu ya da gördüğümü hatırlamıyorum. Hileyle dövüşü kazandığını düşünüyorum. Kendisi gibi bir denizciyi öldürmesi için bir sebebi yok neticede ölüm mücadelesi değildi. Savaşı kazanan amiralliği de kazanır.
Teknik olarak bir ölüm mücadelesi olmasa bile karşıdakini öldürmemek bir kural değildi. Yenen Filo Amirali olacaktı. Öldürsede olacaktı yensede. 2 büyük denizci gücünün tüm gücüyle birbirine saldırdığı bir savaşta ölümde olabilirdi. Burada belirtiliyor Akainu istese öldürebilirdi ancak öldürmedi merhamet gösterdi. Bunun devamında Aokiji denizciliği bıraktı. Velhasıl mangada geçiyor zaten bu konuştuklarımız açık bir şekilde.

Teknik olarak bir ölüm mücadelesi olmasa bile karşıdakini öldürmemek bir kural değildi. Yenen Filo Amirali olacaktı. Öldürsede olacaktı yensede. 2 büyük denizci gücünün tüm gücüyle birbirine saldırdığı bir savaşta ölümde olabilirdi. Burada belirtiliyor Akainu istese öldürebilirdi ancak öldürmedi merhamet gösterdi. Bunun devamında Aokiji denizciliği bıraktı. Velhasıl mangada geçiyor zaten bu konuştuklarımız açık bir şekilde.
Jinbe burada ikisinin de ağır yaralı olduğunu söylüyor. Yani Sakazuki tek bir kulak yarasıyla kurtulmuş filan değil. Kuzan ayakta bile duramıyordu çünkü ayağını parçalamıştı/eritmişti.

Ben bu dövüşün flashback'ının geleceğini düşünüyorum. Halen Kuzan ile Sakazuki arasında güç farkının olmadığını düşünüyorum. Biri diğerinden gram farkla öndedir ama hangisi öndedir onu göreceğiz.

Bu arada Sakazuki, Kuzan'dan altı yaş büyükmüş. Borsalino'da, Sakazuki'den üç yaş büyükmüş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık