Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1060 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aksine Ace karakter derinliği olarak Luffy'yi katlar. Çok anlamlı zıtlıklar barındırır. Varoluşuna anlam verme çabası insanlığın en eski gayretidir. Seride sadece Ace'te gördük bunu. Kim olduğunu ve bu dünyadaki yerini ararken, babası gibi biri olmak istemese bile OP evreninde başka çaresi yoktu. Ben de varım, beni yok sayamazsınız diyebilmek için denize açılması gerekiyordu. Nihayetinde son nefesini, nefret etmesine rağmen babasından aldığı bir huy yüzünden verdi. WB'ye hakaret edince geri duramadı. Luffy'yi korumak için de öldü. Luffy'nin ne derinliği var söyle de bilelim. @RedTeroR
Ace sana zaten tahmin edilebilir bir karakter sunuyor. Gerçek hayattan izler taşıması onu derin yapmıyor. Ben Ace'e bakınca karamsarlığı görüyorum Luffy'e bakınca yaşamı görüyorum. Luffy de benzer şeyleri yaşadı. Onun babası da şeytan olarak görülüyor. Ama hiç tanıma fırsatı bile bulamadığı babası için böyle triplere girmedi. Gerçek hayatta Luffy gibi tipler de bulursun. Çoğunluk Ace gibidir. O yaşadıkları içerisinde boğulur gider. Luffy gibi az bulunan tipler ise sahip olduğu şeylerin değerinin farkında olur. Ace değerli olduğunu anca MF'da tüm tayfası onun için oraya gelip can verdiği sırada anladı. Luffy ise küçüklügünden beri hep yalnizdi. O yüzden arkadaşların değerini daha iyi kavradı. Luffy daha çocuk yaşta çıkış noktasını bulmuş arkadaşlığa değer vermişken Ace sahip olduğu kardeşlere rağmen hala çıkışı bulamamış bir adamdı. Babası da Ace gibi değildi. Ace'in psikolojik sorunları vardı ve bunları asamiyordu diye de derin bir karakter değil.

Luffy'nin hayata bakış açısı degerleri ile insan hayatı kurtulur düzelir. Ace'in hayatı ile arabesk kralı olursun. Ben Luffy'ninkini tercih ederim.

Luffy önceliklerini de daha iyi belirleyebilmiş biridir. Kararsızlık yaşadığı anlar needeyse yok gibidir. Salt irade kararlılık örneği sergiler. Bugün ben hayatımda bile en ufak kararsızlığın bana ne kadar çok sorun yarattığına şahidim. Luffy'nin karakterinin büyük bir kısmında ideal insanda olması gereken erdemleri de bulabilirsin. Daha çok yazarım da otobuste telefondayım yazması zor.

1- Olayın ne olduğu bilinmiyor fakat Law'ın bu işi yürüttüğü kesin
2-Hükümet boş beleş kalpler karşılığı birini shichi yapıyorsa yine çapsızlıklarını gösterirler
3-Diğer ikisi PH'da gerçekleşmiş olaylar. Tek başına yaptı o ikisini. Vergo'yu 1 v 1 de ezdi. Kalbi olmasa bile yerdi. Fakat Vergo hep kalbi ile tehdit etti. Yemedi tabi kalbini kenara bırakıp dövüşmeye.
1. yoruma kalıyor.
2. Buggy de olmuştu.
3. Smoker'ı dahil ediyorum dövüşe. Tabii Law teke tek alırdı yine, ben yalnız olmadığını söylüyorum.

Vivi'nin yardıma muhtaç şekilde bir yerde takıldığını bilip de bizimkilerin yardım etmeme ihtimali yok. İki gün tanıdıkları insan için ölecek çapta tipler bunlar. Zoro nerede olduğunu ve ne pok olduğunu bilmediğimiz için rastegele bir yerlere gitmeyelim demiştir milletin mevzuyu uzatmaması da o yüzdendir. Başka türlüsü hiçbirinin karakterine uygun değil. Zoro'nun sözleşmesini uzatmak için serinin erken bitirilmesinin önüne geçmesi konusu da var tabi o hepsinden derin mesele.

@carpe d. em
binlerce piyango alıp tuttursam yeryüzündeki en şahane iş adamının ben olduğumu söylersin. Başarının nasıl geldiği önemli değil sonuçta xD
Len yanlış istihbaratla batıran siyasiler gibi konuyu yine istediğin yerde tutmaya çalışman çok üzücü. Şans mans unut onu, mesele yapılan işin haklılığı veya haksızlığı.
Sanji niye gitti anlamayan Luffy, peşine düştü. Haklı.
Yonkouyu da yenerim baratieyi de korurum diyen o anki Luffy, haksız.
Sanji zorda kalınca yardım ederiz diyen Luffy, haklı.
Kaptan olarak en büyük rolü üstüne aldı, haklı.
Tayfa öldü sanan Luffy Kaidoya dalar ve esir düşer. Yaptığı doğru mu evet doğru. Haklı.
Aynı Luffy Kizaruyla baş edemeyeceklerini anlar kaçın hayatınızı kurtarın der, haklı mı haklı.
Mesele gücü veya güçsüzlüğü şansı veya şanssızlığı değil.

Ace sırf insanlar adını duysun diye wb öldürmeyi kafaya koyar. Haklı mı, haksız, başarıp başarmaması önemsiz.
Ace wanoya geri yardıma dönmek ister. Haklı mı haklı ama dayağı yer oturur, susar.
Ace thatchın intikamını ister. Haklı mı haklı, gitmeli mi gitmeli. Wb gevşek mi gevşek.
Aynı Ace "kaderime razıyım. Kurtaranı da öldüreni de reddetmem" noktasına gelmiş sonra kurtarılmış, binbir minnet teşekkür. Kaptanı tayfasını almış resmen ace için ateşe atmış. Onca onun için ölen yaralanan tayfadaşı olmuş ama o halinde kurtulma ve her şeyin hakkını verme fırsatı yakalamışken Akainu laf attı diye durup saldırıya geçip, her şeyin içine ediyor. Haklı mı, yerden göğe kadar haksız. Yapacağın atara tüküreyim. Orada gücü olsa da Akainuya karşı koysa da haksız.

Şayet son yediği halt olmasa durduk yere wb cinayetine teşebbüsü dışında Ace wano zamanı kurtarır bir karakter olmuştu. Hatta sevimli tarafları bile var. Ama son yaptığının cesaret vs ile savunulacak tarafı yok. Garpa Luffyye Ace üzerinden bunca düşmanlık eden sen için bile abes bir inat bu.
Ayrıca Luffy tayfanın kaptanı. Yani yaptıkları ile ilgili hesap vereceği bir merci yok. Ace wano olayında pısıp başka olaylarda haklı da olsa pısmıyorsa, bu da evet tutarsızlık hanesine yazılır. Bir öyle bir böyle. Tabi beyazbıyıka güvenip emrine giren adamdan ne hayır gelecek? Gelemem der senden önce gelir, yaparım der yapmaz, yapmam der yapar. Normal artık.

Len yanlış istihbaratla batıran siyasiler gibi konuyu yine istediğin yerde tutmaya çalışman çok üzücü. Şans mans unut onu, mesele yapılan işin haklılığı veya haksızlığı.
Sanji niye gitti anlamayan Luffy, peşine düştü. Haklı.
Yonkouyu da yenerim baratieyi de korurum diyen o anki Luffy, haksız.
Sanji zorda kalınca yardım ederiz diyen Luffy, haklı.
Kaptan olarak en büyük rolü üstüne aldı, haklı.
Tayfa öldü sanan Luffy Kaidoya dalar ve esir düşer. Yaptığı doğru mu evet doğru. Haklı.
Aynı Luffy Kizaruyla baş edemeyeceklerini anlar kaçın hayatınızı kurtarın der, haklı mı haklı.
Mesele gücü veya güçsüzlüğü şansı veya şanssızlığı değil.

Ace sırf insanlar adını duysun diye wb öldürmeyi kafaya koyar. Haklı mı, haksız, başarıp başarmaması önemsiz.
Ace wanoya geri yardıma dönmek ister. Haklı mı haklı ama dayağı yer oturur, susar.
Ace thatchın intikamını ister. Haklı mı haklı, gitmeli mi gitmeli. Wb gevşek mi gevşek.
Aynı Ace "kaderime razıyım. Kurtaranı da öldüreni de reddetmem" noktasına gelmiş sonra kurtarılmış, binbir minnet teşekkür. Kaptanı tayfasını almış resmen ace için ateşe atmış. Onca onun için ölen yaralanan tayfadaşı olmuş ama o halinde kurtulma ve her şeyin hakkını verme fırsatı yakalamışken Akainu laf attı diye durup saldırıya geçip, her şeyin içine ediyor. Haklı mı, yerden göğe kadar haksız. Yapacağın atara tüküreyim. Orada gücü olsa da Akainuya karşı koysa da haksız.

Şayet son yediği halt olmasa durduk yere wb cinayetine teşebbüsü dışında Ace wano zamanı kurtarır bir karakter olmuştu. Hatta sevimli tarafları bile var. Ama son yaptığının cesaret vs ile savunulacak tarafı yok. Garpa Luffyye Ace üzerinden bunca düşmanlık eden sen için bile abes bir inat bu.
Ayrıca Luffy tayfanın kaptanı. Yani yaptıkları ile ilgili hesap vereceği bir merci yok. Ace wano olayında pısıp başka olaylarda haklı da olsa pısmıyorsa, bu da evet tutarsızlık hanesine yazılır. Bir öyle bir böyle. Tabi beyazbıyıka güvenip emrine giren adamdan ne hayır gelecek? Gelemem der senden önce gelir, yaparım der yapmaz, yapmam der yapar. Normal artık.
Bu şekilde Luffy'nin 250 tane olayını bulurum hangimiz daha çok bulursak diğerine 6 ay ceza versin mi ?

Wg yonkoulardan gayet memnundu bence. Yonkoular tüm it kopukları çevresinde topluyor sonuçta halkla karışmıyorlar + wgnin uğraşacağı insan sayısı azalıyor. Mesela wcili pasta beyinlilerle ya da wanolu pirinç beyinlilerle uğraşmıyorlardı. Tabi bunun yanında silah ticareti gibi ek faydaları da vardı. Hükümete de tehtit değillerdi kendi hallerinde kum havuzunda debelenip asıl olaylardan uzaktılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık