Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1058: Yeni İmparator

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 251 73.8%
  • Orta

Kullanılan: 46 13.5%
  • Kötü

Kullanılan: 43 12.6%

• Kullanılan toplam oy
    340
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Op'ta Goda'nın bizlere verdiği mesaj : "Genetik her şeydir, boşuna uğraşmayın ezikler."

Yani "Bilmem ne D. Kobi" gibi bir adı olduktan sonra Kobi Hancock'u da alır yonkouları da. Ya da D. olmasa bile ailesi güçlüyse Kobi de güçlüdür. Mesele bu kadar basit. Kan ve azim, Goda'nın hayat anlayışı ...

İrrite edici olan bir şey göstermemesi, şöyle üç beş sayı ayırsaydı Mangada, Coby'nin iş yaptığını görseydik olur diyebilirdim şu haliyle boş.
Yok ya.Çok süt çocuğuydu bu.Bö desen kaçacak bir tipti.Bir şey gösterse bile saçma bulurdum.En lüks yerlerde yaşayan zengin bebesinin kenar mahalledeki sokak serserilerinden daha güçlü olması...ne bileyim inandırıcı gelmiyor bana.

İstisnalar illaki olur da Coby o istisna değil gibi.

Neyi koruma içgüsü ya? Nefret ettiğin ve en büyük düşmanı olduğun bir hükumet var. Bebe yaştaki oğlunu bırakmışsın o hükumetten daha beter bir yerde, ortalıkta. Dedesi saklamak için vermiş haydutların eline. Öldü mü kaldı mı belli değil uzaklara bakıp poz kesiyorsun ve koruma içgüdüsü öyle mi? Bu evrende bu şartlarda bunun adı en kibar haliyle gamsızlık ve aymazlıktır. Ya Dragon gerizekalı ya da bu sorumluluğu umurunda bile değil.
Ben bu konuda seninle aynı fikirde değilim ya reis.

Mesela Dragon'un en yakınlarından biri olan Ivakov,Luffy'nin Dragon'un oğlu olduğunu marineford'dan hemen önce öğrendi.

Dragon,Luffy'i yanında götürmeyerek Luffy'nin kendi oğlu olduğunu tüm herkesten saklamak istedi.Ki Luffy söylemeseydi Ivankov bile bu bilgiyi öğrenemeyecekti.

Nacizane şöyle düşünüyorum:Bir ebeveynin kendi çocuğunu kendisinden uzak tutması da ebeveynin çocuğunu koruduğunun bir göstergesi olabilir bence.

Tabiki her görüşe saygım var.

Ben bu konuda seninle aynı fikirde değilim ya reis.

Mesela Dragon'un en yakınlarından biri olan Ivakov,Luffy'nin Dragon'un oğlu olduğunu marineford'dan hemen önce öğrendi.

Dragon,Luffy'i yanında götürmeyerek Luffy'nin kendi oğlu olduğunu tüm herkesten saklamak istedi.Ki Luffy söylemeseydi Ivankov bile bu bilgiyi öğrenemeyecekti.

Nacizane şöyle düşünüyorum:Bir ebeveynin kendi çocuğunu kendisinden uzak tutması da ebeveynin çocuğunu koruduğunun bir göstergesi olabilir bence.

Tabiki her görüşe saygım var.
Hiçbir ebeveynin hele burada bahsettiğimiz Dragonun durumundaki birinin kundaktaki bebeği itin kemik için adam öldürdüğü yerde bırakmaya da bunu normal göstermeye de hakkı yok cane. Kaldı ki dedesi belli ve onun yanında çocuk. Denizci ol diye telkinlerle büyüyor. Çok daha sorunlu bir durum Dragon açısından. HxHdaki Ging ne kadar şerefsiz bir gevşekse Dragon da ondan aşağı kalmaz.

Ne Coby Hancock’u mu indirmis :D Sirada kilic lobisi var, Akainu amiralim Mihawk’u taklaci guvercini yapacak. Biz her zaman dedik: Denizciler >> Korsanlar!

Hiçbir ebeveynin hele burada bahsettiğimiz Dragonun durumundaki birinin kundaktaki bebeği itin kemik için adam öldürdüğü yerde bırakmaya da bunu normal göstermeye de hakkı yok cane. Kaldı ki dedesi belli ve onun yanında çocuk. Denizci ol diye telkinlerle büyüyor. Çok daha sorunlu bir durum Dragon açısından. HxHdaki Ging ne kadar şerefsiz bir gevşekse Dragon da ondan aşağı kalmaz.
Ne dediğini anlıyorum.Diyorsun ki bir ebeveyn hangi şartta olursa olsun kendi çocuğuna bakabilmeli.

Ancak şöyle de birşey var:

Luffy'nin dedesi halkın kahramanı olarak görülüyor.O kısmı kaçırıyorsun.
Dragon'un ismini duyan herkesin içinde ise bir ürperti,bir korku oluşuyor.

Garp'ın Luffy'nin dedesi olduğunun halk tarafından bilinmesi bir sorun teşkil etmez ama Dragon'un Luffy'nin babası olduğunun halk tarafından bilinmesi çok büyük bir sorun teşkil ediyor ne yazık ki seride.

Ha dediğin gibi bu Dragon'un Luffy'e bakmamasını bence açıklamaz.Açıklamamalı da.Ama Dragon'un yapmaya çalıştığı şey de benim için çok şaşırtıcı birşey değil.

Ne dediğini anlıyorum.Diyorsun ki bir ebeveyn hangi şartta olursa olsun kendi çocuğuna bakabilmeli.

Ancak şöyle de birşey var:

Luffy'nin dedesi halkın kahramanı olarak görülüyor.O kısmı kaçırıyorsun.
Dragon'un ismini duyan herkesin içinde ise bir ürperti,bir korku oluşuyor.

Garp'ın Luffy'nin dedesi olduğunun halk tarafından bilinmesi bir sorun teşkil etmez ama Dragon'un Luffy'nin babası olduğunun halk tarafından bilinmesi çok büyük bir sorun teşkil ediyor ne yazık ki seride.

Ha dediğin gibi bu Dragon'un Luffy'e bakmamasını bence açıklamaz.Açıklamamalı da.Ama Dragon'un yapmaya çalıştığı şey de benim için çok şaşırtıcı birşey değil.
Halkı boş ver burada. Hükumet bal gibi de biliyor Garp-Dragon bağlantısını. Öğrendiklerinde alırlardı Luffy'yi bir idam yayını da ona yaparlardı. Yani öyle Garpa bıraktım keyif çatar gibi bir durumla yakından uzaktan alakası olmuyor işin.
Muhtemelen büyük amaçları var bu yüzdendir diye bir insaflılık yapmak istiyorsun ama Dragonun durumunu nereden tutsak elimizde kalıyor. Yaptığı şey aymazlık ve burada haklı hiçbir tarafı yok benim gözümde. Çocuğu ateşin içinde bırakıp gitmiş. Yaptığını iddia ettiği şey bu suçunu temizlemiyor, olsa olsa onu iki yüzlü yapıyor.

Halkı boş ver burada. Hükumet bal gibi de biliyor Garp-Dragon bağlantısını. Öğrendiklerinde alırlardı Luffy'yi bir idam yayını da ona yaparlardı. Yani öyle Garpa bıraktım keyif çatar gibi bir durumla yakından uzaktan alakası olmuyor işin.
Muhtemelen büyük amaçları var bu yüzdendir diye bir insaflılık yapmak istiyorsun ama Dragonun durumunu nereden tutsak elimizde kalıyor. Yaptığı şey aymazlık ve burada haklı hiçbir tarafı yok benim gözümde. Çocuğu ateşin içinde bırakıp gitmiş. Yaptığını iddia ettiği şey bu suçunu temizlemiyor, olsa olsa onu iki yüzlü yapıyor.
Ace, yaşadığı hayat boyunca Roger'ın çocuğu olduğunun halk tarafından bilinmesi sebebiyle birçok kez ağır ithamlarla mücadele etti yalnız.

Adam nereye gitse kendini kabul ettiremedi.Neden tek suçu halkın Ace'i Roger'ın oğlu olarak bildiği için.

Emin ol Luffy,Dragon'un oğlu olarak halk tarafından bilinseydi şuanda Luffy ne kadar iyilik yaparsa yapsın ne kadar ülkeleri kötü adamların elinden alırsa alsın bu durumdan dolayı Ace gibi çok fazla acı çekecekti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık