Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1052 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
CP0 ile Gorosei'nin konuşmasına sızıntı yapan kim anlayan var mı? Büyük ihtimal ile Wano'dan kaçan biri ama.
Ben Ryokugyu gibi düşündüm. Yola çıktığında den den mushi ile konuşuyor olabilir. Bekleyin diye emrivaki konuşuyor mesela. Tanıyormuş gibi geldi bana.

Gorosei hala Robin'in yakalanmasını istiyor. Bu ajanlarda da görevi yapmamak gibi lüks yok. 7 gün içinde aksiyona girmemeleri bence Ryokugyu'nun gelmesini beklemeleridir.

Ben Ryokugyu gibi düşündüm. Yola çıktığında den den mushi ile konuşuyor olabilir. Bekleyin diye emrivaki konuşuyor mesela. Tanıyormuş gibi geldi bana.

Gorosei hala Robin'in yakalanmasını istiyor. Bu ajanlarda da görevi yapmamak gibi lüks yok. 7 gün içinde aksiyona girmemeleri bence Ryokugyu'nun gelmesini beklemeleridir.
Bir hafta öncesinin sahnesi o güncel değil, bana karışmayın kendi yoluma gideyim diyor. Büyük ihtimal korsan.

Evet o sahne abartılıyor ama insanların abartıyor olması o sahneyi değersizleştirmez. Thriller Bark arc'ında, Kuma geldikten sonra Zoro'nun sahneleri 10 üzerinden en az 8'lik sahneler. Zor durumda kaldığında, elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen yetmediğini fark ettiğinde dostları için düşünmeden canından vazgeçiyor. Çok iyi sahne ve benim ilk 5'imde olmasa da bence en epik 10-15 One Piece sahnesinden biri.

Normalde zevkler ve renkler tartışılmaz der ve saygı duyuyormuş gibi yapıp tartışmam böyle konuları ama paylaşımımın bir kısmını alıntılayıp, devamını yok saydığınızdan yazıyorum:

Ben, alıntıladığınız yazının devamında, tayfanın ölüm/yaralanma ile olan ilişkisinden bahseden sahnelerden örnek verdim ve tayfada kimsenin böyle bir sahnesi olmadı diye düşünüp yan karakterin de yan karakteri olan Yasuie'nin ölümü beni en çok etkiledi dedim. Gerçi kendimi de eleştireyim, Nami'nin Ulti ile olan sahnesi aklıma gelmedi ilkin. İyi sahne.

Sizin verdiğiniz Kin'emon ve Big Mom örnekleri hakkında ise bir şey diyemem. Zevkler ve renkler.
Spesifik olarak orayı alıntılamamın iki sebebi var.
1. Sadece tayfanın sahnelerinden bahsettiğinizi düşünmemiştim.
2. Bu arctaki en etkiliyci ölüm sahnesi olarak Yasuie'yi örnek göstermeniz.

Hem Zoro hem Luffy'nin eski sahnelerinin daha etkileyici olmasının sebebi o bölümlerin aceleye gelmemiş olması bana kalırsa. Luffy meyveyi göz açıp kapayıncaya kadar uyandırıp öldüğünün farkına bile varmaması kalitesizlik göstergesi. Saga'nın saçma yerlerinin lastik gibi uzatılıp bu sahnelerin aceleye gelmesi kötü oldu. Ama bu Oda'nın duygusal sahne çizme yeteneğini kaybettiği anlamına gelmez. Sadece bizim tayfa için bunu yapmadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık