Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1045. Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido’yu Luffy’nin indirmemesi gibi bir durum mevcut sanırım. Kaido ile Luffy dövüşü bitmeye yakın adaya amirallerin basacağını ve bunları aklamaya çalışacağını düşünüyorum.

Luffy’nin Kaido’ya yapılan saldırıyı engelleyip bu iki korsanın savaşı diye bağırdığı bir panel geleceğine emin gibiyim.

Birebirde Kaido daima alır, ama artık bitik durumda amiraller ve donanmaya karşı koyamayıp ölmüştür ve Luffy’ler kaçmayı başarmıştır gibi final bekliyorum.
Ortaya çıkma vakti geldi, geçiyor bile.

Kaido’yu Luffy’nin indirmemesi gibi bir durum mevcut sanırım. Kaido ile Luffy dövüşü bitmeye yakın adaya amirallerin basacağını ve bunları aklamaya çalışacağını düşünüyorum.

Luffy’nin Kaido’ya yapılan saldırıyı engelleyip bu iki korsanın savaşı diye bağırdığı bir panel geleceğine emin gibiyim.

Birebirde Kaido daima alır, ama artık bitik durumda amiraller ve donanmaya karşı koyamayıp ölmüştür ve Luffy’ler kaçmayı başarmıştır gibi final bekliyorum.
Donanma değil de karasakal gelebilir diye düşünüyorum ben de, eğer meyvenin peşinde ise luffynin kaçmasının sebebi de tayfasının kılını kıpırdatacak hali olmayışı. O yüzden kaçıp karşılaşmayı sonraya erteleyebilirler

Dünya Hükümeti, Doflamingo olayından sonra Issho'yu Dressrosa'ya gönderiyor ve Ishho'nun oraya varması bir gün bile sürmüyor. Takip etme işini geçelim o yüzden. Tespit edildikleri anda çok kolay bir şekilde takip edilebilirlerdi.

Saydığın olayların hepsi Luffy'nin meyvesinden bağımsız olan şeyler. Luffy meyve yememiş olsaydı da bunları yaşayacaktı.
İyi de Punk Hazard'da Doffy'nin adamlarıyla kapışıyorlar. Donanma bir sonraki adımlarının Dressrosa olacağını biliyor. Yanlış hatırlamıyorsam Smoker üstlerine haber ediyordu.

Saydığım şeyler meyvesi olmasa da başına gelebilirdi evet bu konuda haklısın. Siz şunu söylüyorsunuz, Luffy bu meyveyi yedi, Dünya Hükümeti bu meyveyi Luffy'nin yediğini bildiği andan itibaren saldırmalıydı. Yani saldırma nedeninin sadece meyve için olduğu bir saldırı görmedik diyorsunuz.

İyi de böyle olsaydı da bu sefer Luffy'nin meyvesi için Dünya Hükümeti'nin peşine düşmesinden dolayı bu sayıya kadar Luffy'nin meyvesinin önemli bir meyve olduğunu düşünecektik. Herif okurlarını ters köşe yaptı. Oda bize en başta meyvesinin saçma bir gücü olduğunu söylemiş aslında. Tamam belki de en başında söylemeliydi, belki öyle olsa fanlar ikiye bölünmezdi. Fakat bunu sonradan düşündüğünü sanmıyorum çünkü öyle olsa Skypea'da ateş başında dans sahnesini serinin en önemli karelerinden biri olarak lanse etmezdi. Bunu düşünmüş belli ki ama seriye yedirme biçiminden memnun değilsiniz...

Bence bu meyve olayını baştan beri planlıyordu. Bu konuda WG ile ilgili açıklar sırf gizem kasma endişesinden dolayı ortaya çıktı. WG direk MF sonrası meyve konusunu açmalı ve peşine düşmeliydi.

Ama Oda bu durumu kotarabilir. Bir gerçeği bir de sadece lastik meyvesi olan meyve var ve WG Luffy'dekinin o olduğunu düşündü felan.
Niye MF sonrası olsun, adamlar Gomu Gomuyu ele geçirmek, olmuyorsa konağı öldürmek istiyor. Luffynin adı ilk MFde geçmedi ki. Arlongu indirdi, 2 kere Smokerla karşilaştı, Crocoyu indirdi, Lucciyi Moriahi indirdi. Luffy ve yeteneği en başından beri biliniyor. Gomu Gomu özel meyve olsa en başta çökerlerdi. Sonradan uydurdu yaptım oldu dedi işte. :)

Niye MF sonrası olsun, adamlar Gomu Gomuyu ele geçirmek, olmuyorsa konağı öldürmek istiyor. Luffynin adı ilk MFde geçmedi ki. Arlongu indirdi, 2 kere Smokerla karşilaştı, Crocoyu indirdi, Lucciyi Moriahi indirdi. Luffy ve yeteneği en başından beri biliniyor. Gomu Gomu özel meyve olsa en başta çökerlerdi. Sonradan uydurdu yaptım oldu dedi işte. :)
MF'ye kadar gücünü anlayamamış olabilirler. Uzadığını şişdiğini gördüğümüz Katakuri de var. Onun da özellikleri lastiğe benziyor. Diğer taraftan başka bir lastik meyvesi de olabilir. Neyse çok da önemli değil. Oda umursamıyor ise ben niye umursayayım.:D Salla gitsin.

Belki meyveyi ölünce uyanıyordur kişi. O yüzden ölmesine ihtimal vermediler Luffynin :d sonuçta Luffy ölmüştü ( Kaido öldüğünden emin konuşmuştu)

Nerden tutsan elinde kalıyor bu hükümetin olayı.

Zoan türü meyvelerin uyanışı galiba paramecia türlerine göre daha zor.Veya mitolojik zoan türlerinin uyanışı daha mı zor onu anlayamadım.

Ancak her halükarda Kaido,ölme noktasına gelmeden uyanış açacağını sanmıyorum.

İkinci bir husus Luffy vücudunu istediği gibi manipüle edebileceğini düşünüyorum.Yani Kaido'nun uyanışı ona fiziksel bir güç katarsa Luffy bunu kolaylıkla plase eder.Kaslarını 4 veya 5 kat artırdı mı Kaido'nun uyanışı gümbürtüye gider.

Kaido eğer ki uyanışında havayı tam kontrol ederse işte o zaman uzun bir karşılaşma izleyebiliriz.Ancak ben bunu göreceğimizi pek sanmıyorum.Oda bir iki bölüme Luffy'i galip ilan eder bence.
Lufyy uyanış açtı diye Kaido yenilecek değil.Kaidoyu yenecek güç Ryu hakisidir.İçten parçalayan bir saldırı kaidonun işini bitirecektir.

Saçmalığın daniskası olur Amiraller sanki çok umrsar da

H.haki zaten total insan sayısını düşünürsek az sayıda insan var. Bunların içine bir de meyve yemiş ve bir daha yiyememiş olanları ekle üzerine yemeyenleri ekle. Bütün bunlara bakınca şöyle bir sonuç çıkıyor. Bir kişi hem milyonlarca insan içinden h.haki sahibi olacak hem daha önceden meyve yememiş olacak hem de yediği ilk ve tek meyve lastik meyvesi olacak. Nereden bakarsan bak olasılığı aşırı düşük bir şey. Fakat sorun bu değil. Sorun bu olasılığı yüzyıllar sonra tutturan bir adamın her şey normalmiş gibi gezebilmesi. Adam basbayağı kehanetteki çocuk bütün ihtiyaç duyulan şeylere sahip ama adamlar çay içmekle meşgul :D
Kardesim senin tezin guzel ama bunu curutmek cok kolay nedenmi? Hani bu meyvenin kendi bilinci vardi? Yani k haki kullanicisi bulamadimi 800 yildir? Bu cok ama cok sacma bir diyer sacmalik da senin soyledigin sana o konuda katiliyorum.

Form olarak aynidir. Saldiri olarak ise belki 3-5 farklı sey görürüz nihaisi de en son gelir. luffy'de biraz daha dövüsebilirim dedi. O da limitlerinde. Çok sürmez. 2 bölüme biter diyordum ama uzarsa en fazla 3-4 bölüm sürer gibi.
Umarim dedigin gibi olur veya oda araya bir flaschback falan koymaz. Bu arda onigashimadaki büyük kilic deniyor ama öyle bir sey hatirlamiyorum🙈 o mevzu nedir bilen var mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık