Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044: Kurtuluş Savaşçısı

Bölüm Nasıldı ?

• İyi

Kullanılan: 278 52.8%
  • Orta

Kullanılan: 58 11.0%
  • Kötü

Kullanılan: 191 36.2%

• Kullanılan toplam oy
    527
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reis Karasakal bile şansa buldum derken senin Karasakal için "Şansa bulmadı WB tayfası büyük olduğu için meyve bulundu" demeni anlamadım.Bunu da kanıt olarak atayım:

En yüksek şansa ''sahip olmak için'' onca yıl çabaladım diyor adam. İslamiyetteki tevekkül ile aynı şey. Yapılabilecek her şeyi yap, sonra Allah'a dua et. Bu adam bu meyveyi bulabilmek için yapabileceği her şeyi yapmış.

Şans olayını neden bu kadar kafaya taktınız ki?
Biri shounen ana karakteri, diğeri shounen ana kötüsü olacak.(Büyük ihtimal.)
Teach'i "Yav bu cok şanslı karakter meyve önüne geldi." veya Luffy'i "Shanks meyveyi önüne koydu." diye değerlendirirseniz, Teach'in güzel düşünülmüş "PLANLARI" ile Luffy'nin herşeyiyle Katakurıden geride olmasına rağmen "İRADESİYLE" kazandığı dövüşü vb unutmuş olursunuz.
Böyle olması çoğumuz için üzücü ama ben hem Teach'in hem de Luffy'nin yedikleri meyveleri hak ettiklerini düşünüyorum.

İki seçenek var;
1. Teach meyveyi istedi, Thatch da vermedi ve bu yüzden öldürmek zorunda kaldı.
2. Thatch meyveyi yediği için Teach onu öldürmek zorunda kaldı.

Bunlar için konu açmaya gerek yok.
Yok genel bölüm için demek istemiştim. Bir önceki bölüm de dahil edilebilir. :( Mangaya hakimsin ya. :( Nika meyvesi, Luffy niye guclenmeden halledilmedi, meyvenin onu seçmesi, Joyboy ve bu bölümler sonrasında oluşan diger soru isaretleri cevaplanırdı veya cevapsız kalan şeyler sıralanırdı. 150 sayfa var 300 e gider bu manga bölüm konusu. Her şey arada kaybolup gidiyor. :(

Şans olayını neden bu kadar kafaya taktınız ki?
Biri shounen ana karakteri, diğeri shounen ana kötüsü olacak.(Büyük ihtimal.)
Teach'i "Yav bu cok şanslı karakter meyve önüne geldi." veya Luffy'i "Shanks meyveyi önüne koydu." diye değerlendirirseniz, Teach'in güzel düşünülmüş "PLANLARI" ile Luffy'nin herşeyiyle Katakurıden geride olmasına rağmen "İRADESİYLE" kazandığı dövüşü vb unutmuş olursunuz.
Böyle olması çoğumuz için üzücü ama ben hem Teach'in hem de Luffy'nin yedikleri meyveleri hak ettiklerini düşünüyorum.

Şans elbette olacak. Şanssız insanlar bizim tarihimizde bile yer almıyor yahu. Sadece kıyasını yapıyoruz. Ayrıca Luffy yediği meyveyi rastgele yerken, Karasakal o meyve için yıllardır arayış içerisinde. Aynı kefeye koymak haksızlık olur.

Öyle demedim. Luffy'den başka kimse bu kadar iyi kullanamazdı dedim. Katakuri dışında kimse de mochi meyvesini o kadar iyi kullanamaz mesela. Doflamingo'nun sicim meyvesi de öyle. Muhtemelen Law'un durumu da bu şekilde, meyve efsane ama bir doktorun elinde efsane.
Başka biri yese Grand Line gelmeden ölür diyorsun. Bu kesinlik nereden geliyor?
Yok la Sabo bunu dövünce kıçının üstüne oturup soluklandı adam sonra aileden girdi kardeşten çıktı elinde bıçakla fırsat kovaladı.Beni pis dövdüler sırtımı yere attım demedi adam karasakal iyi adam seçmiş tam ona uygun.
Yatma bakımından demiyorum da karakteri ve hareketleri meyveye belki de Luffy kadar uyuyor. (Linç yemeyiz inşallah)
Valla şu adam lastik kullanamaz demezsin, zaten uyanış hali gibi takılıyor baksana :D

Başka biri yese Grand Line gelmeden ölür diyorsun. Bu kesinlik nereden geliyor?

Yatma bakımından demiyorum da karakteri ve hareketleri meyveye belki de Luffy kadar uyuyor. (Linç yemeyiz inşallah)
Valla şu adam lastik kullanamaz demezsin, zaten uyanış hali gibi takılıyor baksana :D
Meyvenin kendi iradesi var ve yakalanamıyor. Joyboy un iradeyi taşıyamayacak birisi Oda kaderi de seride çokça barindirdigi için yiyemeyecekti. Ben öyle anlıyorum.

Karasakal'ın "Bu sadece kaderin işiydi!Bu yetenek beni seçti Ace!" demesine ne diyorsunuz peki?

O zaman Karasakal'ın meyvesi de zoan türü.Çünkü meyve onu seçmiş.

Ulan bütün meyveler zoan türü olmaya başladı!

Hito hito no mi model: .............

Boşluğa ne gelir sizce?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 54)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık