Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044: Kurtuluş Savaşçısı

Bölüm Nasıldı ?

• İyi

Kullanılan: 278 52.8%
  • Orta

Kullanılan: 58 11.0%
  • Kötü

Kullanılan: 191 36.2%

• Kullanılan toplam oy
    527
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında Thatch meyveyi yese ve Teach onu öldürse, Beyazbıyıktan aldığı gibi meyve gücünü alsa daha mantıklı olabilirdi. Yani çok basit olacak ama elinden meyveyi alıp ısırsa zaten bitmiyor muydu o iş? Bari boğuşurken yanlışlıkla öldürseydi. Ama tabi Beyazbıyık o gevşeklikle boş verir diye tepkisinden çekinmemiştir.
Beyazbıyık'tan meyve gücünü nasıl aldığını bilmiyoruz. Elinden meyveyi alıp ısıramaz, çünkü tayfadaki kural "meyveyi bulan yer".

Meyve de güçlü bu arada, Nika'nın dayanıklılığını ve gücünü veriyor. Nika'yı görmeden karar vermek erken olur.
Hocam hepimiz gördük meyveyi, doğru düzgün yumruk atabilmek için bile birkaç yıl çalışması gerekti çocuğun. Uzamak ve hakisiz darbelerden etkilenmemek dışında gücü yok meyvenin neredeyse, Luffy'nin yaratıcılığı kalanı. Rastgele biri yese ölür gider.

Nika'nın gücünü ve dayanıklılığını veriyorsa çok güçsüzmüş bu Nika, Alvida bile ölmüyor yumruğundan. Rastgele bir Marineford denizcisi de zarar verebiliyor. Garp'ı düşünüyorum normal bir denizcinin kılıcından zarar görecek hissiyatı oluşturmuyor hiç adam.

Hocam hepimiz gördük meyveyi, doğru düzgün yumruk atabilmek için bile birkaç yıl çalışması gerekti çocuğun. Uzamak ve hakisiz darbelerden etkilenmemek dışında gücü yok meyvenin neredeyse, Luffy'nin yaratıcılığı kalanı. Rastgele biri yese ölür gider.

Nika'nın gücünü ve dayanıklılığını veriyorsa çok güçsüzmüş bu Nika, Alvida bile ölmüyor yumruğundan. Rastgele bir Marineford denizcisi de zarar verebiliyor. Garp'ı düşünüyorum normal bir denizcinin kılıcından zarar görecek hissiyatı oluşturmuyor hiç adam.
Çocuk olduğu için onun da etkisi var, Momo da bi kaç aya kadar normal formuna dönemiyordu. Law da meyvesini küçükken kullanamadı. Başka kimse kullanamaz kısmı saçmalıktan ibaret, niye kullanamasınlar? Sabo kullanamayacak mı mesela yese? Gidip çere çöpe yedirirsen kullanamaz tabii. Onun dışında Zoan yeteneği yediğin şeyin gücünü ve dayanıklılığını da veriyor bunu biliyoruz.

Beyazbıyık'tan meyve gücünü nasıl aldığını bilmiyoruz. Elinden meyveyi alıp ısıramaz, çünkü tayfadaki kural "meyveyi bulan yer".
Ya onu biliyoruz zaten de bir tarafta öldürmesi var diğer tarafta meyveyi alıp yemesi var. Hangisinde daha büyük risk alacaksın, tepki göreceksin? Thatchı öldürmesindense o an zorla meyveyi almayı denemesi daha çok işine gelirdi. İlla öldürmesi şarttı gibi durmuyor şimdiye kadar bilinenlerle. Tam ısıracakken gözlemiyle görüp saldırdı falan denirse anca işte.

İlgili bölüme tekrardan baktım, "İstediğim meyveyi o elde etti, başka çarem yoktu" diyor.

Peki Karasakal yenmiş olan bir meyveyi almanın yolunu nasıl buldu ? Burgess de sonuçta Luffy'nin meyvesini almak üzere saldırmıştı. Marinefordda Beyazsakal'ın üzerine perde atmalarının sebebi başkaları da bu tekniği öğrenmesin diyeydi herhalde.

12 yıldan sonra ilk yorumum..
1043 bölümdür yazdıgı herseyı 1 bölümde silip atan oda efsane olma yolunda giderken kestana olmaya yöneldi.
Ace wb yi harcadıkdan sonra Luffy'ide harcadı oda.Seriye karşı sempatim gittikce azalmaya başladı insalla boş yüzyılıda sıcıp sıvamaz tek temennim orası kaldı.

Çocuk olduğu için onun da etkisi var, Momo da bi kaç aya kadar normal formuna dönemiyordu. Law da meyvesini küçükken kullanamadı. Başka kimse kullanamaz kısmı saçmalıktan ibaret, niye kullanamasınlar? Sabo kullanamayacak mı mesela yese? Gidip çere çöpe yedirirsen kullanamaz tabii. Onun dışında Zoan yeteneği yediğin şeyin gücünü ve dayanıklılığını da veriyor bunu biliyoruz.
İkinci paragrafta yazdığımı okumadın mı? Belli ki uyanana kadar vermemiş gücünü ve dayanıklılığını. Komutan seviyesinde seriye başlardı dediğiniz gibi bir durum olsa.

İkinci paragrafta yazdığımı okumadın mı? Belli ki uyanana kadar vermemiş gücünü ve dayanıklılığını. Komutan seviyesinde seriye başlardı dediğiniz gibi bir durum olsa.
Retcon da yemiş olabilir, çünkü lastik bedeni varsa gücünün de olması lazım. İlk bölümlere bakmak pek sağlıklı olmaz. Belki de o meyve olmasa çoktan Luffy ölecekti de diyebiliriz, çünkü saçma salak şekilde bir çok kere ölümden döndü bu karakter. Meyvenin tanrısallığına bağlanabilir.

Bu arada Garp'da balta elli Morgan'dan kesik yiyor bildiğin.

Ya onu biliyoruz zaten de bir tarafta öldürmesi var diğer tarafta meyveyi alıp yemesi var. Hangisinde daha büyük risk alacaksın, tepki göreceksin? Thatchı öldürmesindense o an zorla meyveyi almayı denemesi daha çok işine gelirdi. İlla öldürmesi şarttı gibi durmuyor şimdiye kadar bilinenlerle. Tam ısıracakken gözlemiyle görüp saldırdı falan denirse anca işte.
Bizim gördüğümüz sahne meyvenin bulunuşu olabilir. Belki bulur bulmaz hemen yemiştir ve Teach'in hamle yapmaya fırsatı olmamıştır.

O kadar tayfa arasından niye WB'ye mi geliyor meyve? Evrenin en büyük korsan tayfası olduğu için olabilir mi?

Burada haklısın, Shiryu olmasa ölürlerdi. Ben zaten Karasakal şansız demiyorum, Luffy kadar şanslı değil diyorum.
Reis Karasakal bile şansa buldum derken senin Karasakal için "Şansa bulmadı WB tayfası büyük olduğu için meyve bulundu" demeni anlamadım.Bunu da kanıt olarak atayım:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık