Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044: Kurtuluş Savaşçısı

Bölüm Nasıldı ?

• İyi

Kullanılan: 278 52.8%
  • Orta

Kullanılan: 58 11.0%
  • Kötü

Kullanılan: 191 36.2%

• Kullanılan toplam oy
    527
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy’nin gearlarını yıllarca sadece lastiğe bağlayıp takip ettiniz. Adam basbaya Chopper gibi dönüşüm yapıyormuş aslında zaten. Üstelik 4 tane farklı formu vardı bu da 5 oldu.

Burada laf kalabalığı yapıyor, havalı laf söylüyor, deniz canavarına yedirdim mi diyecek? Her şeyden haberi olduğu anlamı çıkarmak zorlama bence.

Orada Luffy'i arkadaşı olduğu için kurtarıyor. Normalde o meyveyi yemesine sevinmesi lazım, ama öyle bir işaret yok. Aksine çok kızıyor.
Bu hikaye 25 yıllık değil. Milletin GODA diyerek ıslandığı sahnelerin 10'da 9'u Oda'nın eski bölümleri inceleyerek yaptığı işler. Yoksa önceden tasarlamıyor. Bu da öyle. İlk bölümü öyle çizmiş, sonradan aklına estiği şekilde hikayeyi devam ettirmiş. Şimdi meyvenin aklı var diyor, yani ilk bölümde meyve seçimini yapmış diye çevirecek. Şanks her şeyin içinde olan adam olarak bunu biliyordu diye resmedilir. Oda'nın zikri ne ise fikri de o.

kaido galiba joy boyun öldükten sonra meyvesinin uyandığını bildiği icin kendini oldurmeye calisiyordu. yoksa neden kendini öldürtmeye çalışsın ki? luffyi catida ilk dovdugunde ne dedi?sen joyboy degilsin galiba. siradaki bolumde sen joyboysun derse büyük ihtimalle olumden sonra joyboyun ortaya çıktığını bildiği ortaya çıkacak. kingi kurtardiginda da joyboy muhabbet dönmüştü. sen joyboy musun diye.
burdan da shanks'in meyveyi denizcilerden calmasi ve roger ile son konuşması daha cok anlamli geliyor. meyvenin ozel oldugunu biliyor. ama nasil?
konu shanks olunca gorosei ile tavla attigi bolumden sonra daha temkinli konusmak gerekiyor. "sen oldugun icin konusuyoruz" marineford savasinda o oldugu icin(ve bir suru etmen tabi) durmasi falan. meyve ile benim dusuncem rrogerin will ( istegini) yerine getirmek istiyordu lakin luffy yiyip ayni iradeyi gosterince de goroseilerin meyve iradesi dedigi seyin luffy ile uyumlu oldugunu o da farketti(abart). ve aslinda yukarıdaki arkadasin ettigi sitemin(kol mevzusu) shanks namina kaptaninin istegini yerine getirecegi icin pek gocunacak bir konu degil. neyse arkadaslar sabah luffy kutuphaneye gitmiyor iyi geceler

Ama bu düşünce de yazarın istemeden bıraktığı hikaye uyumsuzluğunu biz okuyucuların toplamaya çalışması gibi oluyor
Ben uyumsuzluktan ziyade bütün hikayede bir mantık kuruyorum. Daha önce de yazmıştım, Shanks'ın Doğu Mavi de bulunması, Gomu Gomu no mi nin çalınması, Roger'ın bir çocuk yapmak istemesi, gelecek için seçilmiş bir veledin aranması gibi gibi süreçler aslında meyvenin Human Humon Model Nika çıkmasından çok daha mantıklıydı. Meyve bu kadar önemliyse elbette onun üzerine de bir oyun kurduğunu şimdi öğreniyoruz Shanks'ın. Son geldiğim nokta Shanks Dünya Beşli'sine Luffy'i sattı, bunun sebebi de meyve uyanışının ölüm ile ilgili bir açmazı olduğundan kaynaklandı diye düşünüyorum. Kendi eliyle öldürmek ve uyanışı sağlamak için önünde Karasakal gibi bir engelin varlığı bizi bu noktaya getirdi diye düşünüyorum.
Belli bir noktaya kadar olanları bir araya getirdiğimde ortada Oda'nın bir hikaye uyumsuzluğu yarattığını düşünmüyorum. Hee son bölümden meyve yüzünden hayal kırıklığına uğradım mı? Sonuna kadar, orası bu konudan ayrı ele alınması gerekiyor.

Bu hikaye 25 yıllık değil. Milletin GODA diyerek ıslandığı sahnelerin 10'da 9'u Oda'nın eski bölümleri inceleyerek yaptığı işler. Yoksa önceden tasarlamıyor. Bu da öyle. İlk bölümü öyle çizmiş, sonradan aklına estiği şekilde hikayeyi devam ettirmiş. Şimdi meyvenin aklı var diyor, yani ilk bölümde meyve seçimini yapmış diye çevirecek. Şanks her şeyin içinde olan adam olarak bunu biliyordu diye resmedilir. Oda'nın zikri ne ise fikri de o.
Meyvenin aklı varsa da, Shanks'ı nasıl çağırıyor gel kurtar beni diye, telepati mi yapıyor? Her şeyin sesini duyma mı, Shanks'ta da mı var?!

Luffy orada rastgele yiyor meyveyi, meyve zorla ağzına girmiyor veya zihnine etki ettiğine dair emare yok.

Meyvenin aklı varsa da, Shanks'ı nasıl çağırıyor gel kurtar beni diye, telepati mi yapıyor? Her şeyin sesini duyma mı, Shanks'ta da mı var?!

Luffy orada rastgele yiyor meyveyi, meyve zorla ağzına girmiyor veya zihnine etki ettiğine dair emare yok.
Yüzlerce yıl Hükümetten kaçabilmiş bir meyve istese Lufi'nin ağzından da kaçardı ama kaçmadı. Meyvenin Lufi'ye bir tek ye beni demediği kalmış, ağzı olsa onu da derdi.

Aslında bu bölümle birlikte Kadio’nun neden Zoan meyvelerin peşinde olduğu ortaya çıktı. Bir nokta daha: neden smile meyveleri güldürüyor o da belli oldu. Adam besbelli joy boy’a ulaşmaya yada olmaya çalışıyormuş.
Naruto ..............Tilki Kurama
Asta ................Şeytan Liebe
Luffy ...............Nika olacak muhtemelen ....Bizim oğlan 800 yıl önceki mevzuları Raftel de Robin ile öğrenecek diyordum ama buna gerek kalmayacak sanırım.Sahibiyle konuşan tek Zoan şeytan meyvesi Luffy de galiba.Böyle bir şey bekliyorum Oda efendiden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık