Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1043: Birlikte Ölelim

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 299 79.3%
  • Orta

Kullanılan: 39 10.3%
  • Kötü

Kullanılan: 39 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    377
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Beyazsakal'ın son sözleri ''kan bağlarını koparsan bile alevleri yanmaya devam edecek'' diyordu, bu açıdan şeytan meyvesini yok edemediklerinden söylediği mantıklı oluyor o zaman bu söylediğine pek bir anlam verememiştim, ancak olay şeytan meyvesiyse dediği gibi şeytan meyvesi yaşamaya devam edeceği için bir gün doğru kişiyi bulacaktır, şimdi mantıklı bir hale geldi gibi.

Bu açıdan ''Şeytan meyvesi kullanıcıyı seçer'' olayı da mantıklı, Karasakal karanlık için bu güç beni seçti diyordu. Kılıcın kullanıcıyı seçme olayıda var, bundan da bahsedildi, şeytan meyveside doğru kişiyi seçip aktif olabiliyor demek ki.
+1
Orada o sözü Roger için demişti ama farklı bakış açısıyla konu bu kısma bağlanabilir. Gayet de mantıklı olur. İradesiz birinde şeytan meyvesi ben nereye düştüm diyebilir.

Herşeyi geçtim de hâlâ dofu özlüyorum. Serinin kara kutusu... Gercen bir villian...

Ayrıca sODA'nin son yaptıkları seriyi basitleştirmeye ya bu muydu demeye doğru itmesi cidden çok sıkıcı ve 20 yıldır okuduk sonu bu muydu demeye doğru götürmesi beni hayal kırıklığına doğru itiyor yavaş yavaş. Umarım böyle devam etmez de biz de ya bu mudur demeyiz...

Son düzenleme:
Dostum Joyboy ünvan derken o iradeyi alan kişinin ünvanı olacak. Joyboy reenkarne olursa neden elbafa shanksa veya raftele gitsin azıcık mantıklı düşün. Joyboy olayı raftele gitmeden çözülmeyecektir. Macera devam edecektir.
Luffy - joyboy olayının cavendish - hakuba gibi işleneceğini düşünüyorum. Joyboy ortaya çıkacak, kaido ile dövüşecek, kaidoyu yenecek ya da dövüşün sonlarında luffy tekrar benliğini kazanacak, kaidoyu yenecek şeklinde olaylar ilerleyecektir. İlerde de yine böyle ölüm döşeğindeyken tekrar uyanır ya da uyandırmayı (bilinçli şekilde kullanmayı) öğrenebilir. Ancak sondaki gülüş hiç luffy gülüşü değildi. Şu anda kesinlikle luffynin bedenini luffy yönetmiyor.
Bu şekilde işlenirse elbafa da raftele de gitmeleri gerekir. Ki bu yazılabilecek alternatiflerden biri. Bunun gibi alternatif pek çok senaryoda elbafa da laugh tale'a da gitmeleri gerekir.

Öyle anlatılmadı uyanış. https://manga4life.com/read-online/One-Piece-chapter-785.html

Biri aa uyanış var üstüne çalışayım şeklinde uyandırmıyor onu. Luffy zaten meyvesinde uyanış hariç ustalığı geçeli çok oldu. Bir sürü mod bunlar arasında geçişler, zibilyon tane teknik. Haki ile kullanımı felan. Uyanış nasıl elde ediliyor belli değil. Law ekmek yerken açtı herhalde.
Açıkça kendinle çelişiyorsun. :) Her cümlen bir sonrakiyle çelişmiş, bir nasıl elde ediliyor belli değil diyorsun, bir Law'a sallıyorsun, bir de üstüne çalışsan da olmaz diyorsun. Halbuki üç cümleni bir daha okusan mantığı anlayacaksın. Attığın bölümde bile Dof, Uyanış için Şeytan Meyvesi Güçlerinin en üst seviyesi olduğunu söylüyor. Her paramecia yiyen uyanış diye bir şeyin varlığını bilmez. Foxy bilmiyordur mesela. Önce bileceksin, sonra sınırları zorlayıp üstünde çalışacaksın. Katakurinin sırtı yere değmemiş, sana kalsa o da ölüm döşeğinde bilinci kapalıyken açmıştır. :) Adam meyvenin tüm sınırlarını zorlamış açmış, Dof keza öyle, Kid'in h hakiden haberi yok ama meyveyi zorladığı için uyanış açmış, hatta kafa yorup teknik çıkarmış. Law da öyle uyanışın içinde tekniklere sahip. Kafa yormadan, çalışmadan nasıl teknik açacaksın. :) Mantık basit ama mevcut durumdaki çaresizlik mantığın önüne geçiyor gibi duruyor. :)

Açıkça kendinle çelişiyorsun. :) Her cümlen bir sonrakiyle çelişmiş, bir nasıl elde ediliyor belli değil diyorsun, bir Law'a sallıyorsun, bir de üstüne çalışsan da olmaz diyorsun. Halbuki üç cümleni bir daha okusan mantığı anlayacaksın. Attığın bölümde bile Dof, Uyanış için Şeytan Meyvesi Güçlerinin en üst seviyesi olduğunu söylüyor. Her paramecia yiyen uyanış diye bir şeyin varlığını bilmez. Foxy bilmiyordur mesela. Önce bileceksin, sonra sınırları zorlayıp üstünde çalışacaksın. Katakurinin sırtı yere değmemiş, sana kalsa o da ölüm döşeğinde bilinci kapalıyken açmıştır. :) Adam meyvenin tüm sınırlarını zorlamış açmış, Dof keza öyle, Kid'in h hakiden haberi yok ama meyveyi zorladığı için uyanış açmış, hatta kafa yorup teknik çıkarmış. Law da öyle uyanışın içinde tekniklere sahip. Kafa yormadan, çalışmadan nasıl teknik açacaksın. :) Mantık basit ama mevcut durumdaki çaresizlik mantığın önüne geçiyor gibi duruyor. :)
@Alpamis Luffy bir şey yapmıyor, gerçekten meyve otomatik devreye giriyor, Luffy olayın farkında bile değildi. Yani şunu da kabul et artık

Son düzenleme:
@Alpamis Luffy bir şey gerçekten meyve otomatik devreye giriyor, Luffy olayın farkında bile değildi. Yani şunu da kabul et artık
Olabilir zaten. Ama uyanislae zaten öyle oluyor diye düşünüyorum. Law Kid'e güçlerin uyandı mi tarzı soruyordu. Bu iş zaten onca yılın sonunda meyvenin artık uyanışa geçmesiyle oluyor olabilir. Gördük mu uyanışa sahip olanlar nasıl uyandırdı yok?

H.haki uyanması da kaç tane gördüysek hepsi kritik durumlarda istemsizce olmuştu.

Şimdi Zoro istemsizce uyandırıp bilinçli kullanmaya başladı aynı arc. Aynısı Luffy için niye geçerli olmuyor?

Nasıl elde ediliyor belli değil dedim çünkü siz herkes bilinçli şekilde meyveyi uyandırmiş gibi söylüyonuz. Bunu senin için söylüyorum. Manga'da tek bir sahne bul ki uyanış sahibi olanlar bunu ilk kullanmaya başladığı sıra bilinçli sırf onu açmak üzere olan eğitimin sonunda açmış olsunlar. Aksine seri h.haki gibi bir gücü istemsiz kritik anlarda uyandıranlarla dolu. Bir tane istisnası yok h.hakiyi çalışarak uyandıran ile alakalı. Daha Zoro bu arc h.hakiyi istemsizce açtı. Sonrada saldırılarına eklemye başladı. Saldırıya ekleme konusu bence hala bilinçsiz. Luffy de böyle olacak gibi hissediyorum. Ama Luffy ta Dressrosa'da uyanışın sinyalini vermiş. Şimdi bu arc Kaido lastik bunu yapmamalı diyor. Güçlerini yanlış güçleri çoktan yine uyanmış olabilir. Bu noktaya gelmek için Luffy meyvede çok yol katetti.

Katakuri ölüm döşeğinde değil ciddi bir çarpışmanın eşiğinde de açmış olabilir. Katakuri 30 yıl boyunca yavaş yavaş meyvesini geliştirerek sonunda yine istemsizce meyvenin uyanışının gerçekleştiği konuma gelmiş olabilir. Herkes bu yoldan ilerlemiyor. Luffy de yaklaşık 15 yıldır meyvesi üzerine bir sürü teknik kullanım gerçekleştirdi sonuçta.

Yani sırf inadına konuşuyon Savcım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık