Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1043: Birlikte Ölelim

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 299 79.3%
  • Orta

Kullanılan: 39 10.3%
  • Kötü

Kullanılan: 39 10.3%

• Kullanılan toplam oy
    377
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
beyler japonca ingilizce çeviri arasında çok fark var japoncadan bir arkadaş çevirdi
: Momo: Luffy’nin sesi kayboldu - luffy’nin sesini duyamıyorum

Samuray: Bunun sonu yok - tekrar geldi

Kawamatsu: Gökyüzünde olmasan birşeyler yapabilirdik ama burada hiç su yok - burası gökyüzü, su yok.

Kawamatsu: Bu alevleri dizginlemek için elimizden bir şey gelmez herkes kaçacak bir yer bulmaya baksın yanarak ölmenin onurlu bir tarafı bulunmuyor - böylesi büyük bir yangına bir şey yapamayız yalvarırım! Kaçın! yanarak ölmekte onur falan yok

Kid: Sanırım kendimizi kandırmışız - geçici bir rüya gördük

Law: Acınası ama gerçek hiçbir şeyim kalmadı - artık hiç gücüm kalmadı

Nami: Luffy yenilmiş olamaz. O ölmedi! Bu mümkün değil - luffy yenildi diye bir şey yok. ölmüş olamaz saçmalık

Kaido: Demek bazıları pes etmenin ne demek olduğunu bilmiyor - gerek var mı yoksa kısa keselim mi?

Kaido: Onigashima herhangi bir gecikme olmadan çiçek başkentinin üzerine inecek - bundan sonra onigashima planlandığı gibi çiçek başkentinin üzerine inecek

Kaido: Bu gerçekleştiriğinde benim orochi gibi yumuşam olmadığımı anlarsınız - ben orochi gibi tatlı değilim

Kaido: Kadın veya çocuklar umurumda değil bu ülkedeki herkes benim kölem - kadın da çocuk da alakasız! Herkes köle!
Kaido: Daha fazla çalışamayacak hale gelenlerin bedenleri ölmüş bir şekilde yere yığılacak acınası hayatlarınızın kalanını bu şekilde geçireceksiniz ölseniz bile her zaman için yerinize yeni birini koyabilirim - Çalışmaktan yorulursan o şekilde öl bu senin hayatın azalan köle kaç tane olsa da yeri dolar
Kaido: Bana karşı gelenler gazabıma uğradıkları zaman şaşırmasınlar - siz bana karşı gelerek öfkemi kazandımız
Canavar korsanları: Kid ve law’ı öldürün kafalarını alın - kid ve law’ın boynunu alın (kafasını alın aynı şey)
Kid: Dövüşeceğim trafalgar teslim olmak ya da onun bizi öldürmesine izin vermek söz konusu bile olamaz - ben yapıcam trafalgar.. teslim olmak da direncimin olmayışı da… kusura bakma ( burada ne anlamda dedi anlamadım tam 降伏 teslimiyet 無抵抗 direncin olmaması demek japoncada koufuku mo, muteikou mo…. Gomen diyor )
Yamato: Son sefesine kadar savaşmaya devam edebilirsin - ölme fikriyle ölene kadar dövüş! Samuraylık bu değil mi?

Yamato: Bizden ala samuray mı var? Herkes sınırına ulaşmış durumda - bizim dışımızda kim yapacak? Herkes bitik durumda

Yamato: kaido bile şu an iyi bir durumda değildir - kaidonun da şu an yaralı olması gerekiyor

Momo: Savaşmaya devam etmek daha fazla kişinin ölmesine neden olur kabul etmek bana acı veriyor ama luffy yenildiği için teslim olmaktan başka çaremiz kalmadı - sadece ölenlerin sayısı artıyor! Kahreci ama luffy kaybettiyse teslim olmaktan başka yapacak bir şey yok

Yamato: Bunun olmasına asla izin vermem! Teslim oldular ve hayatta kaldılar ya sonra? Köle olacaklar ve can verene kadar çalıştırılacaklar teslim olmak kimseyi kurtarmaz bunu anla - olmaz affetmem! Yaşarsan ne olacak? Tekrar köleliğe dönüp yorgun bir şekilde öleceğin güne kadar bekleyecek misin? Teslim olup hayat kurtarınca bir şey değişmeyecek

Yamato: Wanonun 20 yıldır katlandığı her şey bu savaş içindi teslim olmak tek seçeneğimiz olsa bile birlikte ölmeyi tercih ederim - Bu dövüş wano ülkesinin 20 yılını taşıyor burada elini çekeceksen hep beraber ölelim!

Yani bahsettiklerim Joy Boy olma şartının lastik meyvesinden geçmesinin diğer saçmalıkları. Joy Boy olmanın şartı, kişinin taşıdığı irade olmalı. Bunun dışındaki bütün her şey zorlama olur. Lastik meyvesinin ya da şapkanın payı olabilir mi? Olabilir ancak ben olmamasını yeğlerim, aksi halde olay Luffy'den tamamen çıkacak, Luff'nin lastik meyvesini yemesine kadar gerçekleşen bilmem kaç tane tesadüf ve saçmalıklar zinciri gerçekleşmemiş olsa Luffy joy Boy olamayacaktı gibi bir anlam çıkar ki sağlıklı bir hikayecilik olmaz burada. Yani olur ama saçma mide bulandırıcı bir şey olur. arkadaşım illa şapkayla meyveyle ilişkilendirmek zorunda değilsin, de işte Luffy'de hayvan gibi irade, muazzam bir bilinç vardı Joy Boy olmayı hak etti... Niye o kadar kıl tüy şeye bağlarsın ki?!
Bu arada bende senin gibi düşünüyorum.Luffy'de korsanlar kralı olmak için gereken bütün vasıflar var.Bana kalsa seri hiç bu "seçilmiş insan" saçmalığına girilmemiş olsaydı da Luffy'nin sade ve basit hikayesini izleyebilseydik.

Dediğim gibi bu hikaye Luffy'nin Joy Boy'un değil!

Luffy sınırında saldırı yapmıyo, Law sınırında saldırı yapıyo Luffy'de sınırına iniyor bir tur bayılıp şarjı fulleyip hatta bide batarya kapasitesini arttırmış olarak geri dönüyor ve full enerjide saldırı yapıyor. Birinde bitmek tükenmek bilmeyen bir son enerji sınırı var, ötekisinde kullandıkça katlanarak artan full+full bir batarya 🤣
Bu sefer gerçekten bitmiş gibi. Sırf Kaido'nun yanında Luffy görüp ölmediğini görmeleri üzerine ve uyanışına verecekleri tepki için prim kastırma adına kaldırttı ayağa :dd.d

Nami ve Chopper tepkiler hazır bile. Belki Chopper bu tepkiyi ağlayarakta verebilir. :dd.d

Bu arada bende senin gibi düşünüyorum.Luffy'de korsanlar kralı olmak için gereken bütün vasıflar var.Bana kalsa seri hiç bu "seçilmiş insan" saçmalığına girilmemiş olsaydı da Luffy'nin sade ve basit hikayesini izleyebilseydik.

Dediğim gibi bu hikaye Luffy'nin Joy Boy'un değil!
Luffy seçilmiş insan olması için her şey oluştu hemen olmadı şeytan meyvesi- D olması- ve hasır şapka hepsi bence bir algoritmaya bağlı son sahndeden önce lufy gözleri karanlık ve zunesha nın karanlık

O zaman asıl derdimi şöyle anlatayım. Bu bölüm bırakın kötü olmasını, One piece tarihinin en efsanevi en iyi bölümüydü... Teoriler şu an havada uçuşuyor... Akıllara zarar tahminler var. Tarihin en gizemli karakteri kesin olarak orada ve karakter(Joy boy) uyanırken sırıtarak antik silaha sesleniyor. "Nika" (bu yazdıklarımla bile tüyleriniz diken diken olmuyorsa daha da söyleyeceğim bişey yok.)

Son düzenleme:
Luffy'nin meyvesi antik zoan Hanuman muhabbeti çok dolaşıyor.Gördüğüm kadarıyla Hanuman maymun sun wukong tarzı mı tam olarak ona mı denk geliyor bilmiyorum ama özellikleri yazmak istedim. Kendini istediği gibi esnetebiliyor, uçabiliyor (Luffy g4) , babası rüzgar tanrısı (Dragon meyvesiyle ilgili bir denk geliş olur mu bilmiyorum) , göğsünü istediği gibi açabiliyor anladığım kadarıyla (Luffy'nin tam göğüs yarasının olduğu kısmı).Elektrikle ilgili bir olayı var ama o kısmı tam olarak anlayamadım.Bu tarz teoriler genel olarak yanlış çıkıyor ama okumak benim hoşuma gittiği için yazmak istedim.

En çok korktuğum şeylerden biri JoyBoy'un Luffy'de reerkarne olmasıdır.Ben Luffy'nin kendi mizacı ve kişiliğinden dolayı bu yolda bu kadar ilerlemiş olmasını istiyorum abi . Sırf 800 yıl önce yaşamış birinin reerkanesi olmasını istemiyorum.Tamam irade miras alınabilir,hayalleri miras alınabilir ama ben Luffy'nin yaptıklarını sadece kendi karakterinden dolayı yapmış olmasını istiyorum.Luffy'nin de dediği gibi
''Hiç bir şeyi fethetmek istemiyorum. Ben sadece tüm okyanusların en özgür adamı olmak istiyorum.”
Aynen öyle Lufy'i sadece Luffy olduğu için seviyorum. Farklı biri olarak reerkarne olması beni bitirir aynı şekilde benim için seriyi de.. Umarım bu durum geçmişi miras olarak almak ve power up almaktır.

Ancak ben JoyBoy'un kurtuluşu özgürlüğü getirecek kişilerin ünvanı olarak görüyorum ve bu durum da Luffy uyanış veya farklı bir şey moda girip bu durumda olduğunu kanıtlıyor. Belki karma belki meyve farkketmez. Ancak bir sonraki bölüm mutlaka Luffy, Luffy olarak kalacak ve çok güçlü bir şekilde mevyesi veya geçmişi uyandırıp geri dönecek. Bunu yapabilmesinin tek yolu, hırsını kanıtlamak için kendineden çok güçlü birisi ile yüzleşmek ve ölmektir. Luffy bunu yaptı ve kendi için değil kendinden bağımsız insanlar için kendini feda etti. Wano arcı biliyorsunuz ki Luffy'den ve amacından çok da olmasa bağımsız. Neyse Luffy reerkarne olursa ....... Seviliyorsunuz forum.

Oda, Super Saiyan'da olduğu gibi sadece Luffy'nin saçını altın sarısı yapar mı?

Super Saiyan'da yıllarca beklenen bir efsaneydi. Bu açıdan Oda buradan esinlenmişte olabilir.

Frieza gibi Dünya Hükümeti de imkansız o sadece bir efsane gibisinden sözlerle bunun imkansız olduğunu söylüyor.

Aynen öyle Lufy'i sadece Luffy olduğu için seviyorum. Farklı biri olarak reerkarne olması beni bitirir aynı şekilde benim için seriyi de.. Umarım bu durum geçmişi miras olarak almak ve power up almaktır.

Ancak ben JoyBoy'un kurtuluşu özgürlüğü getirecek kişilerin ünvanı olarak görüyorum ve bu durum da Luffy uyanış veya farklı bir şey moda girip bu durumda olduğunu kanıtlıyor. Belki karma belki meyve farkketmez. Ancak bir sonraki bölüm mutlaka Luffy, Luffy olarak kalacak ve çok güçlü bir şekilde mevyesi veya geçmişi uyandırıp geri dönecek. Bunu yapabilmesinin tek yolu, hırsını kanıtlamak için kendineden çok güçlü birisi ile yüzleşmek ve ölmektir. Luffy bunu yaptı ve kendi için değil kendinden bağımsız insanlar için kendini feda etti. Wano arcı biliyorsunuz ki Luffy'den ve amacından çok da olmasa bağımsız. Neyse Luffy reerkarne olursa ....... Seviliyorsunuz forum.
Dostum iyi güzel diyorsun da farkında mısın bilmiyorum 20 yılın ardından Luffy'nin JoyBoy olduğu açıklandı ve bu Zunesha tarafından "joyboy'da duyduğu davul sesini duymasıyla" açıklandı.. Şimdi sen istiyorsun ki JoyBoy'un karakteri, görünüşü, güçleri, yaşadıkları, her şeyi farklı olsun ama birtek hırsı, azmi ve amaçları Luffy ile aynı olsun ama değil işte, Joyboy'da o davul sesini çıkaran özel bir şey var ve o şey her ne ise aynısı Luffy'de var... Konu artık Luffy'nin azminden çıkıp Luffy'de bulunan özel bir güce çoktan evrildi bile..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık