Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1026: Tennozan (Dönüm Noktası)

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    286
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S
Jack için 1 panel ayırmayan adamdan Akainu vs Aokiji flashback çizmesini bekliyordum ben.

Ben Oda'ya, onun okuyucusuna verdiği değerden daha fazlasını vermişim bugüne kadar.
Serinin ilk yarısında tayfa dövüşleri Lucci dövüşleri kitle çekmek için atılan bir yemdi aslında.O başarılı olduktan sonra gerisi cepte diye devamı gelmedi.Bu seri aksiyon serisi değil çünkü.Ne kendi her vsyi ilginç çizebiliyor ne de çizmek istiyor bunları.Önemli olan arkaplan geçip giden olaylar bu seride.İyice offpanele dayanması bu yüzden.Benim tahminimce bb tayfası vs Mugiwara da öyle olacak.Sadece Luffy vs Teach çizer gerisine sayı ayırmaz artık uzatma bitir baskısı var herhalde biraz da.Ulti vs Usopp-Nami dövüşünü de tam vermedi aradan kesitler gördük sadece.Tayfayı tam çizmeyen Oda Jack mi çizecekti.

Bence iyi bir bölümdü. Bazı arkadaşlar Momo'nun ısırığından ötürü dert yanmış, irade muhabbeti hocam bu şeyler. Adam 20 küsür yıllık acısını dökmüş, anası babası öldürülmüş, orada da patlama yaşamış. Ayrıca meyvesi de Kaido'nunkine eşit diye düşünürsek, ekseriyetle meyvesiyle zarar vermiş. Tiç'in Gura Gura meyvesini aldığı gibi ortalığı titretmesi gibi bir olay.

Jack'in nihayet yenilmesi bence oturaklı, fazla teknik göremedik çünkü Oda'nın zihinsel olarak dövüş çizme özrü olduğunu biliyoruz. Zaten son durumda Fil' in sırtına çıkmış Jack gibi saçma bir dönüşüm yaptırmış, bu gibi saçmalıkları göstermektense direk bitirmesi iyi olmuş. Zou'dan beri oluşturulan Jack karakteri, daha fazla rezil olmadan aradan çıkarıldı. Peros'un daha basitçe tüketilmesini beklerdim, gereksiz güçlü çiziliyor.

Son olarak; Tam umutlar tükendi, her şey bitti derken Luffy tüm kararlılığıyla(Yonkolar tanıtıldığından beri arkasına yüklediği altyapıyla) Kaido ile beraber muhteşem bir sahne yaratıyorlar. Bkz; Diğer Yonko çarpışmaları sadece güç gösterisiyken, Luffy ve Kaido'nun çarpıştırdıkları şey; Aydınlık ve Karanlık oldu. Kaido yıkımı, umutsuzluğu, karanlık bulutları getirirken, Luffy imarı, umudu ve şafağı yumruklarıyla getiriyor. Gerçek bir kralın yapması gerektiği gibi, insanlara umut ışığı oluyor. O sahneyi basitçe; Kedi Köpeğin önünü açmak için çizilmiş basit bir sahne edasıyla yorumlamak çok basite kaçmak olur.

Ayrıca @Montana reise saygılarımı sunuyorum, adam Oda'dan önce çizmiş ısırma sahnesini, spoiler diye 2 bölüm evvel paylaştıydı, şimdi gerçekleşti xd. Jack dönüşümü çizimi de az çok tutarlıydı, Oda'nın zihin yapısını çözmüşsün dostum.

Dünya üzerinde hiçbir seri yoktur ki önemli bir dövüşü pas geçsin. Bu dövüşler bu eserlerin en beklenen zamanlardır hikayenin kritik ayrıntılarının açıklanması ile birlikte. Mangakalar için bulunmaz fırsattır yani. Bu adamda ise tam tersi var. Ben bazen merak ediyorum niye roman yazmamış da mangaka olmuş diye. Ara sıra sayfaların arasına karakterlerin tipini gösteren birkaç tane de çizim atardı mis gibi olurdu. Hem de istediği kadar ve istediği zaman yazardı. Çizdiği saçma sapan tonla bölümün ceremesini çekiyor şimdi. Hikaye yetişmeyecek diye tırsmaya başladı. Wano rezil halde devam ediyor ve öyle görünüyor ki elbafı da göremeyeceğiz bu şekilde.

Oda'nın mangası bu. Bu her zaman böyleydi. Güç dengelerini anlık olaylara ya da özellikle arc başındaki durumlara göre değerlendirmemek gerekiyor. Canınız OP'tan sıkılmış sadece. Şu sahneyle bu seride gaza gelmeyecek kişi zaten OP'tan artık bir şey daha alamaz, hissedemez.
Zorlama bir yorum olmamış mı :T

Yedirecek Linlin'i de bir şekilde. Diyorum Peros Linlin düşmesine ihtimal kendini korsanların lideri olarak gördü fakat bazıları en güçlümüz Katakuri, Katakuri liderimiz olmalı dedi. Zaten Katakuri'yi arc bossu gibi karşımıza çıkarmadı. Kötü adam olarak da gözümüze sokmadı. Çoğumuz sempati besledi adama. Peros zaten düştü, Linlin düşünce herhangi bir engel kalmayacak. Big Mom korsanlarının içinde de bulunduğun konum ve güç ne kadar yüksekse sözün o kadar rahat geçiyor. Kaido korsanları gibi değil. Katakuri başa geçmek için gayet uygun şu an.

Bence Linlin'in misyonu da kalmadı gibi geliyor bana. Düşmesi serinin ilerlemesi için daha mantıklı geliyor. Kid ve Law en kötü nesilin Luffy'den sonra en ön planda olan korsanları. Mom'ı yenmeleri güçlenmeleri açısından çok önemli ve yenmeleri gerekiyor bana göre. Ayrıca Law'ın hala yapacak şeyi var seride. D.'yi kafasına takmış. onun üzerinden de D. işlenecek bence. Wano sonrası Kid ne konumda olur, ne yapar bilmiyorum ama Law'ı daha çok görürüz gibi geliyor.

Ayrıca seri sonu istediğim şey 4 yonkou gibi en güçlü 4 korsanın Luffy - Law - Kid ve Katakuri olması. :ehe:
İpucunu verdi bence de Linlin görmeyecek diğer arcı.Law'ı yaşarsa her türlü Kid'den fazla görürüz.Luffy-Zoro-Law-Kid en ön planda olan isimler olurlar.En güçlü dört korsandan üçü Law,Kid,Kata olmaz.Law ve Kid yaşarsa seri sonu en güçlü 10 korsan arasında girer rahatça.Kata için ilk 10 mümkün değil bence de ilk 20 ideal gibi.Gerçi en güçlü 20 korsan listesi yapılsa şu an bile girer.İlerdeki hali gelişirse (ki ihtimali yüksek) daha da gidebilir.

Bu arada çatı dövüşünün de izlendiğini öğrenmiş olduk. Böylece cp0 da bilgi alıyor yani. Zoronun kaidoya yara bıraktığını öğrenmiş olabilirler. Ayrıca kral hakisinin de olduğunu öğrenmişlerdir.

Madem Oda bey bundan önceki arcları ve Wano'nun başlarını gereksiz derece uzatıp, sıkıldıktan sonra bayır aşşağı yardırıyor, o zaman troll bir son falan yazsın da gülelim bari. Bu kadar saçmalıktan sonra ben artık Mihawk, Shanks, Dragon falan görmek istemiyorum. Çizdiği tüm zırvaları köşeye atıp Buggy'nin kk olma serüveni gibi absürd bir komedi işine girişse okumaktan büyük keyif alırdım. Madem saçmalıyorsun bari hakkını ver.

Bence iyi bir bölümdü. Bazı arkadaşlar Momo'nun ısırığından ötürü dert yanmış, irade muhabbeti hocam bu şeyler. Adam 20 küsür yıllık acısını dökmüş, anası babası öldürülmüş, orada da patlama yaşamış. Ayrıca meyvesi de Kaido'nunkine eşit diye düşünürsek, ekseriyetle meyvesiyle zarar vermiş. Tiç'in Gura Gura meyvesini aldığı gibi ortalığı titretmesi gibi bir olay.

Jack'in nihayet yenilmesi bence oturaklı, fazla teknik göremedik çünkü Oda'nın zihinsel olarak dövüş çizme özrü olduğunu biliyoruz. Zaten son durumda Fil' in sırtına çıkmış Jack gibi saçma bir dönüşüm yaptırmış, bu gibi saçmalıkları göstermektense direk bitirmesi iyi olmuş. Zou'dan beri oluşturulan Jack karakteri, daha fazla rezil olmadan aradan çıkarıldı. Peros'un daha basitçe tüketilmesini beklerdim, gereksiz güçlü çiziliyor.

Son olarak; Tam umutlar tükendi, her şey bitti derken Luffy tüm kararlılığıyla(Yonkolar tanıtıldığından beri arkasına yüklediği altyapıyla) Kaido ile beraber muhteşem bir sahne yaratıyorlar. Bkz; Diğer Yonko çarpışmaları sadece güç gösterisiyken, Luffy ve Kaido'nun çarpıştırdıkları şey; Aydınlık ve Karanlık oldu. Kaido yıkımı, umutsuzluğu, karanlık bulutları getirirken, Luffy imarı, umudu ve şafağı yumruklarıyla getiriyor. Gerçek bir kralın yapması gerektiği gibi, insanlara umut ışığı oluyor. O sahneyi basitçe; Kedi Köpeğin önünü açmak için çizilmiş basit bir sahne edasıyla yorumlamak çok basite kaçmak olur.

Ayrıca @Montana reise saygılarımı sunuyorum, adam Oda'dan önce çizmiş ısırma sahnesini, spoiler diye 2 bölüm evvel paylaştıydı, şimdi gerçekleşti xd. Jack dönüşümü çizimi de az çok tutarlıydı, Oda'nın zihin yapısını çözmüşsün dostum.
Bir de gökyüzünü ayırma sahnesini çok abarttılar. Diğer Yonkou'lar gibi yerde olmadı bu olay. Gökyüzüne bulutlara yakın bir mesafede gerçekleşti. Sanıldığı gibi tam bir Yonkou olmuş değil ama çok net amiral ederi var, bu bariz ortada.

Momonosuke'nin bir bölüm önce duvarları parçalaya parçalaya gitmesi fiziksel olarak bir ejderhanın gücünü temsil ediyor. Önüne gelenin kesik attığı Kaido'yu ısırması niye bu kadar olay oldu ki? Luffy vurdu yere serdi o yerdeyken ısırdı sanki başa baş mı dövüştüler, çok saçma bir şekilde abartılıyor bu sahne. 5 kişinin Kaido'ya daldığı bir ortamda götü boklu Zoro ve Killer bile Kaido'ya çizik atabiliyorsa aynı cüssede bir ejderhanın ısırması hiçte anormal değil.

Zoan karakterler tam Zoan formundayken haki kullandı mı daha önce? Aklıma gelen yok benim. Eğer öyle bir durum yoksa Momonosuke de ejder olduğu için başka bir ejdere ısırarak acı verebilmesi eh işte dedirtebilir yani. Hasar demiyorum özellikle. Burada kullandığım kelime "acı".

Saçma mı oldu ?
Kaido kopyası yapay şeytan meyvesi olduğu için etki etmiştir, en mantıklısı da bu olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık