Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1014 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Düşünceni hemen çürüteyim. Bepo, Penguin savaşıyorlar(1005. bölümde gösterildi), muhtemelen Shachi'de yanlarında. Jean Beartlar karaya çıkmak için denizaltını yukarı çıkarıyordu ancak parçalanan kayalıklar denize düştüğü için güzergah değiştirmek durumunda kaldılar. Hatta Jean Beartlar düşen kayalıklar yüzünden " şuanda savaşa katılamayız." demişti.(997. bölümde gösterildi.) Yani kaçmak değil savaşmak var.
Bu arc'ın WCI arc gibi olmayacağı aşikar. Her ne kadar korsanların kaçış planı hazırlamadan savaşa girmesi akla yatkın olmasa da Wano'da herkes son mermisine kadar sıkacak belli ki. Bizimkiler, Big Mom'ın bölgesine girdiklerinde kaçış planları yoktu ve şu anda da yok. Kid'in de o taraklarda bezi yok görüldüğü üzere. Samuraylar da ölmeye geldi buraya. Law, işlerin kötü gitmesi ihtimalini göz önünde bulundurup kaçış planı yapabilecek zeka ve kabiliyet düzeyine sahip bir karakter ve umarım bu ihtimali düşünmüştür minvalinde yazdığım bir şeydi o. Ayrıca niyetleri kaçmak olmayan denizaltı ekibi Onigashima kıyılarına varamadığı için, Luffy'yi kurtarmaları hala ihtimal dahilinde.

Kaido fb gelir mi sen de Joy boy değilsin dedi de bir şeyler gelir gibi bununla ilgili. Şu xebec dir gv dir hadi bakalım

Bu arc'ın WCI arc gibi olmayacağı aşikar. Her ne kadar korsanların kaçış planı hazırlamadan savaşa girmesi akla yatkın olmasa da Wano'da herkes son mermisine kadar sıkacak belli ki. Bizimkiler, Big Mom'ın bölgesine girdiklerinde kaçış planları yoktu ve şu anda da yok. Kid'in de o taraklarda bezi yok görüldüğü üzere. Samuraylar da ölmeye geldi buraya. Law, işlerin kötü gitmesi ihtimalini göz önünde bulundurup kaçış planı yapabilecek zeka ve kabiliyet düzeyine sahip bir karakter ve umarım bu ihtimali düşünmüştür minvalinde yazdığım bir şeydi o. Ayrıca niyetleri kaçmak olmayan denizaltı ekibi Onigashima kıyılarına varamadığı için, Luffy'yi kurtarmaları hala ihtimal dahilinde.
Tabi ki Jean Beartlar karaya varmadıysa Luffy'i görüp alabilirler, onda sıkıntı yok. Sadece belirttiğin düşünce yörüngesine göre öyle olmadığını gösterdim. Yani Law kaçarız düşüncesiyle denizaltını denizde bulundurmadı. Kalp korsanları da savaşa dahil oluyor. Ayrıca Robin ile D. yoluna baş koydular. Yani anca beraber kanca beraber olurlar.

Güç değil ya karakter yapısı olarak. Kaidou çok sıradan bir karakter. Ben güçlüyüm agresifim, şerefsizim bu mudur yani derinlik.
Aslında Kaido'nun tipine bakarsak kendisinden beklenen tam olarak bu :) Yani güçlü olanın güçsüz olanı yuttuğu bir dünyada bu mantığa sahip bir yonkounun olması normal. Daha acımasız olsa bu tavrı ve karakteri daha net ortaya konmuş olurdu ama Oda tam bir liboş olduğu için böyle şeyler göremiyoruz.

Niye zorla okuyormuşsun gibi konuşuyorsun ki? Manga hazırlamayı çok basit sanıyorsunuz herhalde. Adam elbet kendi çıkarını karını da düşünecek. Kimseye de gel oku demiyor. Hazırladığım bu okursan okursun okumazsan umurumda değil mantığı.
Sevdiğim karakter için okuyorum. O olmasa okumam. Bu da biraz zorla okuyorum izlenimi veriyor evet.

Manga hazırlamak kolay mı, adam karını, çıkarını düşünecek safsatası hiç yapmayalım. Bu seri muhteşem bir malzemeye sahipti; arkadaşlık ve macera serüveni, karakter derinliği gibi etmenlerle... Bunlar bir yemeğin salçası, tuzu, baharatı gibi bir şeydi. Oda serinin salçasını, tuzunu, baharatını alınca ortaya ottttttt gibi bir seri çıktı. Bu işin parayla falan alakası yok. Sen bu kadar sağlam bir temel üzerine iki yıl sonrasında da arkadaşlık temasını, tayfa olgusunu işle, komutanların altını biraz daha doldur, karakter derinlik ve hikayelerini işlemeye devam et, adam akıllı 2 tane vs. çiz off panelsiz, Polyanna modundan arada da olsa çık ve biraz gerçekçilik kat hikayeye, ne bileyim git biraz hikayeye paralel devrimcileri işle, Xebec üstünde dur, güç dengelerini yedire yedire işle, ezeli rakiplerin dövüşlerini bilmem ne kebabı yapıyor gibi değil de gerçekten rekabet üstüne kur, ödül avcısı gibi seri içindeki bazı unsurları kağıt üstünde bırakma bakalım kar ediyor musun etmiyor musun ? Bu seri böyle de çizilir ve şimdiki satışlarından çok daha fazla satışa ulaşabilirdi. Ama bir insan korkak olunca, cesaret yoksunu ve kabiliyetsiz olunca ortaya şu an okuduğumuz rezalet manga çıkıyor. Bunlara manga yazmak kolay mı diye bir bahane uydurulamaz. Bu konuda birini kandıracaksan bu kişi ancak kendin olursun. Zira ben bu basit bahanelere kanmayacak kadar uzun süredir seri takip ediyor ve yorumluyorum.

Sevdiğim karakter için okuyorum. O olmasa okumam. Bu da biraz zorla okuyorum izlenimi veriyor evet.

Manga hazırlamak kolay mı, adam karını, çıkarını düşünecek safsatası hiç yapmayalım. Bu seri muhteşem bir malzemeye sahipti; arkadaşlık ve macera serüveni, karakter derinliği gibi etmenlerle... Bunlar bir yemeğin salçası, tuzu, baharatı gibi bir şeydi. Oda serinin salçasını, tuzunu, baharatını alınca ortaya ottttttt gibi bir seri çıktı. Bu işin parayla falan alakası yok. Sen bu kadar sağlam bir temel üzerine iki yıl sonrasında da arkadaşlık temasını, tayfa olgusunu işle, komutanların altını biraz daha doldur, karakter derinlik ve hikayelerini işlemeye devam et, adam akıllı 2 tane vs. çiz off panelsiz, Polyanna modundan arada da olsa çık ve biraz gerçekçilik kat hikayeye, ne bileyim git biraz hikayeye paralel devrimcileri işle, Xebec üstünde dur, güç dengelerini yedire yedire işle, ezeli rakiplerin dövüşlerini bilmem ne kebabı yapıyor gibi değil de gerçekten rekabet üstüne kur, ödül avcısı gibi seri içindeki bazı unsurları kağıt üstünde bırakma bakalım kar ediyor musun etmiyor musun ? Bu seri böyle de çizilir ve şimdiki satışlarından çok daha fazla satışa ulaşabilirdi. Ama bir insan korkak olunca, cesaret yoksunu ve kabiliyetsiz olunca ortaya şu an okuduğumuz rezalet manga çıkıyor. Bunlara manga yazmak kolay mı diye bir bahane uydurulamaz. Bu konuda birini kandıracaksan bu kişi ancak kendin olursun. Zira ben bu basit bahanelere kanmayacak kadar uzun süredir seri takip ediyor ve yorumluyorum.
Sen de haklısın ama dediklerin elbet işlenecek. Kimsede Oda'ya karışacak yetki yok burada. Cesaret yoksunu, kabiliyetsiz konusuna katılmıyorum. Adam böyle bir altyapıyı oluşturabilmişse zaten dehadır bana göre. Nasıl işleyeceği de ona bağlıdır. Ben veya sen ne kadar çırpınırsak çırpınalım bir şey değişmeyecek ve Oda kendince uzatacak çıkar meselesi sonuçta onun için. Zaten 1000+ bölüm olmuş Alabasta'dan sonrası zaten senin de dediğin gibi konu fazla yayıldı ancak bırakacak olanlar orada bırakırdı diye düşünüyorum. Kısacası en azından keyfini çıkaralım demek istiyorum. Tabii dediğin olaylar uzamadan olsa en karlı okuyucular ve izleyenler olurdu ama öyle bir şeyin olmayacağı belli.

Tabi ki Jean Beartlar karaya varmadıysa Luffy'i görüp alabilirler, onda sıkıntı yok. Sadece belirttiğin düşünce yörüngesine göre öyle olmadığını gösterdim. Yani Law kaçarız düşüncesiyle denizaltını denizde bulundurmadı. Kalp korsanları da savaşa dahil oluyor. Ayrıca Robin ile D. yoluna baş koydular. Yani anca beraber kanca beraber olurlar.
Açıkçası eğer durum kaçmayı gerektirirse, ben Law'ın hali hazırda bir kaçış planı yapmış olmasını isterim ama evet 997. bölümde savaşa şu an dahil olamayız diyormuş karakterlerden biri. Ayrıca, anca beraber kanca beraberin aksi bir kaçış planı değildi aklımdaki. Wano'dan tüyülecekse, tüm ekip birlikte tüyer. Şu noktadan sonra Law'ın ihaneti için geçerli bir sebep göremediğim gibi Kaido indikten sonra da karakterin sıklıkla çizileceğini düşünmekteyim. Tayfası olur olmaz bilemem ama.

ancak bırakacak olanlar orada bırakırdı diye düşünüyorum.
Zaten bak ben de bunu anlamıyorum. Yapılan eleştirilerin hiçbirisi hatalı eleştiriler değil. Ama bunlar zaten serinin başından beri varolan sorunlar. Zaman atlamasından sonra tırtlaşan, eskiye göre daa kötü olan yerleri var. Evet diğer tayfa üyelerinin doğrudüzgün dövüşünü görmedik evet eskiye oranla daha fazla uzatmaya ve gizemciliğin cılkını çıkarmaya başladı ama bunlar öyle aman aman büyük problemler değil. Benim şahsi düşüncem insanlardaki bu eleştirinin sebebi tamamen güncel olmalarıyla alakalı. Mesela One Piece'den son 1 yıldır kimse memnun değil doğru da çünkü bir yıldır bir gelişme olmadı. Ama bu bir yıl sadece 3 saatte okununca o kadar göze batan bir şey olmaz. Ben eminim bu eleştirileri yapan arkadaşlar eğer seriye Alabasta civarı falan güncele gelselerdi takip bile etmezlerdi. Hani arkadaşlık şu bu falan demiş ama en basitinden Nami'nin 20 30 bölüm önceki o hareketi, Law'ın Zoro'ya olan tavrı ve bunun gibi şeyler bile bu tür şeylerin hala devam ettiğinin göstergesi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık