Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1010: Fatihin Hakisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    412
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim Fatihin Hakisinden anladığım(bilmiyorum doğru mu); Luffy Kaido'ya saldırırken Ryou ile Kral Hakiyi entegre ederek saldırıyor, bu da Kaido'ya giden saldırıları ulaşır ve daha etkili kılıyor. Ryou sayesinde kalın bir zırhmışcasına olan derisini geçerken, Kral Haki sayesinde iradesini kırabiliyor. Tabi bunu Kral Hakisini bir dalga gibi yaymak yerine tek bir yumrukta yoğunlaştırarak doğrudan saldırmak istediği kişiye yönlendiriyor.

Aslında bu, Kaido'nun tek bir sopa darbesiyle Oden'i Luffy'i nasıl bayılttınığı da açıklayabilir. Normal saldırı hakisi bastığı sopasına Kral Hakisini de ekleyerek Oden ve Luffy'e hem fiziki hem de ruhsal bir hasar bıraktı.

Boyuta çok takılma.Big Mom adasındaki dağları falanda canlandırmıştı.
Şöyle birşey de olabilir Big Mom'un büyük bir boyuttaki buluta can vermesi nedeniyle Kidd'de bu büyük bulutu tekrar kafese alabilmek için meyvesini uyandırabilir.Yani Kidd'in meyvesini uyandırma nedeni bu büyük bulutların canlanması olabilir.

Dediğim gibi rüzgarın canlanmasını ben bekliyorum.Çünkü bayağı iyi bir power'upp olur Big Mom için.
Abi sizi hayretle izliyorum ya. Bulutların olayı çok basit. Nedeni Luffy ve Kaido. Luffy'nin kral hakisi lwl atlayinca iş bu noktaya geldi. Tıpkı Roger ile Wb'nin karşılaşmasında olduğu gibi. Herşeyi çok fazla düşünüyorsunuz yapmayın .

Sıkıntılıdan kastın teke tek ya da dövüş içinde güçlenmesi mi.

Aslında E. Oda da bazı şeylerin farkında. Luffy henüz, çok genç. Karşısındaki rakipleri hep bir kulvar üst seçiyor. Luffy de kendisinden güçlü kişileri yenerek güçleniyor diye kurguladı hep.

Ama bu seferki adam Kaido. Direk dünyadaki en güçlü korsan. Luffy'nin şu an bu adamı yenmesi durumunda seriye nasıl ivme vereceği merak konusu.

Bu öyle Hyonun zorlandığında haki çiçek gibi saçılır demesi ile olacak iş değil.

Kaido dünkü çocukta değil.

En azından bu şekil değilde farklı bir yola başvurabilirdi.
Aynen. Dövüşlerde hep bir müdahale/yardım, hep bir handikap hep bir saçmalık var. Herkesin rakipleri o an için kendisinden güçlü ama bir tek Luffy'de bu muhabbet dönüyor. Diğerlerine rakiplerini nasıl aldırıyorsan bu çocuğa da aynı şekilde aldır o zaman kardeşim. Hee rakipleri daha mı güçlü ? O zaman başta "base" Luffy'yi diğerlerinden net bir şekilde güçlü tasarlayıp ilerle. Çocuğun temiz dövüşü yok ya neredeyse. Senin dediğin muhabbeti 1-2 kere yapsa sorun yok inan. Her dövüşünde aynı şey olunca insan ne keyif alıyor ne başka bir şey. Bayık bir muhabbet haline dönüşüyor olay. Yani şimdi Luffy Kaido'yu aldı diyelim. Bundan sonraki dövüşleri için herhangi bir beklenti ve heyecan duyabilir mi insan soruyorum. Olay öyle bir hale geldi ki Luffy nasılsa bir şekilde kazanır, Luffy mi he de geç, konu Luffy ise gerisi teferruattır falan oldu. Hikayeye büyük bir vurgundur bu olay. Lan zaten 10 senede 1 adam gibi dövüş ciziyorsun onu da düzgün çiz picigeto'nun evladı, balbazarın uşağı, çarmendırın çırasını yaktığı! :of:

Aynen. Dövüşlerde hep bir müdahale/yardım, hep bir handikap hep bir saçmalık var. Herkesin rakipleri o an için kendisinden güçlü ama bir tek Luffy'de bu muhabbet dönüyor. Diğerlerine rakiplerini nasıl aldırıyorsan bu çocuğa da aynı şekilde aldır o zaman kardeşim. Hee rakipleri daha mı güçlü ? O zaman başta "base" Luffy'yi diğerlerinden net bir şekilde güçlü tasarlayıp ilerle. Çocuğun temiz dövüşü yok ya neredeyse. Senin dediğin muhabbeti 1-2 kere yapsa sorun yok inan. Her dövüşünde aynı şey olunca insan ne keyif alıyor ne başka bir şey. Bayık bir muhabbet haline dönüşüyor olay. Yani şimdi Luffy Kaido'yu aldı diyelim. Bundan sonraki dövüşleri için herhangi bir beklenti ve heyecan duyabilir mi insan soruyorum. Olay öyle bir hale geldi ki Luffy nasılsa bir şekilde kazanır, Luffy mi he de geç, konu Luffy ise gerisi teferruattır falan oldu. Hikayeye büyük bir vurgundur bu olay. Lan zaten 10 senede 1 adam gibi dövüş ciziyorsun onu da düzgün çiz picigeto'nun evladı, balbazarın uşağı, çarmendırın çırasını yaktığı! :of:
Luffy var Gam yok ;)

Luffy Kaido'yu aldı diyelim. Bundan sonraki dövüşleri için herhangi bir beklenti ve heyecan duyabilir mi insan soruyorum. Olay öyle bir hale geldi ki Luffy nasılsa bir şekilde kazanır, Luffy mi he de geç, konu Luffy ise gerisi teferruattır falan oldu.
Diğer söylediklerin kişisel görüşe girer o yüzden yorum yapmıyorum ama şu söylediğin tayfanın bütün elemanları için geçerli değil mi? :/

Abi sizi hayretle izliyorum ya. Bulutların olayı çok basit. Nedeni Luffy ve Kaido. Luffy'nin kral hakisi lwl atlayinca iş bu noktaya geldi. Tıpkı Roger ile Wb'nin karşılaşmasında olduğu gibi. Herşeyi çok fazla düşünüyorsunuz yapmayın .
Belki dediğin gibi kral hakisiyle ilgili birşeydir.Bunu bilemem.

Ancak ben her zaman animelerin bende yarattığı o çocuksu ama heyecan verici ve eğlenceli teorileri aklımda hayal ederek yaşadım.

Bu durumda da aynı şey geçerli: "Acaba Big Mom rüzgarı canlandırsa ne olur?"

Bunu hayat etmesi bile benim bu seriye bağlılığımı artıran bir etken.Ben hayal ederek One Piece'i sevdim,eğlendim,heyecanlandım.

Yoksa her zaman her olaya en mantıklı açıklamayla yaklaşsaudım içimdeki heyecan,merak duygusu yok olurdu,eğlenemezdim.

HERŞEYE MANTIKLI YAKLAŞMAK EĞLENCESİZDİR!!!!

HEYECAN YARATMAZ!!

Diğer söylediklerin kişisel görüşe girer o yüzden yorum yapmıyorum ama şu söylediğin tayfanın bütün elemanları için geçerli değil mi? :/
Herkes için geçerli. Hem evet hem hayır şeklinde ama. Evet, tayfadan kimse dövüş kaybetmez bunu biliyoruz ama hayır, kimse bu çerçevede Luffy kadar saçmalık boyutunda dövüşler içine girmiyor. Luffy ana karakter, olabilir argümanını seri 1 kere kaldırır, 2 kere kaldırır, 3 kere kaldırır. On kere olmaz yani bu. Olursa göze batar ve işin zevki kaçar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Luffy'nin bir anda böyle güçlenmesi bana saçma gelmiyor. One piece evreninin başından beri mantığı buydu zaten. Dövüşürsen, güçlenirsin...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık