Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1009: Cehennem

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• İyiydi

Kullanılan: 219 74.2%
  • Fena değildi

Kullanılan: 56 19.0%
  • Kötüydü.

Kullanılan: 20 6.8%

• Kullanılan toplam oy
    295
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Koca Ana neden başka bir buluta hayat veremesin ki? Bir sürü ağaca, hayvana, çiçeğe falan verebiliyorsa, buluta da verir. Zeus'un peşine düşme sebebi, ona kendi ruhundan vermiş olması. Yani muhtemelen ömrünün hatırı sayılır bir kısmını Zeus'a aktarmış.
Mantıklı yani birden fazla çiçeğe veya taşa hayat verebiliyorsa bir başka buluta da hayat verebilir.Belki cisimlere canlılık verme sınırına uluşmışsa tekrardan buluta hayat veremeyebilir.Bunu şöyle açıklayayım: Big Mom istediği gibi istediği miktarda cisimlere hayat veremiyor.Yoksa Zeus'a kendi ruhundan vermiş diye peşine düşmez.Şöyle birşey de düşündüm katılır mısın bilmem:

Luffy ve Cracker dövüşünün sonunda Luffy'nin son saldırısında Cracker dağlara çarpa çarpa gidiyordu.Ve Cracker'in her dağa çarptışında canlı olan dağlar cansız konuma düşüyorlardır.

Zeus ve Prometheus ise ne darbe alırsa alsınlar canlılıklarını devam ettirebilme yetenekleri var.Büyük bir ihtimal Big Mom başka bir buluta hayat verse bile tek bir saldırı da bulutu tekrardan kaybedecek.Bu da Big Mom'un Prometheus ve Zeus'u kaybetmemek istemesinin nedeni.Çünkü her saldırı sonucunda sürekli buluta canlılık yaratamaz.Ona ne darbe alırsa alsın sürekli canlılığını koruyan bir bulut lazım.

Mantıklı yani birden fazla çiçeğe veya taşa hayat verebiliyorsa bir başka buluta da hayat verebilir.Belki cisimlere canlılık verme sınırına uluşmışsa tekrardan buluta hayat veremeyebilir.Bunu şöyle açıklayayım: Big Mom istediği gibi istediği miktarda cisimlere hayat veremiyor.Yoksa Zeus'a kendi ruhundan vermiş diye peşine düşmez.Şöyle birşey de düşündüm katılır mısın bilmem:

Luffy ve Cracker dövüşünün sonunda Luffy'nin son saldırısında Cracker dağlara çarpa çarpa gidiyordu.Ve Cracker'in her dağa çarptışında canlı olan dağlar cansız konuma düşüyorlardır.

Zeus ve Prometheus ise ne darbe alırsa alsınlar canlılıklarını devam ettirebilme yetenekleri var.Büyük bir ihtimal Big Mom başka bir buluta hayat verse bile tek bir saldırı da bulutu tekrardan kaybedecek.Bu da Big Mom'un Prometheus ve Zeus'u kaybetmemek istemesinin nedeni.Çünkü her saldırı sonucunda sürekli buluta canlılık yaratamaz.Ona ne darbe alırsa alsın sürekli canlılığını koruyan bir bulut lazım.
Darbe almakla ruhun yok olması arasında bir bağlantı yok. King Baum'u paramparça ettiler, tamamen yok olana kadar hayattaydı. Koca Ana'nın Zeus'tan vazgeçemiyor olmasının iki temel sebebi var bana göre; biri Zeus'ta kendi ruhundan olması, diğeri de Zeus'un minimum 53 yıldır onunla birlikte olması.

Darbe almakla ruhun yok olması arasında bir bağlantı yok. King Baum'u paramparça ettiler, tamamen yok olana kadar hayattaydı. Koca Ana'nın Zeus'tan vazgeçemiyor olmasının iki temel sebebi var bana göre; biri Zeus'ta kendi ruhundan olması, diğeri de Zeus'un minimum 53 yıldır onunla birlikte olması.
Belki dediğin gibi bir sadakat duygusu da olabilir ama Big Mom gibi birisi oğluna acımazken bir buluta sadakat duygusu göstermesi bana çok mantıklı gelmiyor.Belki de cisimlere verdiği ruhun derecesi veya miktarı da cisimlerin hayatta kalabilmesiyle ilgilidir.

Öyle olsaydı Cracker'ın çartığı her dağın canlılığını koruyabilmesi gerekmez miydi?King Baum'a daha fazla ruh verdiği için King Baum canlılığını yok olana kadar koruyabilmiştir bence.En azından ben öyle düşünüyorum.

Big Mom'ın ruhları bir nova etmiyor Apoo reis catıda olmayı hakediyordu.

Kaido'ya karınca bacağı ile timsah kuyruğu eklemişsin Oda hiç yakışmamıs .

Big Mom'ın ruhları bir nova etmiyor Apoo reis catıda olmayı hakediyordu.

Kaido'ya karınca bacağı ile timsah kuyruğu eklemişsin Oda hiç yakışmamıs .
O silahlar, Big Mom'ın tam olarak ana gücü değil. İstese bir tane daha yaratabilir diye düşünüyorum. Zaten kılıç dedi ki; "Ben sıradan bir kılıcım!" Tabii, diğer örneklerine nazaran güçlü yanları vardır; ama Big Mom'da sadece onlara bağlı bir Yonkou olarakta düşünmüyorum. Bir kaç dakikaya kalmaz Okyanustan kurtulup, hemen geri toparlar kendisini. Bir de çok küçümsedi novaları tam gücünü bile kullanmadı. Kaido ile yaptığı Kombine saldırı hariç. Büyük ihtimal Aşağıda asıl gücünü gösterecek.

O silahlar, Big Mom'ın tam olarak ana gücü değil. İstese bir tane daha yaratabilir diye düşünüyorum. Zaten kılıç dedi ki; "Ben sıradan bir kılıcım!" Tabii, diğer örneklerine nazaran güçlü yanları vardır; ama Big Mom'da sadece onlara bağlı bir Yonkou olarakta düşünmüyorum. Bir kaç dakikaya kalmaz Okyanustan kurtlup, hemen geri toparlar kendisini. Br de çok küçümsedi novaları tam gücünü bile kullanmadı. Kaido ile yaptığı Kombine saldırı hariç. Büyük ihtimal Aşağıda asıl gücünü gösterecek.
Nereye toparlanıyor kendisi şeytan meyvesi kullanıcısı bir süre Kaido tek kalacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık