Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Sanji’nin Dof karşısında düştüğü duruma Zoro Fuji karşısında bile düşmüyor.

Fuji’nin Dof’tan daha güçlü olduğunu Sanji savunanlarda kabul eder muhtemelen.
Vergo karşısında bacağı çatlıyor. Ama BM’nin saldırısını karşılıyor ve bacağın görünürde bir zarara uğradığını görmüyoruz. Bu durumda Vergo’nun saldırı gücü > BM’nin saldırı gücü mü demeliyiz? Gereksiz bufflamaları kaale alıyorsunuz kendinizi haklı çıkartmak için.

Sanji’nin Dof karşısında düştüğü duruma Zoro Fuji karşısında bile düşmüyor.

Fuji’nin Dof’tan daha güçlü olduğunu Sanji savunanlarda kabul eder muhtemelen.
Fuji armament veya meyve kullanmadan zoroyu blokladı. Dof da armament veya meyve kullanmadan sanjiyi blokladı.

Fuji meyveyle karşılık verince zoro yerin içine girdi. Dof meyveyle karşılık verince sanji yaralandı.

Zoro slash’la karşılık verince fuji övdü. Sanji alevli tekmeyle karşılık verince dof övdü.

Fuji vs zoro erken bitti+fuji dof gibi öldürmeye çalışmıyordu. Yine de farklı değil 2 dövüş.

Zoro’nun önde olduğuna katılırım. Hatta zırh sayesinde bile sanji en fazla eşittir şuan zoroya. Ama dof ve fuji kadar fark yoktu aralarında.

Zoro Dofun eline düşse aynı duruma düşerdi.Fuji dediğin sığır zaten her şeyi eline yüzüne bulastiriyor.Law kaçıyor Zoro kurtuluyor falan.Dof ise önüne gelene çakıyordu ayarı.
Zoro Dof'un karşısında aynı duruma düşebilirdi doğru ama Sanji Fuji karşısında Zoro gibi tepki verebilir miydi ? Pek sanmıyorum ben.

Vergo karşısında bacağı çatlıyor. Ama BM’nin saldırısını karşılıyor ve bacağın görünürde bir zarara uğradığını görmüyoruz. Bu durumda Vergo’nun saldırı gücü > BM’nin saldırı gücü mü demeliyiz? Gereksiz bufflamaları kaale alıyorsunuz kendinizi haklı çıkartmak için.
Kendimi haklı çıkartmak için yazmadım.''Zoro güçlü bir rakiple mi karşılaştı da Sanji'nin durumuna düştü'' vari yorumlar atılmaya başlayınca Fuji örneğini verdim.Yoksa seride mantıksız olan 2 ton şey var ona bir şey demiyorum.

Fuji armament veya meyve kullanmadan zoroyu blokladı. Dof da armament veya meyve kullanmadan sanjiyi blokladı.

Fuji meyveyle karşılık verince zoro yerin içine girdi. Dof meyveyle karşılık verince sanji yaralandı.

Zoro slash’la karşılık verince fuji övdü. Sanji alevli tekmeyle karşılık verince dof övdü.

Fuji vs zoro erken bitti+fuji dof gibi öldürmeye çalışmıyordu. Yine de farklı değil 2 dövüş.

Zoro’nun önde olduğuna katılırım. Hatta zırh sayesinde bile sanji en fazla eşittir şuan zoroya. Ama dof ve fuji kadar fark yoktu aralarında.
Yok aralarında Dof ve Fuji kadar fark var demek istemedim.Bence de o kadar fark yoktur zaten.2. paragrafta dediğim gibi Zoro hep güçsüz kişilerle karşılaştı vari yorumlar atılınca verdim bu örneği.Zoro'nun Fuji karşısındaki reaksiyonu Sanji'nin Dof karşısındaki reaksiyonundan daha iyiydi yani genel olarak.

Zoro Dofun eline düşse aynı duruma düşerdi.Fuji dediğin sığır zaten her şeyi eline yüzüne bulastiriyor.Law kaçıyor Zoro kurtuluyor falan.Dof ise önüne gelene çakıyordu ayarı.
Bunu sırf sana sormuyorum; Zoro'ya neden çakamadı kuklayı? Zoro'ya kuklayı basıp kesebilirdi Kin'emon'u. Fakat yapamadı :) Law veya Luffy'e de yapamadı. Kurgu falan demeyin şimdi çoğu kişi işine gelince Mihawk ve Croco gibi örnekleri vermesini biliyor. Şimdi önüne gelene ayar veren Dof varsa neden kukla yapamadı, Zoro'ya neden ayar veremedi açıklasın bir zahmet.

İşin diğer garip noktası Sanji'yi savunurken Dof'un gücünü bilmiyordu ondan yakalandı oluyordu ama Zoro'nun baskı altındayken karşılık verince Fuji beceriksiz oluyor. :D Hayır, üstüne sonraki bölümlerde Luffy, Law'ı taşırken Zoro tekrar amiral ile dövüşüyor, kılıç tokuşturuyor ama sevgili forum bu olayı görmezden geliyor. En ciddi kim ile karşılaşmış oluyor asıl Sanji kimle karşılaştı? İki sene önce bile Luffy baygınken Kuma ile özel olarak Zoro savaşmadı mı? Kuma hatta tayfayı övdü diye Sanji falan gülüyordu o durumda. Yanlış hatırlamıyorsam Sanji, Kuma saldırdığı zaman yine bacağını çatlatmıştı. Hem iki sene önce hem sonrası Zoro hep öndeydi. Şimdi suit ile Sanji ya yakalamıştır ya da geçmiştir. Fakat zaman atlamasının başında bariz bir şekilde Zoro'nun daha güçlü olduğu belliydi. Hem yakın fark falan yoktu.

İki karakteride seven tarafsız biri olarak söylemeliyimki aralarında büyük bir güç farkı olmasada Zoro , Sanji’den güçlüdür.
Serideki misyonları , karakterleri farklı kişiler sonuçta.
Aralarındaki fark Zoro 100 ise Sanji 95’tir.
Mesela zoro sanjiyi öldürse muhtemelen kendiside kol bacak kaybedip kılıç kullanamayacak hale gelir gibi...

Yahu bak bu ilk dört cümle tamamen senin uydurman. Ben öyle birşey demedim. Sadece Buggy seviyesi biri için, Zoro'nun yumrukları da yeter diyorum. Ancak Don Krieg'e hayatta yetmezdi mesela. Anlatabiliyor muyum?
Yahu ağzınıza yapışmış ''Zoro gibi fiziksel gücü olan birisi'' lafı, sonra bununla herkesi aldırmaya çalışıyorsunuz. Zoro, ''sadece Buggy seviyesindeki birinden'' bıçak darbesi aldıktan sonra 3 defa bayılmış adam. Ondan sonra da bunun acılarını kaç bölüm çekmiş birisi. Bu mu o devasa gördüğünüz fiziksel güç? Buggy'ye yenildikten sonra Oda tarafından yine ilahi kan pompalanıyor da adamın kanı bitmiyor ve sonrasında Buggy'nin elemanını yeniyor.

Gelelim kılıç olayına. Zoro'nun kılıçla saldırıları 10 gücünde olsun. Bu adam çıplak elle saldırı yaptığında kaç olur? Kaç olarak değerlendiriyorsunuz Zoro'nun çıplak elli saldırılarını? 7 mi 8 mi 9 mu?

Luffy, en az dört defa bu adama saldırdı. Daha top saldırısını, apış arası saldırılarını falan saymıyorum. Ve bu saldırıların her biri Buggy'ye zarar veriyor doğal olarak. Luffy'nin meyve gücü ile yaptığı bu saldırıları, Zoro'nun kılıçsız kaç defe çıplak elle yapması gerekiyor ki aynı etkiyi Buggy üzerinde gösterebilsin. Hee bu arada Buggy de aval aval durmayacak. Adam, istediği zaman kendini bölebiliyor ve aynı zamanda bıçakları ile saldırabiliyor. Tek vuruşta 3 defa bayıltan adam, birkaç defa daha vursa Zoro'ya yine ilahi bir kan nakli gelecek diye bekliyorsunuz galiba.

İşin özü fiziği yerinde diye kimse, bir başka kimseye almaz. Serinin başındaki Zoro'yu arşa çıkarmaya gerek yok. Kolay değil o zamanlarda meyve güçlü birisini almak, hele de Buggy gibi enteresan bir gücü olan birini.

Sanji her daim Zoro'nun gerisinde kalacak. Ama bu, Zoro fanlarının zannettiği gibi aşırı bir fark olmayacak.

2 kat güçlüdüre 34 oy gitmiş. Günümü şenlendirdiler, sağolsunlar. :D

Zou'da Luffy Sanji 1000 adam gücündedir dediğinde Zoro'da "Ben 2000 adam gücündeyim." diyince Nami "He evladım." çekiyor Zoro'ya burada verilen oya bak.

Sanji her daim Zoro'nun gerisinde kalacak. Ama bu, Zoro fanlarının zannettiği gibi aşırı bir fark olmayacak.

2 kat güçlüdüre 34 oy gitmiş. Günümü şenlendirdiler, sağolsunlar. :D

Zou'da Luffy Sanji 1000 adam gücündedir dediğinde Zoro'da "Ben 2000 adam gücündeyim." diyince Nami "He evladım." çekiyor Zoro'ya burada verilen oya bak.
Ben de oraya vermişim.:a: Şu maddeler çok kafa karıştırıcı. ''Zoro, Sanji'den birazcık daha güçlüdür.'' seçeneği hangisi ise ona atayım oyumu hemen.:D

Ben de oraya vermişim.:a: Şu maddeler çok kafa karıştırıcı. ''Zoro, Sanji'den birazcık daha güçlüdür.'' seçeneği hangisi ise ona atayım oyumu hemen.:D
Ben Zoro daima daha güçlü olacak Sanji ağzıyla kuş tutsa yetişemeze oy verdim. Her ne kadar Sanji fanı olarak ağzıyla kuş tutsa yetişemez şeklinde dile getirmesem de aradaki güç farkını, Zoro her daim güç olarak Sanji'nin üzerinde yer alacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık