Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    465
Sanji her daim Zoro'nun gerisinde kalacak. Ama bu, Zoro fanlarının zannettiği gibi aşırı bir fark olmayacak.

2 kat güçlüdüre 34 oy gitmiş. Günümü şenlendirdiler, sağolsunlar. :D

Zou'da Luffy Sanji 1000 adam gücündedir dediğinde Zoro'da "Ben 2000 adam gücündeyim." diyince Nami "He evladım." çekiyor Zoro'ya burada verilen oya bak.
Başka seçenek mi var? Ayrıca Nami kim ya :D Nami'nin ne zamandır sözleri gücü belirtiyor. Günümü şenlendiriyorsun valla :D

İşin özü fiziği yerinde diye kimse, bir başka kimseye almaz. Serinin başındaki Zoro'yu arşa çıkarmaya gerek yok. Kolay değil o zamanlarda meyve güçlü birisini almak, hele de Buggy gibi enteresan bir gücü olan birini.
Serinin başındaki Zoro, Luffy'nin şu anki halinden daha fazla aç kalabiliyordu :) Hatta seri başındaki Zoro gayet Luffy ile kafa kafaya dövüşüyordu ama Buggy gibi birisini alamıyor :/

Zoro Dof'un karşısında aynı duruma düşebilirdi doğru ama Sanji Fuji karşısında Zoro gibi tepki verebilir miydi ? Pek sanmıyorum ben.

Kendimi haklı çıkartmak için yazmadım.''Zoro güçlü bir rakiple mi karşılaştı da Sanji'nin durumuna düştü'' vari yorumlar atılmaya başlayınca Fuji örneğini verdim.Yoksa seride mantıksız olan 2 ton şey var ona bir şey demiyorum.

Yok aralarında Dof ve Fuji kadar fark var demek istemedim.Bence de o kadar fark yoktur zaten.2. paragrafta dediğim gibi Zoro hep güçsüz kişilerle karşılaştı vari yorumlar atılınca verdim bu örneği.Zoro'nun Fuji karşısındaki reaksiyonu Sanji'nin Dof karşısındaki reaksiyonundan daha iyiydi yani genel olarak.
Veremez canım zaten.Nereye veriyor o tepkiyi.Benim dediğim Fujitora olaylara Doff gibi kendi meselesi şeklinde yaklaşmıyor.Law bile dalga geçiyor çekim gücünü zayıflatmayacaktın diye.

Bunu sırf sana sormuyorum; Zoro'ya neden çakamadı kuklayı? Zoro'ya kuklayı basıp kesebilirdi Kin'emon'u. Fakat yapamadı :) Law veya Luffy'e de yapamadı. Kurgu falan demeyin şimdi çoğu kişi işine gelince Mihawk ve Croco gibi örnekleri vermesini biliyor. Şimdi önüne gelene ayar veren Dof varsa neden kukla yapamadı, Zoro'ya neden ayar veremedi açıklasın bir zahmet.

İşin diğer garip noktası Sanji'yi savunurken Dof'un gücünü bilmiyordu ondan yakalandı oluyordu ama Zoro'nun baskı altındayken karşılık verince Fuji beceriksiz oluyor. :D Hayır, üstüne sonraki bölümlerde Luffy, Law'ı taşırken Zoro tekrar amiral ile dövüşüyor, kılıç tokuşturuyor ama sevgili forum bu olayı görmezden geliyor. En ciddi kim ile karşılaşmış oluyor asıl Sanji kimle karşılaştı? İki sene önce bile Luffy baygınken Kuma ile özel olarak Zoro savaşmadı mı? Kuma hatta tayfayı övdü diye Sanji falan gülüyordu o durumda. Yanlış hatırlamıyorsam Sanji, Kuma saldırdığı zaman yine bacağını çatlatmıştı. Hem iki sene önce hem sonrası Zoro hep öndeydi. Şimdi suit ile Sanji ya yakalamıştır ya da geçmiştir. Fakat zaman atlamasının başında bariz bir şekilde Zoro'nun daha güçlü olduğu belliydi. Hem yakın fark falan yoktu.
Zoroya kuklayı çakarsa zoro kurtulamayacağı için çaktırmadı mangaka.Luffye çaktığında g4 ile bozdu,Sanjiye çaktığında Law geldi kurtardı.Kurtulamayacak olana çakmıyor işte.Mfde bile Jozuya çaktığında Croco uçuruyordu kurtulsun diye.Lawa yapmasına zaten gerek yoktu.Her yerde ve alanda ezip geçiyordu onu ve Law meyvesi ile kurtulabilirdi kukladan.

İyi bari ben de genel bir soru sorayım madem moda.Zoro kaç kez ark bossları ile karşı karşıya geldi ? Geldiğinde ne oldu ? Konu benim için burda biter.Sanji ve zoro denktir.Akainu Aokiji olayında olduğu gibi sonunda zoro yener ama bu onları denklikten çıkartmaz.

Nami bunu bir güçle değil tayfanın bir üyesi olarak söylüyor. :/

Sen de şu 33 kişidensin değil mi? Sana ayrıca teşekkür ediyorum.
evet o kişilerden birisiyim ayrıca şu an Sanji geçmiş olabileceğini söyleyen birisiyim. Senin anlamadığın olay Nami'nin tayfanın üyesi olarak söylemesi değil. Ne zamandır Nami güç belirten birisi olmuş? Cidden Nami'nin konuşmalarına göre mi güç kıstası yapacağız :D Komedi iş.

Ben Zoro daima daha güçlü olacak Sanji ağzıyla kuş tutsa yetişemeze oy verdim. Her ne kadar Sanji fanı olarak ağzıyla kuş tutsa yetişemez şeklinde dile getirmesem de aradaki güç farkını, Zoro her daim güç olarak Sanji'nin üzerinde yer alacak.
Benim de burası kafamı karıştırmıştı. :(

Serinin başındaki Zoro, Luffy'nin şu anki halinden daha fazla aç kalabiliyordu :) Hatta seri başındaki Zoro gayet Luffy ile kafa kafaya dövüşüyordu ama Buggy gibi birisini alamıyor :/
Daha fazla aç kalınca ne oluyor? Luffy de daha fazla içmeden durabiliyor mesela. Ne dememiz gerekiyor şimdi? Kılıçsız Zoro vs Buggy dövüşünde Zoro diyorsanız helal derim. Zoro, Luffy'yi aldı mı? O zaman tayfada ondan daha iyileri var. Usopp ve Sanji gibi. Zoro'dan daha fazla zorladıkları kesin.

Zoroya kuklayı çakarsa zoro kurtulamayacağı için çaktırmadı mangaka.Luffye çaktığında g4 ile bozdu,Sanjiye çaktığında Law geldi kurtardı.Kurtulamayacak olana çakmıyor işte.Mfde bile Jozuya çaktığında Croco uçuruyordu kurtulsun diye.Lawa yapmasına zaten gerek yoktu.Her yerde ve alanda ezip geçiyordu onu ve Law meyvesi ile kurtulabilirdi kukladan.

İyi bari ben de genel bir soru sorayım madem moda.Zoro kaç kez ark bossları ile karşı karşıya geldi ? Geldiğinde ne oldu ? Konu benim için burda biter.Sanji ve zoro denktir.Akainu Aokiji olayında olduğu gibi sonunda zoro yener ama bu onları denklikten çıkartmaz.
Hee o zaman her şeye kurgu diyelim. Mihawk sırf Wb'nin adamı eksilmesin diye Vista'yı kesmedi gibi. Ne güzel dünya insanlar işine gelince ''neden yapmadı'' der şimdi kurguya verelim görevi :) Bana kalırsa dediğin gibi olmuştur ama başka bir olay olduğu zaman kurgu gereği olduğunu kabul etmeden başka bir olayı kurguya bağlamak iki yüzlülük oluyor.

Sanji kaç kere geldi? Zoro, Doflamingo'dan daha güçlü birisi ile karşı karşıya geldi ezilmedi işte. Hatta sonradan karşılık verdi, tekrar dövüşmek istedi.

Daha fazla aç kalınca ne oluyor? Luffy de daha fazla içmeden durabiliyor mesela. Ne dememiz gerekiyor şimdi? Kılıçsız Zoro vs Buggy dövüşünde Zoro diyorsanız helal derim. Zoro, Luffy'yi aldı mı? O zaman tayfada ondan daha iyileri var. Usopp ve Sanji gibi. Zoro'dan daha fazla zorladıkları kesin.
Aç kalmayı esprisine dedim.

Zoro, Luffy'yi aldı mı dedim? Olayları çarpıtmaya gerek yok. Gayet kafa kafaya gidiyordu o dövüş. Zoro evet Buggy gibi birisi alabilirdi. Sanji de alırdı. Buggy kim ya :/ Cidden Buggy gibi beceriksiz savunuluyor :/

evet o kişilerden birisiyim ayrıca şu an Sanji geçmiş olabileceğini söyleyen birisiyim. Senin anlamadığın olay Nami'nin tayfanın üyesi olarak söylemesi değil. Ne zamandır Nami güç belirten birisi olmuş? Cidden Nami'nin konuşmalarına göre mi güç kıstası yapacağız :D Komedi iş.
Nami, Zoro'ya "Senin Sanji'den 2 kat güçlü olmadığını hissediyorum." demiyor. Bildiğin tınlamıyor. Bu net çünkü.Tıpkı yonkoya karşı ittifak kurduklarında ve ya başka durumlarda olaylar ciddileştiğinde Usopp'un Luffy'ye kızması gibi komik ama net!

Luffy o dövüşten sonra kahkahalarla güldü be. Olay ciddi bile değildi. :D

Hee o zaman her şeye kurgu diyelim. Mihawk sırf Wb'nin adamı eksilmesin diye Vista'yı kesmedi gibi. Ne güzel dünya insanlar işine gelince ''neden yapmadı'' der şimdi kurguya verelim görevi :) Bana kalırsa dediğin gibi olmuştur ama başka bir olay olduğu zaman kurgu gereği olduğunu kabul etmeden başka bir olayı kurguya bağlamak iki yüzlülük oluyor.

Sanji kaç kere geldi? Cidden seri boyunca bakalım mı kim daha fazla geldi diye. Zoro Doflamingo'dan daha güçlü birisi ile karşı karşıya geldi ezilmedi işte. Hatta sonradan karşılık verdi, tekrar dövüşmek istedi.
Luffy'de en ufak sinirlenişte Fuji tarafından uçuruldu. Zoro büyüktür Luffy. :)

Sanji kaç kere geldi? Cidden seri boyunca bakalım mı kim daha fazla geldi diye. Zoro Doflamingo'dan daha güçlü birisi ile karşı karşıya geldi ezilmedi işte. Hatta sonradan karşılık verdi, tekrar dövüşmek istedi.
Croco yonkou dengi o zaman bu mantıkla.Çizildiği adamlara atar yaptığı kişilere bakınca gizli kk bile diyebiliriz kendisine.Tabi su yoksa ortamda.

Ortada belli olan bir şey var.Bu adam birisine ne zaman kukla yapsa ya kurtuluyor ya da birisi gelip kukla olanı kurtarıyor mu kurtarıyor.Zoro kukla olsa kurtulabilir mi ? Hayır.O zaman birisi gelip kurtaracaktı Zoroyu.Mangaka böyle bir duruma zoroyu en son ne zaman soktu ? 600 bölüm olmuştur herhalde.Zoro o bölümden bu yana nerdeyse hiç güçlü birisi ile karşılaşmadı.Fujitora mevzusunu da üst mesajda yazdım.Adamın kendi meselesi olmadığı için ve şiçileri sevmediğinden rahat takıldı.

Luffy'de en ufak sinirlenişte Fuji tarafından uçuruldu. Zoro büyüktür Luffy.
Kafan çok güzel, lafları güzel çarpıtıyorsun. Zoro, Doflamingo'dan daha güçlü birisiyle karşı karşıya geldi derken Sanji açısından dedim. Konu Sanji ve Zoro fakat senin amacın olayları çarpıtmak olduğu için başka yerlere çekiyorsun.

Luffy o dövüşten sonra kahkahalarla güldü be. Olay ciddi bile değildi. :D
O olay gayet ciddiydi.

Nami, Zoro'ya "Senin Sanji'den 2 kat güçlü olmadığını hissediyorum." demiyor. Bildiğin tınlamıyor. Bu net çünkü.Tıpkı yonkoya karşı ittifak kurduklarında ve ya başka durumlarda olaylar ciddileştiğinde Usopp'un Luffy'ye kızması gibi komik ama net!
Ben de Nami tınlasa ne olur, tınlamasa ne olur diyorum. Zoro iki kat güçlüdür de demiyorum. Sadece en yakın şıktı benim açımdan. ''Daha güçlüdür fark asla kapanmazdan'' daha mantıklı geliyordu, çünkü şu an farkı ya kapadı ya da geçti. Yani geçebiliyormuş.

Croco yonkou dengi o zaman bu mantıkla.Çizildiği adamlara atar yaptığı kişilere bakınca gizli kk bile diyebiliriz kendisine.Tabi su yoksa ortamda.

Ortada belli olan bir şey var.Bu adam birisine ne zaman kukla yapsa ya kurtuluyor ya da birisi gelip kukla olanı kurtarıyor mu kurtarıyor.Zoro kukla olsa kurtulabilir mi ? Hayır.O zaman birisi gelip kurtaracaktı Zoroyu.Mangaka böyle bir duruma zoroyu en son ne zaman soktu ? 600 bölüm olmuştur herhalde.Zoro o bölümden bu yana nerdeyse hiç güçlü birisi ile karşılaşmadı.Fujitora mevzusunu da üst mesajda yazdım.Adamın kendi meselesi olmadığı için ve şiçileri sevmediğinden rahat takıldı.
Bak ben sana katılıyorum ama benim isyanım başka olayı sırf kurgu için olduğu görmeden başka yere çekerken bu duruma kurgu diyenlere laf yapıyorum. Ondan sadece sana sormuyorum dedim. Bana göre şu an zaten ikisi ya eşittir ya da Sanji geçmiştir. Fakat zaman atlamasının başında bariz bir şekilde Zoro'yu daha güçlü görüyorum. ÖYle görmek bile sorun oluyor bu forumda.

Fuji armament veya meyve kullanmadan zoroyu blokladı. Dof da armament veya meyve kullanmadan sanjiyi blokladı.

Fuji meyveyle karşılık verince zoro yerin içine girdi. Dof meyveyle karşılık verince sanji yaralandı.

Zoro slash’la karşılık verince fuji övdü. Sanji alevli tekmeyle karşılık verince dof övdü.

Fuji vs zoro erken bitti+fuji dof gibi öldürmeye çalışmıyordu. Yine de farklı değil 2 dövüş.

Zoro’nun önde olduğuna katılırım. Hatta zırh sayesinde bile sanji en fazla eşittir şuan zoroya. Ama dof ve fuji kadar fark yoktu aralarında.
Zoro ve Sanji arasındaki büyük güç farkı küçük ayrıntılarda saklıdır. Bu Enies Lobby'de de böyleydi.

Sanji Mingo'ya karşılık verirken hiçbir engelleyici unsurla karşılaşmadı. Lakin Zoro Fuji'ye slash atarken hem üzerinde yer çekimi kuvveti uygulanıyordu hem de yerin dibinde idi. Yani slashın kuvvetini engelleyen yer/kaya unsuru söz konusuydu. Zoro buna rağmen Mingo'dan güçlü olan bir adamın övgüsünü aldı. Oysaki Sanji, Mingo kendisini kitleyene kadar engelsiz bir şekilde Dj tekmelerini atabiliyor. Bu kısa iki kapışmanın kritik unsurları şunlar:
  1. Zoro, yer çekimine maruz kaldığı Sanji ise herhangi bir engelleyici unsura maruz kalmadığı için handikaplı konumda.
  2. Fujitora>Mingo.
  3. Fujitora>Mingo olmasına rağmen ve Zoro dezavantajlı durumda olmasına rağmen Zoro Fujitora'ya karşı Sanji'nin Mingo'yla karşı sergilediği performanstan daha iyisini sergiliyor. Zoro Fujitora'yı metrelerce sürüklerken Sanji Mingo'yu santim oynatmıyor yerinden. Ve Mingo Sanji karşısında çoook rahat.
Bir de böyle bakmak lazım. Daha önce olduğu gibi bu iki olayda da kimin net olarak güçlü olduğu gözler önüne serilmiştir. Sanji ne yaparsa yapsın Zoro'nun üstünlüğünü aşamaz. İster abiye giysin ister tuvalet.. 10 gardırop elbisesi olsun yine değişecek bir denge değil bu. Zoro'nun dengi Luffy'dir, Sanji değil.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık