Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    464
İşin çok teknik kısmına girmeyeceğim. Nasıl ki silahsız çıplak elli biri karşısında silahın büyük avantajı varsa kılıçla hiçbir alakası olmayan birinin elinde bile çıplak elli birine karşı büyük avantaj olur. Yani şu ustalaşmak felan kısımlarını geçin.:D Savaşlarda kılıç kullanan adamların kaçının bu dediğin tarzda bir gayreti olmuş? :D

OP'ta ise bu fantastikleşiyor. Lanetli kılıçlar ve dereceli kılıçlar diye bir kavram var. Bu kılıçların sırf süs niyetine böyle derecelendirilmedikleri aşikar. Doğrudan saldırı gücü ve savunmaya katkıları var. Savunmada sertlikleriyle vücuda temas olmadan savunma rolü saldırı da ise Zoro'nun ilk defa kılıçları eline aldığı sıradaki gibi doğrudan atak gücünü artırma gibi bufflarını gördük. Bunun ileride lanetler ile ilgili tekniklere kadar gideceği de aşikar.:D

Her şeyi geçtim Zoro'da bundan 3 tane var.:D El insaf.:D
İkinci parağrafa katılıyorum. Kılıçların avantaj sağladığı bariz. Meyve de sağlıyor bunu, suit de. Ancak en çok suit :D

Ancak ustalaşmak kısımlarını geçin nedir yahu? Kılıç için ayrı teknikler var mı? Var. Kılıç ustalarının dövüşlerinde tekniğe atıf, övgü var mı? Var. Daha ne olmasını bekliyorsun bilmiyorum. Kusura bakma Oda birçok şeyeyer ayırmadığı gibi, bu konuya da pek ayırmıyor. Panellerce kılıç teknikleri, antrenmanları çizmez.

+1 Şu an Usopp o kostümü giyse Kaidouya kadar yürürdü büyük ihtimalle.
Bir sen anladın be ne demek istediğimi...

Bu adamın kılıç saldırıları ile kılıçsız saldırıları benzer seviyede ise bu adamın kılıç ustası olma çabaları boşa. Adam kaslı diye herkesi yenecek güçte saldırı yapar diye düşünüyorsunuz herhalde. Hız falan hikaye yani. Zoro'nun yumruğu ile slashı benzer seviyede diye düşünüyorsunuz galiba. Luffy meyve tabanlı saldırı yapıyor, o kadar çabalıyor. Eee sonra Zoro efendi gelip kendi alanı olmayan bir durumda Luffy ile benzer etki yapıyor. Oh ne ala. Sonra da millet sizin gibi düşünmüyor diye ''ikiyüzlü''. Önce elma ile armudu karşılaştırmamaya çalışın bence.
Yahu bak bu ilk dört cümle tamamen senin uydurman. Ben öyle birşey demedim. Sadece Buggy seviyesi biri için, Zoro'nun yumrukları da yeter diyorum. Ancak Don Krieg'e hayatta yetmezdi mesela. Anlatabiliyor muyum?

Son düzenleme:
Wado kırılmaz diye bir muhabbet yok. Wado'nun kırılmayıp diğer iki kılıcın kırılması Wado'nun kalitesi olarak yorumlanabilse de Wado'nun kırılmamasının asıl sebebi Kuina ve temsil ettiği değerdir. Ayrıca Zoro'nun Wado'yu alması Sanji gibi kucağına düşen bir beleşçilik yüzünden değil Koshiro'nun Zoro'da gördüğü azim, çalışkanlık, kararlılık ve iradesinin bir sonucudur. Ki bunları daha 10 yaşını geçmemiş birinin yapması Zoro'nun nasıl irade küpü bir karakter olduğunun bir göstergesi zaten. Sanji 21 yaşında Zoro'nun 10 yaşında gösterdiği hangi vasfını göstererek kostümü hak etmiş de bakalım.
  • Sandai Kitetsu; kolunu ve iradesini ortaya koydu.
  • Yubashiri; Sandai'yi alırken sergilediği iradenin bir hediyesi.
  • Shuusui; Ryuuma ile dövüştü.
Bu yazdığım kısımları atladın mı ne yaptın bilmiyorum ama iddia ettiğinin aksine Zoro her kılıcı için çaba sarf etmiştir. Peki;

Sanji kostümü alırken neyini tehlikeye atmış ?
Sanji kostümü alırken kiminle dövüşmüş ?
Sanji kostümü alırken nasıl bir irade ortaya koymuş, ?
Sanji kostümü alırken nasıl bir kararlılık, azim ve çalışkanlık göstermiş ?

Hadi buyrun cevapları ve Sanji'nin icraatlarını görelim :rolleyes:

Ya arkadaş.... Hayatını hayallerinin gerisine koymuş bir irade görünce gemiye binmiş ikinci sınıf bir karakterle, azim ve kararlılık sembolü olan birinci sınıf bir karakter karşılaştılmaz. Sanji'nin canavar 3'lüden biri olması o grup içindeki herkesin aynı kalitede olacağı anlamına gelmez. Nitekim mangaka bunu her fırsatta gösterdi ve gösteriyor. Zoro, Sanji'ye kıyasla bu seri için çok başka bir yerde. Sanji'nin kostüm p-up'ı alması bile eğitiminin ve güçsüzlüğünün bir göstergesi zaten. Sanji'nin beleşçiliğini başka şeyler ve kişilerle karşılaştırırken dikkat edin.
:sapkali:

Wado ichimonjinin Mihawk mevzusunda kırilmamasinin sebebi Tanrının Zoronun iradesinden etkilemesidir.Sertlik falan diyip saçmalamayın lütfen.Haki mi bastı ki sert olsun.Krem peynir kıvamındaki kılıçları sertleştiren de zorodur.

Sanji’nin Dof karşısında düştüğü duruma Zoro Fuji karşısında bile düşmüyor.

Fuji’nin Dof’tan daha güçlü olduğunu Sanji savunanlarda kabul eder muhtemelen.

Sanji’nin zırhındaki 3 numarası bile tayfadaki üçüncü adam olduğunu göstermeye yeter bence. Belki şuan zırh sayesinde seviyeleri çok yakındır ama fark açılır yakında.

Zaman atlaması sonrasında sanji çok güçsüzdü diyenlere katılmam. Zoro kaba kuvvet gösterirken sanji hız ve refleks gösterdi hep. Ama bu arc’ta beklendiği gibi zoro’nun rolü büyük olursa sağ kol farkını koyar artık.

Wano’dan önceki son arc’ta mangaka sanji’nin ödülünü ilk defa zoro’nun üstüne koydu. Zoro kendince isim yapıp fark atmadan önce mangaka sanjiye bi iyilik yapmış gibi geldi bana. Belki yanılıyorumdur ama rekabetleri bitebilir bu arc.

Sanji’nin zırhındaki 3 numarası bile tayfadaki üçüncü adam olduğunu göstermeye yeter bence. Belki şuan zırh sayesinde seviyeleri çok yakındır ama fark açılır yakında.

Zaman atlaması sonrasında sanji çok güçsüzdü diyenlere katılmam. Zoro kaba kuvvet gösterirken sanji hız ve refleks gösterdi hep. Ama bu arc’ta beklendiği gibi zoro’nun rolü büyük olursa sağ kol farkını koyar artık.

Wano’dan önceki son arc’ta mangaka sanji’nin ödülünü ilk defa zoro’nun üstüne koydu. Zoro kendince isim yapıp fark atmadan önce mangaka sanjiye bi iyilik yapmış gibi geldi bana. Belki yanılıyorumdur ama rekabetleri bitebilir bu arc.
Ya Zoro ne zaman fark koyduda şöyle konuşuyorsunuz anlamıyorum ki...Görende Zoro Lucci indirmiş Sanji Jyabura indirmiş sancak arkadaş..

Sanji üvey evlat muamelesi görüyor Oda'dan kabul etmek lazım. Ne kadar perişan durum varsa bir şekilde Sanji de olayla alakalı. Ama bu karakteri sevdirdi bana ne yalan söyleyeyim. Yaşadığı buhranları çok güzel çizdi Oda. Zoro gibi dümdüz fighter çizip etliye sütlüye karışmayan bir karakter görmektense işlerin içinde ezilen karakter görmek çok daha ilgimi çekiyor. Dediğim gibi tamamıyla bakış açısı.
Edit: Bak yeşilin gülüşünü bile unuttu millet.
Kaptanını tokatlayan adam. Hak ettiğini buluyor sadece. Hee sen seversin sevmezsin orası benlik bir durum değil zaten. Biz gücünü konuşuruz konu gereği.

:sapkali::sapkali:

Beyler Zoro, Sanji'den ciddi anlamda güçlü. Douriki gibi tek taraflı unsurlar kafanızı karıştırmasın. Arada dağlar var. Misal;

:good:

Suiti giymeden önce ödülde üstte olan Sanji'ydi suitle arayı biraz daha açtı umalım arc sonu Zoro dengeler yoksa bu aşırı duygusal Zoro fanlarının kör eden yorumlarına maruz kalmaya devam ederiz ki hiç hoş değil biz okuyucular açısından...

Zoro Dofun eline düşse aynı duruma düşerdi.Fuji dediğin sığır zaten her şeyi eline yüzüne bulastiriyor.Law kaçıyor Zoro kurtuluyor falan.Dof ise önüne gelene çakıyordu ayarı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık