Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    464
Kılıç ustası. Sanatını icra ederken kullanıyor Zoro onu. Sanji'yse güçlenmek için giyiyor.
Suit giydikten sonra sanji sanki elleriyle dövüşecek. Yine ayaklarıyla dövüşerek icraatını sergileyecek sanji.
Adamın lakabı kara bacak unutmayalım :)
Hani diyordunuz ya sanji prensiplerine her şeyden önde tutuyor diye alın size prensip.

Sanji bunları bir gün giyecek çok mantıksız. Giymek zorunda mı? Sanji'nin giymeden güçlenemeyeceğini mi düşünüyorsun? Ya da Sanji'nin doğal potansiyelinin sınıra geldiğine?

Zoro sürekli farklı kılıçlar verilmiyor. Ayrıca Zoro bunları power up veya güçlenmek içinde almadı bugüne kadar. Kılıç ustası kılıca ihtiyacı var. Zoro ekstra bir güç sağlamıyor bu kılıçlarla, hali hazırda sahip olduğu her şeye ekstra + katıyor. Yani Zoro zaten bunlara sahip. Zoro Yubashiri'yle de keserdi Pica'yı. 50 en iyi kılıçtan birisiydi. 21'le keser, 12'yle de keser. Fakat her türlü keser. Ayrıca Oda'nın Zoro'ya kılıç vermesinin türlü türlü sebebi var. Bir kültür! Japonlar kılıçlarına değer veriyor. Oda uzun yıllarca Rurouni Kenshin'de asistanlık yapmış. Adam kılıçları, kılıç ustalarını ve kılıç dövüşünü seviyor yani.

Sen kılıçla, süper teknolojik güçler sağlayan bir aleti bir tutuyorsan üzgünüm ama çok yanlışsın. Meyve bile bu suitten iyidir. Meyveyi bile öğrenmen ustalaşman gerekiyor. Luffy o meyveyle yumruk atmayı öğrenene kadar senelerini harcamış. Neyse. Sen teknolojiyle kılıcı bir tutmaya devam et.
İlk olarak Sanji'nin doğal potansiyeli şu anki hali mi? Bu adamın gen olayı yok mu? Sanji'nin gen olayıyla geldiği yer adamın nihai potansiyeli olur zaten.

Zoro'ya kaç tane kılıç verilince bu olay sürekli hale gelecek acaba? Nasıl olsa Oda bana verir diye mi düşünüyor? Kılıç ustası önce elindeki kılıçları bi korusun dii mi? O kılıçlar onun her şeyi, en iyi parçası. En iyi parçasını böyle koruyorsa işimiz yaş. Yeni kılıçlar Zoro'ya ekstra güç sağlamıyor mu?:alkis: Tabi tabi. Bak şurda ne diyor Zoro:

''Bu kılıcın sertliği ve saldırı gücü.''
Sana göre bunları Zoro kılıcı eline alınca ona yüklüyor herhalde. Gerisini de cevaplardım ama lüzumu yok. Sen zaten yine bir kılıf uyduracaksın.

Üye silindi 1004

İlk olarak Sanji'nin doğal potansiyeli şu anki hali mi? Bu adamın gen olayı yok mu? Sanji'nin gen olayıyla geldiği yer adamın nihai potansiyeli olur zaten.

Zoro'ya kaç tane kılıç verilince bu olay sürekli hale gelecek acaba? Nasıl olsa Oda bana verir diye mi düşünüyor? Kılıç ustası önce elindeki kılıçları bi korusun dii mi? O kılıçlar onun her şeyi, en iyi parçası. En iyi parçasını böyle koruyorsa işimiz yaş. Yeni kılıçlar Zoro'ya ekstra güç sağlamıyor mu?:alkis: Tabi tabi. Bak şurda ne diyor Zoro:

''Bu kılıcın sertliği ve saldırı gücü.''
Sana göre bunları Zoro kılıcı eline alınca ona yüklüyor herhalde. Gerisini de cevaplardım ama lüzumu yok. Sen zaten yine bir kılıf uyduracaksın.
Aynı kılıcı Luffy veya Sanji'ye versen aynısını yapabilecek mi? Hali hazırda olan gücün ekstrası değil mi bu sence? Sanki Zoro slash atamıyordu o kılıcı aldıktan sonra slash atmaya başladı gibi bir algı yaratıyorsun. Zoro artık kılıçlarını kaybetmiyor işte hatta Mihawk bu yüzden haki öğretmiyor mu? Kılıçlarını artık kaybetmeyeceksin onların hasar görmesine izin vermeyeceksin diye. Luffy'i 2y'den önce haki kullanmadığı için gömmek gibi bir şey bu.

Sanji suit olmadan güçlenemez mi lafı çevirme bir? Sanji'nin suit'e ihtiyacı var mı? Bence yok. Sanji suit giyerse rezildir.

Sanji’nin kıyafet almasına neden tepki veriliyor ki? Sanji en azından sadece kendisinin kullanabileceği bişeye sahip.

Zoro da çok iyi kılıçlar buluyor. Ve yaptığı konuşmalara bakarsak kullanıcı kontrol edemediği sürece o kılıçların fazla etkisi olmuyor. Yani zoro kılıcın hakkını verebildiği için kılıçlar zoro’nun gücünü o kadar arttıyor. Yoksa avantajdan çok dezantaj yaratır. Kara kılıç zoro’nun dengesini bozdu ilk kullandığı zamanlarda.
Aynısı sanji için de geçerli olacaktır. Diğer kardeşlerine bakarsak kıyafetler genlerden gelen güçleri arttırıyordu. Sanji de kıyafetini ateş gücüyle beraber kullanır. Ustalık ister büyük ihtimalle. Hakkını verdiği sürece beleş güç gibi hissettirmez.

Aynı kılıcı Luffy veya Sanji'ye versen aynısını yapabilecek mi? Hali hazırda olan gücün ekstrası değil mi bu sence? Sanki Zoro slash atamıyordu o kılıcı aldıktan sonra slash atmaya başladı gibi bir algı yaratıyorsun. Zoro artık kılıçlarını kaybetmiyor işte hatta Mihawk bu yüzden haki öğretmiyor mu? Kılıçlarını artık kaybetmeyeceksin onların hasar görmesine izin vermeyeceksin diye. Luffy'i 2y'den önce haki kullanmadığı için gömmek gibi bir şey bu.

Sanji suit olmadan güçlenemez mi lafı çevirme bir? Sanji'nin suit'e ihtiyacı var mı? Bence yok. Sanji suit giyerse rezildir.
Sana manga sayfası atıyoruz haala inkar :D Evet, Zoro slash atıyordu ama ne kadar uzağa? 10, 20, 30 metre? Peki kılıçla ne kadar atacak? 70,80,90? Aradaki mesafeyi Zoro hangi çalışmayla kazandı acaba? Ya da birisi saldırdığında isimsiz kılıçlar kırılırken, sertliği ünlü diye övdüğü kılıç kırılacak mı? Peki o iki kılıç arasındaki farkı Zoro hangi çalışmayla kapattı acaba? ''Zoro artık kılıçlarını kaybetmiyor'' Kaybetmeme seviyesine geldiğine göre hadi hep beraber o eski kötü günleri unutalım :D Neyse en azından ''artık'' kelimesini kullanmak bile senin için büyük bir başarı.

Sanji ister suitle güçlensin, ister suitsiz güçlensin. Beni pek ırgılamaz. Giymesini de isterim açıkçası. Benim derdim Sanji ile değil. Benim derdim ortada benzer şeyler olduğu halde onları farklı görmeye çalışan bazı Zoro fanları ile. Yoksa Zoro kılıç değiştirmiş, Sanji suit giymiş, Luffy yardım almış pek de umrumda olmaz.

Aradaki farkı anlayamadım :confused:
Aradaki fark şu.
Zoro kılıçlarının modelini mi arttırıyor güçlenmek için? Çalışıyor B.Hakisini arttırıyor.
Ama sanji o üstü giyerse güçlenmesi için artık Kıyafetinin modelini arttırması yada yeni özellikler eklemesi gerekiyor.
Zoro B.haki geliştirdiği için kılıcını alsan bile belli bir savaş gücü vardır. Yada çakı bile versen onlada keser adamı.Ama sanji o kıyafetle sadece kendini rahat alıştırır bir haltta yapamaz.

Eğer hala arada fark yok diyorsan saygı duyarım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık