Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    464
Aradaki fark şu.
Zoro kılıçlarının modelini mi arttırıyor güçlenmek için? Çalışıyor B.Hakisini arttırıyor.
Ama sanji o üstü giyerse güçlenmesi için artık Kıyafetinin modelini arttırması yada yeni özellikler eklemesi gerekiyor.
Zoro B.haki geliştirdiği için kılıcını alsan bile belli bir savaş gücü vardır. Yada çakı bile versen onlada keser adamı.Ama sanji o kıyafetle sadece kendini rahat alıştırır bir haltta yapamaz.

Eğer hala arada fark yok diyorsan saygı duyarım.
Hacı seni de anlıyorum fakar sanji 0 gücünden 100 gücüne atlamayacak o kiyafetle bunu bir kere Oda izin vermez. Sabo bile önce hayvan gibi haki gösterdikten sonra yedi meyveyi.

Sanji Oz devi boyutundaki zinciri tek ayağıyla fırlatan birisi yani adamın belirli bir hakisi, hızı ve gücü var. Elleriyle de dövüşmeyecek zaten. Kiyafeti giyse en fazla gücüne araç olacak yani 900 bölüm sonra tayfadan kimseye tak diye baştan bir değişim vermez çünkü bu hem karaktere hainlik hem fanlarına hainlik olur.

Ryuma'dan hakkıyla mı aldı?

Bak, Ryuma kendi hikayesinde sadece kılıçların kınları birbirine çarptı diye ölümüne düello yapılması gerektiğine inanan adam. Peki Zoro- Ryuma dövüşünde ne oluyor? Ryuma aldığı ilk darbede pes edip kılıcı Zoro'ya veriyor. Nereden nereye. Bu mu hakkıyla almak. Hani bu Ryuma savaşçı ruhluydu? Hani bu dövüşün onuru vesaire. Aldığı ilk darbede pes etmek mi onur, şeref? Oda, Zoro kazansın diye bildiğim karakter büküyor ama bu hakkıyla almak oluyor. Vay bee. Diğerinin şans olduğu Oda tarafından söylendi de Allah'tan ona itiraz eden yok.

Zaten adam seri boyunca 6 kılıç taşıyıp 3'ünü kırdırmış. Abartılacak bir durum.
Gölge çıkıyor içinden o yüzden yanmıyor mu? İlk darbe olması birşey ifade etmez, işini bitirmişse bitirmiştir. Ryuma Zoro'nun kılıca layık olduğunu düşünüyor, sen istediğini düşün. Diğeri şans değil demedim zaten Zoro kendisi diyor şansım mı yoksa kılıcın laneti mi diye. Zoro'nun iki kere kılıç değiştirmesini; çorap söküğü gibi değiştiriyor, hani çentik leke demekti sürekli değiştiriyor gibi abartılı ve gerçeklikten uzak ifadelerle dile getiriyorsun.

Şunu 2y öncesinde sorsalar zoro bir tık önde derdim ama artık zoro farklı ligde.

Bu arada Zoro ya da Sanji fanı değilim. Sanjiyi de severim.

Gel gelelim, Sanjinin tayfada varlık amacı, aşçılık. Adam yemek pişiriyor aynı zamanda adam yokluğundan dolayı dövüşüyor. Zoro ise direk olarak dövüşmek için tayfada bulunuyor.

2 yıllık eğitimde, Luffy Rayden, Zoro Mihawkdan, Sanji ise travestilerden eğitim aldı. Burada makas çok açıldı.

Öyleki Zoro hiçbir savaşında sanji kadar kötü duruma düşmedi. Tam anlamıyla tüm gücünü gösterdiği bir savaşı daha olmadı.

Bana göre zoro Vergo'yu yenerdi. Ama sanji orada bacağını bıraktı. Ki en kuvvetli yeri bacağı olmalıydı. Zoro da Dof'a yenilirdi ama sanji gibi direk olarak öldürülecekti muhabbeti olmazdı en azından direnirdi.

Dressrosa da sorulsaydı, Zoro hawkinsi alamaz derdim. Ama Luffy olmuş 1.5 milyar, hawkins hala yerinde sayıyor. Bence 1v1de zoro hawkinsi alır. Hatta belki kidd ve law hariç hepsini alır. Sanjiden seri sonu amiral falan olmasını beklemeyin. Koskoca Marco, katakuri gibi adamlar amiral etmiyor. Zoro olabilir çünkü herif güç için yaşıyor sürekli antreman yapıyor, yemek yapmak gibi bir derdi yok. Karı kız peşinde değil. Kısacası zoronun hedefi en güçlü kılıç ustası Sanjinin hedefi all blue bu bile denk güçte olmadıklarını kanıtlıyor.

Üye silindi 1004

Sana manga sayfası atıyoruz haala inkar :D Evet, Zoro slash atıyordu ama ne kadar uzağa? 10, 20, 30 metre? Peki kılıçla ne kadar atacak? 70,80,90? Aradaki mesafeyi Zoro hangi çalışmayla kazandı acaba? Ya da birisi saldırdığında isimsiz kılıçlar kırılırken, sertliği ünlü diye övdüğü kılıç kırılacak mı? Peki o iki kılıç arasındaki farkı Zoro hangi çalışmayla kapattı acaba? ''Zoro artık kılıçlarını kaybetmiyor'' Kaybetmeme seviyesine geldiğine göre hadi hep beraber o eski kötü günleri unutalım :D Neyse en azından ''artık'' kelimesini kullanmak bile senin için büyük bir başarı.

Sanji ister suitle güçlensin, ister suitsiz güçlensin. Beni pek ırgılamaz. Giymesini de isterim açıkçası. Benim derdim Sanji ile değil. Benim derdim ortada benzer şeyler olduğu halde onları farklı görmeye çalışan bazı Zoro fanları ile. Yoksa Zoro kılıç değiştirmiş, Sanji suit giymiş, Luffy yardım almış pek de umrumda olmaz.
Senin mantıkla Luffy'e haki kullanmadığı için sallayalım.. Ya da Zoro'yla Sanji'ye 2y öncesi logialara vuramadıkları için sallayalım. Konu değiştir tabii! Sanji'nin suitsiz Zoro seviyesine gelemeyeceğinin farkındasın. Zoro > Sanji! Umudun Sanji suiti giyerse eşitlenir diyorsun. Güzel ya! Farkındasın Sanji'nin suit olmadan Zoro seviyesine gelemeyeceğinin. Ortada zaten gelemeyeceği.

X kıyafet Sanji için hiçbir zaman güç demek olmadı. Sen gelip +900 bölüm sonra sadece tekmesiyle dövüşen adamı power pop girl yaparsan bu Zoro'nun Lougetown'tan beri işlenen kılıç mevzusuyla aynı olmaz. İkisinin arasındaki farkı anlamak zor olmasa gerek.

Sanji daha iyi malzemelerle daha iyi yemekler, tatlılar yapabilir ancak idare eder malzemelerle de harika bir aşçı olduğunu kanıtlar. Zoro'nun durumu bu. Adam zaten çok iyi bir kılıç ustası, kılıçlar güç katar ama tamamen buna bağlı değildir gücü.

Gölge çıkıyor içinden o yüzden yanmıyor mu? İlk darbe olması birşey ifade etmez, işini bitirmişse bitirmiştir. Ryuma Zoro'nun kılıca layık olduğunu düşünüyor, sen istediğini düşün. Diğeri şans değil demedim zaten Zoro kendisi diyor şansım mı yoksa kılıcın laneti mi diye. Zoro'nun iki kere kılıç değiştirmesini; çorap söküğü gibi değiştiriyor, hani çentik leke demekti sürekli değiştiriyor gibi abartılı ve gerçeklikten uzak ifadelerle dile getiriyorsun.
Yeri gelmişken Zoro için hazırlanan bir duruma da göz atalım:

Moriaj bir cesede gölge koyduğunda normal şartlarda Moriah o gölgeyi geri alabilir. Fakat özel bir durum daha var: Eğer gölgenin koyulduğu cesedin(zombi) iradesi güçlü ise o kişi kendi isteğiyle cesedi terkedebilir. Bilin bakalım bu durum kimin karşısında işe yarıyor? Cevap: Zoro. Yani anlayacağın Oda, Zoro için bir değil iki tane karakterin gücünü büküyor. Ryuma orada aldığı darbeyle ölmüyor. Kendi isteğiyle yapıyor o işi.

Hahaahahaahah haykırdım lan :hhh::hhh::hhh:
Dostum alınma ama birşey söyleyecem,sürekli zoro sanji kardeş diyip her zoroya yapılan yorumlara gülüp duruyorsun,ha sevmek zorunda değilsin cidden ikisini ama bari seviyor gibi gözükmeye çalışma çok sahte duruyor bakınca,nerde zoro gömülüyor seni gülerken görüyorum,sevmeyen insanlar hiç zoruma gitmiyor çünkü zaten netler ama senin yaptığın itici duruyor

Üye silindi 1004

Dünya Sanji'nin balon ve güçsüz olduğunu konuşuyor Sanji fanları hayallerde yaşıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık