Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro ve Sanji Arasındaki Güncel Güç Dengesi

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    466
Senin mantıkla Luffy'e haki kullanmadığı için sallayalım.. Ya da Zoro'yla Sanji'ye 2y öncesi logialara vuramadıkları için sallayalım. Konu değiştir tabii! Sanji'nin suitsiz Zoro seviyesine gelemeyeceğinin farkındasın. Zoro > Sanji! Umudun Sanji suiti giyerse eşitlenir diyorsun. Güzel ya! Farkındasın Sanji'nin suit olmadan Zoro seviyesine gelemeyeceğinin. Ortada zaten gelemeyeceği.
Yav salla kardeşim salla, yeter ki kendi koruduğun karakterin yanlışlarını falan inkar etme de. Bana göre her durumun bir açıklaması vardır. Luffy'nin de Zoro'nun da Sanji'nin de yaptıklarının vesaire. Biz de elimizden geldiğince açıklamaya çalışırız.

Suitsiz Sanji ile şu anki Zoro arasında ne kadar fark var? Nasıl ölçtün, kaç metre? Bana göre zaten Zoro her zaman önde olacak, bu net bir şey. Bunun nesini tartışayım.

Luffy ve Zoro savaşma konusunda diğer tayfa üyelerinden her zaman ayrılmıştır. Luffy de her şeyin sesi var, Zoro da her şeyin nefesi var. Sanji de ne var hiçbir şey. Zoro, Sanji kıyasında genelde Enies Lobby örnek verilir.
Bu da Enies Lobbyden, Franky adamlarının Zoro neden kaptan değil dediği manga bölümünün kapağı. Aynı adamlar sanjinin gücünü de görüyor.
Bu da Sanjinin ödülü olmadığı için ağladığı zamanlar.
Luffy>Zoro>Sanji bu değişmez kuraldır. Aralarındaki farkta azımsanacak kadar değil. Sanji ağzıyla kuş tutsa nafile.

Şunu 2y öncesinde sorsalar zoro bir tık önde derdim ama artık zoro farklı ligde.

Bu arada Zoro ya da Sanji fanı değilim. Sanjiyi de severim.

Gel gelelim, Sanjinin tayfada varlık amacı, aşçılık. Adam yemek pişiriyor aynı zamanda adam yokluğundan dolayı dövüşüyor. Zoro ise direk olarak dövüşmek için tayfada bulunuyor.

2 yıllık eğitimde, Luffy Rayden, Zoro Mihawkdan, Sanji ise travestilerden eğitim aldı. Burada makas çok açıldı.

Öyleki Zoro hiçbir savaşında sanji kadar kötü duruma düşmedi. Tam anlamıyla tüm gücünü gösterdiği bir savaşı daha olmadı.

Bana göre zoro Vergo'yu yenerdi. Ama sanji orada bacağını bıraktı. Ki en kuvvetli yeri bacağı olmalıydı. Zoro da Dof'a yenilirdi ama sanji gibi direk olarak öldürülecekti muhabbeti olmazdı en azından direnirdi.

Dressrosa da sorulsaydı, Zoro hawkinsi alamaz derdim. Ama Luffy olmuş 1.5 milyar, hawkins hala yerinde sayıyor. Bence 1v1de zoro hawkinsi alır. Hatta belki kidd ve law hariç hepsini alır. Sanjiden seri sonu amiral falan olmasını beklemeyin. Koskoca Marco, katakuri gibi adamlar amiral etmiyor. Zoro olabilir çünkü herif güç için yaşıyor sürekli antreman yapıyor, yemek yapmak gibi bir derdi yok. Karı kız peşinde değil. Kısacası zoronun hedefi en güçlü kılıç ustası Sanjinin hedefi all blue bu bile denk güçte olmadıklarını kanıtlıyor.
ek olarak söylemeyi unutmuşum;
Zoro daha tüm gücünü göstermeden sanjiye power up verdi. Bu bile denk olmadıklarını kanıtlıyor. Zira zoro daha gözünü açmadı, muhtemelen k haki ile ilgili bir durum yüzünden gözü kapalı, o göz açılınca Mihawk'ın gözleri gibi olabilir.

Dostum alınma ama birşey söyleyecem,sürekli zoro sanji kardeş diyip her zoroya yapılan yorumlara gülüp duruyorsun,ha sevmek zorunda değilsin cidden ikisini ama bari seviyor gibi gözükmeye çalışma çok sahte duruyor bakınca,nerde zoro gömülüyor seni gülerken görüyorum,sevmeyen insanlar hiç zoruma gitmiyor çünkü zaten netler ama senin yaptığın itici duruyor
Reis ben zoro’nun gücüne veya zoro’ya laf attığım veya zoro’yu ezdiğim tek bir yorumumu bulamazsın. Ben anti zoro fanı fanıyım. Evet doğru okudun anti zoro fanı fanı. Yani zoro fanlarına karşıyım. Bir kere bile zoro haterliği yapmadım.

Kusura bakma ama birisi kılıçlar ekstra güç getirmiyor diyip sanji’nin aldığı suite laf atıyorsa sonra @Eustass Captain Kid in yorumunu gördükten sonra doğal olarak güldüm. Bir keresinde sanji jack ile kapışır diyen birisine ilk ben tepki göstermiştim hayır sanji yenilir demiştim. Sanji ailesini geride bırakıp wci den kaçtığında ilk ben sanji’yi eleştirmiştim bunu nasıl yapar diye.

Sanji’yi daha çok sevdiğim doğru ama zoro seviliyorsa sanji sevilemez veya sanji seviliyorsa zoro sevilemez diyenlere karşıyım.
Fanları yüzünden soğulan karakter anketinden zoro kaç oy aldı görmüşsündür. Zoro’da sorun yok benim gözümde çok başarılı bir karakter ama benim mücadelem aşırı fanlarına karşı. Bir karakter bu kadar abartılıp harcanmamalı. İlk defa bir karakterin abartılıp harcandığını görüyorum. İster inan inanma foruma kayıt olmadan önce ikisini hemen hemen eşit seviyordum buraya geldikten sonra neye uğradığıma şaşırdım. Baksana sanji’yi ezmek için iki konu açılmış sence bu doğru bir şey mi ? Tek bir Zoro fanının bile buna bir şey dememesi çok kötü bir şey değil mi?
Demekki sanji -zoro ayrımı diye bir algı çıkmış forumda. Şahsen zoro’yu karalamak için bir konu çıksa sanji sever olarak tepkimi ortaya koyarım ve sonuna kadar zoro’yu desteklerim. Birbiri için canını verecek iki karakter forumda ölümüne ayrılaştırılıyor şaka gibi.

Yeterli oy seçeneği yok.
Zoro Sanji den çok az bir farkla güçlüdür, Sanji Zoro dan çok az bir farkla güçlüdür.
Bunlar yok ki.

Adam sırf prensipten ellerini bile kullanmıyor, çocukken kılıç eğitimi almasına rağmen yine aynı sebepten hiç kılıca falan elini bile sürmemiş ve o şekilde dövüşerek buralara kadar gelmiş. Silah yani kılıç veya şeytan meyvesi kullanmasını bile geçtik adam ellerini kullanmıyor :) Ama suit alması sıkıntı. Niye? Havadan power-up. Peki.

Yalnız Oda yine çaktırmadan müthiş altyapı hazırladı Sanji'yi gömmeye. Düşünsenize Power Rangers gibi giyinip okama kenpo yaptığını :oleyo:

Adam sırf prensipten ellerini bile kullanmıyor, çocukken kılıç eğitimi almasına rağmen yine aynı sebepten hiç kılıca falan elini bile sürmemiş ve o şekilde dövüşerek buralara kadar gelmiş. Silah yani kılıç veya şeytan meyvesi kullanmasını bile geçtik adam ellerini kullanmıyor :) Ama suit alması sıkıntı. Niye? Havadan power-up. Peki.
O şekilde bakma ama bence.Yani Sanji ellerini kullansa ya da kılıç kullansa yine aynı seviyede olurdu bence.Bunu Sanji'yi sevmediğimden söylemiyorum.Oda'nın karakter tasarımlarına göre güç dengeleri yorumlanmamalı diye söylüyorum.Yani Oda Luffy'i meyveli tasarlamak istemiş,Sanji ellerini kullanmasın diye bi marjinallik katayım demiş.Aynı şekilde Zoro'da 1 değil 2 değil tam 3 kılıç kullansın gibi değişik tasarımlar yapmak istemiş.Sanji en baştan ellerini kullansaydı da şimdi bu seviyesinde olurdu.Ya da Luffy en baştan meyvesiz yola çıkmış olsaydı güncelde yine şu an ki seviyesinde olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık