Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Yolculuğu

Zaman göreceli bir kavramdır. kütle ya da hız artınca -ki hız arttıkça kütle de artar- ve büyük kütle çekimin olduğu yerlerde yavaş akar. Bunun yanında uzaktaki bir cisim bize göre yavaş hareket ediyor gibi görnürken, yakındaki kimseye daha hızlı haraket ediyormuş gibi görünür. Bu da aynı noktadan geçme süresini durduğumuz noktaya göre daha hızlı ya da yavaş algılamamızı sağlar. Örneğin A noktasından yakındaki kimse için 3 sn de geçiyorsa, uztaki kimse için 5 sn de geçiyor olabilir.

Tüm bu bahsettiklerimden de anlaşılacağı üzere, zamanda yolculuk yapan ekip ya büyük bir kütle çekime maruz kalmış ya da olması gerekenden çok daha hızlı hareket ettimiş olabilir.

Buradan da bir teori uydurayım. BB'nin meyvesinin önceki kullanıcısı Oden'dir bunları 20 yıl sürecek bir kütle çekim içine hapsetmiştir. Bir tane daha teori uydurayım. Borsalino'nun meyvesi önceden Oden'dedir. Meyveyi uyandırmış ve bunları 20 yıl sürecek şekilde hızlı gitmelerini sağlamıştır.

@H1dalg0 16 ı fizik kuvvetinden gravitasyon uzerinde en cok calisilan ve en cok argumani olan bir yapi olsada henuz aciklanmis birsey degil. 2017 nobel odulundeki mevzuyu okumadin ve suan bakacakta degilim :) ama gravitasyon aciklandimi fizikte aciklamayan birsey kalmiyor. Zamani her manada etkilen evrende etkilesim bakimindan mesafe siniri tanimayan tek kuvvet. Sicim teorisi dahil bir cok dallanmis teori gravitasyon kuvvetine dayanilarak olusturulmasi ayri bir makara olsada ayri :D. Zamani 3 durumda etkileyen tek kuvvet olmasi haricinde ( gecmisi-anı-gelecegi) bu uc durumu sekillendirende tek kuvvet. O yuzden cok girmeyin kutle cekimine :). O milletten millette onda cekiyor :oleyo2:.

Bir bakıma Acein annesi haki ile bu olayı zaten gerçekleştirmemiş mi?!
Ace buradaki arkadaşların dediği gibi başka bir oda da yani anne karnında bekledi onun için Zaman durmuşken ya da yavaşlamışken dış dünya için normal işledi bu süreç. Ace galiba 9 ay geleceğe gitti, bence bu durumdan farkı yok.
Anne haki kullanarak kendini feda etti
Oden nin yine kendini feda ettiği söyleniyor, tek sıkıntı o süreçte anne yaşıyorken Oden nin ölmüş olması,
Öden anne karnı gibi bir fanusu olmadığı için bu haki ile zor görünüyor , Haki işin içinde olsa da bu kişileri bir yerde saklamak gerekli bunun için meyve devrete giriyor , işte arkadaşların dediği gibi , kapı meyvesi ya da lawın meyvesi benzeri. Sınırları zorlayıp hakiyi basmış ve ölmüş o Da bunu anca 20 yıl ileriye atmış, yani Meyveyi hakisi kadar kullanmış

Ama o Zaman bunu anne nereden biliyor , belki ona söylenmiştir.

Paralel evrene gireceğini pek tahmin etmiyorum işin içinden çıkılmaz ve seri farklı bir yere gider.

Funduska

Bir bakıma Acein annesi haki ile bu olayı zaten gerçekleştirmemiş mi?!
Ace buradaki arkadaşların dediği gibi başka bir oda da yani anne karnında bekledi onun için Zaman durmuşken ya da yavaşlamışken dış dünya için normal işledi bu süreç. Ace galiba 9 ay geleceğe gitti, bence bu durumdan farkı yok.
Anne haki kullanarak kendini feda etti
Oden nin yine kendini feda ettiği söyleniyor, tek sıkıntı o süreçte anne yaşıyorken Oden nin ölmüş olması,
Öden anne karnı gibi bir fanusu olmadığı için bu haki ile zor görünüyor , Haki işin içinde olsa da bu kişileri bir yerde saklamak gerekli bunun için meyve devrete giriyor , işte arkadaşların dediği gibi , kapı meyvesi ya da lawın meyvesi benzeri. Sınırları zorlayıp hakiyi basmış ve ölmüş o Da bunu anca 20 yıl ileriye atmış, yani Meyveyi hakisi kadar kullanmış

Ama o Zaman bunu anne nereden biliyor , belki ona söylenmiştir.

Paralel evrene gireceğini pek tahmin etmiyorum işin içinden çıkılmaz ve seri farklı bir yere gider.
Bebeğini haki(irade) gücü ile biraz daha karnında taşıyıp,hayat enerjini onun için feda edip daha geç doğmasını sağlamakla,zaman yolculuğu yapmak arasında nasıl bir bağlantı kurdun ? ne yapmak nereye varmak istemektesin ?

Ben düşünmüyorum da, zaman nedir diye sorunca bilim adamları bile tam olarak bilmiyoruz derken senin doğru anlıyoruz demen garip grlmişti.
100 yıl önce şöyle bir yorum görseydim yine gülerdim . Dalı olan hangi bilim adamı zaman nedir diye sorulunca tam olarak bilmiyoruz diyormuş ? Her şeyiyle ölçülebilir halde , ayrıca hesaplamaları da yapılıp kanıtlanmış vaziyette. Daha neyin kafasıyla tam olarak anlamıyoruz demişler ve kim demiş ? Öyle bilim adamı olmaz dinleme sen onu .

100 yıl önce şöyle bir yorum görseydim yine gülerdim . Dalı olan hangi bilim adamı zaman nedir diye sorulunca tam olarak bilmiyoruz diyormuş ? Her şeyiyle ölçülebilir halde , ayrıca hesaplamaları da yapılıp kanıtlanmış vaziyette. Daha neyin kafasıyla tam olarak anlamıyoruz demişler ve kim demiş ? Öyle bilim adamı olmaz dinleme sen onu .
Ok

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık