Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zaman Yolculuğu

Zaman yolculugu surekli sorunlu bi olay. Bi filmde olsa izler gecersin ama op evreni su ana kadar 20 yillik izledigimiz bir evren. Gecmise gidip olaylari degistirmek falan mantiksizlik getirir. Gidersin gecmise hop tika agzina bi elma Roger'in. Konusamasin, korsan cagida baslamasin.

Gelecek mantikli. 20 yil sonraya alirsin ve sen o 20 yilda dunyada yokmus gibi hic var olmamis gibi olursun. Dogmadan onceki yillar gibi. Varlar ama hatirlamiyoruz cunku yokuz. bilmiyoruz. Sadece gelecek mantikli. Bu zaman ablamiz 200 300 sene once dogmus olabilir. Bunaldikca 10 sene atlamistir. Dogru aski bulunca sabitlemistir kendini

Gözlemlenebilir evrende entropi denen meret yüzünden zamanda yolculuk imkansıza yakındır. Op evreni için ise Oda'nın altından kalkabileceği bir iş olarak düşünmüyorum. Ha olsa fena olmazdı.

ay amma çok boş yapmışım bu konuda yahaha başka bişeye bakarken gördüm bi sürü mesaj atımışım :d
100 yıl önce şöyle bir yorum görseydim yine gülerdim . Dalı olan hangi bilim adamı zaman nedir diye sorulunca tam olarak bilmiyoruz diyormuş ? Her şeyiyle ölçülebilir halde , ayrıca hesaplamaları da yapılıp kanıtlanmış vaziyette. Daha neyin kafasıyla tam olarak anlamıyoruz demişler ve kim demiş ? Öyle bilim adamı olmaz dinleme sen onu .
neyse gelmişken şuna bi daha gülüp gideyim muhahahaha

Geleceğe gitmek belli şartlar altında mümkün. Bununla ilgili Hafele Keating deneyi vardır.

Geçmişe gitmek ise mümkün değildir; fakat geçmişi görmek mümkündür. Zaten bir yere baktığımızda onu geçmişini görürüz, söz konusu uzay ise gördüğümüz geçmiş de o kadar geriye gidiyor. Mesela güneşin 8 dakika öncesini görürüz. Mesela elinizde muhteşem ötesi bir teleskobunuz var ve 300 milyon ışık yılı uzaklıktaki bir gezegenden dünyaya bakacaksınız. Baktığınız zaman dinozorları görürsünüz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık