Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Z vs. Donquixote Doflamingp

Kim kazanır?

• Z

Kullanılan: 2 100.0%
  • Donquixote Doflamingo

Kullanılan: 0 0.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
marcoya kalsa kadın yonko olamazdı,aylarca mihawkta ve dofta haki yok diye tartıstı,sadece kanıta bakar o :D konunun eskiliginide göz önüne alırsak,güncel olaylardan sonra su sitede,houshokunun diger 2 türü etkilemedigini iddaa edicek adam zor bulursun,bulduklarında bir elin parmaklarını gecmez ;)
Aynen öyle.

Burda Dof bariz

Jozu arkası dönükken Aokiji'den darbeyi aldı ama Dof arkası dönükken bu sardırıdan kurtuldu demişsin.
Haklısın bu sahnede,hem Dof'un meyvesine dair ipucu verilmiş hemde bir amiralin en güçlü sardırılarından biriyle başedebilecek seviyede olduğu belirtilmiş.Ama unutmamak gerekir ki bunu sağlayan şey Dof'un meyve gücü.Öyle ki bu meyvenin Aokiji'nin Ice Time sardırısına karşı bağışıklığı var.Peki şunu soruyorum amirallerin Shichibukai olan adamların meyve güçlerinden bihaber olduğuna inanıyor musun?En ufak bilgileri bile raporlandıran denizcilerin böyle bir hataya düşeceklerine ihtimal veriyor musun?
Bana göre böyle bir olasılık yok.Şu anda Shichibukai olan herkesin meyve güçleri,haki seviyeleri,tayfasının güç durumu gibi bilgilerin denizcilerin elinde olduğuna eminim.Aokji de yeni amiral olmadığına göre,daha doğrusu amiral -eski- olduğuna göre üstelik Dof'un oluşturduğu potansiyel tehlikenin farkındalığıyla bu bilgiden yoksun şekilde Dof'un karşısına geçmesi absürd bir durum olurdu.Bu bilgiler eşliğinde Dof ile karşılaştığı sırada Dof'u öldürmeden postalayabileceği bir sardırı olan 'Ice Time' sardırısını kullandığını düşünüyorum.Sonuçta adam artık adaletin bir savunucusu değil,adaleti yerine getirmek onun boynunun harcı da değil. O yüzden mantık belli. ''Minimum hasar maksimum caydırıcılık.''

Peki Aokiji'nin Dof tüm vücuduna ağlarla kaplasa bile-Dof'un meyve gücü hakkında bir teorim var yakın zamanda konusunu açarım- Aokiji'nin etkili olabilecek sardırıları yok mu,elbette var.Ice Time sardırısı yerine bir partizan sardırısı yapsaydı bu yaptığı partizan sardırısına B.haki ekleseydi-Aokiji'nin Logia meyvesi diğer logia meyvelerinin aksine katı bir maddeden oluşma.Bu bağlamda ürettiği buzun içine B.haki ekleyebilecini düşünüyorum.Hatta Akainu'ya karşı 10 güç bu şekilde dayandığını zannediyorum.-Dof nasıl korunacaktı,üretimini yaptığı ağlar sırtı sardırıya dönükken ne şekilde savunma sağlayacaktı?Oluşturduğu ağın böylesi bir sardırıya karşı ne şekilde savunması olabilir ki.Beyazsakal'ı öldürebileğini en azından yaralayabileceğini düşündüğü bir sardırı Dof'un ağ engeline mi takılacak?

Dof vs Aokiji karşılaştırmasını yaparsak Dof'un gösterildiği haliyle etkili olan 2 sardırısını görürüz.Bunlardan biri kuklacılık diğeri ise uzuv kesme.Ayrıca -Henüz kesin değil ama büyük ihtimal vardır.-B.haki ve K.haki kullandığı da biliyoruz..H.hakisi de var ama bu haki seviyesi yüksek bir amiral karşısında pasif kalacağı için eklemiyorum.
Şimdi güç kısası yaparsak bu sardırılarda kuklacılık yeteneğini bir logia üzerinde kullanamayacağına göre geriye yalnızca uzuv kesme sardırısı kalıyor.
Akabinde Dof'un ağlarına B.haki ekleyebildiği henüz gösterilmedi.Ola ki ağlarına B.haki ekleyebiyorsa bile karşısında bir amiral var.Karakter karşılaşması yaparsak;yıllardır haki eğitimi alan bir amiralin standart üstü bir korsandan B.haki bağlamında daha iyi bir hakiye sahip olduğuna itiraz edecek biri yoktur kanımca.Zaten Serinin yazarının belirttiği üzere One Piece evreninde Yonkou kavramından sonra Amiral kavramı geliyor.Yani Yonkou'dan sonra en güçlü insanlar Amiraller.Bu sıralama her fırsatta sıkça dile getirildi.
K.haki karşılaştırmasında da amiral tarafının baskın geleceğini belirttikten sonra bir noktaya parmak basmak istiyorum.Bu seride en hızlı karekter sıralaması yapılırsa Aokiji buhar gücü sayesinde ilk 3'te yer alır.Öyle ki bu güç sayesinde ışınlanıyor lafını kullansak yeridir.Haa K.hakide üstün olmasını bir kenara bırakın eğer Dof'un Aokiji'nin hızına yetişmesi bile büyük bir gelişme olur.

Peki soruyorum Dof Kuzan'ın gücüne nasıl ayak uyduracak.Kukla gücü işe yaramıyor,B.hakide eşdeğer değil,K.hakide Kuzan tecrübesiyle ağlatır,uzuv kesme gücü b.haki ile bloklanır hadi onu saymazsak buhar gücü sayesinde teğet geçer.Bu şartlar dahilinde Dof'un Kuzan'ı yenmesini onu bırakın denk olmasını nasıl beklersiniz.Aha bak benim H.haki var ona göre ayıq ol mu diyecek?

Tamam bir karekterin fanı olabilirsin bu güzel bir şey ama tutupta ben Sanji'yi seviyorum diye Zoro'yu,Law'ı alabilir diyecek halim de yok.Bir karektere sempati duyulması için illa karşısına çıkan herkesi indirmesi mi gerekiyor.Şartlar dahilinde gücü kime yeterse borusunu ona öttürür olay bu kadar basit.

Demişsin ki Aokiji madem daha güçlüydü neden Dof'u indirmedi.

2 yıl öncesine gidersek Filo Amiralliği için 2 amiral'ın aday olduğunu görürüz.Bu amirallerden Akainu'nun neden bu rütbeyi istediği belli,Senguku dönemindeki sözüm ona yumuşak adalet anlayışına nazaran kendi mutlak adalet anlayışını getirmek ve bu sayede denizlerdeki korsan egemenliğine son vermek istiyor.Aokiji ise Jinbei'nin deyimiyle,Akainu'nun getireceği adalet anlayışını fazla sert bulup benimsemediği için,fazla istekli olmadığı bir rütbe uğruna eski dostuyla çarpışmaya giriyor.Bu çarpışmanın sonunda mağlup oluyor ama Akainu kendinden beklenmeyeni yapıp eski dostunun bulunduğu mevkide kalmasına izin veriyor.Peki Aokiji ne için çarpışmıştı Akainu ile,yakın zamanda getireceği adalet sistemini Marine'nin misyonuna ters bulduğu için.Bu yüzden 'böylesi bir adalet sistemine hizmet etmektense başımı alıp giderim arkadaş' edasıyla marineden ayrılıyor.Marine'den ayrıldığı için artık bir sivil oluyor.Yani adaleti yerine getirme yetkisinden mahrum oluyor.Böylesi bir ortamda adaletin savunucusu olmak Aokiji'nin ne haddine,hemde neden öldürmedi dediğin kişi bir Shichibukai yani hükümetin tescilli adamı.Bir nevi devlet adamı,bizim milletvekilleri gibi dokunulmaz.Bu yüzden sıradan bir sivilin bir devlet adamına ne suç işlemiş olursa olsun cezasını verme yetkisini kendinde bulmasını sağlayan ne?Adamın oraya gitme sebebi belli;eski bir arkadaşını kurtarmaya gidiyor,arkadaşıma dokunan kim olursa olsun ifadesini alırım restini çekiyor.Gördük Dof,Smoker'ı bıraktıktan sonra Aokiji Dof'un söylediklerine kulaklarını tıkıyor,ben arkadaşımı kurtardım görevimi yerine getirdim imajı sergiliyor.
Akabinde ne diyor Smoker'a,'Dof'a karşı dikkatli olun,gözünüz onun üzerinde olsun,kendisi Marine için çok büyük tehlike arz ediyor.Hatta Akainu'ya söyle -bak buranın altını çiziyorum-bu iş için bir amiral görevlendirsin'diyor.Peki kendisi amiral seviyesinde adam değil mi?Amiral diyorsa ee kendiside amiral-eski- neden yapmıyor ki?Demek ki bu görevi yerine getirecek yetkiyi kendinde bulmuyor.En azında kötü yola saptığını düşündüğü Marine'ye hizmet etmek istemiyor.
Hadi canım gerçekten mi hangi SBS'de yada Databookda geçti Dofun iplerinin ona karşı yapılan saldırılarda kendini sardığı da bu kadar emin oluyorsun? Madem Aokiji Dofu biliyor neden ona karşı bağışıklığı olan bir saldırı yapıyor. Birisi karşıma geçip bana böyle yapsa uza burdan daha saldırmayı bilmiyosun derim.

Madem tüm bilgiler var Akainu keriz mi Smokerdan rapor alınca amiral yollayıp Dofu denetle diyor daha önce yapmak aklına gelmemiş mi?

Senin de dediğin gibi varsayımdan öteye gitmez şu an için seride Logialar saldırılarına haki ekleyemiyor.

Kuklacılığın Logiaya işlemeyeceğini ve iplerine haki ekleyemediğini nerden çıkardın ki mangada Smokerı rendelerken gayette Haki yüklüyor.

[COLOR="#B2222"]1[/COLOR].Pragrafı düzgün okursan bu sorunun yanıtını bulabilirsin.
2.Bilgiler var lafımdan ne anladın bilmiyorum ama ben meyve yetenekleri ve tayfanın güç durumundan bahsetmiştim.
3..Aokiji'nin diğer logialardan farklı olduğunu herkes biliyor ayrıca orada zaten kendi düşüncem olduğunu belirtmiştim.
4.Dof'un Smoker'ı çizdiği bölümü unutmuşum ama şu da var ki bi koramiral ile bir amiralin B.haki seviyesi bir mi?
1 Paragrafı düzgün okudum ve diyorumki birini caydıracaksam ona etki edecek gözünü korkutacak saldırı yaparım gidipte senin deyiminle bağışıklığı olan bir saldırı yapmam yaparsam neyin kafasındasın hacı derler. Aokijide bu saldırıyı Smoker ölmesin diye yapıyor zaten.

2 Bilgiler var lafını da şöyle izah edeyim adamı Schi yapmışlar her türlü bilgileri vardır demişsin ben de diyorum ki ama örgüt kurmuş Yonko ile işbirliği yapıyor ve kesin olarak amirallerin ona dokunamama gibi bir durumu var. Kutsal Ejderdan daha yüksek bir mevkiiye sahip bu nedenle.

3 Aokiji farklı diğer logialardan ama kaçından farklı? Aokiji katı da Croco sıvı mı? Aokijinin tek farkını söyleyim su üzerinde bisiklet sürebiliyor.

4 B.Haki seviyesi tartışmaya açık bir mevzu Aokiji denizcilerde yetişmesinden dolayı Amiral olmuş bana kalsa Dof denizcilerde yetişseydi Dofta Amiral olurdu yaşları da hem hemen yakın birbirlerine.

Yok hacı dikkatli bakarsan hem Z filminde hemde Dof dövüşünde neredeyse hiç hareket ettiremiyor.Tamam kökünden gitmiyor ama o kulun eski kol olmadığı apaçık ortada.

One piece Z hamam sahnesini tekrardan bir izlemende fayda var.;)
Dediğim gibi o kol eski kol değil...
Orayıda izledim bir sahne daha yakaldım hatta:

Koca buzu yaparkende sağ elini kullanıyor:

Bilmiyorum , bazen sadece sabit duruyor o kolu oda bence artistliğne yapıyor , kolu çalışıyor zaten sağ omuz ile bilek kısmı yanmış, tabi yinede sağlam kolu gibi olmayacağını kabul etmek lazım.

Sadece savaş izi o yaralar bir savaşta veya kapışmada eksi bir yönünün olacağını sanmıyorum o yanık izlerinin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık