Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] WandaVision (2021)

Diziyi Nasıl Buldunuz?

• Kullanılan toplam oy
    41
Çok kaliteli başlayıp vasat altı bir finalle bitirmeleri hiç hoş olmadı gerçekten. Çok üzdü beni bu durum. Elizabeth Olsen'in güzel yüzü ve oyunculuğu hatırına çok daha iyi bir final çıkartabilirlerdi diye düşünüyorum. Finale kadar her şey iyiydi ama bi anda hızlandı, bir anda bitti gerçekten.

Dizinin ikinci sezonu için Kevin bey, Burası Marvel kesin bir şey söyleyemem demişti. Eğer ikinci sezon gelecekse, Dr Strange filmine buradan bağlanacaktır. Çocuklarını arayışı asıl soruna yol açacaktır diye düşünüyorum, Dr. Stange de hala suyu tutmuyorsa gelip sorunu çözmeye çalışacaktır. Wanda ve Visionun son konuşmalarıyla beyaz Vision'un ''Ben Vision'um'' diye ortalıktan kaybolması Vision'un tam bir şekilde geri döneceğine dair umutlandırdı beni.

Dizinin en çarpıcı noktası dramıydı. Gerçekten insan hayali karakter olsa da Wanda'nın yaşadıklarına üzülüyor. Bunda Elizabeth Olsen'in oyuncluğu da etkili sanırım. Gerek Scarlet Witch kostümüyle gerekse salaş sokak kıyafetiyle çok güzel kadın ya. Oyunculuk da iyi olunca... Neyse.

Agatha'nın sözleri de yine Agatha'yı yeniden göreceğimize yönelik bir açık kapı bırakmış oldu. Kasıntı Monica da gitsin diğer kasıntı CPT. Marvel ile buluşsun. Kasıla kasıla otursunlar.

Ama Marvel'e diyeceğim bir konu var. Madem diğer Marvel karakterleriyle bağlı üç tane karakteri bir araya koyuyorsunuz. Biri Cpt. Marvel'ı tanıyor, biri Thor'u diğer ANT-MAN'i. Yahu, tamam ikisinin tanıdıkları uzayda falan ama ya bu Asyalı Abimizin aklına Scott'u aramak hiç mi gelmiyor? Başka karakterler olsa tamam solo dizi sıkıntı değil ama yahu bu adam Scoot'un evini bile biliyor ya.

3-4 günde bitirdim diziyi. Teorilerle falan işim olmadığı için tatmin etti beni şahsen.

Yalnız aklıma takılan bir mesele var.

Şimdi Wanda şehri kapattığına göre Agatha Harkness'ın da serbest kalmış olması gerekmiyor mu?
Bir de Beyaz Vision nereye gitti öyle? Ben Wanda'ya yardım eder sanıyordum. Kayboldu bir anda. :/

3-4 günde bitirdim diziyi. Teorilerle falan işim olmadığı için tatmin etti beni şahsen.

Yalnız aklıma takılan bir mesele var.

Şimdi Wanda şehri kapattığına göre Agatha Harkness'ın da serbest kalmış olması gerekmiyor mu?
Bir de Beyaz Vision nereye gitti öyle? Ben Wanda'ya yardım eder sanıyordum. Kayboldu bir anda. :/
Şehri kapatsada gücüyle bireysel sadece onu etkisi altına aldı.

Beyaz Vision anılarıyla oradan uzaklaştı.Büyük ihtimal aşkıyla yeniden karşılaşacaklar.

Bir önceki bölümde bittiğini farzedelim, final yaşanmamış gibi yapalım. Ortalama bir diziydi. Finalle vasat altına evriliyor.

Son düzenleme:
Wandavision genel olarak çerezlik keyifli bir dizi oldu. Uzun zamandır hafta hafta dizi takip etmiyordum en son The Boys takip etmiştim sanırım böyle. Dizi hakkında söyleyeceğim tek şey insanlar gereksiz yere beklentiye girdi. Çünkü dizi başından itibaren normal bir dizi gibi başlamadı. İlk birkaç bölüm tamamen konsepte dayalıydı hikaye örgüsü açısından herhangi bir katkısı olmadı. Gerçi tam olarak bir hikaye örgüsü olduğu da söylenemez. Dizinin yapım amacı MCU'da gelecek yeni filmlere bir önsöz olmak denebilir. Zaten dizinin yönetmeninin final bölümüyle ilgili fazla beklentiye girmemeniz daha iyi olur demesinden anlaşılıyor olay. Onlarda bu diziyi normal kendine has bir hikayesi olan bir dizi yapmak için yapmamışlar. Yani normal bir dizi olarak bakılırsa başarılı bir yapım olduğu söylenemez. Yeni gelecek filmlerin önsözü gibi bakarsak keyifli bir yapım sayılır.

Finalden itibaren Wanda'nın hikayesi Dr. Strange 2 ye bağlanacak oradan da çoklu evren mevzusuna. Vision'ı MCU içinde tutma şekilleri ise güzeldi. Ama sırf şu Monica'yı Captain Marvel 2'ye bağlamak için bariyerden güç kazandırma mevzusu rezaletti. Yahu güç mü kazandıracaksın, tamam kazandır da bariyerden geçirerek güç kazandırmak nedir? Her bariyerden geçen güç kazanacaksa işimiz var. Azcık saksıyı çalıştırıp kallavi bir yol bulamamışlar. Pietro mevzusu da aynı şekilde neymiş kolyeden güç alıyormuş normal adammış aslında. Agatha'ya bak sen her kolye taktığına süper hız verebiliyorsa yıllar evvel dünyaya falan hükmetmesi lazımdı bu kadının. Bu abukluklar dışında Wanda'nın hikaye başlangıcının değişmesini sevdim gücünün taştan gelmesi mevzusunu değiştirerek güzel bir yol açtılar önüne.

Wanda'nın havada sihirli annem hareketi yapıp ışınlanması çok hoşuma gitti. :D

Agatha biraz aceleye gelmiş gibi hissediyorum, keşke bir bölüm fazla çekselermiş de biraz daha Agatha ve büyünün kökeni hakkında bilgi sahibi olsaymışız. Tabi öyle yapsalar o karakteri bir daha kullanamazlar, işini biliyorsun mcu...

Monica'nın olduğu sahneler özellikle kalitesizdi ya. :/ İnsan, sırf siyahi olan önemli bir karakter de olsun diye senaryoya yamalanmış gibi diye düşünmekten kendini alamıyor, ne biliyim... :///

Gerçi dizinin SWORD tarafı tamamen faciaydı zaten. Monica ilk defa bariyerden döndüğünde Monica'nın birden ayaklanması üzerine Jimmy'nin doktora "o hep böyledir... eheh" dediği noktada farketmiştim zaten ne kadar basmakalıp ve özensiz bir senaryo yazıldığını. İki saatlik tanışıyorsunuz yav. :///
SWORD ekibinden defalarca gizlenmeye bile gerek duymadan rahatça kaçmaları mi desem, o kadar teknoloji harikaları ve uzman askerler falan gırla olan yerde Jimmy'yi düz bildiğimiz kelepçeyle kelepçeleyip samanlığa atmaları mı desem, bari başına adam dikseydiniz lan. Herkesin gözü önünde adam telefon çalıyor adam ve sadece masadan almak suretiyle, totosuyla gizliyor, muhteşem teknik reis CIA FBI X-Files falan hepsi fasa fiso maşallah.

Bu adamlar nereden nasıl enerji emcükleyip de Visiona taktılar onu da anlamadım. Bu adamlar gözlüklü kızın iki dakikada çözdüğü olayı 200 kişi kaç gün çözememişlerdi diye hatırlıyorum ne ara zamanın 100' lerce yıl ilerisindeki teknoloji harikasını çözmeyi başardılar. Wakanda'dan adam mı getirttiler biz mi bilmiyoruz. ://

En çok ilk iki ve son iki bölümü sevdim. Ne kadar aksiyon sahneleri, hikayesi, oyuncuları falan çok hoşuma gitmiş olsa da bahsettiğim şeyler ve bir çoğu çok sinirimi bozdu izlerken. Bu sebeple 6/10.
Ha başka kahraman dizileriyle kıyaslarsak 10/10 eder belki de o başka. En azından kurşundan falan takla atarak kaçan adamlar yok.

- sjw mod açık -

Homofobik, kadın düşmanı, iğrenç bir dizi. Aile olmak için bir kadın ve bir adamın ev kurması gerekir mesajı veriyor. Bir kadın ancak bu şekilde saadete erer, kendisini gerçekleştirebilir ve tamamlar. Kadın, evinde bir erkek olmadan yarımdır. Kadın tek başına anne olamaz, eşcinsel çiftler çocuk evlat edinip aile kursalar bile o asla gerçek bir aile olamaz demek istenmiş. Yalnız yaşayan güçlü kadınlara tahammül edemeyen, onlardan korkan orta çağ zihniyeti bu kadınları katlettiler. Onlara cadı dediler, bu dizi cadıları kötü göstermiş. Cadı avını, cadıların cezalandırılmasını meşrulaştırarak bu cadı anlatısıyla kadın düşmanlığı yapıyor. Cadılar, lezbiyenler, aile kavramı için tehlikedir, heteroseksüel ve sağlıklı toplumların huzurunu bozarlar. Yalnız yaşayan kadınların (Agatha veya Wanda) toplumda yeri yoktur, onlar toplumsal düzen için birer bozukluk unsurudur. Dizinin mesajları kısaca böyle özetlenebilir sanırım.

- sjw mod kapalı -

- sjw mod açık -

Homofobik, kadın düşmanı, iğrenç bir dizi. Aile olmak için bir kadın ve bir adamın ev kurması gerekir mesajı veriyor. Bir kadın ancak bu şekilde saadete erer, kendisini gerçekleştirebilir ve tamamlar. Kadın, evinde bir erkek olmadan yarımdır. Kadın tek başına anne olamaz, eşcinsel çiftler çocuk evlat edinip aile kursalar bile o asla gerçek bir aile olamaz demek istenmiş. Yalnız yaşayan güçlü kadınlara tahammül edemeyen, onlardan korkan orta çağ zihniyeti bu kadınları katlettiler. Onlara cadı dediler, bu dizi cadıları kötü göstermiş. Cadı avını, cadıların cezalandırılmasını meşrulaştırarak bu cadı anlatısıyla kadın düşmanlığı yapıyor. Cadılar, lezbiyenler, aile kavramı için tehlikedir, heteroseksüel ve sağlıklı toplumların huzurunu bozarlar. Yalnız yaşayan kadınların (Agatha veya Wanda) toplumda yeri yoktur, onlar toplumsal düzen için birer bozukluk unsurudur. Dizinin mesajları kısaca böyle özetlenebilir sanırım.

- sjw mod kapalı -
Ek olarak
+ Dizide 2 tane robot var ikisi de heterosexüel
-Robotlar nedır ? Kusursuz
-Bu kusursuz robotlar arasında homosexüel bir robot olmaması sanki homosexüeller kusurluymuş algısı yaratır

İlk 2 bölümdeki saçma sapan esprilere ve gülme efektlerine katlanamadım. 3. bölümde de aynı muhabbet var sanırım. 4. bölümden sonrasını müsait bir zamanda izleyeceğim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık