Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
Yura'nın verdiği ipucuyla ilgili olarak da çeviri farklılıkları var da (Derin sularda yaşayan/ derin sulara benzeyen falan line/zumi) sonuçta suyla, veya maviyle ilgili bir prenses arıyoruz.
Yüksek seviyecilerin ünvanları da genelde görünüş ve kişiliklerini yansıtıyor. Garam Zahard'ınkiyse Mako Shark yani Mavi köpekbalığı.
Urek'in abayı yakmasına bakarsak da baya güzel olmalı, şöyle masmavi, derin gözleri olmasını bekliyorum :D

Yura'nın verdiği ipucuyla ilgili olarak da çeviri farklılıkları var da (Derin sularda yaşayan/ derin sulara benzeyen falan line/zumi) sonuçta suyla, veya maviyle ilgili bir prenses arıyoruz.
Yüksek seviyecilerin ünvanları da genelde görünüş ve kişiliklerini yansıtıyor. Garam Zahard'ınkiyse Mako Shark yani Mavi köpekbalığı.
Urek'in abayı yakmasına bakarsak da baya güzel olmalı, şöyle masmavi, derin gözleri olmasını bekliyorum :D
Orada prensesle alakalı bir benzetme yapıldığını sanmıyorum. Yöneticinin kanından dolayı renkli deniz benzetmesi yaptığını düşünüyorum siunun. Zumisumi yüzünden ben de çevirirken arada kalmıştım. Zumi sırf garamda mavi ağustos olduğundan dolayı akuamarin demiş olabilir. O yüzden bu durumlarda orjinalinden gitmekte fayda var.

Orada prensesle alakalı bir benzetme yapıldığını sanmıyorum. Yöneticinin kanından dolayı renkli deniz benzetmesi yaptığını düşünüyorum siunun. Zumisumi yüzünden ben de çevirirken arada kalmıştım. Zumi sırf garamda mavi ağustos olduğundan dolayı akuamarin demiş olabilir. O yüzden bu durumlarda orjinalinden gitmekte fayda var.
Cletus Casady çevirisi de Zumi'ye benziyordu, bana daha mantıklı geldi.
Onun da çok güvenilir bir çevirmen olduğunu düşünmezdim ama Garam'ın ırmak anlamına gelen eski bir sözcük olduğunu söylediğinde dile yeterince hakim olduğunu düşünmeye başladım.

Phantaminium axis gücüne sahiptir. Bu gücü elinde bulunduran Phantaminium'u normal bir bireyle kıyasladığımızda tanrı veya ona yakın bir güçte olduğunu söyleyebiliriz.Bu oldukça normaldir çünkü bir axis etkisini ancak ondan daha yüksek güçte bir axis engelleyebilir,Axis gücü olmayan birinin bir axis karşısında hiç şansı yoktur.

Bir axis olarak Phantaminium bir "yazar" veya evrendeki bir hikayenin tanrısı olabilir. Bir hikayeyi yönetme sorumluluğu almanın karşılığında hikayenin içinde meydana gelen olaylar üzerinde güçlü bir yetki sahibi olur. Silinemez veya değiştilemez kayıtlar yazabilir.

Her axis engellenemez veya etkisiz bırakılamaz eşsiz bir güce sahiptir onlar kendi etrafında bir uzay(boşluk) oluşturabilirler. Phantaminiumk bu yetenek kapsamında kendi alanı içinde gerçekliğin bazı yönlerini kontrol edebilir.ASlında bir Axis kendi etrafındaki boşlukta sınırlı miktarda gerçekliği kontrol edebilmektedir.

Axisler hakkında Sıu'nun notu : Gün gelir farklı bir manga/manhwa/webcomic'e geçtiğimde bazı şeyleri değiştirebilirim % 100 kesin olacak şeyler değildir.

---------------------------------
Muhtemelen axisleri kulenin dışında göreceğiz. Kulenin dışına TUS deniyor. Tus'un içinde şuanki gibi birçok kule var.
Hatta SIU axisler ile alakalı kulenin dışında geçen şöyle bir manga serisidi yapmış.
http://towerofgod.wikia.com/wiki/User_blog:GoDai/GoDai's_Translations:_Tailse_User_Story_by_SIU

Bunu çevirecektim ama daha nasip olmadı.

Bu arada axis gücü sonradan elde edilebiliyor.
Şu an için pek önemli birşey değil bu kavramı daha çok seri sonu duymaya başlarız.
Kendi alanı içinde gerçekliğin bazı yönlerini kontrol edebilir.Bu cümle sanki Baam'ın yeni öğrendiği tekniğin açıklaması gibi durmuyor mu :D Baam'da belli bir bölgede karadelik açıp shinsooyu emrine alıyor.
GoG 10 aile tekniği diye gittide axis tekniğimi öğrettiki bizim elemana? Ya da 10 aile bu mantığın en düşük düzeyini kullanıyor.Axislerde tabiki daha kapsamlısını.

Bu bahsedilen prenses Yulia Zahard olabilir mi acaba. Bildiğimiz gibi Reflejo bu prensesden o kadar etkilenmiş ki ölünce anca gözünün önünden gidiyor. Reflejo'nun gözünü biraz Hockney'in gözüne benzettim. Hockney'in o resmin peşinde ne kadar çok koştuğunu da görüyoruz. O da Yulia Zahard dan etkilenmiş ve bu yüzden o resmi istiyor olabilir mi?
Resme gelince bu bölümde Yura direk resimi tarif ediyor gibi geldi bana. 3 şelaleye git oradan sonra kırmızı ışığı izle. Resme baktığımızda 3 tane normal şelale var ve 1 tane de kırmızı şelale var.
Çok karışık oldu buradan birşey çıkar mı acaba :D

Reflejo'nun gözleri:

Bu bahsedilen prenses Yulia Zahard olabilir mi acaba.
Büyük ihtimal Garam Zahard . Onun dışında biri çıkarsa süpriz olur . Garam Zahard güzelliği ile bilinen bir prenses hatta Urek'in ona vurgun olduğu da yazıyordu .
188.bölümde Quant ve Hachuling cehennem treni hakında konuşurken '' gizli bir kat var(43) ve kulenin en güzel kadınının orada uyuduğuna dair bir söylenti var '' gibi bir konuşma geçiyor aralarında. ''Uyuduğu'' kelimesi bana mühürlenen Enne Zahard'ı çağrıştırsa da , güzellikten Garam Zahard.
Onun dışında Anak geçmişte 43. Katta Garam Zahard ile yaşadığını söylüyor .

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık