Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

@İnari @Jumpeerr
Evet Baam zaman atlamasından önce de seciyecilere üstün geldi ama her seviyeci bir değil. Üst düzey Seviyeci terimi var yeni sayılan ki aslında YHS Ren'in normal seciyecilerden daha iyi olduğunu söylemişti taa S1 de benzer şekilde Madoraco'nun muhafızı Lero-ro'nun ismi duyulmadık bir seviyeci için fena olmadığını söylemişti. Baam'ın hala kurallıyken seviyeci yenmesi büyük olay ama sonuçta isimsiz seviyeciler genel güç skalasında epey aşağıda kalıyor. Kallavan'a hasar vermesi de shinsoo'sunun özel olmasından kaynaklanıyordu ve hemen ardından diğer yüksek seviyeciler onu korudular.

Gado'ya gelirsek sıralaması verilmedi ama bu adam sürünün diğer yüksek seviyeci rütbelileri zorlanmadan aldı, 3. kardeş Paul kendine rakip olarak gördüğünü falan söyledi 400-700 civarı bir seviyede en azından bence. Tabi bu o kadar parlak gözükmüyor ama Son İstasyon Savaşında yüksek seviyeci adayı Yu Hansung'un yüksek ihtimalle Gado'dan güçsüz olan Chunhee'den nasıl dayak yediğini düşününce normal seviyecilerin üzerinde olmanın yüksek seviciler karşısında o kadar da anlam ifade etmediğini düşündürüyor. Bu savaşta da Paul sürünün 6.cısı advance rankeri 2 saniyede öldürdü. Baam'ın İstasyon savaşındaki Dorian, Kay gibi yüksek seviyecilere karşı şansı olabilir ama birçok shinsoo niteliği ve yetenekleri üzerinde ustalaşmadan Gado gibi birini yeneceğini düşünmüyorum.
Tabiki seviyecilerin hepsini bir tutmuyorum ama burda odak nokta Kallavan ve bu adamı yenicek olan bir insanın eger tekrar bi zaman atlaması olacağını düsünmüyosan o seviyenin bi tık altında gücü olmalı ki diken, siyah mart vs vs kullanarak eşit şartlarda dövüssün. Bence sen gado'yu fazla büyütüyosun gibime geliyor. Normal şartlarda hikaye işleyişlerine bakarsan burda Paul veya doom ile kapışıyor olmalıydı gado ile degil. Ben bu şekilde bakıyorum olaya çünkü hikaye hep böle ilerledi. 2 sene eğitim aldı diye değil, 2 sene bu güclerini taşıyabilecek dayanıklılığı elde etmiş olduğu icin böle söylüyorum.
Kallavanı da shinsoosu özel olduğu için yaralamadı. Onun savunmasını aşacak bir güç sergilediği için yaraladı. Yener di demiyorum sadece o tarz insanlarla aynı kalitede shinsoo kullanabiliyordu bu cocuk. Yani velhasıl kelam biraz daha sert tavırlı ve agırlığını gösteren bir karakter olmalı dövüşlerde.

Tabiki seviyecilerin hepsini bir tutmuyorum ama burda odak nokta Kallavan ve bu adamı yenicek olan bir insanın eger tekrar bi zaman atlaması olacağını düsünmüyosan o seviyenin bi tık altında gücü olmalı ki diken, siyah mart vs vs kullanarak eşit şartlarda dövüssün. Bence sen gado'yu fazla büyütüyosun gibime geliyor. Normal şartlarda hikaye işleyişlerine bakarsan burda Paul veya doom ile kapışıyor olmalıydı gado ile degil. Ben bu şekilde bakıyorum olaya çünkü hikaye hep böle ilerledi. 2 sene eğitim aldı diye değil, 2 sene bu güclerini taşıyabilecek dayanıklılığı elde etmiş olduğu icin böle söylüyorum.
Kallavanı da shinsoosu özel olduğu için yaralamadı. Onun savunmasını aşacak bir güç sergilediği için yaraladı. Yener di demiyorum sadece o tarz insanlarla aynı kalitede shinsoo kullanabiliyordu bu cocuk. Yani velhasıl kelam biraz daha sert tavırlı ve agırlığını gösteren bir karakter olmalı dövüşlerde.
Kallavan'ın sağkolu Elpahtion, bir yere kadar Evankhell'i tuttu, Yuri'nin sıralamasından çekinmeyip şüpheli koltuğuna oturtmaktan korkmadı. Yama'nın sağkolundan da beklentimin biraz yüksek olması o kadar da garip değil bence.
Savaşta da Chunhee'yle oyuncak gibi oynayan Yuri Kallavan'a hiç hasar veremedi, beton duvara çarpmış gibiydi, Baam'ın yaptığına saf güç diyemiyorum maalesef. Normal seviyeci- Advance Seviyeci/ Düşük YS- iyi sıralamalı YS; bu seviyeler arasındaki farklar sandığımızdan daha fazla bence.
Bu bölümde de Siu'nun Gado'yu gerçek bir dövüş için bir altındaki adamla eşleştirmesi de Baam'ın henüz bunun için hazır olmadığına işaret ediyor gibi.
Bu bölümdeki konuşmada Doom Baam'a ''sen de dönüşebilsen iyi olmaz mıydı?'' falan dedi. Baam şov yapacaksa bunu Doom'a karşı dönüşerek yapabilir, her ikisinin de kendilerine münhasır güçleri var ama Baam Gado'yla ciddi şekilde dövüşebilecek olsa Yama'dan yardım istemeye gelmesine gerek kalmazdı.

Kallavan'ın sağkolu Elpahtion, bir yere kadar Evankhell'i tuttu, Yuri'nin sıralamasından çekinmeyip şüpheli koltuğuna oturtmaktan korkmadı. Yama'nın sağkolundan da beklentimin biraz yüksek olması o kadar da garip değil bence.
Savaşta da Chunhee'yle oyuncak gibi oynayan Yuri Kallavan'a hiç hasar veremedi, beton duvara çarpmış gibiydi, Baam'ın yaptığına saf güç diyemiyorum maalesef. Normal seviyeci- Advance Seviyeci/ Düşük YS- iyi sıralamalı YS; bu seviyeler arasındaki farklar sandığımızdan daha fazla bence.
Bu bölümde de Siu'nun Gado'yu gerçek bir dövüş için bir altındaki adamla eşleştirmesi de Baam'ın henüz bunun için hazır olmadığına işaret ediyor gibi.
Bu bölümdeki konuşmada Doom Baam'a ''sen de dönüşebilsen iyi olmaz mıydı?'' falan dedi. Baam şov yapacaksa bunu Doom'a karşı dönüşerek yapabilir, her ikisinin de kendilerine münhasır güçleri var ama Baam Gado'yla ciddi şekilde dövüşebilecek olsa Yama'dan yardım istemeye gelmesine gerek kalmazdı.
Bu seviyeciler arasındaki farkı anlıyor vede sana katılıyorum. Zaten benim icin sıkıntı olanda bu tezatlıklar.
Şimdi yuri çok rahat bir şekilde kalavana zarar verebilirdi. Oradaki Kallavan vs herkez olayında bunu zarar veremedi diye baz almaya gerek yok. Zaten yuri ciddi bir dövüş olayına girmedi ve öle bir niyeti de olmadı. Hem daha fazla prenses ünvanına zarar gelmesin hemde kurallıları koruyum derdindeydi. Baam ise orda güç konusunda bence zirve yaptı. Daha önce o sekilde bir güç sergiledigini hatırlamıyorum. Vucudunun izin verebildiği limit olarak diyorum bu güc gösterisini vede yaralayabildi. Hocasının bir ugraş sonucu zarar verebildiği bir insana sende yara açabiliyosan o adamın savunmasını aşmıssındır. Nasıl olduğunun ne önemi var.

2 yıl eğitim eğitim diye tutturmamım sebebide şudur. Baam icinde ki güçleri daha tam anlamıyla kullanamıyor. Daha 2.dikenin gücünü salamadı. İçinde muazzam bi güç var ama kullanamıyor. Buradaki eğitimde bu dezavantajı yenmek icin yapılmadımı? Benim 2 yıldan sonra beklentim tabiiki değisicek bundan ötürü. Kalavan'ı yenicem demek başka avlıyacağım demek başka.
Sen simdi gidip yama'ya rest çekip gerekirse dövüşürüm diyorsan bende gado kim derim.
Hee gado güçlüdür eywallah ki muhtemelen öle zaten ama en azından tüm anlattıklarımı göz önüne aldığımda bana bir anlamı ifade etmiyor etmemelide.

@Jumpeerr @İnari
Geçen bölüm Doom Baam'ın potansiyelinden etkilendiğinden gücünü onunla paylaşmayı teklif etmişti. Orada zorla bunu yapamaya çalışıyor sanırım ve yarattığı canine insanlar üzerinde de güç sahibi malum. Baam da bu etkileşim sırasında Doom'un zihnini, anılarını görüyor gibi bir durum sözkonusu gibi gözüküyor.
Daha önce de demiştim belki de bunlar 3 kardeş değildirler, Pole ve Yama Doom'un yalnızlıktan kurtulmak için diğerlerinden farklı olarak yarattığı ilk caninler olabilir.

@Jumpeerr @İnari
Geçen bölüm Doom Baam'ın potansiyelinden etkilendiğinden gücünü onunla paylaşmayı teklif etmişti. Orada zorla bunu yapamaya çalışıyor sanırım ve yarattığı canine insanlar üzerinde de güç sahibi malum. Baam da bu etkileşim sırasında Doom'un zihnini, anılarını görüyor gibi bir durum sözkonusu gibi gözüküyor.
Daha önce de demiştim belki de bunlar 3 kardeş değildirler, Pole ve Yama Doom'un yalnızlıktan kurtulmak için diğerlerinden farklı olarak yarattığı ilk caninler olabilir.
Evet simdi daha olabilitesi yüksek gelmeye başladı ama öle olsa onlar üzerindede bir kontrolü olurdu diye düsünüyorum aksi halde direk bir insan yaratmış olucak. Senin dediğin gibi olmasada ona yakın birsey cıkar muhtemelen.

Simdi Baam o işlem sırasında bayıldımı yoksa canine insan mı oldu?

Evet simdi daha olabilitesi yüksek gelmeye başladı ama öle olsa onlar üzerindede bir kontrolü olurdu diye düsünüyorum aksi halde direk bir insan yaratmış olucak. Senin dediğin gibi olmasada ona yakın birsey cıkar muhtemelen.

Simdi Baam o işlem sırasında bayıldımı yoksa canine insan mı oldu?
Çevirisini göremedim ama Raw'dan anladığım: Doom süreci tamamlamadan Yaşlı geliyor ve durmasını, avcı adayını ölmesi gerektiğini falan söylüyor. Doom da onu sürüsüne katmak istediğini, bunlar tartışırlarken de Yama geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık