Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Doom o. Kanatlarına felan dikkat edersen anlarsın.

@Elodin bu arada Doom'un orada da kolu yok gibi gözüküyor. Acaba Lo Po Bia aile lideri Doom'u o hale getirmiş olabilir mi?
Evet gördüm zaten ama doomun dişleri öyle değil. Belki dişinin koon da olmadından dolayı olabilir. Yada saçları dik dil değil. Zaten çok net de değil resimler. Senin haklı olma ihtimalin daha fazla ama benim dediğimin çıkma ihtimali de yüksek.

Ben lo bo pia ailesinin kuledeki Doom gibi anima tarzı yarı hayvan yarı insanları köleleştirip güçlerini kendilerine kattıklarını düşünüyorum. Bu ailenin başının da bu yarı hayvan yarı insam türünden olma ihtimali yüksek. Güç için kendi türüne ihanet etmiş olabilir.
Evet o tarz bir şey çıkmasını bekliyorum ben de dediğim gibi ama Aile lideri, bir kuralsız olduğundan ikinci dediğin olasılık dışı. Lo Po Bia'nın 10 büyük aileden olması anca İsim Avında kesinleştiğinden çok da garip bir hata değil ama ^^
Flashbackte gözüken kişi arkadan %100 Doom, yüzü evet Yama'yı andırıyor ama şu an dişlerini alamadığından farklı gözüktüğünü varsayabiliriz sanırım. Yine de fikrin güzel ve doğru çıkabilir.
bu arada Doom'un orada da kolu yok gibi gözüküyor. Acaba Lo Po Bia aile lideri Doom'u o hale getirmiş olabilir mi?
Tam kör açıda kalıyor sağ kolu, o yüzden bir fikrim yok.
İngilizce cevirisi yayınlanmadı değil mi yada daha düzgün bir metin cevirisi?
Maalesef Adios raw konuşmalarını tiye almaya alıştı Cletus'un izinden giderek. Editlenmiş çeviri de ana dili İspanyolca olan biri tarafından yapılıyor o yüzden o da pek iyi değil.

Evankhell gelip de su antik lalenin aklini alsin. Durup dururken ortaya cikip Baam'i oldurecegim diyor. Bildigin f.u.g. haini, adamin adi bile cakma Evankhell.

Evankhell > Khell
Hansung > Khell'in yancisi
Yama > Doom
Karaka > Paul
Zon > Gado

Ez clap

Bu arada Koon'un alev balığı konusunda az da olsa mantıklı bir açıklama geliyor gibi. Yeon ailesinde erkekler Hana tarafından vaftiz edilmediğinden Woon'un ailenin kadınlarından birinin çocuğu olduğunu varsaymıştım ve sahip olduğu alevin daha zayıf olması anlamına geliyor, adam da normal seviyeci zaten.
Woon gücünü başkalarını iyileştirmek için kullanıyor hatta gücünü kaybettiğinden balığı kendisinin elde ettiğini düşünmüyorum. Yaklaşık ''Benim alevimin ailemdekilerden farklı olduğunu fark ettim'' gibi bir şey demesi gücün ebeveynleri tarafından elde edilmiş olabileceğine işaret ediyor.
Şimdi alevin ona ait olmadığını öğrenmemiz işleri epey karıştırdı aslında. Yani acaba Hana'nın alevi Eduan'ın yıldırımı gibi bir shinsoo niteliği değil de antik alev yerlisinin çalıntı gücü falan mı diye düşündürdü hazır Lo Po Bia'larla ilgiliyken bölümler.
Başka bir uç fikir de Yeon ailesinin gerçek annesi olan Ilarde'nin çocuklarına verebileceği bir güç edinip Hana'ya komplo kurması olabilir.

@ray-san Şimdi tabi bir Yaşlı'nın Avcı olabilecek birini ölümüne bir savaşta alabileceğini düşünmüyorum ama adamda Evankhell'de olmayan tecrübe ve bilgi olduğundan o kadar da kolay bir eşleşme değil gibi gözüküyor.
Ayrıca isim benzerliğini fark etmemişim salak gibi soylarıyla ilgili herhalde Evankhell,Hellamkhell :D

Yama da geçmişte Doom'u mühürlediğinden ve şu an o geçmişteki halinden güçlüyken Doom'un daha zayıf olması sebebiyle bir problem çıkmaz amma velakin Hellam'ın itemleri dengeyi bozabilir.

Hellam'ın yancısıysa dövüşçü değil rehber. Hwaryun'un rehber yeteneği yakın geleceği genel olarak algılamaktı. Evan'ınki bir kişinin olasılıklarını ayrıntılı olarak. Bu kızınkiyse kişilere ve neredeyse şu ana odaklanıyor gördüğümüz kadarıyla.

Canzon Gado karşısında yenilecektir yine buff gittiğinde ama diğer eşleşmeler Baam lehinde gittiği sürece bir fark yaratmaz. Hatta Yama işe diğerlerinden güçsüz haini ortadan kaldırmakla başlayabilir.

Son düzenleme:
Bu arada Koon'un alev balığı konusunda az da olsa mantıklı bir açıklama geliyor gibi. Yeon ailesinde erkekler Hana tarafından vaftiz edilmediğinden Woon'un ailenin kadınlarından birinin çocuğu olduğunu varsaymıştım ve sahip olduğu alevin daha zayıf olması anlamına geliyor, adam da normal seviyeci zaten.
Woon gücünü başkalarını iyileştirmek için kullanıyor hatta gücünü kaybettiğinden balığı kendisinin elde ettiğini düşünmüyorum. Yaklaşık ''Benim alevimin ailemdekilerden farklı olduğunu fark ettim'' gibi bir şey demesi gücün ebeveynleri tarafından elde edilmiş olabileceğine işaret ediyor.
Şimdi alevin ona ait olmadığını öğrenmemiz işleri epey karıştırdı aslında. Yani acaba Hana'nın alevi Eduan'ın yıldırımı gibi bir shinsoo niteliği değil de antik alev yerlisinin çalıntı gücü falan mı diye düşündürdü hazır Lo Po Bia'larla ilgiliyken bölümler.
Başka bir uç fikir de Yeon ailesinin gerçek annesi olan Ilarde'nin çocuklarına verebileceği bir güç edinip Hana'ya komplo kurması olabilir.

@ray-san Şimdi tabi bir Yaşlı'nın Avcı olabilecek birini ölümüne bir savaşta alabileceğini düşünmüyorum ama adamda Evankhell'de olmayan tecrübe ve bilgi olduğundan o kadar da kolay bir eşleşme değil gibi gözüküyor.
Ayrıca isim benzerliğini fark etmemişim salak gibi soylarıyla ilgili herhalde Evankhell,Hellamkhell :D

Yama da geçmişte Doom'u mühürlediğinden ve şu an o geçmişteki halinden güçlüyken Doom'un daha zayıf olması sebebiyle bir problem çıkmaz amma velakin Hellam'ın itemleri dengeyi bozabilir.

Hellam'ın yancısıysa dövüşçü değil rehber. Hwaryun'un rehber yeteneği yakın geleceği genel olarak algılamaktı. Evan'ınki bir kişinin olasılıklarını ayrıntılı olarak. Bu kızınkiyse kişilere ve neredeyse şu ana odaklanıyor gördüğümüz kadarıyla.

Canzon Gado karşısında yenilecektir yine buff gittiğinde ama diğer eşleşmeler Baam lehinde gittiği sürece bir fark yaratmaz.
Elderlar, slayerlardan guclu gibi bir izlenim verilmedi seride, ki f.u.g un lideri Luslec bile slayer, elder degil. Yama ve Karaka rakiplerini aninda paket yapip 2v1 eldera saldirabilirler ama ben Evankhell'in tek başına rahatlikla yetecegini dusunuyorum. Adam rank 60 yani boru degil :mincika:

Zon vs Gado da malum bufftan dolayi Zon alir dedim ama o ikisi digerlerinin tukurugunde bogulur zaten pek de onemli degil. Bam icin guzel bir antrenman olur gerci. Evankhell'in orada olup da thornu kullanmaya izin verdigini varsayiyorum tabi.

Dur şimdi balık ''o adam gibi sen de beni kontrol edebildiğin için kendini güçlü sanıyorsun'' dediğinde kastettiğini Woon olduğunu varsaydım ama domuzadamdan da bahsediyor olabilir gayet. Acaba Woon güç başına bela olduğu için kasten mi gücünü kendinden ayırdı ve herkesi kafalıyor?
Ayrıca gücün bir kırıntısın A.A'da kaldığını varsayıyorduk da balık serbest kalması daha kolay olabileceği için konağını değiştirmek istemiş olabilir.

Dur şimdi balık ''o adam gibi sen de beni kontrol edebildiğin için kendini güçlü sanıyorsun'' dediğinde kastettiğini Woon olduğunu varsaydım ama domuzadamdan da bahsediyor olabilir gayet. Acaba Woon güç başına bela olduğu için kasten mi gücünü kendinden ayırdı ve herkesi kafalıyor?
Ayrıca gücün bir kırıntısın A.A'da kaldığını varsayıyorduk da balık serbest kalması daha kolay olabileceği için konağını değiştirmek istemiş olabilir.
Bence domuzdan bahsediyordur ama bolum gelmeden belli olmayacak gibi. Gelse de belli olmayabilir ama neyse :oleyo:

Evet o tarz bir şey çıkmasını bekliyorum ben de dediğim gibi ama Aile lideri, bir kuralsız olduğundan ikinci dediğin olasılık dışı. Lo Po Bia'nın 10 büyük aileden olması anca İsim Avında kesinleştiğinden çok da garip bir hata değil ama ^^
Flashbackte gözüken kişi arkadan %100 Doom, yüzü evet Yama'yı andırıyor ama şu an dişlerini alamadığından farklı gözüktüğünü varsayabiliriz sanırım. Yine de fikrin güzel ve doğru çıkabilir.

T
Evet o tarz bir şey çıkmasını bekliyorum ü ben de dediğim gibi ama Aile lideri, bir kuralsız olduğundan ikinci dediğin olasılık dışı. Lo Po Bia'nın 10 büyük aileden olması anca İsim Avında kesinleştiğinden çok da garip bir hatar değil ama ^^
Flashbackte gözüken kişi arkadan %100 Doom, yüzü evet Yama'yı andırıyor ama dişlerini alamadığından farklı gözüktüğünü varsayabiliriz sanırım. Yine de fikrin güzel ve doğru çıkabilir.
Şimdi wikiden kontrol ettim lo bo pia ailesinde lider hakkında hiç bilgi yoktu. 10 great warrior da dahil etmişler. Teşekkürler bilgi için. Lo bo pia’nın 10 aileden olduğunu biliyordum ama liderlerinin hepsinin irregular olduğunun kesin olduğunu bilmiyordum. V ve atlene falan da işin içine girince seride başlarda kule sakinlerinin bildiği bilgilere kuşkuyla bakmaya başladım.

Bu anima olayı benim anladığım tam olarak canlı kanlı bir varlık değil demi? Kaiser öle bir sey demişti sanki. Bunu tam tersine sahip olan aile lideri varmı? Direk antik bir hayvan çagırma durumu?

Yoksa bu oyunlardaki druid olayına benzer bir durum mu var? Yani ben açıkcası bu tarz birsey olmasını isterim.Kulenin yerlileri tarafından druid felsefesi ögretim kulağa hoş geliyor ama sanırım bu sekilde değil.

@Elodin

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık