Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

Şimdi wikiden kontrol ettim lo bo pia ailesinde lider hakkında hiç bilgi yoktu. 10 great warrior da dahil etmişler. Teşekkürler bilgi için. Lo bo pia’nın 10 aileden olduğunu biliyordum ama liderlerinin hepsinin irregular olduğunun kesin olduğunu bilmiyordum. V ve atlene falan da işin içine girince seride başlarda kule sakinlerinin bildiği bilgilere kuşkuyla bakmaya başladım.
Yasrachia'yla ilgili bilgi çok az ama mesela Arlene'nin günlüğünü okumuş olan Garam'' Senin annen bir kuralsızdı ve 10 Aile lideri değil 12 Aile lideri olmalıydı'' dediğine göre onu dışarıda bırakmanın gereği yok. Gustang'in de Urek'e ''Sana muadil olanlar yalnızca biz büyük aile liderleri ve Zahard'dır'' demesi de yine buna işaret ediyor. Doğrudan Yasrachia anılmasa da kuralsız olmadığını düşünmemizi gerektiren bir şey yok.

Bu anima olayı benim anladığım tam olarak canlı kanlı bir varlık değil demi? Kaiser öle bir sey demişti sanki. Bunu tam tersine sahip olan aile lideri varmı? Direk antik bir hayvan çagırma durumu?

Yoksa bu oyunlardaki druid olayına benzer bir durum mu var? Yani ben açıkcası bu tarz birsey olmasını isterim.Kulenin yerlileri tarafından druid felsefesi ögretim kulağa hoş geliyor ama sanırım bu sekilde değil.
Animalık hakkında kısa bir açıklama da vardı.

İşlev olarak bir ‘’taşıyıcı’’ ve fener epey benzer.

Tüm icatlar; Atölyenin üç icadı Envanter, Cep ve Fenerden veya bu üçü temel alınmış icatlardan köken alıyor. Taşıyıcının durumundaysa bu fener.

Anima yeteneği 10 aile kuleye girmeden önce de vardı.

Ve Lo Po Bia ailesi bu yeteneği elde etti. Bu yüzden Animalığın sınırları ve doğası tam olarak bilinmiyor.

Büyüye benzeyen bir tarafı var ve Gözeticilerle yapılan kontratlarla da ilişkili. Ve İsim Avı İstasyonu’nun kuralı da bundan çok uzak sayılmaz.

Bia Ailesindeki herkes Anima değil ama hepsinde bu potansiyel var.

Bazı Lo Po Bia elitleri de normal animalardan çok daha üstün yeteneklere sahip.

Bir odanın tamamını taşıyıcı olarak kullanmak çok özel bir durum.

Taşıyıcılar genelde taşınabilir olduklarında iyidirler ve yaratığı kontrol edebilmek için de içindeki shinsoo da düzenli olarak değiştirilmeli.
Anima, shinheuhların kontrolünü ele geçirerek onları kullanan pozisyondur. Diğer pozisyonların aksine eğitim alarak Anima olunamaz.

Shinheuhlar kullanılarak bilgi toplanabilir veya savaş maksadıyla da kullanılabilirler. Kontrol edilebilen shinheuh’un seviyesi Animanın yeteneğine bağlıdır.

Seride geçen Animalar Sunwoo Narae, Ren ve Yu Hansung’tur. ( ÇN: Eski bir yazı, Kaiser ve Alphin’i de ekleyebiliriz tabi. Bu diğer kullanıcı örnekleri için de geçerli.)

Bazı durumlarda kontrol edilen shinheuh çok büyük olabilir.

Sunwoo Narae’nin yaptığı gibi Shinheuh basitçe kullanıcının yanında taşınabilir ama Seviyeciler normalde Ren’in yaptığı gibi shinheuhları küçülterek taşıyıcılarda saklar.
Şu ana kadar bildiklerimize bakarsak, animalık temelde bir shinheuh ya da hayvanı yanında fener gibi atölye tarafından yapılmış içi dışından büyük bir taşıyıcıda saklayıp kullanmak.
Siu'nun dediğine göre bunun olmasını sağlayan mekanik o canlının üzerinde kontrol sahibi olmanı gerektiriyor ve bu da İsim Avı İstasyonundaki İsimsizlere hükmetmekten çok da farklı değil.
Blog yazısında bahsedilen LPB elitlerinin sahip olduğu özel yeteneği de arc sonunda Kaiser'den görüyoruz yani soydan geçen kurt ruhunu.
Fenryl Kaiser’in kontrol ettiği kurdun adı ama İnieta’nın dediği gibi normal Animaların kontrol ettiği hayvanlardan farklı.

Daha çok ailede nesilden nesile geçen bir yetenek gibi.

Başka bir deyişle Kaiser doğuştan bir Anima.

Bu yetenek bir taşıyıcı gerektirmediği için diğer pozisyonları da doldurabilir.

Değişik durumlarda oldukça faydalı olabilecek bir yetenek.

Tabi ki bu yetenek sadece Kaiser’e özgü değil. Aile üyelerinde nadiren ortaya çıkabiliyor.

Ve kontrol edilen hayvan da farklı olabilir.
Sonuç itibariyle animalık basitte pokemonculuk, ileri seviyedeyse summoning jutsu :D
Amma velakin Yasrachia'nın bu gücü elde edişi ve soyuna verişi çok fazla soru işareti doğuruyor.

Yasrachia'yla ilgili bilgi çok az ama mesela Arlene'nin günlüğünü okumuş olan Garam'' Senin annen bir kuralsızdı ve 10 Aile lideri değil 12 Aile lideri olmalıydı'' dediğine göre onu dışarıda bırakmanın gereği yok. Gustang'in de Urek'e ''Sana muadil olanlar yalnızca biz büyük aile liderleri ve Zahard'dır'' demesi de yine buna işaret ediyor. Doğrudan Yasrachia anılmasa da kuralsız olmadığını düşünmemizi gerektiren bir şey yok.

Şu ana kadar bildiklerimize bakarsak, animalık temelde bir shinheuh ya da hayvanı yanında fener gibi atölye tarafından yapılmış içi dışından büyük bir taşıyıcıda saklayıp kullanmak.
Siu'nun dediğine göre bunun olmasını sağlayan mekanik o canlının üzerinde kontrol sahibi olmanı gerektiriyor ve bu da İsim Avı İstasyonundaki İsimsizlere hükmetmekten çok da farklı değil.
Blog yazısında bahsedilen LPB elitlerinin sahip olduğu özel yeteneği de arc sonunda Kaiser'den görüyoruz yani soydan geçen kurt ruhunu.

Sonuç itibariyle animalık basitte pokemonculuk, ileri seviyedeyse summoning jutsu :D
Amma velakin Yasrachia'nın bu gücü elde edişi ve soyuna verişi çok fazla soru işareti doğuruyor.
Yani anladım ama dediğim gibi farklı olmasını dilerdim. Ayrıca simdi bu son görseldeki bilgiye göre Yasrachia'nın Evankhell'in icindeki yaratığı da kontrol edebiliyor olması lazım demi. Sonuçta "every mystical creature" diyor. Evankhell'in icindeki de mistik bir canavar sonuçta. Gerçi insanıda kontrol edebiliyor olduğu için bu detay çokta önemli değil.

Yani anladım ama dediğim gibi farklı olmasını dilerdim. Ayrıca simdi bu son görseldeki bilgiye göre Yasrachia'nın Evankhell'in icindeki yaratığı da kontrol edebiliyor olması lazım demi. Sonuçta "every mystical creature" diyor. Evankhell'in icindeki de mistik bir canavar sonuçta. Gerçi insanıda kontrol edebiliyor olduğu için bu detay çokta önemli değil.
Orada shinheuh'u öyle çevirmiş Line.

Animalık da günümüzde, atölyenin sağladığı taşıyıcılar ve LPBların tekel olmasıyla bu şekilde işliyor. Z+10GW gelmeden önce nasıldı bilmiyoruz. Kızılderililerden esinlenildiği varsayarsak yerlilerin, insanların güçlü shinheuhlara adak adayıp kurban verip karşılığında da korunma aldığı bir ''kontrat'' olduğunu düşünüyorum. Bu shinheuhun yavruları da yerlilerle birlikte yaşıyordur. Yasrachia da bu shinheuh ruhlarını falan toplamıştır şeklinde bir senaryo olabilir. Şu ana kadar pek de akıllı bir shinheuh görmedik gerçi, Dorian'ın kurbağası belki biraz. Yine de 2. katın gardiyanı fazlaca gelişmiş bir shinheuha benzediğinden ihtimal dışı değil.

Ayrıca Ölüm katında V'nin intihar ettiği söylendiğinde aklıma hemen Yasrachia'yla ilgili insan kontrol etme mevzuu gelmişti. Şimdi gördüğümüz kadarıyla da V yerlilerle arası en iyi olanken diğerinin yerlilerle en kötü ilişkiye sahip aile lideri gibi gözüküyor. Gustang bile böcek möcek dese de Ölüm katını gayet iyi idare etmiş, katı korudukları müddetçe kendi hallerinde yaşamalarına karışmamış.

Orada shinheuh'u öyle çevirmiş Line.

Animalık da günümüzde, atölyenin sağladığı taşıyıcılar ve LPBların tekel olmasıyla bu şekilde işliyor. Z+10GW gelmeden önce nasıldı bilmiyoruz. Kızılderililerden esinlenildiği varsayarsak yerlilerin, insanların güçlü shinheuhlara adak adayıp kurban verip karşılığında da korunma aldığı bir ''kontrat'' olduğunu düşünüyorum. Bu shinheuhun yavruları da yerlilerle birlikte yaşıyordur. Yasrachia da bu shinheuh ruhlarını falan toplamıştır şeklinde bir senaryo olabilir. Şu ana kadar pek de akıllı bir shinheuh görmedik gerçi, Dorian'ın kurbağası belki biraz. Yine de 2. katın gardiyanı fazlaca gelişmiş bir shinheuha benzediğinden ihtimal dışı değil.

Ayrıca Ölüm katında V'nin intihar ettiği söylendiğinde aklıma hemen Yasrachia'yla ilgili insan kontrol etme mevzuu gelmişti. Şimdi gördüğümüz kadarıyla da V yerlilerle arası en iyi olanken diğerinin yerlilerle en kötü ilişkiye sahip aile lideri gibi gözüküyor. Gustang bile böcek möcek dese de Ölüm katını gayet iyi idare etmiş, katı korudukları müddetçe kendi hallerinde yaşamalarına karışmamış.
Bende V'nin intiharına kesinlikle inanmamıştım. Yani çok saçma değil mi? Arkasında bıraktığı notda çok saçma ve gereksizdi. Dediğin gibi olduğunu düşünmüyorum ama bence bir senaryo dönmüş oralarda. Ben bu işlerin içinde her daim headonun olduğunu düşünüyorum. O adam kulede ki diğer gardiyanlardan zaten farklı ve kuledeki değişimlere direk etkisi var. Arlen'in çıkışından Baam'ın tekrar doğusuna kadar hep alakası olduğunu düsünüyorum.

Her aile liderlerinin bir etkisi olmuş iyi veya kötü. Baam'ın ailesini de bu şekilde etkilerini görsek güzel olurdu en azından fug dışında. Birde mesela merak ettiğim bir sey daha var. Eger çeviride bir sıkıntı yoksa zahard için ilk maceracı kuleyi tırmanan kişi tanımlaması yapılıyor ölüm katındaydı sanırım. Zaten testleri falan da direk gardiyanlardan almışlar o yüzden mantıklı geliyor.
Bunların kuleden nasıl haberi olmus veya neden kuleye gitme isteği duyuyorlar?

Kuleye giren ilk kuralsızlar bunlar ve bunlarla beraber neden kule değişime girme gereksinimi duyuyor? Mesela ölüm trenindeki pirinç çömlegi kuralsızlar icin yapılmış. Neden?

Hellam böyle ise FUG'un başındaki herifi düşünemiyorum. Fena bir şey çıkacak.:D
Fug çok zayıf geldi gözüme, avcıları white prensese yenilmiş, babasını devirmeye çalışıyor. Karakada babasını devirmeye çalışıyor, babalarını yenmeye çalışan çocuklar. Baam gelmese bunlar anca uyur. Yani adori, enne zahard gibi 10 aile büyüğü olmayıp ilk 13te sıralamada birileri olsa güzel olurdu. Kanatağacında bile 2 kişi var sılamada, fug ise daha tehlikeli bir organizasyon.

Fug çok zayıf geldi gözüme, avcıları white prensese yenilmiş, babasını devirmeye çalışıyor. Karakada babasını devirmeye çalışıyor, babalarını yenmeye çalışan çocuklar. Baam gelmese bunlar anca uyur. Yani adori, enne zahard gibi 10 aile büyüğü olmayıp ilk 13te sıralamada birileri olsa güzel olurdu. Kanatağacında bile 2 kişi var sılamada, fug ise daha tehlikeli bir organizasyon.
Baam yakında girer ilk 10 a. Sorun çözülür:flaugh:
Zaten iyice olayı yeni jenerasyon vs eski jenerasyon olayına cevirdirler. Ben fug'un daha iyi bir organizasyon olmasını isterdim. Kimin sorunu varsa almışlar kulübe.

Dolayısıyla kötü bir şöhreti var ve ayrıca ortak amaçlarını gerçekleştirme durumlarını çok farklı yollardan çözmeye çalısıyorlar. Bu luslec ne iş yapar neden baam'ı korumuyor anlamıyorum:bilmem:

Baam yakında girer ilk 10 a. Sorun çözülür:flaugh:
Zaten iyice olayı yeni jenerasyon vs eski jenerasyon olayına cevirdirler. Ben fug'un daha iyi bir organizasyon olmasını isterdim. Kimin sorunu varsa almışlar kulübe.

Dolayısıyla kötü bir şöhreti var ve ayrıca ortak amaçlarını gerçekleştirme durumlarını çok farklı yollardan çözmeye çalısıyorlar. Bu luslec ne iş yapar neden baam'ı korumuyor anlamıyorum:bilmem:
Belki oda deniyodur, gustang ve karaka gibi. Yada fug baya yozlaşmıştır, bu organizasyonu V kurmuştur 134 kata çıkmak ve kulenin tepesine varmak için. Zamanla bir intikam örgütü olmuştur, baamsa oldukça uysal durduğu için desteklemekten vazgeçmiştir luslec.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık