Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Shanks

'Kızıl-Saç Korsanları' forumunda Smoker tarafından 11 Ağu 2009 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. Dahahahaha!

104 oy
    78.8%
  2. Zehahahaha!

28 oy
    21.2%
  1. Mesaj Sayısı 882
    Üyelik Tarihi16 Şub 2017
    Hocam Raftele gitmeden KK olamaz mısın ? Atıyorum bugün KAidou diyelim tüm yonkouları yendi. grand linei fethetti. KK diyemez miyiz bu adam için. Yoksa raftele gidip one piece'i bulması mı gerekiyor ? (Ciddi soruyorum dalga amaçlı değil)

2. justahuman Gri Gerçeklik

justahuman (Gri Gerçeklik)
    Mesaj Sayısı 2,172
    Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
    KK olmanın One Piece ile alakası yok ki onu Roger idamında diyor zaten.

Roger'in tüm denizleri fethettiği söylentisi yayıldığı için insanlar korsanlar kıralı demiştir. Yoksa tüm Yonkouları yenmekle de ilgisi yok bence

Son düzenleme: 7 Kas 2017
  3. çiköfte Crocodile-sama

çiköfte (Crocodile-sama)
    Mesaj Sayısı 1,266
    Üyelik Tarihi20 Tem 2017
    Raftel'in güç ile çok sıkı bir bağı olduğunu düşünmüyorum ben. Ki Shanks'ın yadsınamayacak bir gücü var ve büyük olasılıkla Raftel'e gitmiş biri olarak, oraya ulaşmak konusunda en avantajlılardan birisi. Ama Beyazsakal'ın bildiği, bahsettiği 'O' olmayı elbette Shanks da biliyordur dediğin gibi.

4. Hakili Yumruk Rosinante-Corazon

Hakili Yumruk (Rosinante-Corazon)
    Mesaj Sayısı 2,048
    Üyelik Tarihi3 Mar 2016
    Bu benimde aklıma takılıyordu bi ara.Kk olmanın şartlarından biri Raftel'i bulmak deniyor.Ama yonkoları bile ezecek kadar güçlüysen ve tayfanda o kadar güçlüyse Raftel'i bulmaya gerek yok bence.Yani eze ezede kral olunması lazım.

5. Daredewill (Üye)
    Mesaj Sayısı 11,502
    Üyelik Tarihi29 Nis 2015
    Ne işini D. yapacak? Güçlüysen yaparsın seçilmiş işi biraz boş. Shanks'ın amaçsızlığı da boş geliyor. Misal Lufy'yi çölde Croco deşti ve öldü gitti, Shanks o gücüne rağmen denemeden öyle saf gibi beklediğiyle kalır. Hayır sanki D. leri harekete yalnız bir D. geçirebilir gibi bir şey olsa kabul edelim de öyle bir durum yok.

6. Raiden Jack the Ripper

Raiden (Jack the Ripper)
    Mesaj Sayısı 7,356
    Üyelik Tarihi20 Mar 2014
    Roger zamanında Roger'ın icraatlarından dolayı halk ona bu unvanı vermiş. O zamanlar Raftel'in KK olmak için bir önemi yoktu. Şu anda ise mangaka bize öyle bir sunuyor ki Raftel'e gitmeden KK olamazsın diyor sanki. Olay kurguda bitiyor yani. Normalde Raftel'e gittiğinde KK olman lazım ama kim zayıf bir tayfa ve kaptana KK der ki? O yüzden kurgu dedim. Hep kaptan hem de tayfa KK unvanına yakışabilecek seviyeye geldiği gün Raftel'i buldukları gün olacaktır.

@çiköfte
    Evet görünürde yok ama var aynı zamanda. Kurgu o yönde. Chinjao'nun söylediklerin hatırla. KK olmak için amiralleri ve yonkou'yu aşması gerektiğini ve aynı zamanda h.hakisinin de herkesi aşması gerektiğini söylemişti. Direkt güç söz konusu yani burada. Raftel'i bulmakla bunun pek alakası yok normalde ama işte mangaka bu şekilde bir senaryo gösterecek bizlere.

@Daredewill
    D olması için çok sebep var da ben sadece bir tane söyleyeyim. Wb ölürken Teach'e ne demişti? "Roger'ın beklediği D. sen değilsin." Bak bu bile yeterli aslında. (O değil de bu kısmı sallamış olabilirim ha. Roger'ın beklediği kişi sen değilsin de demiş olabilir. :D)

Son düzenleme: 7 Kas 2017
  7. çiköfte Crocodile-sama

çiköfte (Crocodile-sama)
    Mesaj Sayısı 1,266
    Üyelik Tarihi20 Tem 2017
    @DenizinŞövalyesi @Hakili Yumruk

Rayleigh'in Luffy'e bir lafı vardı, 'Grandline gibi bir denizi fethedebilecek misin?' diye. Son noktada Raftel kabul ediliyor. Bu işin raconu bu sanırım.

'Vaadedilen kişi' durumunun OP'de de olduğu artık çok belli bence. Sadece D'ler değil başka ırklar da söz konusu ve bir şafak türküsü tutturmuş onlar da. Bence ponegliflerin 4 bir yana dağılmasının nedenlerinden biri, bulunmasını zorlaştırmanın yanı sıra; o kişinin iradesi ve kararlılığıyla tüm zorlukları aşması.

@Raiden
    bence Fatih'in hakisi adının verlmesinde bir neden var. Grandline'ı Fetheden kişi en üstün H.hakiye sahip olmalı zaten. Ama güçten ziyade, irade, kararlılık ve sorumluluk bilinci daha önemli olacak benim nazarımda. Bunlar gerçek gücü oluşturacak. Ki Luffy'nin adım adım ilerlemesi de buyönde

8. Hakili Yumruk Rosinante-Corazon

Hakili Yumruk (Rosinante-Corazon)
    Mesaj Sayısı 2,048
    Üyelik Tarihi3 Mar 2016
    Doğru dedin.Gerçekten işin raconu oluyor muhtemelen o kısım.

9. GhostMentor (Üye)
    Mesaj Sayısı 94
    Üyelik Tarihi5 Eki 2017
    Yahu sen ne güzel şeyler yazıyorsun böle :D

10. Raiden Jack the Ripper

Raiden (Jack the Ripper)
    Mesaj Sayısı 7,356
    Üyelik Tarihi20 Mar 2014
    Tamam işte. İrade demek her şey demek bu seride. İraden ve hayalin kadar güçlü olabilirsin. Ha bunlar yetecek mi? Elbette hayır. O zaman çok basit olurdu bu unvan. Sadece gücü değil birçok şeyi içinde barındırıyor.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık