Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Shanks

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 375 83.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 73 16.3%

• Kullanılan toplam oy
    448
Dunyanin en guclu adami. Hemide meyvesiz. Yedir bi meyve ne yonko kalir ne hukumet.

Shanks kralin neferleriyiz.

Shanks ve Mihawk tartışmalarında kullanılan en çok argümanlardan bir tanesi Shanks'ın merdivenleri çok hızlı tırmandığı için Mihawk'a fark atmış olduğu. Fakat son gelen bilgilere göre Shanks, Luffy'nin köyüne bir yonko olarak gelmiş. Şimdi Roger'ın ölümünden Shanks'ın o köye gelişini kronolojik olarak incelediğimizde o basamakları tırmanma olayı anlam kazanacak.

24 sene önce Roger idam ediliyor.
24 Sene önce Shanks denize açılıyor.
12 sene önce Shanks, Luffy'nin köyüne geliyor.

Şimdi bu bilgilere Shanks, Luffy'nin köyüne gelesiye kadar geçen 12 sürede Yonko olmuş. Direk Yonko unvanını alıp gitmediğini Wb'nin, Shanks'ı tek kolla döndüğü zaman herkesin şaşırdığını söylemesinden çıkartabiliriz. Belli ki Yonko olduktan sonra herkese gücünü kanıtlayabilecek kadar zaman geçmiş.

Mihawk ile ne zaman tanışıp, dövüşmeye başladıklarını bilmiyoruz ama yine Shanks ve Wb'nin konuşmasına döndüğümüz zaman; Shanks, Karasakal'ın gücü konusunda uyarırken aldığı yaradan bahsediyordu. Yani bu yarayı denize açıldığı ilk zamanlarda almamıştır. Büyük ihtimal yonko olmasına yakınken almış olacak ki Bb'nin gücü konusunda endişe duysun. Mihawk ne alaka derseniz, Shanks bu yaradan bahsederken özellikle Mihawk'ın ismini vererek ondan almadığını söyledi. Bunu isteyen istediği gibi yorumlar ama ben Mihawk'ın ona yara verecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum. Mihawk yeterince güçlü olmasa spesifik olarak onun ismini vermesine gerek yok, BB'nin ne kadar güçlü ve tehlikeli birisi olduğunu söylerken. Hem bunu Wb gibi birisine söylerken Mihawk örneğini veriyor.

Shanks ve Mihawk tartışmalarında kullanılan en çok argümanlardan bir tanesi Shanks'ın merdivenleri çok hızlı tırmandığı için Mihawk'a fark atmış olduğu. Fakat son gelen bilgilere göre Shanks, Luffy'nin köyüne bir yonko olarak gelmiş. Şimdi Roger'ın ölümünden Shanks'ın o köye gelişini kronolojik olarak incelediğimizde o basamakları tırmanma olayı anlam kazanacak.

Şimdi bu bilgilere Shanks, Luffy'nin köyüne gelesiye kadar geçen 12 sürede Yonko olmuş. Direk Yonko unvanını alıp gitmediğini Wb'nin, Shanks'ı tek kolla döndüğü zaman herkesin şaşırdığını söylemesinden çıkartabiliriz. Belli ki Yonko olduktan sonra herkese gücünü kanıtlayabilecek kadar zaman geçmiş.

Mihawk ile ne zaman tanışıp, dövüşmeye başladıklarını bilmiyoruz ama yine Shanks ve Wb'nin konuşmasına döndüğümüz zaman; Shanks, Karasakal'ın gücü konusunda uyarırken aldığı yaradan bahsediyordu. Yani bu yarayı denize açıldığı ilk zamanlarda almamıştır. Büyük ihtimal yonko olmasına yakınken almış olacak ki Bb'nin gücü konusunda endişe duysun. Mihawk ne alaka derseniz, Shanks bu yaradan bahsederken özellikle Mihawk'ın ismini vererek ondan almadığını söyledi. Bunu isteyen istediği gibi yorumlar ama ben Mihawk'ın ona yara verecek kadar güçlü olduğunu düşünüyorum. Mihawk yeterince güçlü olmasa spesifik olarak onun ismini vermesine gerek yok, BB'nin ne kadar güçlü ve tehlikeli birisi olduğunu söylerken. Hem bunu Wb gibi birisine söylerken Mihawk örneğini veriyor.
Bunlar hep DEİKU ünvanını sıradan ve basit bir şeymiş gibi yansıtmaya çalışanların oyunu. Shanks yonkou olmuş Mihawk DEİKU olmuş. Eee ? Zannedersin Shanks yonkou olmuş Mihawk koramiral rütbesine ya da ona karşılık gelen bir ünvana sahip olmuş :artiz:

Ben Shanks'ın BB hakkındaki konuşmalarında güçlüden çok kurnaz ve ne yapacağı belli olmayan birisi olarak gördüğü için böyle uyardığını görüyorum ki o zaman ki uyarılarında artık güç kazandığından da bahsediyordu. Muhtemelen Thatch ortalama üstü bir hakisi vardı ki bu bile BB'nin elinden alamadı. Muhtemelen sinsi ve şerefsiz (kesin) bir karakterdir. Artık bunların yanında çokta güçlü.
O yarayı alırken herhangi bir hile yapmadığından bahsediyor diye hatırlıyorum. Direk gücüne de övgü var orada, kurnazlığının yanında.

Bunlar hep DEİKU ünvanını sıradan ve basit bir şeymiş gibi yansıtmaya çalışanların oyunu. Shanks yonkou olmuş Mihawk DEİKU olmuş. Eee ? Zannedersin Shanks yonkou olmuş Mihawk koramiral rütbesine ya da ona karşılık gelen bir ünvana sahip olmuş :artiz:
Aslında mangada bilgiler ortada. Shanks'dan bahsederken hep aklı selim, mantıklı diyor herkes. Shanks gibi adam birisinin tehlikeli olduğunu bahsederken neden güçsüz birisinin üzerinden örneklendirme yapsın. Üstelik bunu en büyük korsana açıklarken yapıyor. Acaba o zamanda mantığını mı kapadı?

Shanks adamdır, onun gibi birisine Mihawk gibi hem bir dost, hem de rakip yakışır.

Shanks'in hayatta aldığı tek yara o değil. Kendisi diyor zaten: ''Sayısız yara aldım. Ama bu yarayı ne bir maceradan ne de Mihawk'tan aldım.'' diye. Orda direkt BB'nin yaptığı duruma atıf var yani.

Shanks'in hayatta aldığı tek yara o değil. Kendisi diyor zaten: ''Sayısız yara aldım. Ama bu yarayı ne bir maceradan ne de Mihawk'tan aldım.'' diye. Orda direkt BB'nin yaptığı duruma atıf var yani.
Yok, Bb'nin durumuna atıf ama özellikle Mihawk ismini veriyor. BB'nin ne kadar güçlü ve tehlikeli birisi olduğunu açıklamak için.

Burada her zaman okuduğumda benim dediğim gibi dikkatsizlik veya bir dövüşte değil de sinsice bir hareketten sonra aldığını düşünüyorum. Çünkü o zaman shanksla savaşacak güçte değildi hatta hala bile olmayabilir ama yara açabilmiş. Thatch'de muhtemelen ortalama üstü bir haki sahibiydi bunun gibi bir adamın arkadan bir saldırıyla öldürülmesi komik geliyor.
Shanks dikkatsiz değildim diyor. Nasıl bir hile hurda yapacak? Bb hep güçlüydü sadece bunu sakladı.

Yok, Bb'nin durumuna atıf ama özellikle Mihawk ismini veriyor. BB'nin ne kadar güçlü ve tehlikeli birisi olduğunu açıklamak için.

Shanks dikkatsiz değildim diyor. Nasıl bir hile hurda yapacak? Bb hep güçlüydü sadece bunu sakladı.
Çünkü öncesinde WB geçmişi yad edip Mihawk ile olan düelloları hatırlatıyor. Shansk de ''Bak sen o kadar düello dedin ama o düellolarda bile bu tarz bir yara almadım'' der gibi BB'nin olayının vahametini anlatıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık