Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seri Sonunda Tayfanın Ödülleri Ne Olur?

Bu seride Jinbei'den daha yaşlı kişiler güçlendi yalnız.Ki zaten Jinbei bile güçlenmiş.40larında çaylak Ace'e kaybeden adam akainu tanklıyor,Linlin uçuruyor.Jinbei zaten gerilerde.2.adam falan değil ki şu an bile.Benim demek istediğim olay bu da değil zaten.Kaptan etkisi diye bir olay var.Kaptanın ödülüne göre tayfadakilerin ödülleri de etkileniyor.Dressrosa'da Nami'lere bile +50 milyon eklenmişti bu sebepten dolayı.
İşte ama piyasası senelerdir olan ve senelerdir denizde bir isim. 800 bile çok fazla cidden diyorum.
Tayfanın bir kısmının potansiyeli jimbeiden fazla.

bir yerden sonra ödüllerin artmayı durduracağını düşünüyorum.
luffy 6m
zoro 2m
sanji 1.8m
jinbei 1.5m
robin 1m
franky 900m
usopp 800m
brook 800m
copper 500m
nami 500m

Luffy'nin roger ve beyazsakali geçeceği aşikar bu yüzden ödülünün de onlardan daha fazla olacağı belli zoronun da shanksla eşit denilen mihawki geçeceğini herkes tahmin ediyordur zaten bu şekilde ödüller tahminimce;
Luffy 6.000.000.000 beri

Zoro 3.300.000.000 beri

Sanji 2.500.000.000 beri

Jinbei 1.750.000.000 beri

Yamato tayfaya gelirse gücü ve babasından ötürü 1.900.000.000

Robin çok büyük bir tehdit olduğu için ödülü 1.000.000.000 beri olucaktir

Franky 880.000.000 beri

Brook 760.000.000 beri

Nami 633.000.000 beri

Chopperinde wano sonu pet olmadığı belli olcaktir bu yüzden 550.000.000 beri

Usoppun ne olacigini kimse tahmin edemez bence seri sonu jinbeiden bile yüksel ödülü olabilir ama normal ödülü bence en fazla 700.000.000 beri civari olmalı

Tayfanın korsan dünyasının zirvesinde olacağı düşünülürse. Bu tayfadan en az Rocks korsanları kadar Yonkou seviye adam çıkması lazım. Tayfaya bu saatten sonra kimler katılır o muamma şimdilik. Yine de Yamato'nun gelmesini umut ediyorum.

Luffy tüm dünyayı fethedeceği için hatta Gol D. Roger'in bile yapmadığını yapıp dünya hükümetine ve denizcilere büyük bir savaş başlatacak. Ödülünün 6 Milyar :beli: üzeri olması lazım.

Zoro tayfanın vasıfsızı olarak tek ilkesi en güçlü kılıç ustası olmaktı bunu Mihawk'ı yenerek mi yapar yoksa Mihawk ölmüş olurda tahtına o mu geçer ileride göreceğiz ama ben daha ağzına aldığı kılıçla hiç bir faaliyetini göremedim. Üçüncü kılıcı boşuna taşıyor. En azından Oda bize bunu yansıtmadı ya da ben görmedim. Neyse konuyu dağıtmayayım şimdi onun da ideali yüksek olduğu için Kaido'ya yakın bir ödülü olacaktır. 4.520 Milyar :beli:

Sanji'nin ileride Zoro'dan daha tehlikeli olma potansiyeli var. Zoro, Mihawk gibi tek takılırken Sanji Germa krallığının başına geçerek büyük bir oluşuma önderlik edebilir. Güç anlamında söylemiyorum Zoro zaten serinin sonuna kadar Sanji'den bir tık güçlü olacak. Bunu Oda bile onaylamışken biz ne desek de boş zaten. Yine de Rocks korsanları gibi tehlikeli bir oluşum olduğu için en az 3-4 Yonkou seviye korsan çıkmalı tayfadan. Sanji'nin ödülü de Big Mom'un ödülü civarlarında olacaktır aşağı yukarı. 4.430 Milyar :beli:

Yamato tayfaya katılırsa oldukça iyi bir seviyeye gelebilir. Tayfadan çıkacak üçüncü imparator seviye de Yamato olur. Rocks'tan Shirohige, Kaido, Big Mom çıktı. Hasır Şapkalardan da Zoro, Sanji, Yamato çıkacaktır. Yamato'nun ödülü de Shanks'ın şu andaki ödülü civarlarında olur. 4.100 Milyar :beli:

Burada şöyle bir durum var Yamato yeni bir tayfa kurabilir belki Canavar Korsanlarının başına bile geçebilir. Sanji'nin de Germa'ya hükmetme durumu olabilir. Zoro kaybolmamak adına Wano'ya dönüp Wano'da Hiyori'yle evlenip Wano'nun bir bölgesinde daimyou olabilir.

Diğer tayfa üyelerinin ödülleri "1 Milyar :beli:" üzeri olmasını bekliyorum.

Robin= 2.330 Milyar :beli:
Jinbe = 2.256 Milyar :beli:
Usopp= 2.030 Milyar :beli:
Franky= 1.894 Milyar :beli:
Chopper= 1.830 Milyar :beli:
Brook= 1.783 Milyar :beli:
Nami= 1.682 Milyar :beli:

Ödülleri çok yüksek bulan da olabilir çok düşük bulanda olabilir. Ben tahminimi söyledim. Kayıp Yüzyılda yaşananlar gün yüzüne çıkacak, denizciler ve Dünya Hükümeti hiç olmadığı kadar büyük bir savaşa girecekler yani Roger'in yaptığı Luffy'nin yaptığının yanında devede kulak kalacak. One Piece'nin ne olduğunu bildikleri için Roger'i şeytan olarak isimlendirdiler. Roger onu sadece öğrendi ama Luffy öğrenip çağı yeniden kuracak. Doflamingo'nunda dediği gibi Tenryuubitolar alaşağı edilecekler.

Ben bu ödüllerden daha aşağı tutacaklarını düşünmüyorum. Bakalım tahminlerimiz ne kadar tutacak
Kaido,bigmom,beyazsakal yonko ve tayfasi olduğu için ödülleri yüksek bizimkilerin yonkoulardan güçlü olsalar bile ödüllerinin bu kadar articagini sanmiyorum

Kaido,bigmom,beyazsakal yonko ve tayfasi olduğu için ödülleri yüksek bizimkilerin yonkoulardan güçlü olsalar bile ödüllerinin bu kadar articagini sanmiyorum
Evet bende bu konuya değindim. Zaten Yamato'nun yeniden Canavar Korsanlarının başına geçebileceğini, Sanji'nin de Germa 66'nın başına geçebileceğini söyledim. Burada tek takılacak sadece Zoro var. O da kaybolmaktan korktuğu için denizlerden çekilir Wano'da daimyoluk yapar.

Evet bende bu konuya değindim. Zaten Yamato'nun yeniden Canavar Korsanlarının başına geçebileceğini, Sanji'nin de Germa 66'nın başına geçebileceğini söyledim. Burada tek takılacak sadece Zoro var. O da kaybolmaktan korktuğu için denizlerden çekilir Wano'da daimyoluk yapar.
Şimdi anladım evet şimdi mantıklı oluyor o zaman güzel fikirmiş beğendim ama tek sıkıntı seri sonunda onların başına ödül koyabilecek bi denizci olmuycak ??

Son düzenleme:
Geçen bu konuyla alakalı bir teori gördüm. Aklıma yattı. Sizinle de paylaşayım.

Teoriye göre Oda final ödülleri belirlerken tayfanın yetenekleri üzerinden kelime oyunu yapabilir. Bunu Japonca sayıların farklı okunuşları üzerinde yapar.

Şimdi buna göre

Luffy: 5.656.000.000 berry

5-6 5-6 go-mu go-mu şeklinde okunabilir. Roger'ın ödülü 5.500.000.000 berry civarındaydı. Onu da bir tık geçmiş olur. Ha tabi farkı çok açmamış ama onu da hükümeti devirdiğinde yapmış olur.

Zoro: 3.106.000.000 berry

3-10-6 San-To-Ryu şeklinde okunabilir. Buna göre ödül dengesi açısından Oda'nın ilk perspektifine yakın oluyor durum. Luffy ve Zoro'nun ödülleri birbirine yüzdesel olarak yakın.

Sanji de var. Ama çok zorlama geldi

Sanji: 2.968.400.000

9-6 Ku-Ro şeklinde ve 8-4 ise Ha-Shi ve buradan da Ashi şeklinde okunabilir diyorlar. Ama hem okunuşta kıvırma var hem de baştaki 2'de işine geleni görmeme var. Sanji'nin sık kullandığı saldırı olan Diable Jambe'dan yola çıkıp bulmaya çalıştım bir şeyler ama pek başarılı olamadım :D.

Teoriye göre Oda final ödülleri belirlerken tayfanın yetenekleri üzerinden kelime oyunu yapabilir. Bunu Japonca sayıların farklı okunuşları üzerinde yapar.

Şimdi buna göre

5-6 5-6 go-mu go-mu şeklinde okunabilir. Roger'ın ödülü 5.500.000.000 berry civarındaydı. Onu da bir tık geçmiş olur. Ha tabi farkı çok açmamış ama onu da hükümeti devirdiğinde yapmış olur.

3-10-6 San-To-Ryu şeklinde okunabilir. Buna göre ödül dengesi açısından Oda'nın ilk perspektifine yakın oluyor durum. Luffy ve Zoro'nun ödülleri birbirine yüzdesel olarak yakın.

9-6 Ku-Ro şeklinde ve 8-4 ise Ha-Shi ve buradan da Ashi şeklinde okunabilir diyorlar. Ama hem okunuşta kıvırma var hem de baştaki 2'de işine geleni görmeme var. Sanji'nin sık kullandığı saldırı olan Diable Jambe'dan yola çıkıp bulmaya çalıştım bir şeyler ama pek başarılı olamadım :D.
3.801.000.000
Yamato :utan:

Şimdi buna göre

Hmm, Zoro Luffy'den çok Sanji'ye yakın olmuş. Beğenmedim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık