Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Seri Sonunda Tayfanın Ödülleri Ne Olur?

Bildiğiniz üzere yakın zamanlarda Gold Roger, WB gibi zirve isimlerin ödülleri açıklandı. Yani artık eskiye kıyasen önümüzğ görmemiz kolaylaştı gibi. Dolayısıyla bence seri sonuna doğru ödüller ne olur bu konuda daha ayakları yere basacak şekilde konuşabiliriz bence. Bu konuyu da bu yüzden açma gereği duydum. İlk olarak konuda kendi tahminlerimi yazacağım. Siz de kendinizinkileri yazarsanız sevinirim. Bu tahminleri ise temelde bizim tayfanın önce Karasakal korsanlarını yeneceğini en son hükümetle hesaplaiacağını dikkate alarak oluşturdum(zira finalden sonra ödüller kalkar herhalde). Ama sizin alternatif bir düşünceniz varsa final hakkında kendi kıstaslarınızla ortaya bir şeyler koyabilirsiniz tabi.

1. Monkey D. Luffy

6 milyar Berry

WB'nin ödülü 5 milyar, Roger'ın ödülü ise 5.5 milyar olarsk açıklandı. Burada dikkat edilmesi gereken husus Roger ile WB'nin güç olarak yakın insanlar olması. Roger KK olması hasebiyle öne çıktı ve fark 500.000 civarında oldu. Luffy ise seri sonunda bu mertebeye erişecek, ama son zamanlarda goygoyu dönmeye başlayan kehanet son savaş vb goygoylarından hükümet için o zaman Roger'ın olduğundan daha tehditkar gözükecektir. Nasıl WB ve Roger arasında 500.000 fark varsa aynısı Roger ve Luffy arasında da olabilir

2. Roronoa Zoro

2 Milyar civarı.

Tayfa ödüllerinin dağıtımında Oda'nın kullandığı bir şablon var, genelde bazı ödül eşikleri oluyor. Bu eşiği Luffy ilk kez geçerken Zoro genelde hemen arkasından geliyor.

İlk ödülü alan Luffy idi sonraki ödül Zoro'ya gitti.

100 milyon eşiğini ilk Luffy geçti sonra Zoro da geçti.

Luffy ise şuan 1 milyar barajını geçmiş durumda. Ben ikinci barajın 2 milyar olduğu görüşündeyim. Zira ödüller tanıtılmadan önce ilk yonkou ödülleri sızan bilgilere göre 2 3 milyar arasıydı. Ama Oda fikrini değiştirmiş olacak ki ödülleri uçurdu. Gene de Teach'in ödülünün şuan bu sayıya yakın olması ve bu saatten sonra iki olası ödül artışının olması en azındsn yonkou ile denk kapışabilecek seviye olarak belirlenmiş sınırın 2 milyar olduğu düşüncesini uyandırdı bende. Zoro seri sonu yonkou ayarı olur demiyorum ama unutmayın ki Rayleigh eskiden olsa bu amiralin işini rahat bitirirdim diyordu. Şuanda ise hiçbir yonkou sağ kolu bu denli güçlü değil ama gene de ödülleri iki milyara yakın. Zaten fikir değiştirme sebebi de muhtemelen bu dengesizliği fark etmesi.

Sanji:

1 milyar 900

Muhteşem ikilinin her zaman gölgesinde kalan ve kalmaya devam edecej bir karakter. Ama gene de tayfada monster triodan birisi olarak her zaman Zoro'ya yakın güçte kalacak. Bu yüzden Zoro ile arasında finalde çok fark olmaz. Ama iki milyar eşiğini de aşamaz.

Jimbei

1 milyar üstü

Tahmin etmesi kolay sayılmayacak bir karakter. Yaşını başını almış kariyerinde epey tırmanmış bir tip. Herhalde tayfaya katılmayacak olsa kimse güçlenir ki bu diye düşünmezdi. Ama Oda bunu umursamayacak gene de güçlendirecek ödül artışı da sağlayacaktır bu sayede. Kendisi Monster trio'nun altında kalır bence o noktada güç dengesini bozmaz. Ama bu abinin tayfaya gelişi East Blue'da Zoro'nun katılmasına benzer etki bıraktı. O yüzden Franky Brook vs gibi tiplerle aynı kulvarda yer verileceğini düşünmüyorum.

Gerisine gelince, gerisini yazarsam sallamakla aynı şey olur. Gerisi hakkında pek net fikrim yok. Ama seri sonunda 100 milyonun altında üye kalmaz bence.

Evet sizin düşünceleriniz nedir?

Son düzenleme:
Tayfada 5 para etmez kişiler var ama dur sallayayım bir şeyler;
Luffy 6m
Zoro 4.5-5m
Sanji 3.5-4m
Jimbe 2-2.5m
Yamato 2-2.5m
Kalanlar 2m altı.

Sadece kaptan ile tayfa arasındaki uçurum canımı sıktı o kadar. o olmasa luffy 7 bile olabilir.
Ödül mevzusu bence zirveler açıklandıktan sonra önemini kaybetti. Seride çok güçlü ödül avcıları vs. olsa bir anlam kazanırdı. keşke böyle bir güruh yazsaydı oda. johhny yosaku falan değil de shiki gücünde elemanlar worst gen avlasaydı falan müthiş olurdu.

Sadece kaptan ile tayfa arasındaki uçurum canımı sıktı o kadar. o olmasa luffy 7 bile olabilir.
Aslında Luffy'nin ödülü Zoro'dan 2 3 kat fazlaydı genelde arada yaklaştığı oluyor tabi

100 milyon 60 milyon(sadece burada fark az)

300 milyon 120 milyon(3 kata yakın)

400 milyon 120 milyon (3 katı geçkin)

500 milyon 320 milyon(fark ciddi anlamda kapanmış

1.5 milyar 320 milyon(5 kat ama normal Zoro'ya güncelleme gelmedi.

6 milyar 2 milyar mevzusunda ise aradaki fark tüm tayfanın ödüllerinin arttığı ve tayfanın topluca dövüştüğü sagalardan olan Enies lobbies sonrası denge gibi.

Ha ben de benim tahminimdense seninkinin tutmasınu isterim. Kim istemez ki bizimkilerin 2. Bir Rock korsanları olmasını. Ama yonkou Karasakalın ödülü 2. Milyar 200 milyon olduktan sonra bu ödül bile fazla gibi geliyor sanki.

Ödül mevzusu etkiden daha ziyade bizimkiler ne kadar şöhret ve etki kazanmışlar onu ölçen bir şey. Böyle yaklaşmak lazım bence.

Aslında Luffy'nin ödülü Zoro'dan 2 3 kat fazlaydı genelde arada yaklaştığı oluyor tabi
100 milyon 60 milyon(sadece burada fark az)
300 milyon 120 milyon(3 kata yakın)
400 milyon 120 milyon (3 katı geçkin)
500 milyon 320 milyon(fark ciddi anlamda kapanmış
1.5 milyar 320 milyon(5 kat ama normal Zoro'ya güncelleme gelmedi.
Haklısın hakikaten öyleymiş. Ama şimdi sen yazınca baktım da ödüller uzunca bir süredir yavaş yavaş artıyormuş ama seri çözülmeye başlayınca katlana katlana artmaya başladı galiba. Sırf bu yüzden bile yüksek olabilir. Ama sadece Luffy ile olmaz bence bu. Diğerlerinin daha radikal işler yapması lazım. Mariejois'i yıkmaya gitseler mesela Elbaf'tan sonra

Luffy'nin belli 5.600.000.000
Kalanları da şöyle salliyim;
Zoro: 4.200.000.000
Yamato 3.800.000.000
Sanji 3.000.000.000
Jinbei: 1.638.000.000
Franky: 1.250.000.000
Brook: 1.150.000.000
Robin: 1.000.000.000
Chopper-nami-usopp da 500.000.000-1.000.000.000 bandında olurlar.

Üye silindi 6669

Luffy 5.6
Zoro 2.5
Sanji 1.5-2 arası
Jinbe 1-1.5 arası

Tartışmayı açan arkadaşın tahminleriyle (Luffy önce Karasakal'ı sonra Hükümet'i devireceği hesabıyla) yola çıkalım.

Luffy - 4,5M
Zoro - 2,5M
Sanji - 1,5M
Jinbe - 1M
Diğerlerine de 400K-500K falan ekle Chopper'a da üç sıfır at tamamdır.

Fakat bana kalırsa Wano'dan sonraki ödüller göreceğimiz son ödüller olacak.

Haklısın hakikaten öyleymiş. Ama şimdi sen yazınca baktım da ödüller uzunca bir süredir yavaş yavaş artıyormuş ama seri çözülmeye başlayınca katlana katlana artmaya başladı galiba. Sırf bu yüzden bile yüksek olabilir. Ama sadece Luffy ile olmaz bence bu. Diğerlerinin daha radikal işler yapması lazım. Mariejois'i yıkmaya gitseler mesela Elbaf'tan sonra
Ya hocam şu var şimdi, ödül hesaplaması sadece gücü ölçen bir faktör değil. Aynı zamanda ne kadar etkin var neler yaptın bakalım gibi şeyleri de ölçen bir şey. Yani güçlü bir tayfanın kaptanı olmak, özel bir soydan gelmek ve direkt hedef aldığı şeyler... Bunların hepsi etken. Yani Luffy 3 kat ödüle sahip demek ki 3 Zoro bir Luffy eder şeklinde yaklaşmak pek doğru değil. Yani salt güce dayalı olsa ödüller yonkou ve tayfaları arasındaki uçurum bir gömlek aşağıda olabilirdi.

Neyse bütün bunlara rağmen bir yonkou olan Karasakalın 2 milyar ödülü olması işleri bozuyor. Yani Zoro'nun Sanji'nin bu kadar ödül alması seri sonu aşırı güçlü olacakları anlamına gelir. Tabi olursa göze batmaz. Bu seri shounen ne de olsa. Ama şuanki tabloda bu kadar güçlenmek biraz fazla gibi geliyor bana.

seri sonunda dünya hükumeti kalmayacağı için ödüller de kalkar. yıkılmadan önce ise 10 milyar gibi abartı bir rakam düşünüyorum. çünkü rogerdan falan çok daha tehlikeli olacak luffy. güç anlamında değil bilgi anlamında.

Luffy 5.6
Zoro 3.5
Sanji 1.6
Yamato 1.2
Jimbei 750
Robin 700
Franky 600
Usopp 500
Chopper 400
Brook 350
Nami 250

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık