Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Sakazuki

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 234 54.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 196 45.6%

• Kullanılan toplam oy
    430
Sakazuki'nin adaleti onun için bir kılıftan başka birşey değildir.Adalet onun için sözden ibaret sadece öfkesini kusabilmesi için kullandığı yasal bir araç.Bence geçmişinde Z hikayesi gibi bir yara var ve onun acısını tüm korsanlardan çıkarıyor.Belki de bir korsanın acısını tümünden çıkarıyor.Bu denli öfkeyle hareket eden bir adamın adaletli olabilmesi mümkün değildir.

Mutlak adalet kavramı zaten bu konuda sıkıntısı olduğunu gösteriyor.Hepsini sallandıracaksın mantığı.İyi de her korsanın suçu bir değil.Bunun soygun yapanı da var adam katledeni de.Kuzan'ın karşı çıkması boşa değil.Adaletli olsa kendisine ve denizci kurumuna zarar vermese karşı çıkmazdı.Adam Coby bağırınca boş yere savaşı sürdürmeye devam ediyor duracağı yerde.O sebeple bulunduğu kurum içinde dahi yaptığı her hareketin doğru olduğu söylenemez.

Biz burda dünya düzenini tartışmıyoruz. Adamın adalet anlayışını tartışıyoruz. Denizciler'in genel adalet kavramına göre doğru bir şey yaptığını söylüyorum ben, sen hala başka dağlarda geziyorsun. Tartışma nasıl yapılır bilmiyorsan, söyle de kendimi yormayayım. Ben bir argüman sunuyorum sana. Senin de elinde karşı bir tez olması lazım.

Dünyadaki halkların Denizciler'i sevmediğini düşünüyorsan, üzüldüm senin adına.
Bende sana adamın adalet anlayışı kıt kendince haklı sebebler üretiyor diyorum.Ayrıca dünya düzeni adaletin baş kahramanı mecbur tartışıcan nasıl tartışmıyoruz?Dünya halklarının marineyi sevdiğini nerden çıkardın şaşırdım:hoo:

Bende sana adamın adalet anlayışı kıt kendince haklı sebebler üretiyor diyorum.Ayrıca dünya düzeni adaletin baş kahramanı mecbur tartışıcan nasıl tartışmıyoruz?Dünya halklarının marineyi sevdiğini nerden çıkardın şaşırdım:hoo:
http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-673-page-6.html

Kasaba halkı Vergo'yu seviyor gördüğün gibi.

Seride Pudding-Pudding, Smoker, Issho gibi halkın iyiliğini gözeten Denizci rütbelileri var. Normal askerlerin birçoğu iyi kişiler zaten. Neden sevilmesinler? Kötü adam dediğin Sakazuki'yi normal bir insan nerede görecek?

Kasaba halkı Vergo'yu seviyor gördüğün gibi.
Söylediklerin kısmen doğru bu örneklerden genelleme yapamayız.hasır şapkaları seven insanlar var diye insanların korsanları sevdiği söylenemez
Sevdiğin bir karakterin güzel bir sözü var
Smoker "Adalet ve Kötülük kavramlarımızda bir yanlışlık var! İki taraf da kendi çıkarları doğrultusunda konuşuyor!"

Sakazuki klasik bir bürokrat gibi kendi iş tanımında ne varsa onu uyguluyor, inisiyatif alması gereken yerde alıyor ve kesin sonuçlara göre yargılama yapıyor. Smoker'ın da Arabasta'da dediği gibi sen korsan ben denizci olduğum sürece dövüşmek kaçınılmaz. Sakazuki denizci diğerleri de korsan olduğuna göre, Sakazuki'nin de korsanların bir kısmı iyi bir kısmı kötü diye ayrım yapmayıp sadece korsan olduğuna bakması da gayet normal. İyi korsan bile olsan hükümete karşı çıkıyorsundur ve bu bir suçtur, devlet seni cezalandırır. Sakazuki tamamiyle kendi işini yapan, görev aşığı bir amiral portresi çiziyor. Dünya Hükümeti'nin ve Marine'in çıkarları uğruna sivil halkı katletmek, alıkoymak, rehin tutmak gibi faliyetleri de gözünü kırpmadan yapıyor.

@Smoker ve @EdwardNewgate sizin tartışmanızı zevkle okudum ancak Newgate fazla zorluyorsun, bildiğini okumaktan vazgeçmen gerek dostum. Adam sana argümanlarla sunum yaparken sen demogoji yapıyorsun. Haklı bulduğum taraf Smoker oldu tartışmada.
Arkadaş olaya çok duygusal yaklaşıyor. Biz kimin ne olduğunu biliyoruz, ama onlar bilmiyor. Bu ayrımı yapabilmesi lazım önce. Batı Mavi'nin köyünde yaşayan adam hangi korsanın iyi, hangisinin kötü olduğunu nereden bilsin?

Saykodur maykodurda işnin ehli, prensibi ollan bir adamdır ve denizcilere böyle manyak korsanlarla başedebilmeleri için böyle manyak, disiplinli ve acımasız bir filo amirali şarttı. Seriye hakikaten renk katan adamlardan birisi.. Bu arada eline sağlık @Smoker

Obaa benim konu. Eline emeğine sağlık abi. Söyleyişi de ki cümle yeterli zaten: o kadar güçlü ki ana karakter olsa 1 yılda One Piece'yi bulurdu. :cool: gerçek manada tek reis. Adamım ya.

Obaa benim konu. Eline emeğine sağlık abi. Söyleyişi de ki cümle yeterli zaten: o kadar güçlü ki ana karakter olsa 1 yılda One Piece'yi bulurdu. :cool: gerçek manada tek reis. Adamım ya.
Aynen. Ama Sakazuki'nin de bir acemiliği illa ki olmuştur. Daha çok şunu anlatmak istedi bence. Şu an ki gücü ile bir anakarakter olsaydı 1 yıl içinde bulurdu. Yani ben böyle anladım.

Aynen. Ama Sakazuki'nin de bir acemiliği illa ki olmuştur. Daha çok şunu anlatmak istedi bence. Şu an ki gücü ile bir anakarakter olsaydı 1 yıl içinde bulurdu. Yani ben böyle anladım.
Aynen öyle. Katılıyorum. Luffy amiral gücünde başlasaydı 1 yıla bitirirdi seriyi. Anlatılmak istenen bu. Şimdi de 3-4 yıla bitirecek. Çok güçsüz başlamasına rağmen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık